Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen idegen nyelven beszélsz? Melyiket szeretnéd elsajátitani, és miért? fórum

Milyen idegen nyelven beszélsz? Melyiket szeretnéd elsajátitani, és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 12. 16:15
Ja: habár a német nyelvű irodalomban is vannak szépségek, magát a nyelvet nem kedvelem különösebben, az angolt sem. Inkább úgy mondanám, ez nem érzelmi kérdés.
2016. dec. 12. 15:33

Németül elég jól tudok, felsőfokú van. Levelezőn is tanulom, hogy végzettségem is legyen belőle, de eddig iskolában nem tanultam.

Fordítok, igyekszem ebből megélni.


A továbbiakban szükségem lesz angolból középfokra is, ezért elkezdtem tanulni azt is, egy tanárnál. Elég jól haladok. Meglesz a középfok, amikorra kell.

2016. nov. 9. 20:56
angolt a dalszövegekből tanultam, az alap szavakat/mondatokat tudom, de iskolában nem tanultam. németet 9 évig tanultam, nagyon szerettem, jó is voltam belőle. de már sokat felejtettem.
2016. okt. 5. 11:39
német angol, oroszt már elfelejtettem...
2016. szept. 22. 13:35
Német. Majdnem el is értem a középfokú nyelvvizsga szintet, de aztán mégsem. Sose tudott motiválni a nyelvtanulás, ez van.
45. Ella89
2016. szept. 22. 13:24
Angolul, de még nem nyelvvizsga szinten, bár közel hozzá. Franciául tanultam 4 évig, de nagyon lassan haladtunk és azt a keveset is elfelejtettem, amit akkor tudtam. Latint és klasszikus görögöt is tanultam, mert kötelező volt az egyetemen, de már elfelejtettem (nagyon gyorsan haladtunk és nagy volt a tananyag, nem ülepedett le). Jelenleg spanyolul tanulok, mert 2 nyelvvizsga kell majd a diplomámhoz, de a szívem vágya a német lenne. Ha meglesz a spanyol középfok, angolból pedig a szaknyelvi és ha időm, pénztárcám engedi, akkor németül szeretnék tanulni.
2016. jún. 17. 02:40
angol eleg ez hisz a vilagon mindenhol megertik.
2016. jún. 16. 23:24
Angolt kezdtem el ismét hogy hasznát is tudjam venni
2016. ápr. 14. 14:23
Német angol ezeket beszélem. Oroszt elfelejtettem.
2012. szept. 10. 22:43

Mivel én Nagyváradon születtem, románul is beszélek a magyar anyanyelvem mellett.

A román nagyon hasonlít a latinra, így nem volt nehéz egészségügyben orvosi latinul megtanulni. Olaszul és angolul is el tudok gagyogni, ha muszály :) Szívesen megtanulnék spanyolul, németül.

2010. szept. 17. 17:10
Németül jól beszélek,de amúgy a spanyolt,és a latint szeretném,de nagyon megtanulni! :))
2010. szept. 17. 17:08

Imadom az idegen nyelveket.:)

En beszelek

-nemetul;anyanyelvem

-norvegul;mivel mar tobb mint 5 eve elek Norvegiaban

-svedul;mivel csak 5km-re lakunk Svedorszagtol es nagyon sok munkatarsam is sved

-angolul;gyakorolni kellene az angolt,mert nem hasznalom es kezdem felejteni :(

A finn nyelvet szeretnem meg megtanulni,mivel mar regota tetszik es lehet,hogy Finnorszagba koltozunk.

38. lomé (válaszként erre: 36. - Cicmic87)
2009. júl. 3. 22:00
Én azért szeretek nyelveket tanulni, mert ezt lehet leginkább játékosan venni. Vannak alapszavak, amelyeket meg kell tanulni de mivel úgyis sokat használja az ember, megragadnak. Szótanuláshoz nekem egy idő után már nem volt kedvem, nyelvvizsga előtt mindent az adott nyelven olvastam, rengeteg idegennyelvű filmet néztem. Más vizsga előtt ki néz filmet?:-)Amelyik szó akart az megragadt.
2009. júl. 2. 19:51
a francia könnyű :) legalábbis számomra könnyebb, mint az angol:)
2009. júl. 2. 17:45

Sziasztok!

Nekem sajnos nincs ilyen jó tapasztalatom nyelvtanulás terén mint nektek. Már nagyon régóta tanulom az angolt,de nem megy, így más nyelvbe bele se kezdtem. :(

Azért örülök, hogy ti ilyen ügyik vagytok!!!

Van tippetek, hogy lehet hatékonyan szavakat tanulni,mert sajnos az ami nem megy nekem? Ha bemagolom nem tarad meg sokáig, néztem már angolul filmet, háta bból meg nem érek semmit.

Szóval nem tudom, hogy mi van velem!

Lehet én vagyok a kivétel,akinek nem megy!!

35. lomé
2009. júl. 2. 09:15
Szerintem nem lehet egy idegen nyelvet úgy megtanulni, hogy ne legyen akcentusa. De büszke vagyok, amikor németek kérdezik, hogy német vagyok e.
34. lomé
2009. júl. 2. 09:13
Én még általánosban kezdtem a németet és nagyon szeretem, míg mások szörnyű nyelvnek tartják. A főiskola alatt kezdtem el angolul tanulni. Most, hogy vége a sulinak (lehet, hogy csak rövid időre:-) elkezdtem tanulni spanyolul. Ebből nem hiszem, hogy teszek nyelvvizsgát. Amúgy a munkámhoz szükséges a nyelvismeret. A múltkor amerikaiak kérdezték, hogy hány nyelvet beszélek. Csodálkoztak és mondták, hogy ők csak angolul. Hehehe!!!
2009. júl. 1. 21:27

Ez dicséretes mennyien beszéletek idegen nyelvet.

Olyan kérdés izgatna még, kinek olyan a kiejtése, hogy alig lehet észrvenni tanultad?

2009. júl. 1. 16:19
Nem beszélek semmi idegen nyelvet, a németet kell gyorsan megtanulnom, mert kiköltöztünk a párom után itt dolgozik.
31. ti-mici (válaszként erre: 14. - Magic life)
2009. júl. 1. 13:05

:)


hat igyekeztem en is :)


haaat kedvenc...nincs, mindet szeretem es nagyon orulok h tudom oket :) vagyis talan a franciat erzem ugy kozelebb a szivenhez, nem tudom miert :)

de meg szeretnek tanulni, hogy akarhova utazom sehol se legyen gondom :)


nah jo persze az angol...de azt nem szeretem...es egyaltalan nem is ertem mi a fenenek az a vilagnylev...ennek is politikai gyokerei vannak de mind1 ebbe ne menjunk bele...

2009. júl. 1. 08:52
Angolból felsőfokúm van, németet 14évig tanultam, de máig nem értem, hogy lett meg a középfokú szakmaim. Finnül tanultam egy évig (nekem az a szerelem), de sajnos azt is elfelejtettem. 2000Ft lenne 60perc, nem tudom érdemes-e járni rá "hobbiból".
29. Strawberry (válaszként erre: 24. - Magic life)
2009. júl. 1. 08:36
Csak annyi, hogy tetszik a nyelv :)
2009. jún. 30. 22:35
angolul "tanulok"..de az olaszt szeretném elsajátítani...
2009. jún. 30. 22:22
Szlovákul anyanyelvi szinten ezáltal horvátul és lengyelül is megértetem magam+angolul és a finn nyelv nagyon tetszik ezt szivesen megtanulnám.
2009. jún. 30. 22:17
Angol, német, spanyol, horvát. Szeretnék még oroszul megtanulni.
25. 00346cf747 (válaszként erre: 13. - Petka)
2009. jún. 30. 22:10
Ez nálunk is így van, fontos lenne, igény is van rá, de lakóhelyemen nincs ilyen oktatás. :(
24. magic life (válaszként erre: 23. - Strawberry)
2009. jún. 30. 21:50
mi vett rá a spanyolra? ?Como esta?
2009. jún. 30. 21:22
Angolul felsőfokon, oroszul középfokon, a spanyolt most kezdtem pár hónapja.
22. petka (válaszként erre: 18. - Magic life)
2009. jún. 30. 21:19
Ugyerted a francia? Annyira nem akarom tanulni csak jo lenne pl az arabok miatt. Ha franciaul is beszelnek, akkor tenyleg az egesz vilaggal tudnek kommunikalni. De az eletemhez es a munkamhoz az angol szukseges, a spanyol meg csak szerelem.
2009. jún. 30. 21:18
Nagyon szeretnék "tökéletesen" beszélni angolul, amennyire csak lehetséges.Éltem már külföldön, de nem mondhatom, hogy annyira jól beszélnék.Fejlődtem az tény, de nem eléggé.Emellett olaszul és spanyolul szeretnék megtanulni.De először is menjen az angol.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook