Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen volt a szülésed? Mesélj bátran .. beszéljük meg! fórum

Milyen volt a szülésed? Mesélj bátran .. beszéljük meg! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
130. böbe83 (válaszként erre: 127. - Pemete)
2009. márc. 19. 12:49

Örülj neki, h. nem vizsgált meg :). Nem kell feleslegesen kínozni az embert :)

De legalább lepecsételte...

2009. márc. 19. 12:48

Nekem pecsételt a védőnőm,a körzetim,meg a nőgyógyászom is!

Annyi pöcsétem volt hogy még két maminak is elég lett volna!:))

Tudtommal a terhesség alatt csak indokolt esetben vizsgálnak hüvelyileg,ezt nekem sem tették!

Uh,ctg viszont volt mindannyiszor!

128. McKenzi
2009. márc. 19. 12:46

Persze voltam én is sztk-s dokinál. Belém dugott három pálcikát, azt se mondta, hogy kenetet fog venni, valamint brutálisan megnyomta a hasamat.

Pipa voltam rá nagyon. Tudom, hogy ő a doki és ő tudja mit csinál, (én meg max. az internetről szedem az ilyen-olyan infókat:))) de akkor is, ez egy olyan vizsgálat, ahol illik előre szólni, hogy mit miért csinál.

127. pemete (válaszként erre: 124. - Böbe83)
2009. márc. 19. 12:42
Jártam én rendszeresen terhesgondozásra, de max UH-ot csináltak, meg nem vizsgált egyszer sem a doki. Ja, és következetesen nem pecsételte be a kiskönyvbe, hogy ott voltam. Aztán mikor szóltam neki, hogy ugynamár nyomjon már bele egy pecsétet, mert nem fogok semmit kapni, akkor még flegmán odabökte, hogy jó akkor most nyomok bele hármat is, vagy kell még több is... De olyan hangnemben, hogy azt hittem nekimegyek!
126. McKenzi
2009. márc. 19. 12:41

A 35. héten váltottam dokit :)) A 38 héten meg szültem. Az első dokimat a barátnőm ajánlotta, de aztán ahogy mesélgetett egyre inkább bizalmatlanná váltam a doki iránt (egy példa: úgy varrta össze, hogy két év után is fájt neki az együttlét a férjével.....) meg a kórházról se hallottam jókat.

Szerencsére találtam egy dokit az Istvánban, aki nagyon szimpatikus volt, próbálkoztak a gátvédelemmel is, de amikor látták, hogy nem megy, akkor vágtak egy kicsit, három napig fájt csak és semmi, de semmi problémám nincs azóta se ezzel - sajnos ő már nem dolgozik ott átment egy magánkórházba.

125. Vikó 26 (válaszként erre: 113. - Miccer)
2009. márc. 19. 12:38

Talán jobban is jártál,nekem sajnos olyan gyorsan,hirtelen csusszant egyet a baba előre hogy már nem volt idő sem vágni,már meg volt a baj!

Nekem ez volt a szülés leg fájdalmasabb része,mikor repedtem!

És a varrás sem volt leány álom,még ha a doki próbált poénodni is közben!

(meg kérdezte csináljon-e egy új szűzhártyát?)

Amúgy majdnem sikerült is neki!

124. böbe83
2009. márc. 19. 12:33

Szép történet:S

De ha nem vizsgáltak, kaptál anyaságit?

Nekem a védőnő mondta, kell 4 db pecsét. Meg én rendesen akartam járni ( bár az első vizsgálat után legszívesebben otthonszültem volna), meg paréztam az összes tanult betegség miatt :S

a 2. nál már nem :)

123. pemete
2009. márc. 19. 12:23

Engem anno a terhségem alatt tudod mikor vizsgáltak meg legelőször? A 40. héten! Nem volt fogadott orvosom akihez jártam az meg egy seggfej volt, amikor fel akartam venni a szívhangot a telefonomra, akkor direkt nem rakta ki hangosra...

Rimánkodtam, hogy ne ő legyen bent amikor szülök, mert lehet agyonvertem volna, de ha nem én a férjem biztos adott volna a pofájára...

Egyébként a 40. héten az a doki vizsgált meg aki anno mikor születtem majdnem eltett lábalól.

122. böbe83
2009. márc. 19. 12:18

Tényleg vannak ezek között a nődokik között olyanok, hogy...

Én is gondoltam, hogy nem választok orvost. Annyira naiv vagyok, gondoltam, diplomáztak, azért dolgoznak, hogy sok egészséges kisbaba szülessen. És kb 9 hetesen megjelentem egy rendelésen pécsett, és egy vadállat fogadott, utca szerint vannak kiosztva a dokik. Miközben vizsgált az asszisztensnő, háromszor ordította el magát, hogy mondjam már meg a címem, miközben üvöltöttem volna a fájdalomtól, a vizsgálat során. Elhatároztam,, hogy akkor ő nem. Mivel gondoltam a 12. héten járok, elmegyek a tarkóredő mérésre, na ott kiakadtak, h. hogyhogy nincs orvosi beutalóm, akkor mondtam, h. mert nincs orvosom. Mondtam neki, hogy orvostanhallgató vagyok, és mutassa nekem is, meg nagy nehezen megmutatta, de mikor mondtam neki, hogy lehetne az orvosom, mondta, hogy mennyi, meg ilyes, persze nem volt annyi pénzem egyetemistaként, meg egy fizetésből. Na sírtam ríttam, aztán megkértem a szülészetgyakorlatvezetőmet, ő meg szívesen elvállalt. Csak nem szeretek szívességet kérni...ááá, kicsit hülye vagyok. :)

A második babánál is variáltam, mert ideköltöztünk, aztán nem tudtam mit csináljak, végül pécsre mentem :)

2009. márc. 19. 12:10

Az első 4 óra vajúdás, a méhlepény nem vált le megszülesztették:) azt is.

A lánnyal 3 óra a méhlepénnyel elcseszték az időt, nem kaptam meg a lidokain inyekciókat időben és elkezdtek ősszevarni:S 25 perc- mintha élve zabáltak volna. Ha anyu nincs ott bele is halok.

120. pemete
2009. márc. 19. 11:48
Nekem szerencsére legalább a méhlepénnyel nem volt gondom, az simán kijött, utána még mutogatták is, hogy mennyire el volt már használódva, meg mondták, hogy lehet, hogy csak 2 vagy 3 nappal azelőttre voltam kiírva, de biztos, hogy sokkal jobban túlhordtam a méhlepény alapján. Mondjuk én úgy számoltam, hogy szeptember közepén van itt az ideje, mert tudtam mikor fogant a gyermek. De a doki szeptember 26-ot mondott, Dana meg szept. 28-án bújt ki:)
119. Tündi7
2009. márc. 19. 11:02

Hát nem semmi volt az bizti.

nállunk a szülésznő szolt a dokinak hogy valami gond van jöjön de ö telefonál miután vagy 3szor szolt akkor tette le és odajött ja itt tényleg gond van.Nekem a szülésznö sokkal többet segített mint a dokim.Pedig fogadott orvosom volt már az elött jártam hozzá mikor terveztük a bébyt.kapta a pénzt a magánrendelésen és a szülés elött kijelentette hogy mennyit vár a boritékban nem volt semmi.De én csalodtam benne:((

Néha normális volt néha nem.De tulvagyunk rajta:))

118. böbe83 (válaszként erre: 117. - Tündi7)
2009. márc. 19. 10:38
jajj a manuális betapintás ááá, a legrosszabb volt... amikor már azt hiszed vége a szenvedéseidnek, még kis ez kis az... nekem szerencsére a 2.nál nem volt:), pedig előre készültem milyen rossz lesz.
117. Tündi7
2009. márc. 19. 10:33

Sziasztok én két szülésen vagyok tul.

Mindenkitöl azt halottam hogy a második könnyebb de ez nem igaz.

Nekem az elsö hipp hopp meglett öt tulhortam 7nappal mikor a doki azt mondta irány a szülő szoba és az oxitocin majd az elinditja ez volt délben hajnal fél 3 meg itt lett Veronika:))

De tavaly már nem volt egyszerü pesze öt is túlhordtam 4nappal aszüléssel nem volt gond csak a lepényem nem akart leválni kihuzták de beszakadt és a doki utánna manuális betapintással kereste meg a maradékot hát nem volt kellemes de tul vagyok rajta és van egy nagy lányom és egy pici fiam:))

Imádom öket és értük minden fájdalmat el lehet viselni.

2009. márc. 19. 09:09
Nekem nem volt a legszebb szülésem.36. hétre született a kislányom 248-as vérnyomással vittek a műtőbe és császár lett.Nagyon nehezen sikerült feldolgoznom.de már segit hogy egy angyalka mosolyog rám nap mint nap!
115. pemete
2009. márc. 18. 22:29
Én megyek aludni, jó éjt mindenkinek:)
114. pemete (válaszként erre: 112. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:28
Hát igen, az ember nagyon sokat változik, de azért tudni kell nem elveszíteni magunkat, nem feladni azt aki vagy. Szerintem enélkül nem lehetsz boldog.
113. miccer (válaszként erre: 97. - Vikó 26)
2009. márc. 18. 22:20
Tudod én is ugyanott, ugyanakkor szültem, nálam vágtak, de csak 1 cm-t. Gondolom a baba mérete is számít, meg nálam siettetni kellett a dolgokat...
112. Cyntia (válaszként erre: 111. - Pemete)
2009. márc. 18. 22:18

:DD!

EZ igazán az embert formáló történet. Olyan dolgokon mentem már át: és főleg ebben a kapcsolatban, hogyha ezelőtt bárki mondta volna, hogy én így fogok cselekedni: szembenevettem volna. Ilyen az élet: megtanít. jelen esetben szenvedni.

111. pemete
2009. márc. 18. 22:16
Ez tényleg az, és nagyon szomorú. Beleszeretsz egy emberbe, azt hiszed ismered, és amikor a legjobban szükséged lenne rá, arra, hogy melletted álljon, segítsen, vagy csak szeressen, akkor megsemmisül mindaz amit szerettél és egy teljesen más ember lesz belőle. Csak nem értem, hogy akkor minek kellett neki a gyerek, minek kellett az egész kapcsolat, hogyha most meg már nem akarja! Ez tényleg érthetetlen. Azt hiszem, nagyon kétségbe esnék, ha a férjem így kifordulna magából, és lehet, hogy nem bírnám ki, hogy ne kaparjam ki a szemét a sokadik semmi bajom után...
110. Cyntia (válaszként erre: 109. - Pemete)
2009. márc. 18. 22:12
Hát jó lenne belelátni a fejébe, de nem megy. ÉS ez az egész terhesség is nagyon megviselő volt, meg is kellett császározni. És ugye már majdnem egy éve csak beszélek és beszélek és semmilyen eredménnyel. Hallgat. Most is eltűzött aludni. Hát milyen ember az ilyen? ÉS legfőképpen mit akar az élettől? Mert én merőben mást. ÉS ez pont velem történik meg, aki a szavak embere vagyok, mint látod. Érthetetlen.
109. pemete
2009. márc. 18. 22:08

De miért nem lehet vele ezt a dolgot megbeszélni? Eddig meg tudtatok beszélni mindent? Akkor most mi lett vele?

Már tényleg megpróbáltál mindent? Megkérdezted, hogy miért taszít el magától, és zárkózik el? Mondtad, hogy neked ez fáj? És nem reagált semmit??? Hát mi van vele?!!

108. Cyntia (válaszként erre: 107. - Pemete)
2009. márc. 18. 22:05
Hát igen: én se. ÉS azt sem, hogy miért ilyennel kellett összejönnöm. Pedig értelmes volt régen..
107. pemete
2009. márc. 18. 22:04
Komolyan mondom a párodnak beteg a feje! Hogy tud valakit ennyire kibillenteni egy kisbaba! Nemhogy ő is boldog lenne, és próbálna téged is a legboldogabbá tenni! Nem értem az ilyen pasikat!
106. Cyntia (válaszként erre: 105. - Pemete)
2009. márc. 18. 22:02

Már mondtam neki. Szerintem az biztos meghatja majd, ha a valóságban is beszerzek egy új pasit. Más nem billentheti ki a nyavajás rögeszmélyéből.

Úgyhogy én most párt keresek: ez már tuti.

105. pemete (válaszként erre: 104. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:00
Másik pasit nem hiszem, hogy árulnak, de pasipótlót azt biztos, azt láttam, sőt be is szereztem egyet:p Bár nem pótlónak használjuk, de mindegy! Aztán akkor hátha észhez tér, hogyha látja, hogy nem is vagy annyira rászorulva az ő szolgáltatásaira. Vagy közölhetnéd vele, hogy biztos van ám olyan akinek így is kelleni fogsz...
104. Cyntia (válaszként erre: 89. - Pemete)
2009. márc. 18. 21:58

Egy új pasit kell beszereznem, mert helyette nem tudok és nem is akarok máshogy gondolkodni. Azt árulják szex shop-ban?

Valószínűleg a felszedett kilók aggasztják, mert én sem vagyok hülye, hogy nem jövök rá, csak ő meg elvileg egy értelmes ember, aki tudhatná, hogy egy szülés ezzel jár: és már elég szépen megy le rólam. De nem gondolja, hogy amíg: mondjuk fél-1-2 évig le nem fogyok, addig megvonom magamtól még a szexet is?

Komolyan mondom: felháborító, hogy magukat értelmesnek mondó emberek így "megalázzák" az embert. Mert ez is simán az: a nő semmibe vevése.

103. pemete (válaszként erre: 100. - Naildi81)
2009. márc. 18. 21:56

Nekem régebben mondogatta, hogy dagadt vagyok, n meg közöltem vele, hogy majd akkor jártassa a száját, ha neki olyan lesz a teste, mint egy görög félistennek... Azóta nem mond nekem ilyeneket:p

Én se miatta szeretnék múgy ledoni pár kilót, hanem én is magam miatt, de azért annyira nem akarom, hogy az érdekében még fogyózzak is! Azt azért nem!!!

2009. márc. 18. 21:50

Sziasztok!

Két szülésen vagyok túl, gyermekeim már 4 és 7 évesek. De az első szülésemre még a mai napig rossz élményekkel gondolok vissza.

Akkor éjjel vaárnap este volt. Jöttek a fájások, aludni sem bírtam tőlük, egyre erősebbek lettek. Éjjel kettőkor irány a kórház. A fájások egyre csak jöttek és semmi más. Aludni még mindíg semmit nem tudtam. Ez így ment kedd délelőttig amikor az orvosom aztmondta burokrepesztés. Olyan hulla voltam hogy állni nem bírtam az 54 órás nem alvástól. Hát így indultam neki egy szülésnek. Aztán du fél hatra lett meg a gyerek, de volt olyan fájásszünetem mikor elaludtam két prcben és még álmodtam is.

Második szülésnél ezen okulva nem akartam elindulni a kórházba, mondván az első is elhúzódott, csak vártam, és a fájások jöttek és erősödtek és sűrűsödte., mikor a férjem azt mondta ebből elég 2-3 perces fájásokkal indultunk a kórházba, ugyanúgy éjjel kettőkor mint az első lányomnál. De ez a vajúdás nagyon gyorsan ment. Bár itt is volt olyan pillanat mikor annyira megszűnt körülöttem a külvilág, hogy nemjutott el az agyamig mit beszél hozzám a doki. És potom 3 óra alatt meglett a második lányom.

101. e7d58500d8 (válaszként erre: 96. - Naildi81)
2009. márc. 18. 21:50
Ebben is nagyon hasonlítunk. Bár, én már 5 kilóval is beérném:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook