Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen volt a szülésed? Mesélj bátran .. beszéljük meg! fórum

Milyen volt a szülésed? Mesélj bátran .. beszéljük meg! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
160. pemete
2009. márc. 21. 13:09
Igen, lehet hogy a kulcsszó sajnos a még:( Ahogy most állnak a dolgok...
159. 093599874c (válaszként erre: 158. - Pemete)
2009. márc. 21. 13:06

Gondolhatod, hogy én sem a pszichiátriai betegek otthonában, három műszakban szedtem össze a pénzt nővérként... :(

Nekünk is a férjem teremti elő, 9 órát lehúz az erdőn, egy fakitermelő brigádot vezet, utána nyomás, van egy vállalkozása mellékállásként és hétvégén pedig maszekol, amennyit tud. Munkát találnia nem nehéz, de elvégezni.... Alig látjuk, de amellett, hogy Bogyóka beteg és van még egy kisfiunk, mindenre telik (még).

158. pemete
2009. márc. 21. 10:37

Biztos, hogy nagyon borzalmas lehet. Sajnálom, hogy beteg a kisfiad:(

Mi mondjuk nem tudom miből tudnánk fizetni, bár szerintem a párom bármit megtenne, hogy előteremtse a pénzt, meg valószínűleg "megbeszélné" az orvosokkal is a dolgokat...

157. 093599874c (válaszként erre: 156. - Pemete)
2009. márc. 21. 09:35
A én fiam két éve beteg. Körülbelül -de csak úgy nagyvonalakban, mert ugye ki számolja fillérre- egymillió forintot költöttünk a gyógyíttatására. Egymillió forintot, jól látod. És nem vagyunk jómódúak. Sokszor eszembe jutott, amikor a kórházban feküdtünk (és amúgy is), ha valaki olyannak betegszik meg a gyermeke, aki mondjuk kifejezetten szegény, ami sajnos nem ritkaság manapság, akkor azzal a kisgyerekkel ki foglalkozik igazán? És milyen érzés a szülőknek, amikor látják, hogy a másik, fizetős beteg mennyi mindent megkap?
156. pemete
2009. márc. 21. 08:11
Hát igen, sajnos manapság nagyon sokat számít. Aki meg nem tud fizetni az dögöljön meg:(
155. 093599874c (válaszként erre: 154. - Pemete)
2009. márc. 21. 06:59

Igazából "felesleges" pénzünk nekünk sem volt. De mióta -két éve- a nagyfiam tartósan beteg, megtanultuk, hogy ma, Magyarországon az egészségügyben ott van a maximális ellátás, a lehetőségek, a kezelések, az együttérzés- és együttműködés, ahol a boríték. Tudom, tudom, vannak kivételek, de mi a harmadik kórházban járunk és még nem volt orvos, nővér, gyógytornász, aki ne fogadta volna el és ne várta volna a plusz pénzt, ajándékot. És ezzel nem azt mondom, hogy nem érdemlik meg. Mert például ahol most kezelik a fiam, az egy profi hely, profi személyzettel, szerencsések vagyunk, hogy oda járhatunk. De azért megadjuk az árát.

A szüléskor nem vagyok benne biztos, hogy a pénz számított ennél az orvosnál, de ki tudja... Mi szívesen adtuk neki, mert én úgy érzem, maximálisan rászolgált. De... szült nála még aznap egy nő. Másnap reggel,amikor bejött hozzánk a szobába meglátogatni, azzal a nővel "csak" udvarias volt, szimplán, velem nagyon kedves. Tőlem elbúcsúzott, mert nyaralni indult és hosszan elbeszélgettünk. Szóval, mutatta, hogy különbség van köztük, csupán egy borítéknyi... :D

154. pemete
2009. márc. 21. 05:21
Nekem nem volt választott orvosom, mert nem volt rá pénzünk...
153. 093599874c (válaszként erre: 152. - Pemete)
2009. márc. 20. 21:52

Hát, kicsit lehetett volna izgalmasabb ... ;)

Egyébként én hiszem, hogy a szülésnél is, a lényeg egy része az agyban történik... Én nem féltem. Fogadtam orvost, bíztam benne maximálisan, tudatosan készültem a szülés napjára lelkileg, pszichésen. Nem tudom, hogy az segített e, de az élményem nagyon pozitív lett.

Egyébként az én orvosom nem húzza el a szüléseket, nagyon mama-barát, sokat segít, beszélget, érzed, hogy számíthatsz rá, nem hagy egyedül... És hogy milyen ember, azt az is bizonyítja, hogy bár megfogadtam, privát jártam hozzá, kiemelten kezelt, pénzt még a szüléskor sem akart elfogadni, mert én is egészségügyi dolgozó vagyok... :) Van ilyen orvos is.

152. pemete (válaszként erre: 150. - 093599874c)
2009. márc. 20. 21:25
Most erősen irigykedem:)
151. pemete (válaszként erre: 147. - Gabi0630)
2009. márc. 20. 21:24
Elhiszem:) Én csak a kétségbeesést láttam az arcán szinte végig, aztán meg nagynehezen ott volt a megkönnyebbülés is, meg az öröm, de az már nekem elég homályos...
150. 093599874c (válaszként erre: 149. - Böbe83)
2009. márc. 20. 21:24
Nem. Fájt eléggé, de nem gondoltam volna, hogy az már a szülés... Kifejezetten nyomnom nem kellett.
149. böbe83 (válaszként erre: 148. - 093599874c)
2009. márc. 20. 21:22
és nem érezted, h. nyomnod kell???
148. 093599874c (válaszként erre: 135. - Pemete)
2009. márc. 20. 21:19

Sziasztok. Én a második kisfiamat tavaly júliusban fél óra alatt, gátmetszés nélkül szültem meg. Másfél óra sétálgatás után az orvosom úgy döntött, hogy megvizsgál, mert furcsának látott, sápadtnak és fokozottan verejtékeztem. Ez volt nála a második szülésem, hozzá jártam tanácsadásokra is és azt mondta, hogy ezidő alatt még nem látott olyannak, mint akkor. Aztán megértette, miért... amikor felfeküdtem az asztalra, ő közölte, hogy látja a baba haját... :D Kész, ennyi volt... Három nyomás és Kristóf megszületett a maga 3,5 kg-jával.

Volt egy kis hiányérzetem, amig a megfigyelőben voltam, még el sem fáradtam. Egyedül fürödtem meg, pakoltam ki a cuccomat, a nővérke is csodálkozott... Amikor a tejbelövelésem megtörtént, az jobban fájt, mint a szülés... :D

147. gabi0630 (válaszként erre: 146. - Pemete)
2009. márc. 20. 21:18

Jó, tudom az se jobb. Csak én arra készültem nagyon. Ha az jut, lehet másképp gondolom.

Előttem 3 hónappal szült unokatesóm apás szüléssel, és lelkendeztek, hogy milyen volt. Én mindent megadtam volna azért, ha láthattam volna a párom arcát, mikor kibújik a kisfia.

146. pemete (válaszként erre: 145. - Gabi0630)
2009. márc. 20. 21:15
Ha gondolod én cserélek veled, szívesen neked adom az én szülésélményemet...
2009. márc. 20. 20:48

Sziasztok!


Én terhesnek nem szerettem lenni. Én már babázni akartam. Bár eleinte nem volt semmi bajom, később már éjszaka nem tudtam aludni, mindg wc-re jártam, aztán mikor aludtam volna a gyerek kezdett rá.

A szülésem egy horror volt. Inkább lelkileg. Császár volt, utána persze kemény a felépülés, de engem megviselt, hogy elmaradt a szülésélmény, és csalódtam a dokimban, akihez előtte jártam, mert ott derült hogy ki egy szemétláda.

144. McKenzi (válaszként erre: 140. - Bezike)
2009. márc. 20. 20:31
Emiatt ne legyen, nem ez a lényeg.
143. annelly
2009. márc. 20. 20:25
Én imádtam terhes lenni, amíg "szabadlábon" voltam. A lányommal 10 hetet feküdtem kórházban a kínok kínját éltem át lelkileg, fizikailag csupán feküdtem mint egy darab fa.... a szülés, hát egy tagból remegtem mint egy kocsonya, még a műtét után is, a dupla adag kényeztető oxi meg betette a kaput, akkor annyira fájt, hogy megfogadtam soha többé...most már arra hajtok, hogy a következő simán születhessen.
142. pemete
2009. márc. 20. 20:20
Én mondjuk terhesnek se szerettem lenni, sőt. Először a hányinger, aztán a nagy has, sehogy sem tudtam aludni, aztán meg mindig akkor indult be a gyerek mikor én már aludtam volna. A végén meg már olyan voltam mint egy bálna, és alig bírtam létezni, pedig csak 10 kiló volt rajtam, illetve bennem, mert a kórházból pontosan 10 kilóval könnyebben jöttem ki. Szóval nekem az egész mindenről nem sok jó emlékem van. Az orvos akihez jártam az is egy seggfej volt. Mindegy, most már túl vagyok rajta, és ahogy ezeket írom egyre biztosabb vagyok benne, hogy elég nekem egy gyerek...
2009. márc. 20. 20:11
nekem mind a várandósság, mind a szülés csodálatos volt. Bár lassú, de könnyű és szinte fájdalommentes.
140. bezike
2009. márc. 20. 20:03
Köszi lányok, akkor nem teszek emiatt szemrehányást magamnak... eléggé bűntudatom volt..
139. erikpipi (válaszként erre: 135. - Pemete)
2009. márc. 20. 18:50

Ezt mondta az anatómia tanárunk is. A gyereknek is az, a hosszú út, amíg nem kap oxigént, és bizony egy csomó bajt erre eredeztetnek vissza.

Szép dolog a "vajúdjunk 2 napig", de nem egészséges semmiképp.

138. erikpipi (válaszként erre: 134. - Böbe83)
2009. márc. 20. 18:47
4 szülésem volt, a két utolsó császár. A szülések nem voltak valami kellemesek, sőt, az első császárom után másfél évig szenvedtem szó szerint. De az utolsó terhességem maga volt a tökély ha lehet ezt mondani. Se fájás, semmi, csak kellemes emlékek, még az utolsó hetekben befőztem, és aktív maradtam. 5 kilót szedtem fel. A császártól (nem altattak)féltem, de teljesen felesleges volt. A doki nagyon ott van ebben. már másnap olyan jól voltam, hogy haza akartam menni. örülök, hogy az utolsó terhesélményem ilyen szuper volt:D Na ilyet kívánok mindenkinek:)
137. be52089f0e (válaszként erre: 134. - Böbe83)
2009. márc. 20. 18:45

Iszonyatos nagy fájdalmat, de mégis csodálatos volt, tudva azt, hogy az a pici emberke aki 9 hónapig a pocakodban lakott mindjárt a kezedben lesz.


Én ha tehetném újra terhes lennék és boldogan mennék szülni.

136. McKenzi
2009. márc. 20. 18:39

Nekem sem volt csodálatos élmény, sőt a terhesség sem. Mindig azt mondtam, hogy én már anya szeretnék lenni nem terhes :))) Szülés alatt meg végig azt mondtam, hogy ez egy utálatos fájdalom:)

De nem volt megrázkódtatás sem, túl vagyok rajta ennyi.

135. pemete (válaszként erre: 133. - Bezike)
2009. márc. 20. 18:18
Nem vagy egyedül, én másfél év után is azt mondom, hogy szörnyű volt, és tényleg egy óriási trauma.
134. böbe83
2009. márc. 20. 17:58

Épp azon gondolkoztam, hogy, hogy lehet valakinek csodálatos. Mikor én végig csak a végeredményre gondoltam, hogy értük megéri, meg nem olyan sok idő ahhoz képest az egész, amennyit majd ők élnek, az én életemből egy nap vagy kettő :)

Szóval kíváncsi lennék, aki csodálatosnak élte meg, az miért, mit érzett???

133. bezike
2009. márc. 20. 17:50
Sziasztok. Furcsa, de én fél év után sem tudom azt mondani a szülésemről, hogy csodálatos volt, pedig semmi komplikáció nem volt és viszonylag hamar meg is lett a baba. De nekem valahogy akkora trauma, vagy nem is tudom, hogy mi volt. Azt hiszem én egy vagyok azok közül, akik nem tudják ezt az élményt feldolgozni. A kisfiamat imádom, nem vagyok depressziós, minden okés velem, de a szülésre nem szívesen gondolok vissza és nem is tudok még mindig pozitívan beszélni róla. Van így még ezzel valaki, vagy csak nálam okozott ekkora lelki megrázkódtatást ez a dolog???????
132. nitchka
2009. márc. 19. 13:06
Hosszu. DE nagyon jo. 63 ora vajudas utan meglett a baba:) Gyonyoru szules volt, de a vegere nagyon kimerultem. Viszont egy hosszu alvas utan mar szultem is volna a kovetkezot :)
131. pemete
2009. márc. 19. 12:51
Hát az elején azért meg szokták nézni az embert én úgy tudom, pláne, hogy folyásom is volt, de ő le se szarta, csak menjek már onnan, ő meg had kávézzon. Ha bármit kérdeztem úgy kellett kihúzni belőle a választ, de az is csak olyan semmilyen volt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook