Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen végzettséggel lehet valaki pultos? fórum

Milyen végzettséggel lehet valaki pultos? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 14. 15:45
Köszönöm a hozzászólásokat!
2010. ápr. 14. 15:37
Mostmár elvileg mindenkinek kell,hogy legyen vendéglátós végzettsége. De ez szerintem a tulajtól függ,hogy kér-e végzettséget. Ahol én dolgoztam régen ott mindenkinek meg volt a végzettsége,máshogy fel sem vettek volna.
2010. ápr. 14. 13:35

8 általános.

Ha van bejelentett vendéglátói végzettségű a helyen,akkor nem kell végzettség hozzá.

2010. ápr. 14. 13:22

Tanári végzettséggel dolgoztam egy öt csillagos hotel bárjában, koktélokat készítettem. Semmi gyakorlatom nem volt benne, még csak nem is vagyok kocsmába járó típus. A lényeg az volt, hogy hogy nézek ki, azt pedig, hogy mit hogy kellett csinálni, azt megmutatták. Minden koktél le volt írva egy könyvbe, hogy miből mennyit kell bele tenni, miket kell használni hozzá, milyen díszítés kell, milyen pohár kell, stb. Természetesen kép is volt róla. Nem volt egyáltalán nehéz ezt csinálni, egy idő után meg simán mentek könyv nélkül is. Csak akkor kellett kinyitni, ha valami újat kértek, de amúgy megvolt az a néhány szokványos, amit nap mint nap kértek, nem kellett sok idő, hogy megtanulja az ember. :D

Midnemellett persze sört is csapoltam meg rövid italokat is adtam ki, kávékat is készítettem - a kávé még bonyolultabb tud lenni a koktéloknál, ahhoz "érzés" kell. :D Mindent megmutattak, mindenhez megmondták, hogy mennyit kell önteni belőle, milyen pohárba való, stb. Még úgy kellett tanulnom a piák nevét, hogy ha valamit kértek, akkor tudjam, hogy melyik üveghez nyúljak. :D És mégse küldtek el, megtanultam mindent pár napon belül, ennyi simán belefér bármelyik munkahelyen.

17. zuzu07
2010. ápr. 14. 13:02

Én is úgy tudom,hogy csak 1-nek kell végzettsége legyen abba a műszakban amiben vagy.

Egyébként még infónak azt tudom,hogy az okmányiroda a tevékenységre úgy adja ki az engedélyt,ha legalább 1 alkalmazottjának meg van a szakirányú végzettsége....a többinek nem kell.

Márpedig,ha ebből indulunk ki,akkor nem baj,ha neked nincs....de egyébként is,ez a kérdés a főnök gondja,nem téged büntetnek meg,ha esetleg más a szabály.

2010. ápr. 14. 12:39
nem kell végzettség hozzá.Az összes pultos közül egynek kell,hogy legyen.én így tudom.
2010. ápr. 14. 12:30

ha dolgozik valaki akkor elég ha egy embernek van meg a képesítése...bár ez tán családon belül van...

kereskedő-boltvezető

vendéglátó-üzletvezető...

ezek gyorstalpalók :)

2010. ápr. 14. 12:13

Vendéglátó eladó végzettség kell.

Ezt tanfolyamon,rövid idő alatt elvégezhető.

Jó ha van papír az ellenőrzések miatt is.

MEg nem elég a rátermettség és egyéb pozítív tulajdonságok,ha lövése sincs a szakmáról.

A tanfolyamon tömörítve nem hiába képzik az ilyen szakmát választó emberkéket.

Én fel sem vennék olyant akinek nincs papírja,lehet rétermett.

Adott szituáció és netán 1 ellenőrzésnél akahatnak bakik és akkor munkáltót,dolgozót mindenkit büntetnek.....

13. 00495ec28d (válaszként erre: 12. - Db78bacc4f)
2010. ápr. 14. 11:54
Gyakorlatilag viszont kell,én dolgoztam benne,és ellenőrzik néha......
2010. ápr. 14. 11:50
Szerintem nem kell hozzá végzettség a legtöbb helyen, inkább jó kinézet és kommunikációs készség.
11. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2010. ápr. 14. 11:46
Faipari technikus végzettség vagy asztalos szakmunkásbizonyítvány elé hozzá.
2010. ápr. 14. 11:38
szerintem kevés a mosoly....
2010. ápr. 14. 11:38
Én is az vagyok és nincs hozzá végzettségem!
2010. ápr. 14. 11:37
Semmilyen végzettség nem kell hozzá, gyorsan be lehet tanulni. Persze ha olyan is jelentkezik a munkára, akinek van vendéglátós sulija meg gyakorlata, akkor valószínűleg azt fogják fölvenni.
2010. ápr. 14. 11:37
Nem kell hozzá semmi, csak egy kedves mosoly, és birkatürelem:)
2010. ápr. 14. 11:35
ha van ismerősőd és értesz is hozzá akkor nem....
2010. ápr. 14. 11:34
ja bocsi nem figyeltem....
2010. ápr. 14. 11:34
Nem vagyok biztos benne, hogy kell hozzá végzettség.
3. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2010. ápr. 14. 11:34
vendéglátos...vagy milyen pultos?
2010. ápr. 14. 11:34
Az én nővéremnek nincs szakmája,mégis pultos.
2010. ápr. 14. 11:33
Csak vendéglátó-eladóival?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook