Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen Újévi babonákat ismersz? fórum

Milyen Újévi babonákat ismersz? (beszélgetős fórum)


18. grizus
2013. dec. 31. 06:58
Vasalni se szabad?
17. grizus (válaszként erre: 12. - Kakukkfű)
2013. dec. 31. 06:57
Olyan tárgyak, amik szimbolizálják, amit szeretnél. Pl. ha pénzt akarsz, akkor valami szép pénzérme. Éjfél előtt érdemes leírni a vágyaidat, aztán a szobába kintről a küszöbön át beemelni a tárgyakat.
16. ina87
2013. dec. 29. 22:07
Valami csillogot kell viselni,akk egész évben csillogni fogsz!
2013. dec. 29. 21:39
Köszönöm, ezeket mind kipróbálom. :)
2013. dec. 29. 21:35
Piros bugyit kell viselni, illetve minél több piros ruhadarabot, az bőséget hoz az új évre. Gránátalmát kell enni, nem adni ki semmit a házból, de elfogadni szabad. Minél több férfi vendéget fogadni. Luca napján vetett búzának kell az asztalon állnia. Nem lehet takarítani, munkát végezni. Ennyi. :)
2013. dec. 29. 21:31

Én azt is hallottam hogy seperni sem jó mert akkor is valami szerencsét elsöpörsz. De lehet ez a szemnét kivitelre vonatkozik inkább.

Az a jó ha először férfi kíván neked boldog új évet, az szerencsét hoz. Na ma ért a felismerés hogy elsőnek egy nő köszönt nekem BUÉ-t.

12. kakukkfű (válaszként erre: 10. - Grizus)
2013. dec. 29. 21:26
Mit jelent az, hogy tárgyak kellenek? És mikor kell leírni azt, amit szeretnénk bevonzani?
11. grizus
2013. dec. 29. 04:45
Amit először teszel Újév napján, azt teszed egész évben. Más szerint amit aznap teszel, az lesz egész évben. Szemetet nem szabad kidobni és nem szabad takarítani, dolgozni sem otthon.
10. grizus
2013. dec. 29. 04:44
Én egy varázslatot tudok, valami olyan, hogy a küszöbön kell átemelned amit ki akarsz dobni az életedből, meg amit bevonzani, le kell írni vagy tárgyak kellenek.
2013. dec. 27. 14:51

Újra aktuális lesz ez a téma; Tud még valaki babonákat?


Engem mondjuk az is érdekelne, hogy a patkó mit jelent, hová teszik ki, és hogy honnan lehet szerezni.

8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Bóbita01)
2008. dec. 31. 16:25
A harmonetes cikkben is az van, hogy nem lehet száradó ruha a lakásban :)
7. bóbita01 (válaszként erre: 3. - E7d58500d8)
2008. dec. 31. 15:37
Én úgy tudom,hogy dec.24-én nem lehet száradó ruha,31-én pedig mindent ki kell mosni,hogy jövőre ne legyünk koszosak.
2008. dec. 31. 15:16
Igaz az, hogy főzni sem lehet?
2008. dec. 29. 20:16

[link]


Itt elolvasható pár újévi babona.

2008. dec. 29. 20:15

Híres újévi fogás a malacsült. A hiedelmek szerint ugyanis a malac befelé túr, így a szerencsét nem ki a házból, hanem be a házba túrja.


Baromfit nem lehet enni, mert a baromfi hátrakaparja a szerencsét, halat sem ajánlatos enni, mert elúszik a szerencsénk.


Régen a lencsefőzelékbe mandulát vagy más apróságot főztek bele, s az a leányzó vagy legény, aki megtalálta azt, az a következő évben férjhez ment vagy megnősült a babona szerint.


A szilveszteri pogácsába érmét sütöttek, s az, aki megtalálta annak bőséges lett a következő éve.

De a pogácsának még éjfélig el kell fogyni, különben az egész a visszájára fordul.



Ha újév első napján az első látogató asszony vagy lány, az bizony szerencsétlenséget jelent, viszont ha férfi csenget be elsőnek azon a napon, az éppen az ellenkezőjét jelentheti, mégpedig szerencsét.


Tilos a mosás, a teregetés, és nem ajánlatos kivinni a szemetet sem, mert a szerencsét is kiönthetjük a házból.


Nem szabad pénzt kölcsönadni, orvost hívni vagy orvoshoz menni, mert akkor egész évben betegeskedhetünk.

2008. dec. 29. 20:14

Ha az év utolsó napján beteg vagy, akkor egész évben betegeskedni fogsz.



A ruhaszárítón nem lehet ruha, mert az balszerencsét hoz.

2008. dec. 29. 20:05
A lencse evésről már hallottam.De az igaz,hogy meg kell számolni a lencse szemeket?
2008. dec. 29. 20:04
Milyen Újévi babonákat ismersz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook