Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen testmozgás (sport) ajánlott-megengedett a terhesség alatt? fórum

Milyen testmozgás (sport) ajánlott-megengedett a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 24. 00:32

Mértékkel, majdnem minden nekünk adott tanácsot egy gyógytornász Ismink :)

Az én Anyukám velem fürdQhelyen volt.Lehet azt is mondani, hogy majdnem a vizben szült meg

2007. dec. 14. 04:20

Altalaban az ugralos, es eses kockazataval jaro sportokon kivul barmit lehet.

Az uszas a legjobb, illetve torna a vizben, seta, es kismama-torna. Sok gyakorlatsort lehet talalni a neten.

17. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Panna1)
2007. dec. 14. 04:18
Allitolag amit rendszeresen csinaltal terhesseged elott, azt folytathatod. Amig te jonak erzed, csinald, bar kesobb az ugralas nem tesz jot, es nem is tul biztonsagos sport:)
16. Panna1
2007. nov. 28. 18:32
Én kosárlabdázok egy jó ideje. Tegnap pozitív tesztem lett, de szeretnék még edzésre menni. Szerintetek kosarazhatok még?
2007. szept. 11. 08:00
Ami jólesik.
2007. szept. 11. 07:53
Ma megyek először kismamatornára. Holnap megírom, hogy milyen volt. Eddig Rubint Rékára tornáztam én is. Jók a gyakorlatai. Bátran merem ajánlani.
2007. szept. 11. 07:33
Úszás, kismamatorna.
12. Tacus
2007. szept. 11. 06:24
Én rengeteget usztam a terhességem alatt. Imádtam és a pocaklakó is! Ezt onnan gondolom, mert amikor uszam Ö ugy ellazult, hogy alig éreztem hogy van. Azis hozzá tartozik, hogy azon a nyáron is nagyon meleg volt. Igy mindkettönknek jólesett a hűsítő víz.
2007. szept. 10. 21:29
Kerékpározás, de nem autó uton!! hanem biciklis úton és úszás sztem az nagyon jó! :O)
2007. szept. 10. 21:15
Én is Rubint Réka kismama tornájára tornáztam az egész terhességem alatt, semmi problémám nem volt.
2007. szept. 10. 21:13
Egyébként az úszást szokták még ajánlani. Ami kerülendő az az ugri-bugri, lovaglás. Még annyit, hogy az én orvosom azt mondta, hogy az első trimeszterben sokkal óvatosabbnak kell lenni. :)
2007. szept. 10. 21:09
Szia! Nekem van egy négy hónapos kisfiam és hét hónapos terhes voltam mikor abbahagytam a kardioedzéseket. Természetesen minden orvosi vizsgálat alkalmával megkérdeztem, hogy folytathatom-e. Bár terhességem előtt is csináltam csak intenzívebben. Mikor megtudtam, hogy állapotos vagyok kihagytam a hasizom gyakorlatokat és mindenből szigorúan csak annyit csináltam amennyi jólesett. Most, hogy már négy hónapos a kisfiam újra elkezdek edzeni (már nagyon hiányzik) bár még csak szoptatok, de szerintem, ha az ember nem viszi túlzásba nem árthat egy kis mozgás.
2007. szept. 10. 18:34
Hát...séta egy kis kocogás,jóga
2007. szept. 10. 18:34
Anyád
2007. szept. 10. 18:33
ja, tényleg, a séta nagyon jó! Minden nap sokat sétáltam. Az úszástól azért tartottam, mert terhességem előtt is sokszor kaptam fertőzést. (Pedig mögöttünk van az uszi...)
2007. szept. 10. 18:27

Igaz,én még nem szültem,de a séta,gyalogla´s biztosan jót tesz a babának,mamának egyaránt.

eggyik legfontoabb a sportok közül az úsza´st mondják,megfelelö körülmények (tiszta)között.

Az orvos amu´gy is megkérdezi,hogy sportolsz-e??Mit??

Ès megmondja,hogy folytathatod,vagy nem.

2007. szept. 10. 18:25
Rubint Réka: Baba-mama tornára tornáztam, amíg bírtam, de egy idő után a térdem nem bírta, mert régebben a sok aerobiktól elcsesztem. De jó szerintem ez a DVD. Csak megkérdeztem a dokimtól, azt mondta, nyugodtan végezhetem ezeket a gyakorlatokat. Viszont a szülés utáni 6 hétben tilos tornázni, ezt a doki szigorúan megtiltotta.
2007. szept. 10. 18:18

Jó kérdés . Ahány orvos annyi válasz.

Jó volna , ha már egészséges gyermeknek korábban életet adó anyák írnák meg a tapasztalataikat ide.

2007. szept. 10. 18:14
Sziasztok! Milyen testmozgás(sport) ajánlott-megengedett a terhesség alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook