Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt testmozgás (bármi, amit kipróbáltatok, milyen tapasztalataitok vannak?) fórum

Terhesség alatt testmozgás (bármi, amit kipróbáltatok, milyen tapasztalataitok vannak?) (beszélgetős fórum)


8. iloverunning (válaszként erre: 6. - Snowgirl)
2011. nov. 30. 09:36
Úgy gondolom ne most akarj olyan segget, mint még soha, ha eddig nem "gyúrtál" arra, inkább csak a jó közérzet legyen a cél. Nem tudom mennyire voltál tornázós előtte, ha sokat edzettél, akkor nem hiszem hogy baja lenne 20 perc lötyögéstől. Ha úgy érzed fáradsz, akkor állj meg, ha bírod kifulladás nélkül, akkor csináld. De ha eddig nem voltál tornázós, akkor ne most tornázd agyon magad. Ha nem bírsz leállni, menj el torna után sétálni, vagy akár otthon is ajánlom figyelmedbe a leslie sansone sétálós videókat.
2011. nov. 29. 21:36
Én bicikliztem végig-6 kilót híztam
2011. nov. 29. 19:38
Rubint Réka terhestornája nagyon tetszik, szerintem nem csak terheseknek tesz jót (terhesség alatt olyan seggem lesz tőle, mint eddig sosem volt :D).A védőnővel konzultáltam, mondta, hogy csak "lightosan", de annyira belejövök, hogy alig bírok leállni vele. Szerintetek bajom lehet attól (vagy a babának) ha a második trimeszterben is végzek olyan gyakorlatokat, amiket az elsőre ajánlott? (17. hét)
2011. nov. 29. 12:36
Minden kismamának mozognia kellene és nem eltunyulni, úgyhogy hajrá mozogni akaró kismamák!!!
2011. nov. 28. 11:14

Rubint Réka kismamatorna, nekem tetszett, sokszor nem volt elég


Fittmamablog-ról kismamatorna pörgős kismamáknak, ez egy ebook, ki lehet nyomtatni, és van rajta egy feladatsor, ez volt a kedvencem


10 minutes prenatal-ez is jó volt, bár ritkábban csináltam, pilates szerűség és nekem kicsit uncsi volt


RR felsőtest gyakorlatok (azt hiszem 2010-es dvd-ről)


sok gyaloglás


Tapasztalat: ettől vagy sem, de nagyon könnyű szülésem volt. Ezen kívül nagyon jó érzés még nagy pocakkal is átmozgatni a tested, én az utolsó héten is tornáztam és jól esett.

2011. nov. 28. 11:14

Szerintem az a lényeg, hogy amit eddig csináltál, azt lehet továbbra is, persze nem az extrém sportokat, de ha eddig nem mozogtál, akkor ne most kezdj el valami drasztikusat!

Lehet sokmindent, csak mértékkel.

Én a fiammal még 39 hetesen is jártam biciklizni (amivel mondjuk megbotránkoztattam néhány embert:P), de addig is azzal jártam sokat.

A mostani terheséggelmmel meg zumbázni jártam 16 hetes koromig, de mivel gyorsan nő a pocakom, már a súlya húzta, így már csak gerinc tornára járok. A kerékpár már nem rendszeres, de ha el kell ugranom a boltba, akkor nem gondolkozok rajta! :)


Ezen kívűl az sem mindegy, hogy a terhesség probléma mentes e. Az orvossal vagy a védőnővel meg kell beszélni. Bár van amelyik alapból letiltana mindenről.

2011. nov. 28. 11:13
Ha szereted a pörgősebb órákat, akkor kismamatorna, ahová én járok, ott kb 45 perc olyan, mintha alakformáló órára járnál, az utolsó 15 percben pedig vagy ralaxálunk, v. légzőgyakorlatokat tanulunk, vagy gátizomtornázunk. Én járok kismama jógára is, az is jó, de inkább "lelkisebb". Ott vajúdó pozíciókat is veszünk.
2011. nov. 28. 11:06
Terhesség alatt testmozgás (bármi, amit kipróbáltatok, milyen tapasztalataitok vannak?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook