Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? fórum

Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
22. 984ff08d0b (válaszként erre: 4. - Mikormarta)
2007. ápr. 29. 15:12

Ha jól emlékszem a Mi-vel kezdődő és zo-val folytatódó cégnek van 3,5ös teje...vagy 3,8as? No, mind1, a megszokott csomagolás, de lila a színe. Nagyon finom az íze, és jó hab készül belőle a kávéra, de csak egy helyen láttam eddig, az inter-el kezdődő és frut-tal végződő élelmiszeráruházban vagy miben... azt viszont nem tudom, hogy ezt lehet-e vagy ajánlott-e babáknak adni...

Mindenesetre vannak még tehenészetek Bp környékén is, ahonnan jó minőségű, tehénből származó tejet lehet kapni. Mondjuk, azt nem tudom, de lehet, hogy a biopiacok vmelyikén van biotehéntej is...?

2007. ápr. 13. 20:07
Szerintem is ki kell próbálni,van olyan gyerek,akinek semmi gondot nem okoz a tej.9 hónapos lesz a kislányom,én még nem adtam neki semmilyen tejet,mivel meg szopizik,de a tejbedarát tápszerbol csinálom.Parszor ettunk Danoninot,de kiutései lettek tole,igy egy darabig nem merek neki adni.Volt esetleg ilyen valakinek a Danoninotol?
20. Elviracska (válaszként erre: 16. - Kildi68)
2007. ápr. 13. 19:14
Én már 7 hónapos korátol házi tejet adtam abszolut semmi baj nem történt ,mert egyik tejport sem idta meg sajna ,igy a házi tejet elfogadta.Kikértem a védönő tanácsát de azt mondta gond nem lesz de rohamosan fog fejlödni ,és késöbb megáll a fejlödése már mindjárt két éves de még ilyen gond hála Istennek nem fordult elő.
19. Fish (válaszként erre: 18. - Juniperus)
2006. nov. 13. 00:06
en siman adtak nekik tejet, ki kell prbalni kisebb adagban es ha nincs tole baja-kiutes, vagy hasmenes- akkor mehet...
2006. okt. 18. 17:17
Én már pár kb. két hónapja adom fiamnak a dobozos tejet. Először laktózmentessel kezdtük, aztán már a rendes tejjel főztem neki a pépjeit, meg a tejbedarát. Semmi baj nem volt. Mindent szeret ami tejes. Most 10 hónapos.
17. virkó
2006. okt. 17. 21:01
Én babatejet adok reggelente a14 hónapos kisfiamnak.Nagyon szereti.Tehéntejet csak ételekbe keverve v. főzve kap.Igaz,hogy drága a babatej(mi 436Ft-ért veszünk fél l-t),de ez a mennyiség nálunk 4 napig kitart,mivel a tejivás mellett még szopizik is.
16. kildi68 (válaszként erre: 13. - Mikormarta)
2006. okt. 17. 17:46
én azt hallottam, hogy 1 éves kor betöltése után lehet tehéntejet adni inkább higítva és az sokkal jobb mint a dobozos tartós tej.
2006. szept. 14. 11:20

A legtöbb védőnő ajánlja,h. 1 éves kor körül térjünk át a tejre.

A lányom hamar át is állt, nagyon imádja a tejet.

Először felesbe kell kezdeni.

14. 18235c4fc5 (válaszként erre: 12. - Mikormarta)
2006. szept. 14. 10:00

Kedves mikormarta!

Még nem adtam nekik tehéntejet, de ha hamarosan elkezdem, házitejjel fogom kezdeni, felforralom, és úgy kapják. Novembertől kezdjük a bölcsit (decemberben töltik a 2-t), és nem szeretném, ha ott kapnának először, ne ott és akkor derüljön ki, hogy esetleg allergiásak.

A homogénezés sajnos tönkreteszi a tejet, értem ezt a vitamin-és ásványianyagtartalomra.

2006. szept. 13. 22:35

kleo!

Te melyik tejet adod a babádnak?

2006. szept. 13. 22:34
Köszi a tanácsot kfheni!Akkor jól értem, te is házitejet adsz a gyerkőcnek? Egy éves korától kezdted?Tegnap mindentejet átnéztem egy szupermarketben, vagy 15 félét, mind homogénezett.A reggeli italról ugyanaz a véleményem, mint neked.
2006. szept. 13. 09:25

A házitej tudtommal 4.5%-os körül van.

A mi gyerekorvosunk szerint tejérzékenység szempontjából mindegy a % értéke, hiszen az a zsírtartalmat jelzi, nem a tejfehérje vagy a tejcukor tartalmát, amire allergiás lehet a gyerek. A vízzel hígításnak nincs jelentősége.

Nekünk azt javasolta, hogy kezdhetjük nyugodtan a magas zsírtartalmúval.

A bolti tejekkel szemben én is szkeptikus vagyok, látott-e tehenet az a tej vajon. Az meg gondolom nem újdonság senki számára, hogy a reggeli italként csúfolt permeátum nem tej, hanem hulladék.

10. _kleo_
2006. szept. 12. 21:29
Marta, szerintem kezd a feles hazitejjel.
2006. szept. 11. 22:48
Akkor szerintetek adjak először feles tejet? ( Megtudtam, van a közelünkben házitej) Lidl Áruház sajnos nincs a mi városunkban.A házitej zsírtartalma mekkora? Gondolom változó.A bolti tejek között van olyan, amelyik nem homogénezett technológiával készül?
2006. szept. 11. 20:57
A tapszer kontra biznisz dilemmahoz en is csatlakoznek, szerintem nem gyereknek valo a tapszer, ha elkerulheto. S ugyanez a velemenyem a 'babatejekrol' is, azok is muanyag etelek, mi sosem ettunk ilyesmit. Akkor mar inkabb a tehentej. A mi gyerekorvosunk szerint egyebkent egy 1 ev folotti gyereknek naponta kb. fel liter tejet vagy tapszert kellene innia. No ezt sosem hittem el neki.
2006. szept. 11. 16:11

Marta, a Solenak van 3.6-os teje.


Mi 15 hosan kezdtuk a tejet, eleinte gyanus volt hogy megy a hasa tole, ezert havonta 1-2 alkalommal kapott csak. Most 21 honapos es mar nem gyanus a tej, bar nem is kap minden nap, hetente kb. 1x.

6. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 4. - Mikormarta)
2006. szept. 11. 12:17

Csatlakozom a biznisz véleményedhez.

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 1 éves kor után adhatom a tehéntejet, csak kezdetben higítva vízzel.

A lidl-ben lehet 3,8%-os tejet kapni!

2006. szept. 11. 11:34

A tápszert én semmiképp se adnám. Szerintem is csak biznisz az egész, arról meg nem nagyon mesélnek, hogy ekcémás lehet tőle a gyerek! (Fiamnak anno muszáj volt adni, innen tudom, persze a lehető legkorábban lecseréltük.)

1 éves kor körül el lehet kezdeni a tehéntej adását. Előtte érdemes egyéb savanyított tejtermékekkel (joghurt, tejföl, stb...) megkezdeni a hozzászoktatást, s ha nincs semmilyen különleges reakció, akkor bátran adható a tej. Megjegyzem 1 generációval ezelőtt még bőven divat volt csecsemőket feles tejjel, tsb. táplálni! S bizonyára voltak akkor is tejérzékenyek, meg vannak ma is. De vajon hány ilyen embert ismerünk személyesen???

Ha lehet, én rendes falusi, pasztörizálatlan házitejet adok a gyerekeimnek, fel se forralom. Az igaz, hogy ismerem a tehenet is. :) Bár, ha piacon vezsek házitejet, akkor is inkább a bizonyítványt kérem el, s olvasom el (hülyének is szoktak nézni), illetve biztosnak tűnő forrásokból értesülök, hogy iható-e felforralás nélkül. Eddig még sose volt baj, nem is nagyon félek tőle. Viszont sokkal értékesebb a tej, ha természetes marad.

2006. szept. 10. 21:48
A mi gyermekorvosunk egyéves korig ajánlotta a tápszert, azt mondta, utána kaphat tehéntejet. Szerintem ez a tápszeres dolog 3-4 éves korig csak biznisz,a pénzüket növeli a gyógyszergyáraknak , szerintem nem biztos, hogy jót teszünk vele. Például olvastam, hogy mindenféle gyümölcsízt, meg vaníliát tesznek bele, szinte függővé teszik a gyerekeket már kicsi korban ezekre az éde löttyökre. Én arra lennék kiváncsi, hogy milyen tej ( bolti) Amit adtok a babának.A homogénezett tejről nagyon rosszakat hallottam, a tartós tejről nem is beszélve. Ausztriában 3,8 %-os tejet kapnak az egy évet betöltött babák. Magyarországon olyan nincs is? Mit tegyek. A tápszert nem szeretném folytatni.
2006. szept. 9. 21:39
Bioboltban, dm-ben kapható rizstej, szójatej, bár az utóbbi allergizálhat. Tehéntejet nem javasolnak 2 éves korig. Az enyémek lassan 21 hónaposak, és nem kaptak még tehéntejet, illetve csak ételben, pl. spenótban. De úgy, hogy egy pohár tej vagy kakaó a reggelihez, úgy nem. Egyéb tejtermékeket kaptak.
2. dee
2006. szept. 9. 21:31
A legújabb kutatások szerint 3 éves korig tápszer javasolt.Napjainkban egyre nagyobb az elválasztó tápszerek választéka.Már nemcsak 2-es,3-as hanem 4-es ,5-ös tápszerek is vannak.Egyre jobb ízűek és nagyon laktató.Csak bírja anyagilag a szülő.
2006. szept. 9. 21:26
Milyen tejet kell adni az egyéves babának, aki tápszeres.Hogyan megy az átállás, hogy ne legyen gond?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook