Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? fórum

Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
52. nono80
2007. jún. 27. 18:50
Ha már ott tartunk,hogy semmi sem jó,akkor kössünk már bele abba is,hogy a más anyatejének adását évek óta megszüntették(betiltották),mióta korunk pestise az AIDS felütötte fejét!
51. akkor van (válaszként erre: 50. - Kalthelios)
2007. jún. 27. 18:42
Hali. Én azt hallottam hogy a kecsketej sem jó a babáknak,(pláne forralatlanul) ha jól emlékszem a vörösvérsejtet károsítja. Nézzetek utána!!!
50. Kalthelios (válaszként erre: 46. - Ada12)
2007. jún. 27. 18:01

A legjobb az lenne, ha a közeledben találnál olyan kismamát, akinek újszülött, vagy néhány hónappal fiatalabb a babája, mint a tiéd, és akár pénzért odaadná a kifejt tejet a babádnak, vagy önzetlenül megszoptatná, s akkor fejnie sem kellene, ami nem a legkellemesebb elfoglaltság, de szükséges rossz, ha a kismama nem akarja, hogy idejekorán elapadjon a teje.

Az alattunk lévő lakásban laktak Zsóka barátnőmék. (Ott, abban a garzonházban barátkoztunk össze még pocakosan.) A kisfiuk 2 hónappal idősebb a lányomnál. Lacikának már kevés volt Zsóka teje, Tüncinek meg még sok volt az enyém, így Zsóka napközben fölhozta a "tejfiamat". Megszoptattam, közben jókat beszélgettünk. Én megszabadultam az utált fejéstől, Zsóka meg biztos volt benne, hogy jó anyatejet kap a kisfia.

Az én késő este fejt és hűtőben tárolt anyatejemet keverte hozzá másnap délben Lacika főtt répájához, vagy adta oda cumisüvegben meleg vízben fölmelegítve. Hál' Istennek, akkor még nem voltak mikrók!

A babatápszerekről a belgyógyász orvos barátnőm inkább lemondott. Azóta már értem is, hogy miért.

Ehhez az anyatej cseréhez és szoptatáshoz alapvető fontosságú a bizalom, a másik ismerete.

Az én olvasmányaim szerint a szójatej ugyanolyan rossz, csak másként káros, mint a tehéntej. Itt olvastam a hoxán, a cikkek között.

Próbálj meg friss kecsketejet venni megbízható helyről! Az még a leginkább emberbarát. Ne forrald föl, hanem csak melegítsd meg 54 foknál nem nagyobb hőmérsékletűre, hogy ne csapódjanak ki az értékes enzimjei, és először hígítva add a babádnak!

Azt hiszem, épp itt olvastam, hogy egy kétéves kissrác kihányta.

Ha nincs anyatej, nem érdemes más állatok tejét erőltetni. A gyerekek gyomrának gyakran több "esze" van, mint a legjobbat akaró anyukája tévhitekkel telitömött fejének.

Legvégső esetben adj tehéntejből készült tápszert a babádnak! 99 %-uk túléli.

Viszont 3 hónapos korától adj neki minél több, a korának megfelelő, saját centrifugálású gyümölcslét, saját készítésű almapapit!

Az almára határozottan emlékszem 31 év távlatából is, amikor a lányon kisbaba volt.

Arra azonban figyelj, hogy a tej, vagy tápszer után legalább 3, de inkább 4 óra teljen el, míg gyümölcsöt adsz neki!

A fehérjék (főleg az alig emészthető tehéntehéntejé) gyümölccsel együtt nagy gubancot okozhatnak a gyomrukban.

49. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2007. jún. 27. 17:13
És ne haragudj, utólag visszaolvasva elég bántó voltam...:-(
48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2007. jún. 27. 12:18

Bocsánat, nem nevezted magad szakértőnek, úgyhogy azt visszavonom.

Valamint lenne egy kérdésem, ha lehet. Miért baj, ha a zöldségek enzimei tönkremennek? Tényleg érdekel, azért kérdezem.

47. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Kalthelios)
2007. jún. 27. 11:51
"pépeket azért ne adjatok, mert a hőkezeléssel savasakká válnak az eredetileg lúgos gyümölcsök." - te nevezed magad szakértőnek?:-DDDDDD
46. Ada12
2007. jún. 27. 11:36

Szia!

köszönöm a válaszod, még annyit, h akinek nincsen teje, az mit adjon a babájának?

Mert a tápszerben tehéntej van, kivéve a szójásat.

45. Kalthelios (válaszként erre: 33. - _kleo_)
2007. jún. 25. 23:41

Szia Kleo!

Örülj neki, hogy a fiad még a kecsketejet is kihányta, ami pedig emberbarátabb a sokkal kisebb kazeintartalma miatt, mint a tehéntej.

Isten ments, hogy szoktatni kezdd hozzá!!!

Nézd meg lejjebb nono80 egyik elégedett hozzászólását!

Levi fiával Ca-os injekciót itatott, és boldogan vette tudomásul, hogy elmúltak a piros kiütései, amiről úgy gondolja, hogy a túl fűszeres étel okozta.

Tipikus tüneti kezelés.

Olyan, mintha kalapáccsal verné a fia egyik ujját, de közben Lidocainnal fújkálná, hogy ne fájjon.

Ez a "modern" orvostudományunk egészségnevelése...

44. Kalthelios (válaszként erre: 29. - _kleo_)
2007. jún. 25. 22:21

Bocsi, hogy csak most válaszolok. Születésnapom volt, hosszú hétvégés barátnői látogatás, modemcsere az internethez...

A kérdéseidre:

A zabtej is nagyon jó. A zab 13,5 % fehérjét, 7,6 % nyers (telítetlen növényi) zsírt, 2,8 % (jó)

koleszterint és 1,3 % lecitint tartalmaz.

Bőséges hígítással elérheted az anyatej 2 %-os fehérjetartalmát. A néhány szem mazsolából kiáztatott szőlőcukor - de csak ha napon aszalt, és nem kénes aszalású! - az egyik legegészségesebb édesítőszer az egy év alatti babáknak.

A kicsinek adj anyatejet, ameddig csak van a cicidben!

Ha kiegészítő táplálásra van szüksége, inkább úgy oldd meg, hogy egyik alkalommal szopizzon és cumisüvegből add oda neki az előző étkezési időben kifejt anyatejet, a másik étkezése pedig legyen FRISS almalé! Az biztosan nem árt pici babáknak sem, és nem is unják meg.

Egyszerre azért nem jó az anyatejjel, mert gyümölcsöt csak éhgyomorra szabad fogyasztani.

A fehérjékkel erjedni kezd. Hasfájós lesz a baba tőle.

Ha 3 óra eltelik a szoptatás után, ihat annyi FRISS gyümölcslét, amennyi jólesik neki a következő szoptatás előtt 20-30 percig.

Ennyi idő kell, míg a gyümölcsök áthaladnak az emésztőcsatornán.

Kivéve a banánt, a datolyát, a fügét és az aszalt gyümölcsöket, mert azoknak 40-45 perc kell.

A görögdinnye 20 perc alatt átszalad rajtunk.

Jön a szezonja, ahhoz még gyümölcscentrifuga sem kell, és imádni fogja még a pici babád is.

Nem vagyok gyerekorvos, és ennyire pici babák kiegészítő táplálásában gyakorlatom sincs, mert én 8 hónapig szoptattam az áprilisban született lányomat. (1976-ban!)

Imádta a görögdinnyét csócsálni, de nem merem felelősségteljesen ajánlani.

Azt viszont teljes felelősségem tudatában, biztosan állítom, hogy tápszert és tehéntejet -még felesben sem - ne adjatok anyatej helyett!

Ha muszáj pótolni, csak FRISS gyümölcsöt centrifugáljatok, passzírozzatok, pépesítsetek!

Bébiknek gyártott gyümölcsitalokat, pépeket azért ne adjatok, mert a hőkezeléssel savasakká válnak az eredetileg lúgos gyümölcsök.

43. Kalthelios (válaszként erre: 29. - _kleo_)
2007. jún. 25. 22:21

Bocsi, hogy csak most válaszolok. Születésnapom volt, hosszú hétvégés barátnői látogatás, modemcsere az internethez...

A kérdéseidre:

A zabtej is nagyon jó. A zab 13,5 % fehérjét, 7,6 % nyers (telítetlen növényi) zsírt, 2,8 % (jó)

koleszterint és 1,3 % lecitint tartalmaz.

Bőséges hígítással elérheted az anyatej 2 %-os fehérjetartalmát. A néhány szem mazsolából kiáztatott szőlőcukor - de csak ha napon aszalt, és nem kénes aszalású! - az egyik legegészségesebb édesítőszer az egy év alatti babáknak.

A kicsinek adj anyatejet, ameddig csak van a cicidben!

Ha kiegészítő táplálásra van szüksége, inkább úgy oldd meg, hogy egyik alkalommal szopizzon és cumisüvegből add oda neki az előző étkezési időben kifejt anyatejet, a másik étkezése pedig legyen FRISS almalé! Az biztosan nem árt pici babáknak sem, és nem is unják meg.

Egyszerre azért nem jó az anyatejjel, mert gyümölcsöt csak éhgyomorra szabad fogyasztani.

A fehérjékkel erjedni kezd. Hasfájós lesz a baba tőle.

Ha 3 óra eltelik a szoptatás után, ihat annyi FRISS gyümölcslét, amennyi jólesik neki a következő szoptatás előtt 20-30 percig.

Ennyi idő kell, míg a gyümölcsök áthaladnak az emésztőcsatornán.

Kivéve a banánt, a datolyát, a fügét és az aszalt gyümölcsöket, mert azoknak 40-45 perc kell.

A görögdinnye 20 perc alatt átszalad rajtunk.

Jön a szezonja, ahhoz még gyümölcscentrifuga sem kell, és imádni fogja még a pici babád is.

Nem vagyok gyerekorvos, és ennyire pici babák kiegészítő táplálásában gyakorlatom sincs, mert én 8 hónapig szoptattam az áprilisban született lányomat. (1976-ban!)

Imádta a görögdinnyét csócsálni, de nem merem felelősségteljesen ajánlani.

Azt viszont teljes felelősségem tudatában, biztosan állítom, hogy tápszert és tehéntejet -még felesben sem - ne adjatok anyatej helyett!

Ha muszáj pótolni, csak FRISS gyümölcsöt centrifugáljatok, passzírozzatok, pépesítsetek!

Bébiknek gyártott gyümölcsitalokat, pépeket azért ne adjatok, mert a hőkezeléssel savasakká válnak az eredetileg lúgos gyümölcsök.

42. Kalthelios (válaszként erre: 28. - Ada12)
2007. jún. 25. 21:12

Szia Ada12!

A yoghurtokkal az a helyzet, hogy bármerről nézzük, erjesztett tehéntej.

A szervezetünkben van elég hasznos baktérium - feltéve, ha nem takarítjuk ki őket is egy Glaubersós (keserűsós) drasztikus salaktalanítással.

A babáknak még mindenük megvan, amire szükségük van az egészséges emésztéshez, és ha nem tömítjük el a bélbolyhaikat a tehéntej és termékeinek irdatlan mennyiségű kazeinjével, akkor egy-egy gyümölcsnappal nagyon kíméletesen és igazán ízletes pépekkel, lékkel meg tudjuk őket szabadítani a káros salakoktól.

A felnőtteknek már lehet, hogy több időbe telik kipucolni a bélésüket, de érdemes, mert a hasznos tápanyagok sem tudnak rendesen fölszívódni, ha a bélbolyhok az asztalosenyv alapanyagával küzdenek. Gúzsba kötve nehéz táncolni...

A mandula és a barackmag héjában valamilyen cianid van, és attól még a felnőttek is "hányok asszonyok" műsort adhatnak a "nagy fehér mikrofonba".

A mandulatejhez először érdemes néhány órára beáztatni a héjas, nyers magot, és ha akkor sem jön le a héja, forró vízbe kell mártani néhány másodpercig. Utána kiputtyogtatható a mérgező héjából. Ugyanez az eljárás jó a bokormogyoróhoz és a dióhoz is.

A fehérjékről alább terjedelmes értekezést írtam. Ha valami hiányzik az információkból, azért van, mert nekem nagyon sok dolog már természetes, ami esetleg másoknak teljesen új.

Szívesen válaszolok minden kérdésre, mert az a lényeg, hogy megértsétek.

2007. jún. 25. 20:44

Kedves Kismamák!

Egyikőtök priviben megkért, hogy nézzek bele a hozzászólásokba, mert vannak megválaszolatlan kérdések.

Az alábbiakban kiírom Harvey és Marilyn Diamond, amerikai táplálkozáskutatók

Testkontroll 2 című könyvéből a kisbabák táplálására vonatkozó fejezet lényegét:

„Tápláljuk a kicsiket anyatejjel, ameddig csak lehetséges! Fehérjetartalma csupán 2 %.

Az anyatejet friss gyümölcslével, olajos magvak, gabonafélék és csonthéjasok magjából készített „tejjel” lehet kiegészíteni a szoptatás közben is. Fölhasználható hozzá nyers mandula, mogyoró, szezámmag, napraforgó, kesudió (dió), vagy akár együtt mind.

A magtejek ízletesek, magas tápértékűek, és a zöldfőzelékek mellett a legjobb természetes kálciumforrások.

Régóta használják a magtejeket világszerte. Az amerikai indiánok is ismerték már évszázadokkal azelőtt, hogy a haszonleső, „korszerű” tejipar föltalálta volna saját magát.

Gyermekeink egészsége érdekében érdemes újra bevezetni.

Könnyen hasznosítható kálcium, fehérje, vitaminok és más ásványi anyagok remek forrása.

Tartsuk a kicsiket zöldségen és gyümölcsön, ameddig csak lehet! Sokkal tovább megelégszenek ilyen táplálékkal, mint gondolnánk. Az új ételeket csak egyenként vezessük be, köztük pár nap szünettel, hogy a kicsi meg tudjon barátkozni az új ízekkel.

Tartsuk távol a gyerekektől a keményítős, elsózott, halottá tartósított „bébiételeket”!

Amíg nem nő ki a foguk a rágáshoz, adjunk nekik péppé tört friss salátákat (pl. kevés vízzel elkevert pépes avokádóval) és gyümölcsöket!

Imádni fogják a friss, valódi ízeket, és remekül fognak fejlődni.

Amikor már úgy látjuk, hogy főtt ételt is kaphatnak, friss (esetleg mélyhűtött) párolt és péppé tört zöldségeket adjunk nekik – esetleg egy kis vajjal. (Répa, zöldbab, cukkini.)

Minél később térünk rá a főtt ételre, annál jobb a kicsinek. A túl korán kezdett főtt étellel való táplálás túlérzékenységhez, allergiához vezethet, és elhízást okozhat.

Ne felejtsük el, az anyatej fehérjetartalma csupán 2%!

Kerüljük hát az állati fehérje adását is, ameddig csak lehetséges! (Legjobb, ha egyáltalán nem kapnak.) A szükséges 2 %-nyi fehérjéhez bőven hozzájutnak a kapott zöldségből, gyümölcsből, magtejekből – olyan aminosavak formájában, amelyekből könnyen fel tudják építeni a saját fehérjéjüket.

Lehet, hogy néhány nagyokos ebbe is bele fog kötni, de csak azért, mert fogalmuk nincs az ember valódi élettanáról.

A SAJÁT FEHÉRJÉIT NEM MEGESZI, HANEM MAGA KÉSZÍTI A SZERVEZET.

Aminosavakból építi föl, amelyek bőven föllelhetők a növényekben.

Csupán a haszonleső hírverés igyekszik mást föltűntetni a köztudatban, s ennek – ha elhisszük – mi isszuk majd meg a levét, no meg gyermekeink.”

Eddig a dióhéjbani összefoglalás.

Az elrettentéseket szándékosan kihagytam, mert nem ijesztgetni akarlak Benneteket, hanem segíteni, hogy a babáitokat egészséges(ebb) táplálkozásra szoktassátok, amíg lehet.

Néhány kiegészítő magyarázat:

A 23 aminosavból 15-öt az emberi szervezet képes saját maga előállítani – 70%-ban a saját fehérjehulladékának újrahasznosításából.

Egy felnőtt ember fehérjeszükségletének a pótlásához kb. 70 dekagramm fehérje szükséges havonta. Diófélékből, nyers magvakból, zöldségekből bőven tudnánk fedezni. (Én sem vagyok vegetáriánus, tehát ez nem egy szélsőséges álláspont.)

Ahhoz, hogy az emberi szervezet hasznosítani tudja akár az állati, akár a növényi fehérjéket, először szét kell bontania az összetevő aminosavakra, mert azokból tudja fölépíteni a számára szükséges fehérjéket.

Az állati fehérjéket azért nehezebb fölbontani, mert azok egyszer már hasznosított fehérjék a növényekből az állatok által. Következésképpen a legkevésbé megterhelő az emberi szervezetre, ha közvetlenül a növények fehérjéit bontja szét és építi újjá a maga számára.

A maradék 8 esszenciális aminosav mindegyike megtalálható a NYERS sárgarépában, banánban, kelbimbóban, káposztában, kelkáposztában, karfiolban, kukoricában, uborkában, padlizsánban, zöldborsóban, tökben, paradicsomban, krumpliban valamint az összes diófélében, szezám- és napraforgómagban, földimogyoróban, babban.

Hangsúlyozom, hogy nyers állapotukban, mert 54 Cfok fölött az enzimek elpusztulnak, a fehérjék kicsapódnak. (Ezért veszélyes a magas láz is.)

A zöldségek választéka óriási. Kérdezzétek meg az orvost, vagy a védőnőt, hogy melyik milyen kortól adható a babáknak nyers léként, pépként.

8 hónapos kor előtt nem ajánlatos a krumpli és a még nem barna pöttyös, tehát az éretlen banán, mert nagy a keményítőtartalmuk, és a babák szervezete addig nem termel ptianint.

(Ha véletlenül rosszul emlékeznék a nevére, Pirosalma, a lektorom majd kijavít… )

A cukorfüggőség nagyon gyorsan kialakul. Ezért nem ajánlatos Nesquickkel rávenni a babáitokat a tejivásra.

Ez ugyan egy másik kérdés, de oda is bemásolom az itteni értekezésemet, mert minden csak a nagyobb összefüggéseiben érthető meg.

Azért akarjátok a legjobb szándékkal – akár Nesquickes csellel – is rákényszeríteni a babáitokat a tehéntejre és az abból készült tejtermékekre, mert a profithajhászok a saját hasznuk érdekében arra költenek dollármilliárdokat, hogy elhitessék: tej és hús nélkül satnyák maradnak a gyerekek, nem lesz elég energiájuk a felnőtteknek és csontritkulásosak lesznek a középkorúak.

EZ A XX. SZÁZAD LEGNAGYOBB ÁTVERÉSE!!!

Viszont jól él belőle a modern (tünetkezelő) orvostudomány, és még jobban a gyógyszeripar.

40. berta.magdolna (válaszként erre: 37. - Nono80)
2007. jún. 25. 11:57
szerintem is!!!!!! :-)
39. nono80 (válaszként erre: 38. - Ada12)
2007. jún. 24. 09:42
Szerintem ha allergiás lenne valamire,az egy nap alatt mutatkozna!Egyszer Levit is kiütötte valami,kis piros pöttyök lettek rajta!Itattam vele kalcimus injekciót és egy nap alatt elmúlt!(persze valami tök fűszeres levest etettünk vele amit mi ettünk!)
38. Ada12
2007. jún. 24. 09:16
Köszi a választ. A mi kislányunk most 8 hónapos és eddig a dokinőnk javaslatára glutén és tejmentes kaja volt. Ő azt javasolta, h 1 éves koráig így legyen. Ám kedves lánykánk annyira nézte miket eszünk... úgyhogy kipróbáltuk a joghurtot, ami nagyon ízlik Neki. Védőnő azt mondta nyugodtam adjam. Utána már babakekszet is ettünk. Szerinted mennyi idő múlva jöhetnek ki rajta esetlegesen kiütések?
37. nono80
2007. jún. 24. 06:44
Amúgy szerintem kicsit el vannak túlozva ezek a "forraljuk a vzet,meg ne adjunk tejet" dolgok egy kicsit!
36. nono80
2007. jún. 24. 06:42
Semmi kiütés,úgyhogy reggel este már tejcizik a bébi!Mondjuk ő egy stramm srác,már fél éves kora óta sima csapvízből kapta a tápszert is!Tejterméket meg joghurttal kezdtük kb 3 hónapja!Az az uzsi,és imádja!
35. Ada12 (válaszként erre: 34. - Nono80)
2007. jún. 23. 09:15

Szia Nono!

Mi újság? Semmi jele az allergiának? Volt nálatok a családban vki vmire allergiás? Miket adtál már a fiadnak? Gluténos dolgokat, tejtermékeket?

Üdv

34. nono80
2007. jún. 22. 13:09

Az én 10 és fél hónapos fiam ma reggel ivott először rendes tejet!(higítva)

Semmi baja nincs eddig!Ízlett neki nagyon,bár amúgy sem válogatós!

33. _kleo_
2007. jún. 21. 21:39

Nezzetek meg Kalthelios hozzaszolasait lentebb. Szerintem jol osszefoglalta.

A kecsketejet mi probaltuk olyan 2 evesen, az en fiam nemes egyszeruseggel kihanyta. Lehet, hogy ahhoz is szokatni kell?

32. berta.magdolna (válaszként erre: 27. - Kalthelios)
2007. jún. 21. 17:59
A mandula a mogyoró és a dió ugyanolyan allergiát válthat ki mint a tehéntej.Az emberi tejhez a kecsketej hasonlít a legjobban.
31. Pirosalma (válaszként erre: 26. - Kalthelios)
2007. jún. 21. 14:26
Nem "renin", hanem "rennin". Erre még emlékszem a gimiből:-D
30. Pirosalma (válaszként erre: 29. - _kleo_)
2007. jún. 21. 14:24

Miárt káros a tej? Én szoktam inni.

A zabtej szerintem nem helyettesítheti - pl. kalcium van benne -, vagy igen?

29. _kleo_
2007. jún. 21. 14:07

Kalthelios, en is utanaolvastam a tejnek es annak hogy mennyire karos is az emberi szervezetnek, foleg a boltban kaphato agyonsterilizalt tejek. Azota a nagyfiamnak zabtejet adok. A kicsi nalunk meg csak 3 honapos, de biztos vagyok benne hogy jo ideig o sem fog tehentejet kapni. A zabtej mikortol adhato? Nem tudod veletlenul?

Te ugy latom jobban otthon van a temaban, szerintem itt tobben szivesen vennenk tippeket, hogy a hagyomanyos agyoncukrozott tejes babaeteleket mivel tudnank kivaltani.

Nalunk bevalt a kolespapi. Ezt kolespehelybol keszitem. 1.5 bogre kolespehely, 3/4 bogre meleg zabtej. Osszekeverem, all 1-2 percet es kesz is. A fiam imadja, sokkal egeszsegesebb es sokkal hamarabb elkeszul mint a tejbegriz. Lehet mazsolaval es juharsziruppal edesiteni az edesszajuaknak.

Masik tippem a koles, azt is lehet zabtejben fozni (10 perc) es hasonloan edesiteni mint a kolespapit. Ezt meg nem probaltam, nemreg ajanlotta egy baratom.

28. Ada12 (válaszként erre: 27. - Kalthelios)
2007. jún. 21. 13:53

Szia Kalthelios!

Amit a tejről írtál azzal teljesen egyetéretek, de mi a helyzet a joghurtokkal, stb. Azok már átalakítottan tartalmazzák a tejet, Te hogy látod ezt?

A kisbabáknak szüksége van fehérjére és ha nincs anyatej és a tápszer sem kell nekik, (abban nis átalakított tehéntej van :( ), akkor vmivel pótolni kell a fehérjét, és nem elég a husi.

Amit a manduláról írsz az okés, csak a piciknek nem lehet adni ilyeneket, mert allergizálhatnak.

Üdv

27. Kalthelios (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2007. jún. 5. 03:51

Szia Anyatigris!

Nagyon stramm kistigtised van, ha képes a gyomra a tehéntejből főzőtt, fehérített cukorral édesített tejbegrízzel "megküzdeni".

Csakhogy a kistigrisnek csak tigristej való!

Te nem vagy tehén, ő pedig nem bikaborjú, tehát ne tedd tönkre az egészségét a legjobb szándékkal!

A tehéntejről alább írtam egy értekezést.

A gríz és a fehérített cukor biológiai értéke nulla, viszont a legjobb alap egy későbbi cukorbetegséghez.

Adj neki zöldfőzelékeket nyers, darált szezámmaggal és pirítatlan csonthéjasokból készült (mandula, mogyoró, dió) "tejet"!

Ha egy kicsit beáztatod őket, lejön a keserű héjuk, aztán tiszta vízzel alaposan turmixold össze, szűrd le, és máris kész a tökéletes, természetes kálciumital.

Vízben főzött krumplival, répával, más zöldséggel összekeverve tápláló és egészséges.

2007. jún. 4. 11:36

Tehéntejet ne!!!

A TEHÉNTEJ ARRA VALÓ, HOGY A KIS BOCIBÓL NAGY SZARVASMARHA LEGYEN.

MI, EMBEREK MEG NAGY MARHÁK VAGYUNK, HA ELHISSZÜK, HOGY "A TEJ ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG".

A tehéntej és az abból készülő tejtermékek háromszázszor(!) annyi kazeint tartalmaznak, mint az anyatej.

A bocinak szüksége van rá a hatalmas marhacsontok kialakításához, és könnyen feldolgozza a négy gyomorból álló emésztőrendszerében. Az emberi gyomorban azonban a kazein kicsapódik, és nehezen emészthető, nagy túrócsomókká áll össze.

Ez a vastag ragacs szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg nagy nehezen meg nem tud szabadulni tőle.

Rárakódik a bélbolyhokra, nem engedi fölszívódni a hasznos tápanyagokat.

Ráadásul a tehéntej emésztésének melléktermékei savas nyálkát hagynak a szervezetben - mérgezve azt.

A tehéntej és a belőle készített tejtermékek - a vaj kivételével, mert az zsír - az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségek, a kálcium-oxalát vesekő és sok más betegség kialakulásában. (Asztma, allergia, csontritkulás, szívbetegségek, érelmeszesedés, keringési betegségek, migrénes fejfájás, szénanátha,légúti megbetegedések, "takonykór"...)

Éljen a gyógyszeripar!... Az majd borsos áron elad neked újabb mérgeket! Ki van ez találva...

Gondolkozzatok el azon, hogy:

1. az ember az egyetlen emlős, amelyik egy másik faj tejét issza, ráadásul egy anatómiailag abszolút különböző állatét, a szarvasmarháét.

2. Miért kerül sokszorosába a kecske- illetve juhsajt, ami emberbarátabb az emberi gyomorban?

3. Miért reklámozzák a tehéntejből készült kaukázusi kefírt az egészséges étkezés netovábbjának, amikor a Kaukázusban eredetileg nem élnek szarvasmarhák? Ott jaktejből készítik a kefírt...

4. Az orvostudomány tisztában van azzal, hogy a tej lebontásához és megemésztéséhez szükséges enzimek - a renin és a laktáz - már nincs jelen a szervezetben 3 éves kor után. Akkor miért javasolnak tejet a felnőtt gyomorfekélyeseknek?

5.Azt is tudják, hogy a tejet a SAJÁT faj fiatal egyedeinek táplálására találta ki a jóisten. Előfordul, hogy kutya szoptat macskát, vagy fordítva, de még senki nem látott zsiráfot szopó gazellát, vagy tehenet szopó kismalacot...

6.A természet rendje, hogy a fiatal egyedek x idő után az anyatejről átálljanak a fajuknak megfelelő étrendre. Az ember miért különbözne?

7.A tejnek nevezett mérgező lötty tartalmazhat kémiai gyógyszermaradványokat, műtrágya vegyületeket. A mesterséges antibiotikumok tönkreteszik az immunrendszert is, a kemikáliák meg "tiszta" mérgek - szabad az út a megbetegítéshez...

A tejtermelés, valamint a tej- és a tejtermékek fogyasztására buzdító demagóg tanok és reklámok a profitorientált, magyarul kapzsi gazdasági-politikai körök érdeke - az embertelen, kemikáliákat gyártó gyógyszeriparral együtt.

Az amerikai tejipar az 1980-as évek elején MINDEN ÓRÁBAN 342 ezer dollárt kapott az adófizetők pénzéből felvásárlási támogatásként.

Csak az el nem fogyasztott tejtöbblet raktározási számlája évi 47 millió dollár volt!

1984-ben a mezőgazdasági minisztérium 140 millió dolláros reklámkampányt hirdetett a sokmilliárdos termelési többlet raktározási költségeinek csökkentésére.

Jó, ha tudjátok: elképzelhető, hogy évekkel ezelőttről, ki tudja, honnan származó tejporból készült, nyálkásító löttyöt isztok, amikor a hűtés nélkül hónapokig tárolható "A teljes tej gazdag íze" feliratú, dobozos tejet fogyasztjátok.

Ittam már IGAZI tanyasi tejet. Az ízek között zongorázni lehet a különbséget... Azonban attól, hogy finom, ugyanúgy nem embernek, főleg nem gyerekeknek való, hanem bociknak!

Aki ragaszkodik a tejhez, sajthoz, túróhoz, igyon kecsketejet, egyen kecske- vagy juhsajtot, -túrót!

A legjobbakat kívánom: Kalthelios

25. dori79
2007. máj. 19. 22:31
nemtudom még szoptattam őket ilyenkor,de ha felforraljuk a tehéntejet gondolom adható már.(vagy bio tej)
2007. máj. 14. 16:18
A rízstej adható?-van dobozos fazonú... Az ha jól tudom gluténmentes...vagy nem? valaki??
23. Minya
2007. máj. 1. 13:03
nekem azt tanácsolta a védőnő hogy ne adjak még tejet mert kialakulhat tejérzékenység nála és hogy várjak addig míg 1,5-2 éves nem lesz de nem igazán értem hogy miért mikor a túrót,joghurtot,kefírt,sajtot meg ehet szerintem ha tejérzékeny lenne akkor ezeket se ehetné de imádja őket és semmi baja tőle
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook