Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen programot kell telepíteni, hogy az írott CD-t beolvassa a gép? fórum

Milyen programot kell telepíteni, hogy az írott CD-t beolvassa a gép? (tudásbázis kérdés)


27. salabakter (válaszként erre: 26. - A97b9a4e4e)
2012. dec. 8. 19:39
Philips,Tevion,maxell,diamond.stb
2012. dec. 8. 18:27
Salabakter milyen márkajelzésű az a lemez?
2012. dec. 8. 18:26
Nálam előfordult az is, hogy bizonyos típusú DVD lemezek nem voltak kompatibilisek a CD-íróval.Nem írta ki az adatlemezt, de a program(CDBurnerXp) ki is nyilatkoztatta az álláspontját, hogy nem jó a lemez. Rákérdeztem a boltban ahol vettem, és azt mondták azért mert túl régi a CD-íróm, és ezt a típusú lemezt vmiért nem ismeri fel. Csodálkoztam, de ha ez van, hát ez van. Kiváncsi leszek, jövő héten megjön az új gépem, majd leellenőrzöm igaz-e. :)
2012. dec. 8. 18:20
Porpisztollyal(bigman)megtakarítottam az olvasó fejet,a helyzet változatlan.Ill.utána olvasta be az óvodai cd-t,de azzal előtte nem próbálkoztam.
2012. dec. 8. 18:18
Találtam most egy óvodai cd-t,érdekes,ezt beolvasta.De semmi mást.Pedig minden kép CD-re van írva!
22. vykczy
2012. dec. 8. 17:44
Ha csak cd olvasó, akkor csak cd-ket fog olvasni, dvd-t nem. min vannak a képek? lehet, hogy a cd-rom-od csak cd-ket olvas, ezért nem is fogja soha beolvasni a dvd-re kiírt képeket sem mást.
2012. dec. 8. 17:20

Meg kéne takarítani az olvasó lézer fejét egy alkoholos vatával. Ehhez szét kell szedni, hogyha aszali gép, laptopnál kinyílik a tálcával együtt a fej is.

Ha nem segít akkor meg venni kell egy újat.

2012. dec. 8. 16:57

Dolgozott most vagy fél órát és még szinte sehol nem tartott

Lehet menteni a munkamenetet és később folytatni

Majd éjjel ráereszetm újíbol, mert igy teljesen lefoglalja a gépet

19. Babeck
2012. dec. 8. 16:53

az írt lemezekről bizonyos idő után elvesznek az adatok, "lekopik" róluk.

bizonyos időnként a fontos dolgokat (képeket :)) újra kell írni másik lemezre.


IsoBuster szerintem is jó ötlet :) ha sikerül visszaállítani a fájlokat, írjátok ki újra!

18. kobri29 (válaszként erre: 17. - Sookye)
2012. dec. 8. 16:49
Ez most nem, viszont az előző, amivel ugyanígy jártam, az az volt.
17. sookye (válaszként erre: 16. - Kobri29)
2012. dec. 8. 16:48
Véletlenül nem Samsung???
2012. dec. 8. 16:43
Lehet, hogy tényleg a meghajtó ment tönkre. Az enyém a CD-ket mindet beolvassa, a DVD-ket viszont nem ismeri fel. Az üreset, a korábban általa kiírtat, a telepítőt sem, mintha be se tettem volna, egyszerűen nem látja. Új korában nem volt vele ilyen gond, aztán egyik napról a másikra megkattant.
15. sookye
2012. dec. 8. 16:38

Szerintem vidd el egy számítógépes szakemberhez, ő talán megmentheti a CD-ket.

Mi úgy jártunk, hogy a Vatikánban fotóztunk vagy 50-et, amikor kijöttünk, a memóriakártyáról eltűntek a képek! De csak az az 50! Szerencsére mikor hazajöttünk egy szg-es guru megtalálta őket, valami furcsa formátumba kerültek át, valószínűleg a biztonsági kapu zavarta meg még a bejáratnál :s

Szóval szerintem a CD-k lehetnek rosszak, vagy már elavult a lejátszód, CD-ket nekem sem mindig nyitja meg, a DVD-t jobban szereti :) Vagy a külső merevlemezt :)

2012. dec. 8. 16:35
13. kristo_f (válaszként erre: 12. - Salabakter)
2012. dec. 8. 16:31

Ilyen gyorsan nem is

Van hogy dolgozik 10 vagy több percet is, mire feldolgoz egy cd-t

Éppen itt járatom egy hülye cd-n ami szinte lefagyasztja a gépet. Eljutott odáig hogy probalja analizálni a cd strukturáját

12. salabakter (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2012. dec. 8. 16:22
Ezzel sem sikerült:(
2012. dec. 8. 16:05

IsoBuster letölt, azt irja a hibás cd-rol is menti a dolokat

Nekem nem sikerült vele

10. salabakter (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2012. dec. 8. 15:55
Hát,pedig a telepítőket beolvassa,de semmi mást.Mintha üresek lennének a lemezek:(
2012. dec. 8. 15:26

Akármi más CD-t, a szomszédét esetleg, beolvassa?

Mert ment már tönkre álló helyzetében is CD-m


Ha egy telepitő cd-t beolvas, elindit, akkor a régi cd-k sérültek

2012. dec. 8. 15:16
semmilyet sem kell telepíteni, valószínűleg megdöglött a meghajtód. vegyél újat.
2012. dec. 8. 14:53
Akkor biztos valami kontakt hiba van-A régi gépemről lemezre vannak írva a képeim,és azt nem tudom megnézni.
2012. dec. 8. 14:28

hát a windows-ban van automatikus képnézegető program....

de a nero-nak is van képnézője, és filmeket meg zenét is lejátszik. a képekhez még ajánlható a photoshop is. csak az eléggé leterheli a gépet, mert nagy program, de azzal pl szerkeszteni is lehet őket.

2012. dec. 8. 14:26
A programokat automatikusan le kéne, hogy játsza. Milyen gépről avan szó? Lehet, hogy nem kompatiblis a te gépeddel vagy az op rendszereddel az a program, amit be szeretnél olvasni. De cd-t akkor is meg kellene, hogy nyissa.
4. salabakter (válaszként erre: 3. - Vykczy)
2012. dec. 8. 14:24
Mindegy,egyszerű képeket sem tudok megnézni.
2012. dec. 8. 14:22
Egy lejátszóprogramot kell szerezned. Mi van a lemezen? film? zene?
2012. dec. 8. 14:20
A telepítő lemezek működnek,de a másolt lemezeket nem bírom megnézni.Mi kell hozzá?
2012. dec. 8. 14:19
Milyen programot kell telepíteni, hogy az írott CD-t beolvassa a gép?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook