Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen okosórát érdemes vásárolni? fórum

Milyen okosórát érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)


25. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2018. nov. 11. 19:01

Az okosóra általában többet tud, azon lehet híváást is fogadni, a drágábbakban Sim kárta is van, azokkal már hivni is lehet meg sms-t is küldeni, meg emailt, meg számológép, és tipustól függően más funkciók is.

Az aktivitásmérők annyiban tudnak kevesebbet az okoskarkötőknél, hogy nem tudják jelezni a hívásokat és a különböző appok üzeneteit.

24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Bözsi néni)
2018. nov. 11. 18:53
Bocsi, sajnos nem tudom, hogy miben különbözik egy karkötő, egy aktivitásmérő és egy okosóra?
23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2018. nov. 11. 18:43

Én most vettem MI BAND 3-at, de az nem okosóra, hanem okos karkötő. A Mi Fit alkalmazást töltöttel le hozzá a telefonra, az tejesen magyar nyelvű, könnyen kezelhető.


És mivel mindent ebben lehet állitani, igazán nem gond, hogy a karkötő angol nyelvű, úgyis csak pár menüpont van, azt meg ki lehet szótárazni, aki nem tudja.

Steps, notification, sleep, heart rate, exercise, stb. Nem túl sok, nem gond.

2018. nov. 11. 14:44

Valamelyik fórumban szó volt okosórákról, de megkerestem a neki megfelelőt és itt szeretném leírni amit "kinyomoztam".


Beszélgettünk arról, hogy Mi Band 2-t használok és szeretnék majd váltani Mi Band 3-ra. Ennek néztem most utána.

Sajnos, a gyári eszköz még nem tartalmaz magyar menüt, így akinek nem megfelelő az angol, annak egy a magyar felhasználói közösség által "eszkábál" magyarított verziót kell telepíteni.

Amivel több a 2-nél, hogy némi szöveget is kijelez üzeneteknél.

Mi Band Notify app-ot használom a videóban ajánlott a videóban ajánlott My Fitt helyett. Ebben mindent tudok állítani az órán. Verziókövetést is.

Az óra jelez minden kommunikációt a használt applikációkon (FB, Messenger, Viber, Outlook és hasonlók), ha az be van állítva, engedélyezve a Notify-ben.

Szóval, várok egy fejlettebb 3-ra, egyelőre még nem veszem meg.

A ismertető videó:

[link]


Persze, vannak más gyártóknak is hasonló órái, de nekem jelenleg megfelel a Mi Band 2.

Itt nézelődhettek hasonló órák után:

[link]

.

2015. dec. 19. 19:27
Vegülis megrendeltem a thome tól ,meg is jött de olyan okos vagyis én olyan hülye vagyok hozzá hogy ki se tudom próbálni.Lehet vele telefonálni vagyis fogadni szeringtem ,sms,aktivitás ,alvásmérő.De elsőnek telepíteni kell a telefonhoz úgyhogy elveszítettem a gyereket szenteste napjára.Persze azt 'mondtam nem kaptam úgyhogy találjon ki mást
2015. dec. 13. 19:30
Ott megyek el a közelben dolgozok megnezem,köszi
19. eandi78 (válaszként erre: 16. - Nünüke :))
2015. dec. 13. 18:46
Szentendrei úton Zergénél vásárolok Polar órákat. De pl. Hervisben is láttam Polart.
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2015. dec. 13. 18:08
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Nünüke :))
2015. dec. 13. 18:05

polar markabolt (és szerviz is) van a boráros térnél, a soroksári úton.

meg lehet találni, polar matricás a kirakat:)

2015. dec. 13. 17:41
Megnéztm nagyon jól néz ki,de ezeket neten kell'rendelni nincs üzlete?
2015. dec. 13. 07:49

Úgy látom annyival több a garmin és polar pereceinél, hogy kezel hívást minden bizonnyal, mert van mikrofon és hangszóró.

Ezzel szemben csak annyi előnye van a polarnak (garminnak), hogy márkás, illetve strapabíró. Ami 11 évesnél nem mindegy.

Nekem polar loop van, tetszik a gyerekeknek, de hívást csak a loop 2 kezel. Jól bírja, Balatonban is úszott már, ütést is kapott. Loop 2 kb. 35e.

A fiad szerintem jobban örülne annak, ami te mutattál.

2015. dec. 12. 17:44
A masodikra gondoltam
2015. dec. 12. 17:36
12. eandi78 (válaszként erre: 11. - Nünüke :))
2015. dec. 12. 06:55
Mi a pontos típusa? Megnézem mit tud. Polarnak és garminnak vannak okos karkötői, hívást is kezel. Kb. 30e és jó minőség. De lehet a noname 25e Ft-os többet tud.
11. Nünüke :) (válaszként erre: 10. - Eandi78)
2015. dec. 11. 21:06
A fiam 11 éves ezt kérte karácsonyra,hát mondtam hogy okés'de azért utánanézek az előnyeinek meg a hátrányainak.Azért nem akarok egy olyan drága cuccot venni mert sajnálom rá a pénzt meg ki tudja fog e rá vigyázni.MOndjuk óramániás mindig azt kér mikulásra,szinte sosincs olyan hogy nincs rajta,minden funkcióját használja.vannak facen okosórás oldalak utanvéttel de ott nem merek rendelni mert ennyi erővel a piacon is vehetnék.T-mobilnál amit kinéztem 25000 hat neve nincs valami de a'kóvetkező lépték az 50000 azt meg kicsit sokallom 11 évesnek
10. eandi78 (válaszként erre: 8. - Nünüke :))
2015. dec. 10. 21:45

Nálunk, akinek van vigyáz rá. Vagy havonta újat kap...:) Szóval már régóta látom, hogy van nekik órájuk. Tesin az értékeket leadhatják a tanáriba, így nem tűnt még el ilyen óra. Alapból nem lehetne bevinni iskolába, de legtöbben nem is tudják, hogy ez okosóra. Szerintem azért kell a fiúknak, mert menő.

Smartand többnyire fitness perec. Azok inkább csak hívást jeleznek, melyet elutasíthat. Előre gyártott üzenetekkel válaszolhat. Inkább a pulzusmérés, alvásmonitorozás és lépésszámlálás a fontos.

Ennél profibbak a sportórák, azokban gps is van, esetleg hőmérő, barométer stb. Némelyik még úszásnál karcsapásszámot is mér. Hívásfunkciója kb. annyi, mint a smartband-nek. És ezek is 70-80e körül kezdődnek, de van 200e-ért is.

Telekom oldalát nem tudom megnézni, nagyon lassú.

2015. dec. 10. 21:41
Most az minek egyebkent?
2015. dec. 10. 20:03

Azon is gondolkodtam hogy okoskarkötőt veszek mert a suliban amúgy se lehet nálunk használni telefont és ilyesmi kütyüket,így a funkciója eléggé leszűkülne.

samsundok alap hangon 50 ezrek,14 évesek tudnak erre vigyázni egyátalán???

2015. dec. 10. 16:22
Egyébként mire kell neki? Milyen funkcióját használná? Mert vannak smart band-ek, vagy sportolásra szánt órák. Igaz azok se olcsók:(
6. eandi78 (válaszként erre: 5. - Nünüke :))
2015. dec. 10. 16:21
Samsungot láttam már, az nem tűnik rossznak, de nem is olcsó. Szerintem is fölösleges és 60e alatt nem is igazán. Ha típus kell Samsung Gear2 neo. 13-14 éves gyerekeknél olyat látok.
2015. dec. 10. 15:43
A fiam kért karácsonyra,de nagyon nem értek hozzá
2015. dec. 10. 15:25

Mickey egerest

egy barátomnak olyan van, irtó cuki :)

2015. dec. 10. 13:10
szerintem semmilyet nem érdemes vásárolni:)
2015. dec. 10. 11:53
Senkinek?
2015. dec. 10. 05:48

Okosórát szeretnék venni,valakinek javaslata vagy tapasztalata ,hogy melyiket ne vagy melyiket használja?

T-mobilos vagyok és nem egy felső kategóriásra gondolok ,androidhoz valót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook