Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen okok vezetnek oda, hogy az apuka kapja a pici gyerekek felügyeleti jogát? fórum

Milyen okok vezetnek oda, hogy az apuka kapja a pici gyerekek felügyeleti jogát? (beszélgetős fórum)


1 2
26. syria (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. ápr. 14. 15:56

A véleményem leírása előtt nem láttam. Beleolvasva az jött le, hogy akik „megnyerték” az egy hét itt, egy hét ott életformát, ki vannak akadva. Szerintem teljesen jogosan.

Csak azok szemében lehet ez megoldás, akik soha nem csinálták, és/vagy nem gondoltak bele ennek a baromságnak a mélységeibe.

25. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Syria)
2015. ápr. 13. 13:48
Nem láttad a másik fórumot? Közös felügyelet címen?:))
2015. ápr. 13. 10:53
A párom azért kapta meg a jogot, mert az édesanya beszámíthatatlan. Pszichés beteg, és a saját anyja tartja el, mert önálló keresettel nem rendelkezik.
23. Inde (válaszként erre: 1. - C817e994d5)
2015. ápr. 13. 10:46
szerintem nincs okod félni! ha te jól ellátod a gyerekedet akkor nem kapja meg az apja. Ne láss rémeket alaptalanul. ha innál, nem lenne munkád, vernéd vagy koszban tartanád a gyereket akkor kapná az apja.
22. syria (válaszként erre: 10. - C817e994d5)
2015. ápr. 13. 10:15

Egy hét itt, egy hét ott? Kevés ennél nagyobb marhaságot tudok elképzelni.

Kinek jó az ilyen élet? Talán a bíró lelkiismeretének.

2015. ápr. 13. 09:22
Akiket én ismerek (két család) ott az anyák egyértelmüen nem voltak rá alakalmasak (bulizás, alkohol, drogok), és nem is akarták vállalni a gyereket igzából. Vasárnapi anyukaként néha megjelennek de azt sem mindig amikor lehetne. Rendes normális körülmények között élö estet én még nem hallottam manapság ahol apának itélték volna öket normális anya mellett. Anno 62-ben igen Édesanyám esetében, de az más rendszer volt és apai dédapám volt a föbíró Bp-en igy nem volt az a biró aki nagymamámnak itélte volna Édesanyámat. De ez tényleg speciális helyzet volt.
2015. ápr. 13. 09:02

Szólaljon meg egy apa is! :-)

Én annak idején azért küzdöttem a gyermekeimért, mert biztos voltam benne, hogy ha elveszik tőlem őket, akkor a volt feleségem, és a szülei ellenem fogják nevelni.

Három év pereskedés után mindkét gyereket nekem ítélte a bíróság.

Az anyuktól soha egy fillér gyerektartást nem kaptam, egy kabátot nem vett a fiúknak. Ennek ellenére minden második hétvégén elküldtem őket az anyjukhoz.

Soha egyetlen szóval nem bántottam a fiúk előtt az anyjukat. Szerintem jól tettem, mert így engem is jobban szeretnek.

Ha a férjed bízhatna benne, hogy a gyerekeket az apjuk szeretetére és tiszteletére neveled, lehet, hogy nem is harcolna.

19. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - C817e994d5)
2015. ápr. 13. 07:35

- Ha az anya egészségileg (testi, szellemi képességei alapján) nem képes a gyermekek ellátására

- Ha életvitele, életmódja miatt nem alkalmas a gyermekek egészséges testi-lelki fejlődésének nevelésére

- Jövedelmi viszonyai alapján nem is várható, hogy képes lesz a minimális ellátást megadni a gyermeknek


Mindig elsősorban a gyermekek érdekeit nézik.


De hallottam olyan esetről is, amikor az ingatlan a férj 100 %-os tulajdona volt (=szülői örökségből), az asszonykának pedig még munkahelye sem volt, pedig a 70-es években csak annak nem volt munkahelye, aki nem is akart dolgozni. Ez esetben az apánál még mindig jobb helyen vannak/voltak a gyerekek, mint állami gondozásban.

2015. ápr. 13. 00:18
Ha anyagilag nem gond, én felfogadnék egy minden hájjal megkent, rámenős válóperes ügyvédet.
17. zebracsikó (válaszként erre: 12. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 23:01
már írtam: az anya alkalmatlansága- életvitele miatt (pl. drog, alkohol, k*rválkodás...)
16. gribedli*** (válaszként erre: 10. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:59

Egyébként szerintem a közös felügyelet a legjobb de ilyenkor ugye nincs gyerektartás (szerintem ez jó is, mert így az apa is tudja, hogy mire költötte a pénzt, amit a gyerekére költött), ezt sok anya nem akarja valahogy elfogadni mert jobban szeretnék ha az apát minél kevesebbet látnák de a gyt-t meg küldje csak...


Én is elolvastam a hsz-eidet, szerintem ne aggódj, anyagilag is teljesen rendben vagy, picik a gyerekek, te vagy velük, később visszamész dolgozni (minél hamarabb) és nincs okod aggodalomra, kérd a közös felügyeletet és mind jól jártok, leginkább a gyerekek, az apuka meg le fog nyugodni mert látja, hogy vele is eleget lesznek.

15. gribedli*** (válaszként erre: 3. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:50
Az marad, akinek a gyerekeket ítélik, illetve a másik is maradhat, ha nem talál albérletet és a bent maradó fél nem fizeti ki a részét, mert ha közös, akkor közös.
2015. ápr. 12. 22:45

Ja és még egy nyomós ok, ha maga az anya mond le a gyerekről, ilyenkor is az apának adják.


Nem lehet, hogy a statisztika a 10-ből 4-et közös felügyeletre értette?

13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:44

Maga az, hogy az apánál van a ház, még nem ok mert nem minden elvált házaspár költözik külön (és téged nem dobhat csak úgy ki, ha közös), meg a bíró is ugye dönthet úgy, hogy ő költözzön el a közösből mert nálad maradnak a gyerekek.


Másik dolog, hogy a legtöbbször csak drog stb miatt szokták elvenni egy anyától de még ilyenkor is van, hogy mégsem veszik el, csak folyamatosan ellenőrzik, ránéznek, kimennek hozzá stb.


Ha te alkalmas vagy, nem tilthatják el tőled őket, tehát neked is ugyanúgy jogod van a közös felügyeletet kérni.

12. c817e994d5 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2015. ápr. 12. 22:27

Nem akarom én "kisajátítani" a gyerekeimet, csak attól tartok, hogy majd akkor fog rádöbbenni, hogy mit is jelent ez az élet, ha már (ne adja az ég) elperelte tőlem a lányokat.

Nem tudom, hogy meddig tud elmenni, őt inkább a közös vagyon érdekli, de ez már más sztori. Inkább az érdekelt volna, hogy a 40%, ahol az apuka kapta a gyerekeket, ott mi volt a valós ok??

11. unom (válaszként erre: 10. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:26

Várj, most konkrétan a te férjedről van szó?

Azt hittem, általánosságban kérded, nem szoktam az indító előző hozzászólásait visszaolvasni.

A konkrét esetben fogalmam sincs, de ne stresszeld magad előre.

2015. ápr. 12. 22:24

unom: Mert még nagyon éretlen rá. Szereti őket, ezt jól tudom, de nem is érzi a súlyát annak, hogy mit jelent két pici kislányt felnevelni.


Egyébként most olvastam, hogy március 15-től már a bíróság is kötelezheti a szülőket a megosztott felügyeletre, gyakorlatilag egy hét itt, egy hét ott. Eddig csak közös megegyezéssel lehetett...

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:21

Olvastam az előző hozzászólásaidat most.


Azért nehogy lemondj már a lakás rád eső részéről, mert a férjed megzsarol.

Egyébként azt veszik figyelembe, kinél vannak jobb érzelmi és anyagi körülmények között a gyerekek, a kivételek meg vannak, tudjuk.


Ha fizikailag, szellemileg nincs Veled gond, a gyerekeiteket ellátod, a háztartását normálisan vezeted, anyagilag is el tudod tartani Őket, kizártnak tartom, hogy 2 ilyen pici gyereket elvegyenek az édesanyától.

2015. ápr. 12. 22:21
elolvasva a másik fórumba beírt sztoridat, nemigen látok esélyt arra, hogy ezek után apukának ítéljék a gyerekeket
7. unom (válaszként erre: 3. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:18

Vagy ha úgy nézed, a gyerekek otthona.

De ne hiszem, hogy csak ez elég ok lenne.

De miért ne tudná az apa felnevelni a gyerekeket?

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:16
a házat a gyermek megszokott környezetének tekinti a bíróság, de csak emiatt nem ítélik az apának
2015. ápr. 12. 22:15
Szerencsére egyre több apa kap felügyeleti jogot, de még így is sokkal kevesebb, mint kellene.
2015. ápr. 12. 22:15
Leginkább az anya alkalmatlansága az ok. Ha az életvitele nem teszi lehetővé egy gyermek egészséges fejlődését
2015. ápr. 12. 22:14

Ezzel semmi baj, tisztában vagyok vele, hogy az apának is joga van a gyerekeihez. Sőt, az még külön jó is, hogy valóban érdekli az apákat a gyerekeik sorsa. De az, hogy pici gyerekeket fel tudja-e nevelni, az megint más kérdés...

Igazából azt nem értem, hogy ha azt mesélik nekem, hogy a 40%-ban az volt döntő, hogy az apuka még éretlen vagy egyéb okból volt alkalmatlan, vagy az anyukával voltak problémák, az rendben van. Na de az, hogy ki marad egy házban? Hiszen az egy ingatlan, semmi több!!

2. unom (válaszként erre: 1. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 22:10

Igen, egyre több apa kapja meg a felügyeleti jogot, és van megosztott felügyelet is.

Mindkét szülőnek joga van a gyerekéhez, amennyiben nem alkalmatlan.

2015. ápr. 12. 22:08

Úgy tudom, ha az apák harcba szállnak a gyerekért, akkor 40% az esélyük, hogy megkapják a felügyeleti jogot. Ezek szerint 10 esetből 4-nél történik így. Annál a 4 esetnél mi számított a bíróságon?

Azt hallottam, hogy pl. ennek oka lehet, hogy az apa maradt a családi házban, ahova születtek a gyerekek. Ez valós? Tényleg ilyen miatt elveszik az anyukától a pici gyerekeit?

Gyermekelhelyezés előtt állok, egy 2 éves és egy 8 hónapos kislány édesanyjaként. Nagyon elrémiszt ez a statisztika, márpedig mindenhol azt hallom és olvasom, hogy valóban ez a helyzet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook