Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen napi hasznos gyógyszerek írathatók közgyógyra? fórum

Milyen napi hasznos gyógyszerek írathatók közgyógyra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jún. 24. 16:15

Jelentem kiváltottam a szokásos gyógyszereket.MOstmár vagy egy éves készlettel rendelkezek orrsprayból,alergiagyógyszerből,c vitaminból,imunerősitőből és hársfa teából

Most kiváncsi leszek hogy mikorra intéződik a hosszabbítás,május első hetében adtam be

30. pink habroló (válaszként erre: 1. - Nünüke :))
2015. jún. 23. 19:59

panalgoryn fájdalom és lázcsillapító

Drotaverin,ez ugyanez mint a nospa

Calsimusc injekció

Lansoprasole,protonexa gyomorsav

paxirasol tabletta köptető

2015. jún. 23. 10:25
nekünk is vettek ki a közgyógyból gyógyszereket,és mégis úgy járunk az 1 év végén,hogy ki sem tudom váltani a lányomnak az összes gyógyszerét,mert nincs rá keret....eléggé nem jól osztják szét az éves keretet...meg hát szerintem kevés is amit megítélnek,...
2015. jún. 23. 09:55
Szinte minden hónapba változtatják sajnos :(
27. Hmkati
2015. jún. 23. 05:40
Hogy miért maradhat meg a keretből? Évközben vagy változtatnak a gyógyszerelésen, vagy kikerül a közgyógylistáról az adott szer. A másik,a pelenka, ismerősöm eddig megkapta közgyógyra, Januártól már lekerült a listáról. Ahogy a térdrögzítője is. Egyre több gyógyszer és segédeszköz kerül ki a listáról.
26. Nünüke :) (válaszként erre: 22. - Channa*)
2015. jún. 19. 15:41

Nem is tudom hogy mit szólnának ha havonta felhívmánk a receptírás előtt hogy Tessék mondani rendel ma a dr? és ezt mindenki megtenné.

Na ha már itt tartunk akkor táppénzes papírt is csak szabi után írnak?Vagy az szabályos?

2015. jún. 19. 15:38

Nem hogy nem egy épületben de nem is egy helyen van az orvos.A helyettesítő a saját idejében fogadja a betegeket.A szép az hogy itt sorszámot kell húzni tehét ha 11 kor odamész a saját dokidhoz...hupsz nem rendel...jóbbik esetben rendel a másik ami kb 10 perc oda.De 11 kor sorszám már nincs mert ő csak 12 ig rendel.Szóval ezvan.

Én is logikusnak tartanám hogy hozzáférjen az adatbázishoz legalább a helyettesító.

Másik hogy ha a cetlire szívgyógyszert irok fel akkor azt is ad de a közgyógyot teljes árban számolja?Az szabályos.

2015. jún. 19. 13:21
Nálunk mindenki marad a saját rendelőjében, mert az a helyettes, akivel együtt rendel amásik doki, hogy ne kelljen más időben menni.
23. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2015. jún. 19. 09:31
Nálunk mindig a helyettesítő doki megy a helyettesítendő praxis rendelőjébe, ahol rendelkezésre áll minden papír, irat, vagy adat a gépben. Logikus, hogy így legyen, egyéb esetben a nem hozzá tartozó beteget ambulálnia kell, ami hivatalos helyettesítés esetén financiális csalás. Hiszen megkapja a helyettesítési pénzt, és az ambuláns ellátásra járó esetit is.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Nünüke :))
2015. jún. 19. 08:51

Tegnap én is hasonlóan jártam. Sűrgős gyógyszer feliratás, de a saját doki szabin van. Nem gond felhívom a helyettest. Meg sem hallgatott szinte, azt írt fel, amihez kedve volt, így meg kell várni a hétfőt, akkor meg már késő, a férjem holnap utazik és nem elég a gyógyszere 2 hónapra. A doki azt mondta, hogy külföldön is tud venni...

Persze, ha tudo, hogy doki szabin lesz csütörtökön és pénteken, akkor felhívom előbb.

21. globus (válaszként erre: 20. - Nünüke :))
2015. jún. 19. 08:16

Helyettesítő orvos nem saját rendelődben rendel?

Neked kell az övébe menni?

2015. jún. 19. 05:41
Köszönöm a válaszokat felírattam a szokásosat mert helyettesítő orvos volt,aki persze csak teljes árban tudta írni mert a szakorvosi vélemény a körzetinél van.NEm értettem a mai világban mikor minden gépen van.SZerencse hogy nem volt életbevágó a gyógyszerírás.AZért azon elgondolkodtam hogy a kedvezményes áron nem irta fel de a kis cetliről mindent felírt,hogy az szabályos?na meg ha tegyük fel gyógyszeralergiás a gyerek vagy akármiazt se látja a helyettesítő doki?na mindegy ezek csak részletek.
19. freddy36 (válaszként erre: 3. - Nünüke :))
2015. jún. 18. 19:10
Bocsi, csak most jöttem fel, lehet már késő...nekem a szemem miatt A és E vitamint írnak fel.
18. gizus58 (válaszként erre: 17. - Nünüke :))
2015. jún. 18. 16:19
Valószínű. hogy több olyan gyógyszer is volt az orvos által írt gyógyszer listán, amit már nem szed a kisfiad, és így magasabb az összeg. Sokan azt hiszik, hogy a teljes gyógyszer árát támogatja az OEP, de nem , csak a benne lévő hatóanyag árát, és abból is a legolcsóbbat.Egy év után nekem nem nullázódott, csak a kártya 2 éves lejáratakor, ha volt még rajta . Gyerekeknél nem tudom hogy működik.
17. Nünüke :) (válaszként erre: 13. - Gizus58)
2015. jún. 18. 16:04

Igen tudom de algopirint cataflamot szoktak írni.

Sajnos sokan azt se tudják hogy 2 évre van a kártya és az egy év lejártával is nulláznak.NEkem akkor is sok volt rajta mert ugye nem minden kell mindig pl imunerősítő,orrspray,inhalátorba cucc,szóval visszament akkor is 15000.azóta kiválltok mindent max odaadom valakinek .

Nem is tudom hogy maradt meg 7000 megint.

2015. jún. 18. 16:00
Havi 6.000 forintnál nem több az összeg amit adnak az új szabályok szerint.Van még egy eseti keret, amit akkor használhat fel, ha a havi költsége nem fedezi a gyógyszert. Rendkívüli esetben kap valaki többet,mint 6.000!
15. gizus58 (válaszként erre: 12. - Eandi78)
2015. jún. 18. 15:57
Aki betegsége alapján alanyi jogon kapja annak nem kell jövedelemet igazolni!Nekem soha nem kellett!
14. Nünüke :) (válaszként erre: 12. - Eandi78)
2015. jún. 18. 15:57

Hát nem tudom ezt a részét mert a tartósan beteg gyermekeknek úgy van hogy a gyógyszereit írja össze az orvos és kap még egy összeget hozzá amit a betekségéhez kapcsolódó gyógyszerre költheti.Ide nem kell jövedelemnyilatkozat. így lett ez 5500+ 500 ft.Most hosszabbítják biztos változik,majd kiderül több lesz e vagy kevesebb.


Felnőtteknél nem tudom hogy van Nagyim pelusra kapta meg a gyógyszereire de kevés volt a kerete mindig.GOndolom van egy limit is .

13. gizus58 (válaszként erre: 10. - Nünüke :))
2015. jún. 18. 15:56
Most már nem fogják a maradványt rátenni az új kártyára.Nullázódik, ha lejár a kártya,az apénz visszamegy az OEP nek.. De ha a kisfiad nevén fut a közgyógy, akkor nem írathatsz felnőtt gyógyszert!!
12. eandi78 (válaszként erre: 8. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 14:16
Azért a közgyógyot többnyire jövedelemhez kötik. Persze nem mindenki jelenti be a teljes jövedelmét... Nem a kérdezőre gondoltam, de ahol lehet csalnak a szociális juttatásokkal:(
11. Nünüke :) (válaszként erre: 8. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 08:48
Ne itélkezz láttatlanba,mert sajnos most kapta meg a tartósan beteg kategóriát és nem vagyok boldog ettől.
2015. jún. 18. 08:45
A kisfiam kapja az asztmára 6000 havonta ebből nyári hónapokban használom ki teljesen mert akkor jön hozzá az alergiagyógyszer.Télen is kiváltom,de minek..oda szoktam adni másnak aki fizetne érte.A többlet onnan is van hogy mikor kijött a kàrtya az elmaradást is ráutalták...
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 08:09

Igen, ezen gondolkodtam én is.

A tesómnak a rendszeres gyógyszereire szinte elmegy az egész (inzulin, lakmusz papír vagy mi, köszvény gyógyszer jó drága, vérnyomáscsökkentő) és már szinte alig van. Amíg nem volt cukor beteg, addig belefért az algopyrin, cataflam, de amióta cukor beteg, azóta nem igen.

2015. jún. 18. 07:58
Valójában mennyire jogosult az a közgyógy-ellátásra, akinek ilyen gondjai vannak???
7. ancsika688 (válaszként erre: 5. - Ancsika688)
2015. jún. 18. 07:55
E-vitamin,D-vitaminim.
2015. jún. 18. 07:54

Hogy maradhat meg ennyi? És, hogy kapsz kögyógyot?

Egyébként a doki megmondja, hogy mit írhat fel. A tesómnak is van közgyógya, ő cukor beteg. Inzulin, köszvény gyógyszert, vérnyomáscsökkentő, stb. írat fel, és gyógyászati kisegítőket: térdre tehermentesítő, talpbetét, stb.


Igen, sok gyógyteát lehet még feliratni: hársfa, kamilla, stb.

2015. jún. 18. 07:53
Magnézium ,Calcium pezsgőtabletta,savlekötő,vas tabletta,hasfogó.
2015. jún. 18. 06:17
Ja amin kiuvagyok a hársfatea 1600 értaz adhatóadható,nagy hársfa az utcán :-) :-) :-)
3. Nünüke :) (válaszként erre: 2. - Freddy36)
2015. jún. 18. 06:16

Milyen vitamin mert nekm csak a c vitamint irták eddig.

az a baj hogy idényszerü gyogyszereket váltok ki pl az alergia,orrspray,asztma bizonyos gyógyszerei és ezért jön össze a plussz.

2015. jún. 18. 05:43
Nekem ezeket írták : flector krém, diclac, miderizone, vitaminok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook