Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen matrac a jobb minőségű? fórum

Milyen matrac a jobb minőségű? (beszélgetős fórum)


21. sanyinak (válaszként erre: 20. - Timycat)
2019. jan. 4. 14:58

És ahogy a cipőt, ezt is csak próba után érdemes megvenni.

Persze higiéniai okokból itt is kell a próba előtt zoknit húzni, vagy legalább egy neglizsét 😜

20. timycat (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2019. jan. 3. 23:17

Ez is olyan mint a cipő, sőt. Nem érdemes rajta spórolni. Életünk nagy részét ágyban töltjük és nagyon nem mindegy hogy hogy.

Egy jó minőségű matrac legalább 10 évig kibírja. Szóval ha leosztod évekre vagy hónapokra akkor nem is drága a gerinc egészségéért és a pihentető alvásért.


Érdemes körbenézni biztos szokott lenni akció is.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2019. jan. 3. 23:13
Igen, nézegettem én is.
2019. jan. 3. 23:10

Nem akarok , csak megnéztem, hogy ez mennyiért van.

Újan elég drágák a jobbak. 1 db 30 ezer Ft felett van .Ez a legalja.

2019. jan. 3. 23:08
Azért matracot ne vegyél használtan.
2019. jan. 3. 22:08
Ez nem újabb fajta lehet , mert sehol nem láttam róla képet neten, vagy hogy létezne egyáltalán. 180x200-asat találtam eladót használtan, 30 ezerért azt hiszem.
2019. jan. 3. 22:07

Nekem cardo matracom van és rugós. Járt az ágyhoz. Nem lenne rossz , de az oldala közepén behorpadt és lejt kifelé...

Rajtam kívül is 2 macska alszik még. Egy biztosan , aki ott alszik , másik csak mászkál. 😃

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. jan. 3. 21:59
Tudom, hogy nem a d..meot ajánlottad konkrétan, de beugrott.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Sanyinak)
2019. jan. 3. 21:50
Én ebben a márkában nem bízom, a magyarországi forgalmazója miatt.
2019. jan. 3. 21:05

Én anno egy matrac "kiállítóteremben" másztam/feküdtem végig a tucatnyi gyártó számtalan matracát. Egy habmagosnál kötöttem ki, abból is a nem túl puha, hanem félkeményre esett a választás. Ami még fontos szempont volt a mosható huzat. Így Billerbecket választottam, a 2 db egyszemélyes (különállót kerestem) volt anno 120ezer, mindez 15 éve volt. 15 év rá a garancia és ennyit ki is bírt. Amin a férjem szokott aludni az azért megtömörödött (100kg felett van), az én oldalam (én terhesen se voltam 60kg) még majdnem tökéletes.

Hozzátartozik, hogy alapvetően külön hálószobánk van így a tömörödött matrac nem volt a 15 év alatt napi szinten használva. Szóval ekkora súly alatt sokkal hamarabb tönkrement volna. De az is igaz, hogy még mindig jobb mint a férjem cca. 4 éves rugós matraca ezért rendszeresen itt felejti magát az én ágyamban. Tehát a régi típusú habos is jobb mint az ő relatív új rúgós matraca.


Gondolkodom én is a matraccserén, már csak amiatt is hogy 15 éves a matrac és rajtunk kívül 5-6 cica is használja. Mostanában a memóriahabost dícsérik nagyon.

Sajnos a hely ahol anno én vettem a matracaimat már nincs meg pedig szuper volt, hatalmas tér és egymásnak értek az ágyak. Szó szerint bementem levettem a bejáratban a papucsomat és ágyról-ágyra másztam feküdtem végig a teljes kínálatot mire meglett a tökéletes.

Egy fiatal eladó srác követett fáradhatatlanul és nézte ahogy mászok/fekszek/rugózok végig az üzleten. Volt egy jó napja.


Próbálj meg te is keresni olyan bútor/matracboltot ahol ki lehet próbálni többféle és többféle gyártótól származó matracot. Próba nélkül elég lutri.

11. sanyinak (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. jan. 3. 20:41

Vannak magyar matrac választó oldalak is

pl. [link]


De a legtutibb az, ha elmegy több áruházba is és kipróbálja a matracokat, hogy melyik a személy szerint kényelmes matrac.

10. simple (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2019. jan. 3. 20:33
Nekem memóriahabos van, 8 éve vettem és kiváló a mai napig. Rúgósat semmiképpen ne vegyél.
2019. jan. 3. 20:09
A képek alapján azt sejtem, a Kaltschaum az a nálunk sima habszivacsnak mondott dolog.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2019. jan. 3. 20:08

Federkern, az a rugós belsejű, kern = mag

Kalt = hideg, Kaltschaum = poliuretánhab, hidegre keményedik, ezért nem melegíthető.


Komfortschaummatzatze = komfortos habmatrac, általában több rétegű.

7. Evawitch (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. jan. 3. 20:03
Kaltschaumatzratze meg komfortschaumatratze valami federkernmatratze amiket láttam. Utóbbi az a rugós, a kalt az meg gondolom szivacsos.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2019. jan. 3. 19:59
Nekem semmilyen, csak tudok németül.
5. féknyom (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2019. jan. 3. 19:59
Abszolút személyfüggő.
4. Evawitch (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. jan. 3. 19:56
Azt tudom , de rugós , vagy amik vannak , azok közül mit javasoltok, mit válasszak , vagy milyen van nektek?
2019. jan. 3. 19:37

[link]


Írd be a súlyod és a magasságod, kiírja a keménységi fokot.

2. Evawitch (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2019. jan. 3. 19:29
Azért írtam a 80 kg-ot, mert vannak erősség fajták. Jó tudni.. 😃
2019. jan. 3. 19:28

Rugós van nekem , ágyhoz járt, de oldalt horpadt lett és nem hiszem , hogy ez épp egészséges és kényelmes hosszú távon.

Magyarul nem tudom , hogy mik vannak , csak németül... 😃 Melyik az ,amelyik nem fél millió forint, de nem horpad be az oldala és egészségügyi problémákat se igen fokozza,mert egy vacakon alszok? Rugós matrac szerintem nem jó, ahogy észrevettem. Van az a 7 zóna fajta , de az sem a legolcsóbb. Szerintem az a jó , amelyik vastagabb , nem vékony , legalábbis nem lehet kilapítani, mint ezt. 😃 nem vagyok 80 kg , max 50 ( mert nem edzettem ) és mégis tönkrement. Milyen fajtát érdemes venni? Aztán majd ,ha írtok, jön a Google fordító.. 😃

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook