Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen lehet nagyon gazdag emberből napokon belül földönfutóvá válni? fórum

Milyen lehet nagyon gazdag emberből napokon belül földönfutóvá válni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 20:27

Olvasod egy könyvben?

Biztos, közben beleborzongsz, hogy úristen!, de szörnyű.

"Érdekes lehetett megélni", írod.


Ja, tényleg "érdelkes"....

31. 9370250d08 (válaszként erre: 30. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 15:47

Igen, ez is szörnyű, hogy sokan léhűtőket és semmirekellőket nevelnek.


Túl szépen fogalmaztam.

30. vigyefene (válaszként erre: 27. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 15:45

Itt vannak akik több pénzt/juttatásokat kapnak, mint amennyit keresnsi tudnának. Generációk nőnek fel, akik be vannak tanitva, hogyan kell sirni a legnagyobb adományért. Nekik van a legnagyobb/legszebb kocsijuk....

A gettóban dolgoztam 29 évet, amit ott láttam az hihetetlen.

[link]

29. 9370250d08 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 15:41

Azta...


Mondjuk 1 ilyen esetben megnéztem volna 1 kártérítési pert, amiben aztán mutogatnak a sajtóra, meg mindenfelé...XD

2021. nov. 6. 15:34
Valamikor a '60-70-es években történt: kihúzták az 5-ös lottót, egyetlen telitalálat. Persze az akkor is úgy volt, hogy a nagyobb pénzeket, hetekkel, hónapokkal később fizették ki. Örült a család: elajándékoztak mindenüket, mert jobbat, szebbet vesznek. A házukat is potom pénzért... mert futja a nyereményből mindent újat venni. Mikor kiderült, hogy az újságban sajtóhiba miatt rossz számok jelentek meg... és ott maradtak minden nélkül... visszaütött a határtalan felelőtlenség, de akkor sem szerettem volna a helyükben lenni.
27. 9370250d08 (válaszként erre: 25. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 15:31

Igen, de sokan megrekednek egy ilyen gondolkodásmódban, ezért összetett ez a probléma.


Tanult tehetetlenség:

"A pszichológiában az a mentális állapot, mely során az egyén az egymást követő kiszámíthatatlan negatív ingerek hatására feladja, hogy azokat megpróbálja elhárítani, még akkor is ha elkerülhetőek lennének, mert arra a meggyőződésre jut, hogy nem képes ezeket az averzív ingereket befolyásolni. A tehetetlenség legfőbb jellemzői közé tartozik a negatív előfeltételezés a jövőre vonatkozó történésekkel kapcsolatban, reménytelenség és a passzív viselkedés."

26. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 15:28

Erről van szó! Most eszembe jutott egy idézet, az eggyel többször-ről:


"A világon a legegyszerűbb dolog leszokni a dohányzásról. Én már vagy százszor megcsináltam!" (Mark Twain)


Megy az, csak gyakorolni kell! :))

25. vigyefene (válaszként erre: 23. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 15:24
De vannak ám, ami a szomorú, egyesk másoktól várják el azt hogy segitsenek rajtuk. A legrosszabbak azok, akik követelik.
24. vigyefene (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 15:23
Jó párszor újból kellett nekem is talpra állni,a fontos az hogy mindegy hányszor esel el, talpra KELL állni, többször mint elesel.
23. 9370250d08 (válaszként erre: 20. - Alessandro)
2021. nov. 6. 15:22
Én inkább arra gondoltam, hogy sajnos vannak, akik most is így élnek.
2021. nov. 6. 15:16
De ugyanezt a mélyrepülést átélte nagyon sok "kényszervállalkozó" is, akik a rendszerváltás után munkanélküliek lettek, a megtakarított pénzükből belekezdtek valamibe, bármibe... csak ugye a hozzáértés, a vállalkozói gyakorlat, a piacgazdaság rejtelmei és hasonló ismeretek hiányában. Ahogy mondják: minden kezdő vállalkozó megfizeti a tanulópénzt. És ha valaki a gödör mélyére kerül, nagyon nehéz onnét ismét talpra állni. Teljesen más dolog könyvet olvasni róla, és átélni, megélni és megcsinálni!
2021. nov. 6. 15:11
Én már éltem akkor. Emlékszem, hogy iskolába menet édesanyánk a markunkba nyomott egy-egy (sütőben) héjába-sült krumplit, frissen, melegen. Míg beértünk az iskolába melegítette a markunkat (kesztyűnk nem volt), és ott még óra-kezdés előtt megettük, míg teljesen ki nem hűlt. És este lámpagyújtás után sötét pokróccal volt az ablak elsötétítve, hogy ne szűrődjön ki a fény. És hamarabb levágtuk télen az egy szem malackát, mert a neki szánt kukoricát mi eszegettük meg vacsorára. És hasonlók... De nem kell olyan messzire menni. Akik az elmúlt években bármi oknál fogva nem tudták fizetni a részleteket, és egyik percről a másikra utcára kerülnek... hogyan, miként fogják újra építeni az életüket???
20. Alessandro (válaszként erre: 19. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 14:54

Mi valóban nem éltünk azokban az embert próbáló időkben, amit a háborúk jelentettek, de a legtöbbünk szülei igen. Igaz hogy nagy szegénységben, de mégis túlélték azokat a borzalmas időket és emberek maradtak, gyerekeket neveltek fel egyetlen zokszó nélkül, ahelyett hogy keseregtek volna napestig.

Dolgoztak igen keményen, hogy mindenük meglegyen nekik és a gyerekeiknek.

Köszönet érte nekik.

19. 9370250d08 (válaszként erre: 18. - Alessandro)
2021. nov. 6. 14:35

Írta, hogy könyvet olvas.


Hát nem azonos az emberek érzékenysége, de nincs ezzel baj, nem kell könnyet ejteni.


Az viszont mindig igaz, hogy kívülről, akik nem voltunk ilyen helyzetben könnyen ítélkezünk, és mondjuk, hogy miért nem tette ezt/azt. Van, amikor kiszolgáltatott helyzetbe kerül vki, és olyan is, hogy nincs, aki segítsen. Tény, hogy azon nem lehet, aki magán sem akar.

De 1 életet újraépíteni, annak tudatában, hogy soha nem lesz olyan, mint amilyen a régi volt, elég hosszú és nehéz folyamat. Persze nem lehetetlen, de 1 ilyen élethelyzetben lévő ember teljesen másként gondolkozik. Ezért nincs sokszor valódi segítség sem számukra, mert (szerencsére) legtöbben nem értjük a nyomort, és nem látjuk reálisan egy ilyen mélységű krízisben lévő ember korlátait.

18. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 14:27

Már majdnem megkönnyeztem ezt a valós (vagy kitalált?) történetet, de valahogy nem sikeredett.


Minden ember a saját sorsának a kovácsa, történjék vele vagy körülötte bármi is. Ha nem volt benne annyi kurázsi, hogy a háború után mindent újrakezdjen a nulláról, mint sokan mások, akik túlélték a háborút és ugyanúgy nulláról kezdték az életüket.

Ehelyett inkább még húsz évig élt nincstelen hajléktalanként. Miért nem kezdett el valamit dolgozni, vagy miért nem tanult valami szakmát annyi idő alatt?

Az bizony nem elég, ha valaki élete végéig csak siránkozik és a múlton kesereg.

Hát, ezért nem tudok az ilyen emberekért egyetlen könnyet sem ejteni. Ha tetszik, ha nem.

17. vigyefene (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 14:16
Abban igazad van, hogy ilyen is előfordul.
16. 9370250d08 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 14:04

Ne is tudjuk meg soha, hogy milyen.


Az más kérdés, hogy kinek mi a vagyon. Jön 1 válság, megszűnik 1 munkahely... vkinek nincs végzettsége, ismerőse, picit szerencsétlenebbül alakul az élete, történik vele 1 baleset, bármi. Sajnos nem annyira nehéz ilyen helyzetbe kerülni, mint azt sokan gondoljuk.


Döbbenetes élettörténeteket lehet olvasni. Nem olyan régen a Láthatatlan Magyarországot olvastam, elég depis. Viszont nagyon jól leírja pl. az itteni szegények sorsát, helyzetét -és sajnos, ezek aktuális dolgok, a közvetlen környezetünkben.

2021. nov. 6. 14:02
Borzalmas
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 9370250d08)
2021. nov. 6. 13:59
Hát igen, én pl nem tudok vagyonokat elbukni.... tőlem nem vehet el az atyaúristen se gyárat kastélyt stb.
13. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 13:55

Elég szar lehet.


Főleg, ha vki beleszületik a jólétbe, és mondjuk nincs bennük alázat a dolgok múlandóságával kapcsolatban.


Innen nagyokat lehet bukni, de mindig, mindenből fel lehet állni, de rengeteg segítség, szerencse és lelkierő kell hozzá.

Szerencsések, akiket kímél az élet a nagy változásoktól.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 13:54

Ideiglenes állapot, mert a gazdagsághoz legszükségesebb dolga megmaradt. A tudás"


annyira volt ideiglenes, hogy az illető még 20 évet élt 1945 után végig nincstelen hajéktalanként.

Semmiféle tudása nem volt, eleve gazdag családba született, a gyár az ölébe hullott már gyerekként. Semmit se tudott, semmihez se értett. Jó helyre született.

És még ez is kevés volt a történelem vihara ellen.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 13:51
Pokoli lehet.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 13:44
Egyetértek!
9. vigyefene (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 13:43
Egyetértek azzal amit mondsz/írsz, a véleményükre értettem, politikai állásfoglalás szempontjából, de itt be is fejeztem a politikát.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 13:43
Mindenki. Hiszen mi is gyerekként, a szüleinkkel együtt átéreztük, hogy valami nem stimmel, ahogy láttuk a szemükben az irántunk érzett gyűlöletet, megvetést... pedig személy szerint mi nem tehettünk arról, hogy az állam mit tett velük. És ha belegondolok, azóta mekkora utat megtett a kis országunk, és hova jutottunk????
7. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. nov. 6. 13:40
Nem biztos, sőt, biztosan nem a saját erejéből szedte össze, hanem örökölte a gyárakat, pénzt, mindent. Más dolog beleszületni valamibe, és ismét más dolog saját erőből megteremteni. Ez utóbbi esetben igaz lehet, hogy tudása birtokában ismét felépít valamit. Öröklés esetén valószínű, hogy hiányzik a talpra álláshoz az a bizonyos belső erő.
6. vigyefene (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 13:40
Azt az időszakot ők is az átkosnak nevezték.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 13:38
Nem kell ahhoz regényt olvasni. Az '50-es évek elején olyan hatalmas házban laktunk, amiből az állam 4 db szoba-konyhás lakást alakított ki. Ekkor folytak az "kuláktalanítások" itthon. Az udvari részben istállóból kialakított szoba-konyhában laktak a volt tulajék, öreg, beteg házaspár, és mi a nagy házban fent további 3 családdal, 1-1 külön lakásban ... ők vajon mit éreztek? Elvették földjeiket, marháikat, házat, mindent tőlük, amit valószínű örököltek, és amin egész életükben dolgoztak. Ők vajon mit éreztek???
2021. nov. 6. 13:23
Kellemetlen és inspiráló. Olyan lehet mint egy ébresztő trombitaszó.😀
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 13:13
Ideiglenes állapot, mert a gazdagsághoz legszükségesebb dolga megmaradt. A tudása.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook