Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen laminált padlót érdemes venn és hogy kell lerakni sajátkezűleg? fórum

Milyen laminált padlót érdemes venn és hogy kell lerakni sajátkezűleg? (tudásbázis kérdés)


29. ina87
2013. szept. 8. 20:50
Télen kicsit hideg,de amugy könyü tisztán tartani,amugy öszekell öket illeszteni fontos h egyenes sima legyen a felület amire rakod le mert ha heppe hupás akk pupos lesz a laminát ha rakod le!
2009. ápr. 25. 22:03

Szerintem ..simán letudjátok rakni mindegyiket .. ez attól függ hová szeretnétek .. ha sokat jártok rajta ..akkor édemes egy erős kopásállót venni ..de hálószobába oda nagyon jó

ami nem olyan drága . Az üzletben elmondják ..hogan kell letenni,, van egy pereme és csak összekell illeszteni .. gumikalapáccsal kicsit összeütni ...és már készen is van ..ha én letudom rakni a párodnak gyerekjáték ..

27. Icus (válaszként erre: 26. - Ada12)
2007. dec. 14. 10:36
Még csak a férjem fényképezte le a telefonjával!:) Úgy nem az igazi. :(( Majd a hétvégén fényképezőgéppel!! Úgy mennék, már haza!! A pici fiam, majdnem sírva fakadt tegnap, hogy nem tudta, megnézni. :(( Én meg reggel, amikor a férjem közölte, hogy szerinte csak vasárnap tudunk otthon aludni:(( Hiába, azért legjobb otthon...:))
26. Ada12 (válaszként erre: 25. - Icus)
2007. dec. 14. 09:49

Na akkor jól választottatok, de képet még nem tettél fel :((


Nálunk olyan a parketta, hogy 1 lapon belül több kicsi van (olyan mintha kisebb parkettákból lenne) és így nem látszik az illesztés.


Biztos nagoyn szép lett, :))

25. Icus
2007. dec. 14. 09:26

Fantasztikusan gyönyörűűűűűűűű! Nagyon tetszik!!


A fiúk könnyen lerakták!:)) Nektek hogy van az illesztés? Nekünk úgy tették le a férjemék, hogy pont középen van. Azt mondják az nem lett volna szép, ha össze-vissza fut ...

Úgy jött ki, hogy a sor végén,ˇ~5cm hiányzik és azt már nem akarták kitoldani és szabdalni a padlót... Ott merőleges tettek le laminált csíkot, sziloplaszttal. rá a szegély szinte nem is látszik. Azon a falon amúgy is gardrób van, tehát nem látszana, csak valahogy ....

2007. dec. 12. 23:02
Nekunk is a klikkes van par eve ,vizallo es nagyon konyu lerakni.Nagyon jo en elegedett vagyok vele.
23. Ada12 (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. dec. 12. 21:05
Okés, akkor este írd meg milyen lett, :)))
22. Icus (válaszként erre: 21. - Ada12)
2007. dec. 12. 19:47
Holnap lesz a nagy nap! Eddig festettek és a villanyt szerelték a fiúk!:))
21. Ada12 (válaszként erre: 20. - Icus)
2007. dec. 12. 18:19
Leraktátok már a parkettát? Hogy sikerült?
20. Icus
2007. dec. 7. 04:51
Pattintóst 7/31-est vettünk végül is. Ez tetszett meg és nagyon kedvező áron volt. Erre is van már 10 év gari... A lényeg, ennek a nutján is van viaszos réteg, így nem folyik be a víz... Remélem igy is lesz!!:))
19. Sylva
2007. nov. 22. 14:50
Nekünk is pattintós van. (ragasztás nélküli) Ez azért is jó, mert ha véletlenül valami baleset történik imán ki lehet cserélni.
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 22. 14:06
nem bonyolult minták,csak úgy csíkban...mivel háló,nappali más árnyalatu,mindkettőböl maradt ki,így a gyerekszobában kitaláltuk hogy kombináljuk a kettőt,így ugyanazokból vettünk még hozzá amennyi kellett,"csíkban" tervezték meg a mintát,csak úgy egyszerüen...aztán az tetszik mindenkinek a legjobban:)
17. Icus (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 22. 07:37
Húú azt, hogy csináltátok?
16. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - Icus)
2007. nov. 21. 18:19

nem ragasztottuk le,2004.szeptembere óta "nyűjjük",egész jól viseli...

sima kis fűrésszel is el lehet vágni,nem töredezett,de a szegőléc egyébként is eltakarja,úgyis csak az utsókat kellett vágni.Nekünk ahol leraktuk mindenhol szemben van az ablak az ajtóval,a belső-oldalsó falnál kezdtük lerakni,tehát ablakra merőlegesen.Egy szobában két árnyalatból kombinálva,mintásra csinálta apa,eddig tetszett mindenkinek.

15. Icus (válaszként erre: 14. - 8f2f7af735)
2007. nov. 21. 12:05
Mivel gyerek szobába lesz, előfordulhatnak balesetek. Ezért gondolta a férjem, ha nem is ragasztja, csak egy kis lakkal bekeni az illesztésnél, már zár. Viszont, ha szükséges valami miatt talán könnyebb visszaszedni, mint a ragasztottat.
2007. nov. 21. 10:22
Az emeleti szobákban mi is 8 mm-es 32-es kopásállót raktunk.Billenőklikkes.Semmi gond vele ellentétben a nappaliban lévő 3 évvel korábban készült ragasztóssal.A ragasztós egy tél után kiszáradt és hézagosodik,pedig azt szakember rakta le!Ennél az újnál csak az ablakoknál ragasztottunk.Ajánlott ,mivel ha a tetőablakok eső idején nyitva maradnak és a víz befolyik,akkor ne tudjon beszivárogni az illesztéseknél.A többi helyen szerintem nem kell ragasztani,hacsak nem kaphat valahonnan vizet.Egyébként szépen illeszkedik,alig látható ahogy összeér.
13. Icus (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 21. 10:10

És ti akkor nem is ragasztottátok össze?

Hogy raktátok le, az ablakhoz vagy a bejárati ajtóhoz viszonyítottatok? Mivel vágtátok a lapokat? A szélei nem lettek betöredezettek?

12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. nov. 20. 12:29

de az,viszont össze kell pattintani...apa egy darabig a tenyere élével csinálta,de az fájt:)...szóval nekünk nem nagyon volt jó a lerakószett,nem tetszett

másrészt van ami pont oda nehezen pattant be ahová próbáltuk,félretettük,és máshová meg tökéletes volt...pedig elvileg egyforma,de mégis...

11. Icus (válaszként erre: 10. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 20. 12:21
Akkor a tietek nem "klikkes" volt igaz?
2007. nov. 20. 12:19
igen,a falaknál be kell rakni egy kis pöcköt...és viszonylag könnyen törik a széle mikor kopácsoljuk összefelé...ez nem szaknyelv,de nem is vagyok szakember,csak csináltuk apával...panasz még nem volt rá:)
2007. nov. 20. 10:16

Fontos, hogy a falaktól hagyj ki pár milimétert, mert év közben a hideg-meleg hatására kicsit tágul illetve összehózódik és ha nincs elég helye, akkor felpúposodhat.

Nem kell neki sok hely, de ha lerakod, akkor ne feszüljön a falhoz.

8. Ada12 (válaszként erre: 7. - Icus)
2007. nov. 20. 10:02

Szió!


Nem okozott különösebb nehézséget, gyorsan megy, a szélekre kell igazán figyelni

7. Icus (válaszként erre: 3. - Ada12)
2007. nov. 20. 04:04
8mm-es és 32-es kopásálló lapot akarunk venni. Nem olcsó igy van ezért érdekelnek a lerakási tapasztalatok! Nem az, hogy igazából hogy kell lerakni, ha nem a tapasztalat amikor a munkát végeztétek.
6. Icus (válaszként erre: 5. - Ada12)
2007. nov. 20. 04:01
Azt hallottam érdemes ragasztani a pattintósat is. Igy jobban zár, valamint nem "púposodik fel". Ellenvéleményként pedig, hogy nem lehet felszedni, csak ha egyben az egészet. Igy nem tudsz cserélni lapot, ha történne valami.
5. Ada12 (válaszként erre: 2. - Icus)
2007. nov. 19. 20:07
Pont együtt írtunk, ezért csak később láttam mit írtál. A pattintóst nem kell ragasztani, szerintem azt a legérdemesebb, és kell venni alátétet is.
2007. nov. 19. 19:53
Nézz utána NET-en, a barkács honlapon, -bizonyos, hogy találsz jó ötleteket. de érdemes megnézni a nagy barkácsáruházak tanfolyam ajánlatát - ha közelben vagy, akkor gyakorlati segítséget kapsz
2007. nov. 19. 19:27

Szia!


Mi abban gondolkodtunk, h inkább veszünk középkategóriásat, de aztán kipróbáltuk és semmiképpen nem javaslom. Tudom, h a többi drága, de megéri. (Quick step)

2. Icus
2007. nov. 19. 19:26

Az érdekelne, mi a tapasztalatotok a laminált padló lerakásával. Hogy kell csinálni. A lerakásnál az ajtót kell nézni vagy az ablakot?

Hány miliméterest érdemes venni?

Pattintós vagy ragasztós legyen, vagy esetleg a pattintóst is ragasztani kell?

1. Icus
2007. nov. 19. 19:24
Milyen laminált padlót érdemes venn és hogy kell lerakni sajátkezűleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook