Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Viszkető, vörös kiütések a karon, és a testen, mitől lehetnek? (kép az adatlapon) fórum

Viszkető, vörös kiütések a karon, és a testen, mitől lehetnek? (kép az adatlapon) (tudásbázis kérdés)


2020. dec. 26. 14:05

Hűűű! Bonyolódik ez a dolog! Valamikor a nyár végén, amikor olvastuk, hogy szelént is ajánlatos elegendő mennyiségben bevinnünk a szervezetükbe a koronavírus elleni védekezésül, kinéztem a neten, hogy mely élelmiszerekben van főként szelén. No, írták, hogy például a különböző dió és mogyoró félékben. Mi a férjemmel a hazai diót nem szeretjük, a mogyoró, amit teremnek a kertünk nagy bokrai, az idén ehetetlen lett, talán az összevissza időjárás miatt. Ezért hát elkezdtem rendszeresen venni kesudiót, amit nagyon szeretünk, és eszegettük rendszeresen.


Majd egy idő után tele lett a testem piros szúnyogcsípésre hasonlító kiütésekkel, amelyek nagyon viszketnek. Nap mint nap jelentek meg újabbak, a mellemen is, a fenekemen is. A netes kutakodásaim alapján elkezdtem gyanakodni, hogy ágyi poloskánk van! Vicc...!! Szerencsére kitűnő bőrgyógyász főorvos az egyik barátnőm, de másik városban él, tehát csak elmondtam neki a tüneteket, nem látta a kiütéseimet. Jó ízűt nevetett a poloska feltételezésen. És hát a férjemen nem is jelent meg egy kiütés sem! Mondta, hogy inkább allergia lehet, gondoljam végig, mi új az étrendünkben. Hát, a kesudió! Le is álltam a fogyasztásával, és lassan, kb. egy hét alatt tűntek el a kiütéseim. Elég nehezen tisztult ki ezek szerint az allergén anyag a szervezetemből.


Majd gondoltam, hogy szelén mégis csak kellene, vettem egy nagy doboz szerves szelén tablettát, a BioCo gyártmányát, mert azokban megbízom. Pár nap múlva újra kijöttek a rémes viszketős kiütések!! Most már nem szedem a tablettát sem, de most nehezebben múlnak a viszketősök, nyilván a tablettában nagyobb volt a szelén adagja, lassabban ürül ki a szervezetemből.


És mit reagált még az egészre a bőrgyógyász főorvosom? A maga szakmai módján örvendezett annak, amit elmondtam, mert: Azt mondja, hogy napok óta több beteg is megjelent nála rejtélyes piros kiütésekkel, amelyek érdekes módon leszáradnak. És fogalma sincs, mi lehet!! De most elkezdi majd kérdezgeti a pácienseket, a koronavírus ellen milyen új ételt, étrendkiegészítőt vesznek magukhoz. Mi most itt tartunk!

2020. dec. 26. 12:42

Írd be a keresőbe - rovarcsípések - rengeteg találat van


[link]

18. Sz123
2020. dec. 25. 19:20
Én is a rühre tippelek, a bárányhimlő meg az allergia nem így néz ki, herpeszt kézen még nem láttam (persze, attól még lehet, hogy van ilyen). Rühöt viszont már láttam, és ott is a szülők+5 gyerek közül csak az egyik gyereknek és az anyukának volt.
2020. dec. 25. 18:44

Nem akarok okosabb lenni,mint egy orvostanhallgató,de az ágyipoloska csípés pont így néz ki,és egy apartmanban simán összeszedhető.

A lányomat Barcelónában marták meg,pont így nézett ki,és piszkosul viszket.

16. SadieXx (válaszként erre: 14. - Pteri)
2020. dec. 25. 18:29
En most mar leginkabb magam miatt aggodom... de remelem, javulni fog
2020. dec. 25. 18:23
Állítólag orvostanhallgató vagy
14. pteri (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2020. dec. 25. 17:57
Kolléganőm amikor rühes volt, akkor így nézett ki. Ahogy vakarta, tovább terjedt. Én viszont amikor felnőtt koromban rózsahimlős voltam, a helyettes körzeti orvos azt mondta, ez tuti rüh, a sajátom azt, hogy allergia, aztán később a rubeolateszt pozitív lett. Ezt csak azért írtam, hogy bármi lehet. Ha rosszabbodik rángasd el az ügyeletre.
2020. dec. 25. 17:06
Ez nagyon csúnya. Kár találgatni, menjetek bőrgyógyászatra. Jobbulást!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - SadieXx)
2020. dec. 25. 16:59
Ecsetelő van rá. Külsőleg valami szerrel kell áttörölgetni a bőrt.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - SadieXx)
2020. dec. 25. 16:57

Nem feltétlenül, a négytagú családból a másik gyerek sem kapta el, és a felnőttek sem.


Viszont mikor megtudták, mindent kifőztek, átgőzöltek.

10. SadieXx (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. dec. 25. 16:52
Igen? Es akkor en is elkaptam??? Nekem semmi tunetem nincs...
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. dec. 25. 16:48
Ááá, most megnéztem rühes képeket és simán lehet az!
8. Channa* (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 25. 16:46

Ezt én már említettem az előző fórumon is, mert nekem is volt egy ismerősöm, akinek szintén a kezén jött ki a rüh és a dokija mondta is, hogy a tiszta emberek is megkaphatják, pl. egy szállodai szobában, és sok esetben a kezükön jön ki.


De szerintem a rüh nem így néz ki, nem?


Én úgy látom, hogy ezek olyan vízhólyagszerű kiütések, a rüh meg nem olyan...

7. SadieXx (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. dec. 25. 16:44
Mondhatom neki, nem megy el.
6. Channa* (válaszként erre: 3. - SadieXx)
2020. dec. 25. 16:43

Nem rég kovidosok voltunk.

A fiamnak egyik tünete a herpesz volt. Szinte az összes ujján voltak herpesz kiütések, valamint könyék hajlatban, a szemei alatt és a szája körül is.


Nekem pedig az orromnál.


A bárányhimlő ugyan úgy néz ki, mint a herpesz. Ha nem volt még, akkor bármikor lehet, akár egy övsömöröstől is kaphat bárányhimlőt. A bárányhimlőnek lehetnek egyéb tünetei, de nem biztos, hogy a kiütéseken kívül jelentkezik bármi, hiába 31 éves.


Én nem várnék a háziorvosra, amíg kitalálja, hogy szerinte mi lehet, irány a bőrgyógyász!

Én lehet, hogy sürgősségire is elmennék...

5. SadieXx (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 25. 16:41

Szia!

Hűha. :( és arra van valamilyen gyógymód?

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2020. dec. 25. 16:40
Szia! Ez lehet akár rüh is. Egyik ismerősömnek a gyereke nézett így ki , hetekig nem jöttek rá az orvosok mi ez. Mire mondtam nekik kérdezzenek rá az ügyeleten rüh, nem lehet? De az volt. Teljesen ápolt és tiszta emberek.
3. SadieXx (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. dec. 25. 16:37

Herpesz? Miféle herpeszek vannak, amik így jelennek meg?


Covidról nem tudunk, bárányhimlős még nem volt. De annak lenne kísérőtünete (fôleg 31 évesen), szóval nem hiszem.

2020. dec. 25. 16:32

Allergia?


Hát az nem így néz ki.

ez inkább tűnik valami herpesz félének.


Volt már bárányhimlős?

Nem kovidos esetleg?

2020. dec. 25. 16:25

Páromnak előző hét vasárnap jelentek meg apró, vörös pettyek a jobb kézfején, akkor még nem volt különösebb tünete. Mivel apartmanban aludtunk, arra gondoltunk, megmászta valami, de rajtam nem jött ki semmi (azóta sem), ám az ő állapota súlyosbodott. A feltöltött kép a mait ábrázolja, azt mondja, sűrűn viszket neki nagyon, amúgy csak enyhén/semennyire, viszont a másik kézfején is megjelent, a térdén és a hátán is. Semmi egyéb tünete nincsen. Orvos írt fel neki Cetirizin Hexal-t, mert allergiára gyanakszik (himlőt kizárta), de ha nem javul, bőrgyógyászat. Mi a franc lehet ez, van valami tippetek? :( nem élünk együtt amúgy.

Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook