Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen károsodásokat okozhat a magzatban a magas vércukorszint? fórum

Milyen károsodásokat okozhat a magzatban a magas vércukorszint? (tudásbázis kérdés)


18. Orsi86
2009. okt. 14. 07:19
Köszi! Még egy utolsót szeretnék kérdezni. :) A szülész-nőgyógyász doki melyik kórházban dolgozik?
17. kingi7 (válaszként erre: 16. - Orsi86)
2009. okt. 13. 19:06

Nagyon profi dokit és szülésznőt is tudok ajánlani, nyilván a minőség és, hogy valóban élmény legyen a szülés az pénzbe kerül... Én fantasztikusan éltem meg, pedig volt elég sok rizikófaktorom....

Nem szülész nőgyógyász, mindenki a kaptafánál...tudod :) csak a cukorban profi, kicsit rideg ember, de nagyon elismert, nála jobbat nem hinném, hogy találsz... küldöm a számát priviben :)

16. Orsi86 (válaszként erre: 15. - Kingi7)
2009. okt. 12. 15:33

Nagyon szépen köszönöm az jó lenne! Ő szülész-nőgyógyász is? Vagy diatetikus doki?


Szeptember elején tudtam meg, akkor teherbe is estem és ezért nem tudják kezelni.

De az a másik gond, hogy ahány orvos annyi vélemény...

Nem tudom sajno, még én sem értem pontosan ezt a betegséget.

15. kingi7 (válaszként erre: 14. - Orsi86)
2009. okt. 12. 12:11

Hát maximum egy elismert "curkros" professzort tudok ajánlani Budapesten a Bajcsy kórházban Jermendy professzor. Ha érdekel tudok adni egy telefonszámot, nem jelent semmit ha megkérdezed...


Nem is hallottam ilyenről...mióta van ez neked?

A cukor felnyomja az inzulint...:( csak a terhesség alatt alakul ki?

14. Orsi86
2009. okt. 12. 07:25

Sziasztok!


Egy kicsit más a problémám, de hátha tudtok róla valamit. Inzulinrezisztenciám van. Vagyis cukor fogyasztás után felmegy az inzulinom. Tavaly már elvetéltem-e miatt, mert kilöki a magas inzulin a babát. Most újra terhes vagyok, diétázom, de nagyon félek, hogy újra elvetélek. Most 7hetes vagyok.

Már jártam orvosoknál, de semmi biztatót nem hallok tőlük. Jövőhéten kaptam csak időpontot egy profinak túnő dokihoz.

Nem ismertek esetleg olyan kimamát aki hasonló problémával küzd?

2009. okt. 11. 23:04
Na meg az UH is sokszor mutat hülyeséget. Én mér láttam olyat, hogy azt mondták, ez 4kg lesz, aztán még 3 sem volt.
12. renocska (válaszként erre: 4. - Kingi7)
2009. okt. 11. 23:02
Persze nem csak ezen múlik, de lehet része benne. Azért nem olyan kicsi:) De a lényeg, hogy egészséges legyen. A tessúly pedig úgyis beáll max 1 éves korra. A kisebb babák jobban, mig a nagyobbak általában kevősbé gyarapodnak az 1. évben, igy hasonlóak lesznek.
11. kingi7 (válaszként erre: 10. - Doxikri)
2009. okt. 11. 22:46
A falánk roham lehet a leesett vércukortól is én olyankor egy sütit ettem... vagy valami extra édeset... az inzulin az más,mint a diéta
10. doxikri (válaszként erre: 7. - 064209f635)
2009. okt. 11. 22:42
Bármit ehetsz, amiben nincs szénhidrát! Ha "falánk rohamod" lesz, egyél felvágottat, vagy husit, vagy bármit! Csak figyeld a ch tartalmát!!!
2009. okt. 11. 22:40

Nekem is terhességi diabeteszem volt, de nekem csak diétáznom kellett, napi 180 gr ch-t ehettem csak! Szépen le is fogytam szülés után. A kisfiamnak 0 volt a cukra születéskor, de kapott infúziót és rögtön inkubátorba tették. Pár óra múlva tökéletesen rendben volt. 3850 gr-al született, nem volt kirívóan nagy baba!

Ne izgulj, semmi gond nem lesz!

8. kingi7 (válaszként erre: 7. - 064209f635)
2009. okt. 11. 22:40

Hidd el, nem kell aggódni, a súly teljesen jó! nekem 36 hetesen volt 3500 gramm... Az inzulint egy picit told meg kaja előtt és akkor "jobban" ehetsz, belefér egy fél süti vagy szőlő..ilyesmi, amit kívánsz azt edd meg, csak óvatosan a mennyiséggel.

Az jó, ha nincs fehérje a vizeletben és nincs vizesedés.

Mit takar a falánk roham? Az attól is lehet, hogy leesik a cukor... szédülés, remegés?

7. 064209f635 (válaszként erre: 6. - Kingi7)
2009. okt. 11. 22:35

De kaja előtt kell adni többet és nem tudom , hogy mikor tör rám egy falánk roham:)))

33. héten volt 3 kiló.

Vizesedés nincs, sem fehérje a vizeletemben.

Egyébként a mérőm is többet mér, mint a labor...

Szóval az is csal...

6. kingi7 (válaszként erre: 5. - 064209f635)
2009. okt. 11. 22:30
Ha magasabb, akkor pár egységgel adjál többet és akkor a kaját tudod irányítani, nekem is néha kiugrott... egyébként mérőktől is függ..mekkora a babó? :) Na ha reggeli jó, az király, akkor éjszakára nem kapsz, még... vizesedés?
2009. okt. 11. 22:28

Rendben van minden, első baba , hát elég nagy már most ...

Csak kicsit megijedtem ,mert most mértem és 10,9 lett:(

igen inzulint kaptam.

A reggeli cukim általában okés:)

4. kingi7 (válaszként erre: 2. - Renocska)
2009. okt. 11. 22:27
nem csak ezen múlik, az enyém 4160 gr volt, elvileg ha időre jött volna akkor 4,5 kiló lett volna, de genetika is beleszól, sem én, sem a párom nem kis darab, de a kisasszony annál strammabb lett
2009. okt. 11. 22:25

Ismerős...

inzulint kaptál? UH-n mit mondtak? Milyen a méhlepény, köldökzsinór?

Ne parázz, sszerintem semmi bajod nem lesz! Én a 16. héttől inzulinon voltam, néha olyan magasra felment... a babó teljesen negatívan született és olyan, mint a makk! :)

hasonlóan féltem én is, első baba? A lényeg, a cukrosbácsi azt mondta,hogy ne legyen állandóan magas, mert a baba akkor van kitéve a veszélynek, ezért is alacsonyabra tették a mércét a terheseknek..

2009. okt. 11. 22:23

Szia!

Gratula a babához:) Egy tünetnek a baba erősebb súlygyarapodását mondhatom. Szóval nagy babó.

2009. okt. 11. 22:18

Sajnos kiderült, hogy terhességi diabéteszem van és néha nem sikerül betartani a diétát és felugrik a v cukor szintem...

Az érdekelne, hogy a babámra ez milyen hatással van?

35 hetes vagyok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook