Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Semmiféle gyógyszer nem okozhat kárt a magzatban a 6. hétig" Kérdés:MIÉRT? fórum

"Semmiféle gyógyszer nem okozhat kárt a magzatban a 6. hétig" Kérdés:MIÉRT? (tudásbázis kérdés)


13. Skar (válaszként erre: 9. - Catherine.hsz)
2010. aug. 9. 02:35
Á, pont Czeizel az, akit nem vehet meg kilóra a gyógyszeripar. Minden mondatát idézgeti a jónép, csak mert gyakran megjelent a tévében, jaj. :/
2010. aug. 8. 21:37

Ja, már csak azért sem igaz, mert akkor nem lenne olyan antibiotikum, ami pl vetélést, komoly rendellenességeket okozhat korai terhességben (is).


De általában a minden-semmi érv igaz a dokik szerint, de van, amivel vigyázni kell, de nem minden káros.

2010. aug. 8. 21:36

Nem teljesen igaz, nem igazán tudják a dokik sem, de onnantól kezdve, hogy kb 4. hétre beágyazódott, nem állítható, hogy semmi kapcsolat nincs.

(Dokim)


Ha gyógyszer miatt érdekel valakit, akkor a nőgyógyász tudja, mit lehet, mit nem, van, amit kifejezetten lehet, sok betegség károsabb lehet a babára, mint a gyógyszer, ami meg nem az.

2010. aug. 8. 21:15
Ez egy jó kis téma....valóban igaz az állítás?! Ez jó lenne,akkor kicsit fogyózhatnék...
2010. aug. 8. 18:53

“8200 gyógyszer van és ebből csak 27 veszélyes igazoltan a magzatra. Ennek ellenére az anyák de az orvosok is nagyon félnek minden gyógyszertől és inkább nem alkalmaznak semmit, ami gyakran nagyobb bajt eredményez. Évente sok terhességet szakítanak meg indokolatlanul mert félnek a gyógyszerek káros mellékhatásaitól.” (dr. Czeizel Endre)


A terhesség korai szakaszában a mindent vagy semmit elv érvényesül. Ha a baba megmarad, és van szívműködése, akkor a beszedett gyógyszerek nagy valószínűséggel semmi kárt nem okoztak neki. Ha pedig mégis, akkor nagy valószínűséggel azt sem tudod meg, hogy terhes voltál.

8. e974230abd (válaszként erre: 6. - Szilvamama)
2010. aug. 8. 18:52
:)
7. f98502dd0b (válaszként erre: 1. - Aae97ac565)
2010. aug. 8. 18:51
Én úgy tudom,hogy az első két hétben nincs még kapcsolat a magzat és az anya között. Bár minden orvos mást mond,mert egy ismerősömnek azt mondta,hogy az első 2hónapban nem gond,hogyha nem veszi észre a terhességet és véletlenül szedte a fogamzásgátlót. aztán persze mire észrevette a terhességet elvetélt. Érdekes doki!
6. Szilvamama (válaszként erre: 5. - E974230abd)
2010. aug. 8. 18:49
Most akkor már én is tudom a miértre a választ :)
2010. aug. 8. 18:48
Mert a magzat és a méh fala még nincs kontaktban,a magzat a petezsák anyagát éli fel,és csak utána kapcsolódnak össze,és kötődik össze a keringésük.
2010. aug. 8. 18:45
Nőgyógyászok mondják!
2010. aug. 8. 18:44
Kíváncsi lennék, hogy ezt hol hallottad vagy olvastad?
2010. aug. 8. 18:44
Mert még nincsen biokémiai kapcsolat az anya vérkeringésével, ha jól rémlik.
2010. aug. 8. 18:43
"Semmiféle gyógyszer nem okozhat kárt a magzatban a 6. hétig" Kérdés:MIÉRT?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook