Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen jelekre vittétek Dévényre a babát? fórum

Milyen jelekre vittétek Dévényre a babát? (beszélgetős fórum)


7. epervirág (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. júl. 28. 08:20
Szia!Nekem a kicsi sem szerette a cumit mindig kiköpte szoptatni èn is alig tudtam mèg bimbó vèdővel sem igazán.Igy fejtem a tejet,tápszerrel kiegèszitve ès tudom fura,de csak olyan cumis üvegböl ivott aminek ugymond rendes cumi ezt ugy èrtem,hogy van pl: az Avent nem fogadta el a cumi rèsze nem tetszett neki.Szóval nem volt könnyű aztán olyan 6-7 hónapos volt csak az egyik oldalára tudott megfordulni a masikra nem.Megijedtem persze felhivtam a vèdönöt,hogy ez a gond.Mondta vigyem Dèvèny tornára megadta a telefon számukat ez igy július környèn volt felhivtam õket,de időpontot nem adtak mert a hölgy mondta szabadságolások vannak igy új babákat nem tudnak fogadni 1 hónap múlva hivjam öket elkeseredtem,hogy mi lesz igy.Hazajött az apja aki kamion sofőr ( nem járt mindennap haza) mondtam neki szomoruan mi volt.Azt mondta nem baj majd ő megtanitja elövette a mobilját you toob ott rajta volt hogy kell megtanitani a gyereket,hogy megforduljon.2-3- szor átforgata ahogy a videon volt.Hát a gyerek 4- szere magátol megfordult.Egy èvesen kezdett el járni semmi baj nincs a mozgásával.Jazz- balettre jár 1 ève ès lovagolni tanul most 5 èves 1 èvesen egyedül ment.Viszont mindenkèpp azt mondom neked,hogy amint tudod vidd el a kicsit a Dèvènyesekhez az a legbiztosabb ha megnèzik ès ha segitsèg kell időbe el tudjátok kezdeni a foglalkozàst.A Dèvèny torna nagyon jó már ahogy hallottam.
6. semleges (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. júl. 26. 14:53
Vidd el, ártani nem árt csak jót tesz.
5. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. júl. 26. 14:39

Szia!

Önszorgalomból elvittem a kisfiamat egy Dévény állapotfelmérésre. Nem volt baja, kontrollokra jártunk, de egyszer megkezelték, mert a gyors növekedése miatt nehezebben tartotta meg a fejét picit. Engem megnyugtatott. Letojom mások véleményét! 1 éves kora után már nem kellett menni. De most elmúlt 1,5 éves és bizonytalan néha az egyensúlya. Fejlődés neurológián nem találtak semmit, de ott is látták az egyensúly problémát. TSMT tornát javasoltak.

Gondolkodom, hogy megint elviszem Dévényre is...

2019. júl. 25. 08:57
Vidd csak el, én Mindnekepp elfogom egy ellenőrzésre mert baráti körben volt akinek eszébe sem jutott aztán kiderült azért ilyan sírós és nincs el hason egy percig sem mert a nyak izma merev. 4 hónapig kínlódnak és mindenki azt mondta csak hasfájás miatt sír és nem alszik. Két kezelés után mintha elvágták volna a sírást és szeretett hason lenni, rohamosan fejlődni kezdett a mozgása. Szakemberek 5 hetesen kor körül mindenkinek ajánlanak egy ellenőrzést. Nálunk a baráti társaságba ezért már mindenki megnézeti inkább. Ha nincs gond úgyis mondják.
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. júl. 25. 08:27

Szerintem ne hallgass a hurrogókra, inkább vidd el, ha te úgy látod, hogy valami nem oké.


Nézzék csak meg, minthogy késöbb legyen fejlődési probléma. Ha minden rendben, akkor legalább megnyugodsz, ha pedig tényleg gond van, minél előbb kezditek el a kezelést, annál könnyebben jön rendbe.

2. Attak (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. júl. 25. 07:24
Szia! A legkisebbet én pont emiatt a C tartás miatt vittem. Le voltak tapadva a nyaki- és arcizmai, 7 hónapig jártunk heti egyszer, ma már 7 éves, semmi baja.
2019. júl. 24. 22:34

Sziasztok!

Kisfiam 3 hónapos, és első babás anyukaként a nagy rózsaszín ködben nem vettem észre dolgokat, amik most szembetűnnek.

Az egyik ilyen, hogy nem szereti a cumit, aminek örülnék, viszont én 3 hónapja fogom a cicim, miközben szoptatok, mert nem bírja "megtartani", kiesik a szájából.

A másik, hogy van egy érdekes C tartása, ahogy fekszik, oldalra kirakja a lábát és a fejét. Mutattam gyerekorvosnak, de Ő nem látta rajta, pedig elég szembetűnő.

Gondoltam elviszem egy Dévényes felmérésre, de ahogy szóbakerült egy társaságban, mindenki azzal jött, hogy már boldog-boldogtalan odahordja a gyerekét. És hogy ez már divat.

Szóval kíváncsi lennék, hogy aki így "önszorgalomból" vitte, miért?

Valahogy ott motoszkál bennem, hogy ez így nem oké.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook