Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyeljünk az intő jelekre fórum

Figyeljünk az intő jelekre (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
48. Pandrea1 (válaszként erre: 47. - @IviBaba@)
2011. dec. 8. 16:23

Ivi, egyszerűen nem értenek hozzá sajnos és nagyon kevés olyan orvossal vagy védőnővel találkoztam aki értene a sérült gyerekhez, sajnos. nekik tudniuk kéne hogy hova érdemes elvinni a gyereket, hol mit fejlesztenek, milyen fejlesztéssel min lehet segíteni.

A mi mostani védőnőnk ért az emberhez, Fefe felé olyan szeretettel fordult mint még talán senki aki nem szülő. Ő pl a thai masszázst tanítja meg nekem.

2011. dec. 8. 14:24

Szomorú vagyok,mert a védőnők rengetegszer nem veszik ezt észre, pedig ők sokkal több újszülöttet látnak!! És folyamatosan 1éves korig sok sok babát! Én első gyermekes anya lévén vettem észre barátnőm kisfiának izomgyengeségét, akkor,mikor jártunk át hozzájuk és a fia nem tartotta a fejét, az enyém meg már igen, pedig 2héttel volt fiatalabb ráadásul!

Nagyon gáz volt,hogy az orvosa sem akarta elküldeni, ha nem erőltetem nem került volna fejlesztőbe.....

Egyszerűen nem értem, miért nem küldenek több gyermeket el a konduktorokhoz, inkább állapítsák meg azt, hogy semmi baja!! mint ami most van :(

46. sysy66 (válaszként erre: 45. - Kiscicalany)
2011. aug. 30. 10:33
akkor a tiéd nagyon fejlett enyém hat hos mult de csak forog oldalra hasrol hátra még nem. a védono szerint azért mert nagy. 4 kilosan szuletett most meg tobb mint 9. hát nem tudom. az alapitványtol érdeklodtem hogy kicsiniál ilyen tornát aztán azt mondták hogy menjek fel egy oldalra onnan toltsek le egy kérdoivet és kuldjem be. és várjak
2011. aug. 29. 21:54

Sziasztok!


Az én kisfiam a kiírt napon született, 10/10-es Apgarral. Egy hetes volt, mikor jobb oldalon egy kis csomót éreztem a nyakán, amit se a doktornő, se a védőnő nem vett észre, egy hónaposan elvittem ultrahangra, ahol kiderült, hogy nyaki forgatóizom sérve van, és arra szinte nem is forgatja a fejét, mivel kellemetlen neki (szüléskor sérült).


A dokinő és a védőnő szerint kinőtte volna, a sebészek szerint forgassam a "sérült" oldalra koppanásig, és majd megjavul...

3 hónapos korában vittem el egy Dévényeshez, természetesen jól tettem, mert le voltak tapadva az izmai jobb oldalon, úgyhogy volt vele bőven dolga.

Az más kérdés, hogy úgy üvöltötte végig a 45 percet, hogy alig bírtam sírás nélkül nézni.

De jelentős a javulás, ez tény, 6 hónapos és térdel, hintázik, mászik, és kapaszkodik, kezdi felhúzni magát - bár remélem még nem áll fel:)


Sajnos egyrészt anyagi okok miatt, másrészt pedig a sorozatos "sérülések" miatt abbahagytuk, mert az egész teste sárga-kék nyomos volt, a nyaka vörös és körömnyomos, illetve a hátán egy karmolásnyom, mert annyira erős, hogy kirántotta magát a szorításból ... Illetve lelkileg is megviselte, a fiam reszketett, ha a hátára fektettem, és vetkőztettem, attól félt, hogy kezelés következik. Most, hogy egy hónapja abbahagytuk, kivirult, és már nem fél a vetkőzéstől, sem attól, ha a hátára fektetem.

Elismerem, hogy hasznos volt, és még mindig lenne mit dolgozni vele, mert még kicsit feszes a teste, de úgy érzem, ezzel már megbirkózunk.

44. Mariann. (válaszként erre: 43. - Sysy66)
2011. aug. 16. 22:03

szia sysy

császárral született tehát semmi ilyen gond nem volt

9/10 apgart kapott

miután kivették lemosták, pólyába tették é adták az apának...

semmi újra élesztés nem volt,rögtön fel sírt.

alig sárgult be a 3. napon haza is jöhettünk

hát gondolom jó nagyot hibázott a kórház hogy ezt nem vették észre :(

43. sysy66 (válaszként erre: 41. - Mariann.)
2011. aug. 16. 20:33
szia és ott a korházban nem is mondták hogy oxigénhiánnyal szuletett? az azt jelenti hogy beszorult egy kis idore? mert az enyém igen és ugy jott ki hogy a kezecskéje a feje mellett volt végig
42. ageeeka (válaszként erre: 25. - E31f48b5f6)
2011. aug. 16. 09:54

Nem értek veled egyet!

Az én kislányomra is azt mondták, hogy egy kicsit lustácska mikor nem emelte a fejét, aztán meg kiderült, hogy gyógyíthatatlan izomsorvadásos betegsége van! Más az esetünk, mint a cikk írójának, de abban igaza van, hogy ha egy anya úgy érzi valami nincsen rendben, akkor nézesse meg a babát!

2011. aug. 15. 19:36

sziasztok


az én kisfiam egészséges terhességből született a 38. hétre 3850g és 50 cm.

10-9 apgarttal.


7 hónaposan derült ki hogy szüléskor sérült 5 orvos 5 különböző vélemény.

gyerekorvos védőnő semmit nem vett észre állították minden ok, pedig hányszor elmentünk hogy más a gyerek de szerintük kövér meg ez meg az...

mikor azt mondtam viszem Dévényeshez felhívott a védőnő hogy ne vigyem a gyereknek semmi baja, ekkor még csak nem is nyúlt a tárgyakért...


és milyen jó hogy elvittük...


11 hónaposan derült ki hogy szüléskor trombózisa lett és ez oxigénhiányhoz vezetett... a jobb oldala szinte teljesen sérült :(

most küzdünk hogy jobb legyen senki nem tud mondani semmit, hogy mi lesz majd :(


13 hónaposan még csak forog...


én észre vettem már 1! hetesen hogy valami nem stimmel és mindig leráztak....


ne hagyjátok magatok bár én 5-6 orvosnál is voltam mindegyik mást mondott...


most találtuk meg azt aki talán már jó lesz...


ha nem 7-8 hósan kezdjük a fejlesztéseket hanem 1-2 hónaposan talán most a kisfiam nem lenne így lemaradva.

40. Szemerke (válaszként erre: 38. - 432d0af620)
2011. aug. 14. 09:50

Oh, sajnálom. csak most olvastam, miután elküldtem a válaszom. Ezekszerint még sincs minden rendben.

Remélem az új hely már tényleg jó lesz.

Sok sikert hozzá!

2011. aug. 14. 09:48

Az a baj, hogy szerintem nem feltétlen az orvosok szaktudásával van a probléma. Sokkal inkább az idővel amit egy betegre fordíthatnak. Egyre több orvost látok belefáradni a mindennapokba és ilyenkor könnyű átsiklani néhány dolog felett (ők is csak emberek).

Azt mondod, hogy több orvos se vette észre a problémát. Akkor mégsem lehetett olyan szembetűnő a dolog. Neked igen, mert minden nap a kezedben volt a gyerek, láttad a reakcióit a dolgokra, mit hogyan csinál stb. De egy 10-15 perces vizsgálat alatt nagyon sokmindent nem lehet észrevenni. Az elmondás pedig sokszor nem ér semmit, hiszen azzal az orvosok is tisztában vannak, hogy nem a nagykönyv szerint élünk.

Nem ellened akarok szólni, de nem mindig az orvos a hibás.

Örülök, hogy veletek minden rendben.

2011. aug. 14. 09:32

sziasztok! köszönöm a sok hozzászólást!

Tegnap voltunk tsmt felmérésen és kiderült, hogy a dévényesünk rosszul dolgozott, egy csomó mindent nem vett észre...most 2 hónap "felesleges" pénzkidobás után új dévényeshez megyünk és itthon tsmt tornázunk.

Hozzáteszem csak biztos ami biztos alapon mentünk el ehhez a nőhöz, azt mondta ha 2-3 hónappal később megyünk már visszafordíthatatlan a folyamat az izmaiban....

2011. aug. 13. 22:45

Sziasztok!

Én 5 hósan vittem el a kisfiamat Dévényeshez,mert nem nagyon akart forgolódni!Kiderült,le vannak tapadva az izmok a nyakában!Megmutatta hogyan tornáztassam itthon,rá 1 hétre már fordult magától ügyesen!

Ne halgassatok faházra,ha aggódtok,igenis EL KELL VINNI megnézetni,mert,ha később esetleg kiderül,hogy valami nem stimmel,már verheted a fejedet a falba!!

Jó a cikk,gratulálok hozzá és köszönöm,hogy megírtad!!További jó egészséget!!

2011. aug. 13. 22:01
nagyon jó a cikk,és tanulságos! szerintem meg kell osztani egymással a tapasztalatainkat,mert sokszor tényleg csak az segít,ha valahol hallunk valamit és utána járunk...mert az anyukákat tényleg túl aggódónak titulálják,de kérdem én van e erősebb kapcsolat a világon,mint az anya gyermek kapcsolat...hisz még a gyermekünk sírását is felismerjük több gyermek sírása közt is.ha baj van azt az anya érzi meg először ebben biztos vagyok.
35. csilla80 (válaszként erre: 34. - Csilla80)
2011. aug. 13. 21:59
25-en lesz 6 honapos...
34. csilla80 (válaszként erre: 29. - Sysy66)
2011. aug. 13. 21:59
Az enyem sem forog... minden gyerek mas es mas... 3-szor fordult eddig hasra a pici,engem,es egyben etelt keresve... a nagy fiam ennyi idosen tobbet forgott,de hasrol harta nem.
33. fildus (válaszként erre: 20. - Pandrea1)
2011. aug. 13. 21:58
A nagylányommal, aki most 31 hónapos másfél évig jártunk dévény tornára minden egyes héten. Azóta megszületett a kistesója (13 hetes lesz kedden), és sajnos Ő is kezelésre szorul. Most már nem hallgattam tényleg senkire, úgy voltam vele, hogy egy állapotfelmérés nem kidobott pénz, és még jó hogy elvittem...
32. Pandrea1 (válaszként erre: 29. - Sysy66)
2011. aug. 13. 20:48
a látása rendben van? próbáld esetleg a forgást gyakorolni vele, hátha az is segít, de ha tudod vidd el egy tornászhoz mert Ő azért okosabb.
31. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Sysy66)
2011. aug. 13. 20:48

[link]


itt hónapról hónapra le van írva a mozgásfejlődés tipikus menete, persze, a babák nem a nagykönyv szerint ügyesednek

30. Pandrea1 (válaszként erre: 23. - Fanatic)
2011. aug. 13. 20:46
elküldtem priviben a számát
29. sysy66
2011. aug. 13. 20:34
sziasztok. az baj még nem forudl a babám hasrol hátra és hátrol hasra két hét mulva hat hónapos..
2011. aug. 13. 20:18

örülök hogy megírtad ezt a cikket :)

Tomi fiam nem vészesen, de balra lusta volt, szólt az ortopéd orvos is, de elég votl akkor csak a lusta oldal felől "inspirálni" és kinőtte szerencsére :) amennyire láttam az UH képeken mindig, rettenet U betűbe volt hajolva, a lábujjábal piszkálta a fülét :) :P nem is csodálom hogy egy kicsit elnyomta a bal oldalát :P

27. sajert (válaszként erre: 25. - E31f48b5f6)
2011. aug. 13. 20:10
Neurológus mondta, nem én találtam ki. Későn vittem, ezért mindig le lesz maradva a kortársaihoz képest a mozgásában. Most már nem annyira észrevehető, ezért írtam hogy gondolkodtam nem fejlesztős oviban. Aztán rájöttem hogy ha elmarad a fejlesztés, lehet hogy visszaesik vagy nem fejlődik továbbra se "normálisan". Én hétköznap esténként meg már nem viszem sehova 5 után, majd 10 óra bölcsi, majd ovi után nem hurcolom még végig a városon. Az értelmi képessége meghaladja a korát. Én örülni fogok neki, ha nem lesz láb-, derék-, hátfájós. Későn, túl későn vittem el, mivel én balga hallgattam a többségre.
2011. aug. 13. 16:20
szerintem minden anya érzi, ha valami gond van, és ha egy anya úgy gondolja, akkor inkább vigye, mint homokba dugja a fejét, vagy hagyja magát lebeszélni a dolgokról
25. e31f48b5f6 (válaszként erre: 8. - Sajert)
2011. aug. 13. 16:05

Már ne haragudj ez akkora egy baromság. Mi az, hogy 100 %-os? És honnan tudod, hogy hány százalékos lesz.


A témához hozzászólva: persze foglalkozni kell a kérdéssel, akinek oka van rá annak!!!

De szerintem nem kell megijeszteni a kismamákat, nem kell árgus szemekkel figyelni a gyerekeket és nem kell elvárni tőlük, hogy mindent a nagykönyv szerint csináljanak, mert ha nem akkor mindenféle torna stb.


Amúgy a nagyobbik fiammal most csináljuk a tsmst-t és előtte is gyógytornász foglalkozott vele évekig, jár fejlesztésre is, de oka van rá. A tapasztalataim miatt mégsem rohantam orvoshoz a kisebbik fiammal mert 1 hónappal később járt mint ahogy a játszótéren elvárták volna tőle.


Én nem értek egyet a cikk írójával, teljesen felesleges beparáztatni a szülőket.

2011. aug. 13. 15:48
A legjobb Vácon lenne, ha tudtok valakit.
23. Fanatic (válaszként erre: 21. - Pandrea1)
2011. aug. 13. 15:48

Megadnád a hölgy elérhetőségét?

Köszönöm

2011. aug. 13. 14:55
Mi is jártunk Dévényre merev izomzat miatt. Eleinte nekünk is azt mondta a dokinő, hogy semmi baj, de szerencsére 3 hónaposan már jártunk tornára. Teljesen rendbe jött a kisfiam mozgása, nagyon hálásak vagyunk a gyógytornásznak.
21. Pandrea1 (válaszként erre: 16. - Fanatic)
2011. aug. 13. 14:53
Mi Dunakeszire járunk és nagyon jó a hölgy
2011. aug. 13. 14:52

Sziasztok!


Itt minket már sokan ismernek. Fefe 35. hétre született, súlyos oxigénhiányosan. Újraélesztett baba. Mi 6 hetesen vittük haza, akkor a katona módszert kellett volna csinálni, de az embertelen mind a szülőnek mind egy feszes izomzatú, vak és talán akkor még keveset halott gyereknek. 8 hetes kora óta járunk Dévényre. Most 21 hónapos és az haladunk hála a Dévénynek. Az orvosok meg szinte egyik sem ér semmit, csak a szülő a hülye állandóan. Szóval ami a lényeg, hogy ah lesz egy kistesó és ha nála minden rendben fog menni akkor is elviszem egy Dévényeshez hogy mérje fel milyen az állapota mert nagyon sok babát ismerek akinek csak egy ilyen felmérésen derült ki hogy igen baj van. Kezelhető szinte minden helyzetben, de figyelni kell.


Nagyon jó hogy megírtad ezt a cikket :) pusza Nektek!

19. hnora
2011. aug. 13. 14:51

Sziasztok!Bár nem mozgásfejlődéssel kapcsolatos, de nekem is van egy tanulságos történetem.

Két hetes volt a lányom, amikor kórházba került lázzal. Amikor itthon belázasodott, éreztem, hogy valami nincs rendben, láttam rajta, pedig nem volt nagyon meleg (valami vírusfertőzés volt a ludas, de ez most mindegy is, már rég elfelejtettük az egészet). Ilyen korban pedig lázzal azonnal irány a kórház.

A szomszéd szobában szintén egy két hetes feküdt, csak őt több napi láz után hozták csak be. Anyuka hiába mondta, hogy nem stimmel valami, a család váltig állította, hogy ilyen kicsi még nem lehet beteg, nem lehet lázas, ő meg hallgatott rájuk. A várakozás miatt a kicsinek agyhártyagyulladása lett, azt hiszem tovább nem kell részleteznem.

Nagyon fontos az anyai megérzés, bízzatok benne!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook