Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakori, hogy az anyukátok főz nektek? Ez más helyeken is előfordul? fórum

Milyen gyakori, hogy az anyukátok főz nektek? Ez más helyeken is előfordul? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. hottie (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 18:15
A nem tud főzni automatikusan egyenlő azzal, hogy nem teremt otthont?
2014. febr. 7. 18:07

sütni tud... csak kimaradt egy szó :)


Még annyit, hogy igen, arra IS lehet büszke egy gyerek aki tortacsodákat csinál. Meg egy csomó más miatt IS lehet büszke - már ha ez a mércéje egy családnak egyáltalán... Az otthonteremtés, a család, a gyereknevelés nem azonos a főzéssel.

37. trapiti (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 18:05

Szerintem meg ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak. Nálunk így alakult, és nagyon ettől függetlenül gyönyörű gyerekkorom volt :) Amúgy sütni az anyukám, de ha nem tudott volna akkor is szép gyerekkorom lett volna, úgyhogy nem tudsz megbántani az ostoba előítéleteiddel.

Az meg különösen a szűk látókörödre vall, hogy komolyan hiszed, hogy aki nem tud főzni, az nem tud otthont teremteni, vagy egyenesen egy karrierista érzéketlen valaki...

36. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2014. febr. 7. 17:59
Szerintem szégyen, ha egy nő nem tud főzni. Értem én, hogy vannak, akiknek a munka, a karrier fontosabb, de nem hinném, hogy az otthonteremtés, a főzés, sütés, a lakás otthonossá tétele olyan elhanyagolható tényező lenne. Jelentéktelennek tartják persze azok, akik "egész nap dolgoznak", és nincs idejük semmire, és nehogymár a szabadidőben almás pitét süssenek a gyerekeknek... szerintem kell egy gyereknek az, hogy lássa az anyját a konyhában, nemcsak egy ügyvéd, menő anyukára lehet büszke a gyermek, hanem arra is, aki tortacsodákat készít, mert ő még nem olyan szemüvegen át nézi a világot, mint a felnőttek. Úgyhogy én nem dicsekednék azzal, hogy egy középkorú, vagy épp idős asszony nem tud főzni.
35. trapiti (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 17:35

Miért vagy ezen felháborodva??? Az ő életük, az ő családjuk. Ha nekik így megfelel, akkor mi a gond? A mamának meg legalább van dolga, hasznosnak érzi magát. Az én nagymamám főzött az egész családra amíg élt, és hiába akartuk, nem lehetett kivenni a kezéből, azt mondta, akkor ő már fölösleges lesz és meg is halhat...

A kérdésre válaszolva: Anyukám még életébe nem főzött nekem, talán bébiételt utoljára, ugyanis nem tud főzni :)

34. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 33. - Selena78)
2014. febr. 7. 17:03
Hm, befőzés- szoktatok?
2014. febr. 7. 16:57

Előfordult, de nem túl gyakran.


Viszont süteményt mindig ő sütött, nem igazán vagyok ász benne. És az őszi befőzést is ő csinálta nekünk. Savanyúságtól, kompótokig mindent.

2014. febr. 7. 16:01

Nálunk sem anyu sem anyós nem főz ránk,nemhogy az év sima napjain, de még ünnepekkor is csak a karácsony amikor vendégül lát anyósom.

Anyunál ha odaugrok ehetnénk, de nem kell.

A sajátom a legjobb :)

31. michelle.r (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 15:12

De sok bajod lesz neked, ha egyszer sikerül bepasiznod ;)


Ráérsz akkor felkapni a vizet, ha téged köteleznek arra, hogy főzz nekik :DD

30. andi6020 (válaszként erre: 18. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 14:22
Saját házad táján kellene sepregetned.
29. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 14:14

Egyébként én sem értem, hogy Te ezen miért kaptad fel a vizet? Nem a Te dolgod az ő életüket megszervezni!

Lehet, hogy ha lenne férjed és gyereked, Te is örülnél, ha néha valaki vinne egy kis kaját, mert hulla fáradt vagy esténként! Ne ítélkezz mások felett!

Az mondjuk hülyeség, hogy egy szendvicset ne tudjanak készíteni maguknak! Vagy a mai világban simán rendelhet bárki egy pizzát otthonra, ha már nem tud összedobni egy kaját a haveroknak!

28. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 14:06

Már ne haragudj, de ehhez tényleg mi közöd, hogy ki kivel húz ágyneműt?

Az aztán tényleg nem megerőltető egy munka!

Úgy gondolom, túl sok mindenbe beleütöd az orrod, ahelyett, hogy a saját életedet tennéd rendbe!

2014. febr. 7. 13:54

Ha a lent említett eset mindenkinek közmegelégedésére szolgál, és mondjuk a fiatalok legalább anyagilag beleszállnak a folyamatos főzőcskébe, miért ne csinálják?


Mi anyuval közösen szoktunk főzni, egyszer nálunk, egyszer nálunk csináljuk a hétvégi lakodalmasat, de még a nagymamám sem bírja megállni, hogy egy-két havonta össze ne rántsa a teljes famíliát.

2014. febr. 7. 13:44
Hozzank most anyosom idekoltozott 3 honapja, mert visszamentem dolgozni gyerek utan. Nem kertem, de magatol elkezdte megfozni a napi kajat. Termeszetesen nem volt ellene kifogasmo, de hangsulyoztam neki, csak akkor tegye, ha ez igy neki is jo. Azt mondta orul ha segithet es mig alszik a fiam, belefer az idejebe. Szoval nem vitatkoztam. Hetvegen viszont en fozok, mert ugy erzem igy fair. :)
2014. febr. 7. 13:39
Évente 2x. Húsvétkor = 1db, Karácsonykor = 1 db ebéd. Elég is
2014. febr. 7. 13:31

Lehet, hogy nem normális, de te ezen miért izgatod magad????? Kik ők neked? Mi közöd hozzá?


Szerintem az a normális, hogy gyerek-szülő segíti egymást, amiben a másiknak igénye van rá.

Megnézném, hogy az általad említett lányok mindent maguk csinálnak, a nagyi meg ottmarad, hogy nincs rá szükség - az jobb lenne neki?

2014. febr. 7. 13:20

Pár éve,mikor még egyedül éltem,anyuékkal szemben vettem ki lakást. A közelségből adódóan hetente többször is átjártam kajálni,de volt,h én vittem,ha sütit sütöttem,vagy kipróbáltam egy új receptet.

Anyósom minden nap megcsinálja a kaját a sógoromnak (nekünk nem,pedig mindannyian együtt lakunk).

Az utcában van egy néni,aki minden nap hordja a kaját az unokáknak (4-5 évesek), és a szüleiknek.

Ha lesz rá igény,majd én is szívesen besegítek a fiaim családjának! Szerintem ezzel nincs baj,amíg senkinek nem jelent terhet!

22. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 18. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 12:48

Na, itt kezd durvulni. Eddig csak a főzésről volt szó, azért írtam, amit.

Az én drága Anyukám egyszer megsértődött, mikor mondtam, hogy ne fáradjon a töltött hússal és a zserbóval. Ha nálunk szüli-névnap volt, már a vendégek is várták Anyu művét, és imádták.

Na, én azután sose mondtam, ne csinálja.( persze akkor az esetkor is megcsinálta). Ja, meg a töltött káposztája! Szóval, mi szinte csak a levessel jöhettünk.Bár még most is élne, és csinálná!!!

Na, de takarítás, ilyesmi azért nem !! Az már tényleg piszokság!!!

21. Mazsinka (válaszként erre: 18. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 12:35
Lehet, hogy a mama élvezi, és szívből csinálja, csak épp nagy butaság a részéről mindez. Lehet valakit szeretni, kényeztetni, segíteni úgy is, hogy közben az alapvető dolgokat megtanítja neki időben: főzés, háztartási munkák...nem azzal segít, hogy helyette megcsinálja, azzal segítene, ha megtanítaná mindezek csínjára, bínjára. A tudás, amit átad, az lenne az ajándék, nem az ingyencseléd pozíció. Ilyen idős asszonyra már a lánya, unokái kellene, hogy főzzenek, hogy segítsék idős, nyugdíjas korára az aktív családtagok. Mi lesz, ha meghal? Éhenhal a család???
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 12:32

Ez valóban az én szememben kicsit sok, ha lehet ilyet mondani, "nem normális".


Nekem két hetente, ha valami olyat csinál anyám, szokott küldeni, vagy amikor hazajöttem a kórházból a negyedik gyerekemmel, akkor egy kis ideig 2-3 naponta küldött ezt-azt. De ha tudok, én is küldök, vagy sokszor, ha mást nem az alapanyagot viszem, hogy ha majd megyünk, és főzni akar, abból főzzön..


De Te meg sajna a saját keserűségedet éled újra ebben, nem hiszem, hogy ez a kirohanásod az illető családról szólna, hanem arról, hogy neked miben nem volt részed..

19. 8c40921157 (válaszként erre: 18. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 12:24

Ki van zárva, hogy bárki is kényszeríti!

Egyértelmű, hogy élvezi.


És ha néha belefárad? Mindenkinek van ilyen napja, nem kell, hogy 80 éves legyen. Elmúlik, és új erővel megint imádja körberohangálni a családot!


Miért nem hiszel a szemednek akkor is, amikor ezt szívesen csinálja, és az látszik???

18. cde472ac47 (válaszként erre: 15. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 7. 12:19

Én inkább sokszor belefáradtnak látom, főleg mióta műtötték, mondjuk azelőtt meg fájdalmai voltak.

De pl valamelyik nap is valamit ünnepeltek és iszogattak a fiatalok és már nem tudtak vezetni és ott aludtak.

Mindenkinek jutott ágy stb. de a mamájuk lent aludt a nappaliban a fotelben.

Meg ilyenek hogy átmegy hozzájuk és ketten húznak ágyneműt a 40 éves lányával.

17. cde472ac47 (válaszként erre: 14. - Tavasz007)
2014. febr. 7. 12:11

Igen most egy vallomással tartozom: irigy vagyok hogy 13 éves korom óta én csinálom magamnak a szendvicset, tudok magamről gondoskodni és ha vendéget hívok van annyi eszem, hogy készüljek .

De igen irigy vagyok.

16. szeretekolvasni (válaszként erre: 14. - Tavasz007)
2014. febr. 7. 12:01

Én nem irigylem, szerintem vérciki. Vagyok már annyira talpraesett, hogy még munka mellett is tudok főzni.


Szendvicsért átmenni.... háááááát.... az már nagyon lent van...

2014. febr. 7. 11:58

Lehet, hogy a nagymama örül, mert így hasznosnak érzi magát. 80 éves körül lehet? Boldog szerintem, mert az unoka az más kategória, mint a gyerek.

Tudod, ha fárasztja, mikor elmennek leül,és elégedetten mosolyog,jó lett a napja. Nem?

2014. febr. 7. 11:51

ez tök jóóóó így, mindenki boldog. Nagyiörülhet, h gondoskodhat a családról, majd ha sok neki, szól!


Sokan persze ezt irigylik...

13. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 11:13
Kétlem, hogy ezt erőszakkal csinálja. Nyilván élvezi, vagy kisegíti őket így-és nem anyagilag.
12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 11:06

hetente legalább 1x tuti. anyu is, párom anyuja is. de simán előfordul ezen felül még 1-2 alkalom heti szinten mindkét oldalról.


miért baj ez?

11. mafalda (válaszként erre: 8. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 11:05
Nézd,ehhez nekem se.De a lány ebbe nőtt bele.Mindig készen kapták a kaját a mamától,anyuka otthon nyilván semmit nem törődött a konyhával.Neki ez természetes,fel sem tűnik.hogy talán nem így kellene lennie.
2014. febr. 7. 11:04
Mert nekem az lenne a normális hogy ha dolgozom én is, a férjem is, a gyerekem is, ne anyám főzzön már rám.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook