Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fajta kutyád van? fórum

Milyen fajta kutyád van? (beszélgetős fórum)


2006. aug. 12. 16:48
Két kutyánk van! Az egyik egy keverék (aki egy akróbata), fára mászik, tetőre vas létrán! És okos is nagyon! A Másik egy Mopsz akit én márciusban hoztam haza! Bár nem akarta senki! De olyan régóta szerettem volna! de az egész család bele szeretett! Tényleg olyan mint egy gyerek! És útál egyedül lenni! Apummal van itthon egész nap és úgy követi őt mint az árnyék! ott alszik a szüleim mellett! Kis tündér! Imádom!
83. regineni (válaszként erre: 81. - Bigiboy)
2006. aug. 12. 14:56

Nekünk három kutyánk van, és ha sétálni visszük őket, a kutyák biztonsága érdekében is pórázon visszük őket. Miután elég picikék, így a szájkosár mellőzhető, mivel nem nagyon tud elhúzni a kutya. Viszont a futtatókon elengedjük őket ( nekik is van szükségük némi mozgásra). Szerencsére nagyon jólneveltek, és ha szólunk nekik, egyből láb mellett teremnek, és el sem mozdulnak onnan. Néha viszont és is felelőtelennek látom a gazdikat, akik neveleten és nagytestű kutyáikat elngedik. Sokszor kellett már felkapnom az utcán a kiskutyákat, nehogy megegye őket egy vadállat, aki nem hallgat a gazdájára.

Egyébként sokszor a gyerekektől is meg kell védenem a kutyákat, mert nem tanították meg nekik, hogy ők is élőlények, és durván nyúzzák őket. Az idősebbik kutyusunknak ezért komoly gyerekfóbiája is van, egy korábbi rossz emlék miatt. A kislányunkat is nagyon nehezen szokta meg, sokáig menekült előle. De szerencsére és köszönhetően a nevelésnek, soha nem jutna eszébe bántani egy gyereket (természetesen felnőttet sem)

82. greentee (válaszként erre: 81. - Bigiboy)
2006. aug. 12. 12:15

Nekem tacskóim vannak, tehát nem életveszélyes, láncon tartandó vadállatokkal mászkálok a világban, :)) de tartottam rottweilert és skót juhászt is.


Akinek kutyája van, elvileg ismeri az állatot, tudja, hogy előfordul-e, hogy kiszámíthatatlan és odakap vagy támad. Nem megalapozatlan tehát a bizalom.


Ha csak olyan helyen tudom sétáltatni az ebet, ahol gyerekek is vannak (közpark, lakótelepi terek), akkor fel kell tenni a szájkosarat és pórázra kell venni a kutyát, nincs mese.

Egy bárgyú, birkaszelíd rotival is csak szájkosárral és pórázzal sétáltam, mert igenis ijesztő a kutya, a gyerekek, anyukák frászt kapnak tőle. A gyerek elszalad, kutya játszani akar, utánarohan, ledönti a lábáról, még ha nem is sérül meg a kicsi, halálra rémül. Miért generáljak problémákat magamnak?


Azt sem szabad elfelejteni, hogy a gyerekeket meg kell tanítani, hogyan viselkedjenek egy állat közelében, hogyan kerüljék el az esetleges bajt, lehetőleg mindezt úgy, hogy a kicsi ne féljen az állattól.


Sajnálatos, hogy nincsenek tekintettel a gazdik ilyesmire.


Sorry a hosszú lére eresztett hozzászólásért. :)

2006. aug. 12. 02:00

Előre is bocsánat a szólásomért!

Nekem nincs kutyám.Nem is vagyok ellenük.De szeretnék mondani valami.Nálunk a város utcáin szinte sosem használnak szájkosarat se pórázt,sétáltatás közben.Biznak házi kedvenceikben nagyon. De mikor fiatalkoru gazdája egy nagytestü ebet ilyen hiányossággal sétáltat a járdán,a gyerekekkel sétáló szülők hátán bizony feláll szőr.Ti szóltok ebtartó társaitokra ha ilyen dolgot láttok?

80. iszlai
2006. aug. 10. 22:32
németjuhász Tappancs
79. Brigitta.a (válaszként erre: 78. - Kathy)
2006. aug. 10. 00:54

Koszonom a biztatast:)

En is bizom benne megismer!


Orulok a kutyusodnak,foleg mert oromet okoz neked!

Pusza

78. Kathy (válaszként erre: 76. - Brigitta.a)
2006. aug. 9. 23:30

Az biztos, hogy meg fog ismerni, attol ne felj! Sot oromtancot fog jarni oromeben.

En mar sokszor gondoltam arra, hogy ha lenne egy kertes hazam, akkor biztos, hogy hoznek otthonrol egy pulit. Itt ugyanis nemigen nepszeru, nem ismerik, pedig nagyon kedves, okos es ragaszkodo fajta. Most, hogy van egy kis yorkim, valahogy megiscsak kielegitettem vele a kutyusok iranti szeretetemet.Raadasul a yorki elsosorban szobakutya, igy probalok vele mindent megtanultatni, ami csak az eszembe jut. Minden reggel keres nelkul agyhoz hozza a papucsaimat.

Ha reggelente tornaszom a foldon, akkor O is hanyatt vagja magat es kalimpal a labaival. Szo szerint utanoz. Ha mondom neki, hogy beszeljen, akkor torka szakadtabol ugatni kezd. Csudara okos a kis csibesz.

2006. aug. 9. 20:26
Keverék, de nagyon hűséges
76. Brigitta.a (válaszként erre: 74. - Kathy)
2006. aug. 9. 19:30

SZia Kathy!:))


Jaj de sajnalom!:(

En is imadom az enyemet! Az enyem is kislany es Ordognek hivjak mert olyan rossz csont volt kicsinek.Kilopta a barackot ,almat es szepen meg ette de a magot es a csutat ott hagyta:))

Jaj es imadta a zoldborsot azt meg kifejtette maganak:) Szeret ragozni is amig van ize a ragonak csak a mentolost nem szereti azt kikopi:))

Mikor eljottem otthonrol nagyon sokaig sirt amikor anyuek ugyan azzal a kocsival elmentek valahova mert gondolom emlekezett ra,hogy en is azzal mentem el es nem mentem haza tobbe!:((

Szomoru de remelem mikor megyek haza megismer majd!

75. 0f7f8f506d (válaszként erre: 72. - 575e11e2d1)
2006. aug. 9. 18:20
Én is olyat akartam venni először apuval együtt de aztán nem vettünk, de nem a rossz híre miatt.Én imádom a kutyákat, pedig volt két kutyás balesetem, de ettől függetlenül nem félek tőlük. Amúgy szerintem, ha jól bánnunk vele, akkor nincs gond, nagyon aranyos is tud lenni, nem?
74. Kathy (válaszként erre: 73. - Brigitta.a)
2006. aug. 9. 18:05

Szia Brigi!


Kepzeld nekem is volt otthon egy kislany pulikutyusom. Pamacs volt a neve. Imadtam Ot. Raadasul vak volt szegenykem szuletese ota. A lakasban jol el tudott tajekozodni, de idegen helyen mar problemat jelentett Neki. Sajnos el kellett Ot altatni, mivel tobb mas baja is lett, de azota sem tudom elfelejteni, annyira a szivemhez nott.

2006. aug. 8. 20:24
Pulim van de sajnos nem velem el mert nem tudtam annak idejen magammal hozni:(
2006. aug. 8. 19:36

Staffordshire terrier - pitbull keverék. Az adatlapomon van kép róla.

1,5 éve találtam. Mindenki félt tőle, senki nem merte megérinteni. Én meg jól megdögönyöztem, játszottam vele. Azóta elválaszthatatlan tőlem

2006. aug. 8. 10:57

VAn egy Bébink, akit úgy kaptunk, hogy Bolognese, közben meg köze sincs hozzá :) , na jó egy kicsot, az anyukája az volt, de az apja az nagyon vegyes lehetett. Nagyon szeretjük, kicsit kerge ugyan meg visítva ugat (állítólag a tacskó felmenői miatt.) Egyébként úgy néz ki int egy fehér tacskó.


Van egy Kiránk is, ő egy yorki, gyönyörű és okos, szófogadó, de közben igazi kis terrier, makacs egy kicsit és a méretéhez képest elég bátor. Simán leáll a nagyobb kutyákkal, még szerencse, hogy nem verekedni akar, csak játszani. De azért győzünk fogyelni rá, mert simán lelép az udvarról, ha kint hagyjuk és győzzük összeszedni valamelyik szomszéd kutyától.


És van egy Olivérünk is, aki egy bernipásztor, ő őrzi az udvarunkat. Imádja a két kislányt (már a kutyákat). Kora és mérete ellenére még mindíg úgy viselkedik mint egy kölyökkutya. Örömében összepisilja magát és mindenre azt hiszi, hogy játék. Játékból rámugrik, és leteper, mert kb akkora mint én :)

De egyébként nagyon jó házörző.

2006. aug. 6. 14:44
Tacsi és németjuhász
69. 0f7f8f506d (válaszként erre: 68. - 93a74b44ea)
2006. aug. 5. 18:40
hűha, az nagyon drága, nem gondoltam, hogy ilyen drága, ugyanis kb. 25.000-50.000 Ft-ot adnék ki. Még a mopszra gondoltam (egy kicsit hasonlít az angol buldogra, de csak kicsit), meg a csaucsau-ra, az utóbbin nagyon gondolkozom.
68. 93a74b44ea (válaszként erre: 67. - 0f7f8f506d)
2006. aug. 5. 18:25
Nekem is o a kedvencem, de eszmeletlenul kenyes fajta, kisse tul van tenyesztve, es igen borsos az ara (100e ft felett).
2006. aug. 5. 13:38
Arra gondoltam, hogy majd angol buldogot fogok venni, és akinek esetleg van, vagy volt ilyen kutyája, mi a tapasztalata róla?
2006. aug. 4. 22:30
Mostmár nincs, de volt egy németjuhászom és egy fajtiszta keverék tacskó.Nagyon szerettem őket.
2006. aug. 4. 21:21
Labrador kutyusom van. Tökéletlen egy kutya, de imádom
2006. júl. 27. 14:25
Keverék, de imádom. :)
2006. júl. 27. 13:09
2 magyar vizsla, egy fiú és egy lány. Most lesznek kiskutyáik.
62. daroki
2006. júl. 24. 21:50
Az öreg spancink(spánielünk)13 éves elmúlt és a kis hülye havannesünk aki 3 éves múlt.
2006. júl. 24. 11:39
Bobtail 13 éves; egy "izé" (talált kutya) 8 éves és két bernipásztor 6 éves, a másik pedig 8 hónapos
2006. júl. 24. 08:40
Labrador Retriever 4 hónapos
59. toth72
2006. júl. 23. 23:12
Törpe uszkár
2006. júl. 23. 20:07
Sziasztok nekem Komondor van és Dina a neve!
57. walaky
2006. júl. 20. 10:46
Szürke uszkár.
2006. júl. 20. 10:05
Egy németjuhász volt és hoztunk mellé menhelyről egy spániel keveréket. Nagyon jó párosítás, a kicsi nem hagyja ellustulni a nagyot.Esténként, amikor hűvösödik egy kicsit, nagyokat játszanak, nagyon jó őket nézni, két bohóc.
2006. júl. 20. 03:17

Nekem magyarvizslám van,Brúnónak hívják,és 2,5 éves. Nagyon imádja az egész család.Az öcsém találta az autópálya mellett, talán 5-6 hetes lehetett.

Előtte egy németjuhász volt, de sajnos el kellett altatni betegség miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook