Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha van kutyád, milyen szavakat és mondatokat ért meg? fórum

Ha van kutyád, milyen szavakat és mondatokat ért meg? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 15. 11:37
Mindent megért,még a gondolataimat is hamarabb tudja mint én.
2012. aug. 15. 11:10

Az enyim komondor:D nagyon szeret rágcsálni dolgokat, pedig elmúlt már egy éves. Tudom, hogy lassan érő fajta...és 8 hetesen hoztam haza, összenőttünk már.

Nos, ő ugye nagyra nőtt, sok mindent elér.

Észreveszem, hogy rág valamit. Megkérdezem: Mid van?

Ha "legális" dolog, azaz régebben nekiadott újságpapír, vagy a játéka...akkor felemeli a fejét, a lábait, hogy látszódjon, hogy oké.

Ha lopott cuccot rág, akkor nem mutatja... sőt, mire odaérek hozzá, eltakarja a lábával, vagy ráfekszik.

23. rexona
2009. jún. 22. 20:20

A kutyának és gazdának együtt kell működni. A jó kutya és jó gazdi egy idő után már érti a másik mozdulatait is.

A kutyák sokszor a hanglejtést figyelik.


Én nagy kutyabarátnak vallom magam. jelenleg is van kutyám, és úgy gondolom egész jól tudunk együtt működni.


De hogy konkrét dolgokat is írjak: érti, hogy: Ül!

Pacsi! Nem szabad! Gyere!.....és nem sorolom tovább.

Sokszor a gazdája mozdulatából tudja, hogy mit kell tenni. És ez fordítva is így van. Vagyis így kéne hogy legyen!

2009. jún. 22. 19:56
Régen volt egy foxink. Olyan okos kutya, hogy szinte mindent megértett.
2009. jún. 22. 19:47

sziasztok!

akarsz sétálni? (már majdnem mondja, hogy persze :))

gyere ide, ül, áll, kér, marad, lassan, lábhoz, megáll, hozd vissza, sétálunk?, keksz, fujj, okos, ügyes, szép, mit csináltál?, mi ez már megint?, pacsi, gyere ide, vár, hagyd békén a macskát, hol a labda? hol a játék? hol a macska?, fürdés, vigyázz a lakásra, majd jövünk, hol a helyed?, menj a helyedre!, menj ki, ugorj fel, hopp az ölembe, ne ülj rám, a neveinket is tudja, kérsz valamit?

hú most ennyi jutott eszembe...

2009. máj. 28. 21:25

Hello!

ül, áll, fekszik, marad, előre, lábhoz, igazodj, hozzám, csibész, hozd, labda, eszünk, erdő, séta, ereszd, máj, keksz,fujj, ha rosszat csinál, mit csináltál? és már sunyit is. mást nem kell mondanom neki. Imádom!!!! iskolába is járunk,

19. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 17. - Liki28)
2009. máj. 18. 07:07
Örülök neki, hogy rendben volt minden. Gratula a picikhez:)
18. 99279bb06f (válaszként erre: 17. - Liki28)
2009. máj. 14. 20:51
De jó, hogy rendben sikerült! :)
17. liki28
2009. máj. 14. 20:21
ma megszülettek a kutyusok 3-lett, de nagyon picik elférnek a tenyerembe minden rendben ment, a dafni nem nagyon akarta hogy segitsek neki mert nagyon féltette a piciket, és féltem hogy összenyomja öket, jaj de nagyon édesek..
16. liki28
2009. máj. 7. 21:18
oké megirom mindenkép :)))
15. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 12. - Liki28)
2009. máj. 7. 17:18
Írd meg hány kis icipici kutyus lesz:))
14. danama
2009. máj. 7. 16:27

Szavak

:

Helyedre, hagyd békén a tyúkokat, kaja , pacsi, szégyeld magad, ügyes vagy,

13. danama (válaszként erre: 7. - Liki28)
2009. máj. 7. 16:26
ha már jön tejecske a ciciből nincs sok hátra, illetve a szülés elötti 1-2 napon nem eszik annyit
12. liki28
2009. máj. 7. 16:12
nagyon szépen köszönöm ,,nagyon ari vagy..csak nem könyü tényleg ilyen helyzetben nálunk olyan a kis dafni mint ha a harmadik lányunk lenne nagyon szeretjük!
11. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 10. - Liki28)
2009. máj. 7. 14:41

Egyem a szíved, ne aggódj, bár tudom könnyű nekem innen most papolnom neked.

Ha van tégy be neki szalmát.

10. liki28
2009. máj. 7. 13:46
köszönöm a válasz akkor lehet hogy már lassan itt az idö mert enni is alig akar!a kisházába alulra kell még rakni neki vmit??mert most csak szönyeg van neki benne??szegénykém már elöre sajnálom :(
2009. máj. 7. 12:51

ja bocs nem írtam teljes választ.


A kutyusod ha ólban alszik, akkor egyre sűrűbben megy be a vackába. Amikor a szülés beindul előtte nyüszikelni fog, ez a vajúdás időszaka.Én ekkor a kutyám derekánál, és az egész hátát masszírozgattam simogattam. Ez nagyon jól esett neki.

Ne félj nem kell hozzá orvos.

8. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 7. - Liki28)
2009. máj. 7. 12:48
60-68 nap
2009. máj. 7. 11:45
lenne egy kérdésem kutyusgazdik!!hány honapig vemheseka kutyusok???kis palotapincsim van és nem tudom mikor fog szülni mi a jele ha már beindul a szülés elsö kutyusunk és nem tudom!!jo lenne ha valaki segitene!!
2009. máj. 7. 11:41

Aranyosak ezek a kutyusok:))


Nekünk is van három és mind különböző egyéniség.

Mivel a pulival beszélgettünk sokat, mert szobakutya, így szinte amit hozzá beszélünk mindent ért.

De a másik kettő is nagyon okos.

2009. máj. 7. 11:23

Az enyém egy éves múlt, amikor hozzám került, de sajnos nem tudott egy szót sem magyarul én meg "kutyául" (első kutyám). Szenvedtünk mind a ketten.


Elsők közt ezt tanulta meg: ...mutasd meg, mit akarsz...

(enni, inni, játszani, sétálni).

2009. máj. 7. 10:58

Sok mindent megért,főleg amit nagyon akar.Arra még a fejét is oldalra billent,hátha úgy jobban hallja!:)

Amikre a legjobban reagál:-mit adok én neked?

-mindjárt kapsz valamit!

-kell pisilni-sétálni???

Imádom!!!

2009. febr. 26. 18:13
Ül, fekszik, apa, hol?, maci, labda, lili kérek puszit! ... stb...
2009. febr. 26. 18:06

Az én pulim megért rengeteg szót és mondtatot is.

Szia, megyek dolgozni, majd jövök, vigyázz a házra, hol van, alucika, egyél gyere, menj, csönd, fésű, fűrdeni, fülikéjét kipucolom amit nem szeret:)) hú és még rengeteg szó az amit ismer.


Írjátok meg a ti kutyátok milyen szavakat ismer amire halgat

2009. febr. 26. 18:03
Ha van kutyád, milyen szavakat és mondatokat ért meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook