Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen elektromos mellszívót érdemes venni? Tapasztalatok? fórum

Milyen elektromos mellszívót érdemes venni? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. motus (válaszként erre: 35. - Dolores007)
2011. aug. 4. 16:39
Megiszom, mert tudom, hogy meg kell inni.
2011. aug. 4. 16:39
értelek.
36. motus (válaszként erre: 31. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:38
Ha nem hagyom abba, akkor jó. Van, aki abba hagyhatja. Én is megtettem és majdnem sírva mentem tápszerért, de kisegített a fagyasztott tej. Most 4 napja szedek napi 3x1-et és működik. kopp-kopp.
2011. aug. 4. 16:37
Továbbá ez a tea még azért is jó, mert így biztos, hogy 2 liter folyadékot már megiszol, ami nem garantált, ha csak egy kapszulát kell bedobni... :)
34. Dolores007 (válaszként erre: 28. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:36
A kapszulákon nincs rajta, hogy miből mennyi van benne, ezért kellett kikísérletezni, hogy hogy hatásos. :)
33. Dolores007 (válaszként erre: 29. - Motus)
2011. aug. 4. 16:35
Pont ez volt az egyik, amiről lenéztem az alkotóelemeket... :D
2011. aug. 4. 16:33

Görögszénát a legtöbb bio- vagy gyógynövényboltban lehet kapni, 200g 550Ft körül van. Ez a lényege az egész teának, a többi a lelki nyugalmadért, a nyugodt gyomrodért van, ami szintén fontos, hogy termelődhessen a tej.

A mennyiségekkel szerintem ne játsz, mert pl. több csalán már vízhajtó hatású, ami csökkentheti a tej mennyiségét.

Ez a 2 liter ebből a teából bőven elég egy napra.


A görögszéna magot mindenképp edd meg, én a napi Activiámba szoktam beletenni, nagyon finom úgy.

31. PAnncsika (válaszként erre: 29. - Motus)
2011. aug. 4. 16:33
Arról hallottam. milyen? van már hatása?
30. PAnncsika (válaszként erre: 27. - Motus)
2011. aug. 4. 16:33
Megkeresem. Még megvan a doboz.
29. motus
2011. aug. 4. 16:32
És hát mostanság kezdtem szedni a more milk-et.
28. PAnncsika (válaszként erre: 25. - Dolores007)
2011. aug. 4. 16:31
Mit értesz testhezálló arányban?
27. motus (válaszként erre: 22. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:31

Szia!

Enyém gyerek 5,5 hónapos, de az első nap óta fejek kézi aventtel. Közben kipróbáltam a gépit is, de nem jött be. A csillag szelep nekem is kiugrott, de a gyári dobozában van olyan tölcséres szelep. Keresd meg és használd azt. Én annyit fejek, hogy a gyerekem még csak tejen él és nem szopik. Sőt 4 hónapon keresztül 43(!!!) liter tejet adtam oda másik babának. És tényleg esküszök az avent kézire!

2011. aug. 4. 16:30
Ezt kipróbálom. köszi
25. Dolores007 (válaszként erre: 24. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:27

Nna, közben leírtam doksiba, úgyhogy csak másolni kell.. :)

Az előzménye annyi a dolognak, hogy semmi kedvem nem volt megvenni a 8-9000 Ft-os kapszulákat, csak ki kell nézni, hogy mi van benne, utánaolvasni, kikeverni testhezálló arányban, és várni a hatást. Nekem nagyon bevált!


Tejtermelést fokozó tea:


3 tk görögszénát beáztatni 2 l vízbe 5 percre, majd főzni 8 percig (forrás után). Áztatni még egy negyed órát, majd ki lehet belőle szedni a magokat, amiket akár gyümölcsjoghurttal el lehet fogyasztani. A lébe tegyünk 1 tk zsurlót és megint főzzük forrásig. A többi hozzávalót csak szórjuk bele a forró teába, nem kell főzni:

1tk benedekfű levél

1 tk csalán

1 tk citromfű

1 tk édesgyökér

1 tk édeskömény


Ez a 2 liter tea fedezi a napi folyadékszükséglet 2/3-át. A hatás kb 24 óra múlva érezhető. A kúrát addig lehet alkalmazni, amíg nem megfelelő már a tej mennyisége. Utána csak akkor igyunk megint, ha megint csökkent a szint. Szoptatás alatt 3 l folyadék elfogyasztása javasolt(kánikulában még több).

24. PAnncsika (válaszként erre: 23. - Dolores007)
2011. aug. 4. 16:13
Igen! Érdekel! Írd le légyszíves!
2011. aug. 4. 16:11

Nekem is kézi van. Nagyon szeretem, mert nem kell állandóan használnom. Volt 2 hét, amikor gyógyszerkezelés miatt nem szoptathattam, de fejtem, hogy maradjon az inger, hát...kész volt a csuklóm teljesen. Meg a könnyem hullt, hogy a lefolyóba kell önteni a tejcit :((

Amikor kicsit visszamegy a tejtermelés, arra van egy nagyon szupi receptem. Ha érdekel vkit, leírhatom...

22. PAnncsika (válaszként erre: 17. - Gne2)
2011. aug. 4. 16:06

A tavasszal vettem újonnan, de abban csillag van. Jól benyomkodtam, de mégis kiugrott egy idő után.

Pont mikor a legjobban jött a tejcsi. Mondjuk a kórházban éjjel nappal állandóan használtam, meg utána itthon is egy darabig.

Vagy csak engem nem kedvelt.:o) mármint a mellszívó

21. Kralim
2011. aug. 4. 16:04
Nekem tényleg csak a kézi vált be....
20. PAnncsika (válaszként erre: 18. - Kralim)
2011. aug. 4. 16:03
értem. Azért köszönöm.
19. PAnncsika (válaszként erre: 16. - Gne2)
2011. aug. 4. 16:03
Ha nem nagy kérés, priviben nem árulnád el az apróbb trükkjeid. Nekem is elmenőben van a tejcsi.
18. Kralim (válaszként erre: 8. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:02

Most néztem meg Neked, de magára a mellszívóra csak annyi van írva, hogy Medela. Azt nem tudom, hogy harmony-e, vagy sem. Nagyon egyszerű kivitelezésű.


Nekem rengeteg tejem volt, még adtam is le és tényleg ez nekem nagyon jól bevált.....

17. gne2 (válaszként erre: 15. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:02
Akkor az hibás, az nem jöhet ki, szintén vákuum tartja a helyén! A csillagszelepet jól belenyomod? Az újakban már kis tölcséres bigyó van, jobb, mint a csillag.
16. gne2 (válaszként erre: 13. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 16:00

Én a debrecenit hívtam, aki már nem is az egészségügyben dolgozik mint megtudtam. (A klinikai adjunktusnőt ismerem, füzetem is van tőle, mindenfélét próbáltam, nem jött össze a dolog. :S)

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nem szabad görcsösen akarni. Engem megnyugtatott, hogy van otthon egy doboz tápszer, ha minden kötél szakad, akkor sem hal éhen a gyerek (nem mintha megette volna, de a tudat kellett). 3-4 óránként fejtem. Éjjel is, a gyereket is próbáltam felkelteni mindig. Etetés előtt fejtem mindig egy keveset, hogy neki a zsíros tej jusson, attól jobban hízott. Etetés után kifejtem a maradékot mindkét mellből.

Inni kell, rendszeresen, akár óránként 1-2 pohárral. Nem rostos, szénhidrátdús italokat, hanem teát, vizet. Voltak még apró trükkjeim. ;)

Nekem így sikerült visszahozni a tejet. :)

2011. aug. 4. 15:54
Nem a tölcsérből a szilikonpárna, hanem a tetején a fehér műanyag alatt, a hajtókarnál.
14. gne2 (válaszként erre: 12. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 15:52

Hogyhogy kiugrott? A tölcsérből? :o

Próbáld meg úgy, hogy bevizezed, úgy teszed a szilikont a tölcsérbe, akkor a vákuum miatt nem tud kijönni ;)

2011. aug. 4. 15:51

Mit mondott a szoptatási tanácsadó?

A mi városunkban csak 1 van, de ha hívom vagy nem ér rá, vagy nem veszi fel. Már nem is hívom. Pedig szívesen beszéltem volna vele.

2011. aug. 4. 15:48

ó...az nem rossz. A medela hangos.

Ugyanolyan szilikon van az elektromosban is, mint a kéziben?

Az elején jó volt a kézi avent, de amint mepuhult a mellem, már nem tudtam használni. A szilikon is állandóan kiugrott a tetején.

11. gne2 (válaszként erre: 9. - PAnncsika)
2011. aug. 4. 15:45
Nem tudom, hogy más elektromos mellszívó mennyire hangos, én tv-t néztem mindig közben, úgy jött le a legkönnyebben a tej. Nem volt gond a hangerővel. :)
10. gne2
2011. aug. 4. 15:44

Teljesen megértelek, átéltem én is amin most keresztülmész...

A lányom nekem is koraszülött volt, mire hazajöttünk szinte nem is volt tejem, ő pedig nem szopott, csak próbálkozott. :( A tápszert nem volt hajlandó megenni. A szoptatások egybefolytak, mert 2-3 perc után elfáradt, elaludt, persze éhesen. Nehezen felébresztettem, noszogtattam, újra kezdte, így ment állandóan.


Amit csak lehetett megtettem a tej visszahozásáért, szoptatási tanácsadóval beszéltem, végül a 6. mellszívó bevált. :) Kézi avent volt, megváltást hozott. 2 hét alatt visszajött a tejem (rengeteg lett), addig a lányom is megerősödött, rendesen tudott szopizni már, két és fél éves koráig folytattuk is! :D


A fiamnál elektromos aventet vettem, de ő nem volt szopipárti, hamar (8-9 hónaposan) abbahagyta. Fejtem még egy ideig, de nem kellett neki. Az elektromossal nagyon kényelmes a fejés! :)

2011. aug. 4. 15:42
Mennyire hangos az avent?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook