Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen egy polgári esküvő? fórum

Milyen egy polgári esküvő? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 11. 06:41

Nem kell izgulni...Nagyon gyorsan vége az esküvőnek. Nekünk kb. 15 percig tartott. Én izgultam, s mire élvezni kezdtem volna, már vége is lett....:)))))


Az asszonyneveddel kell aláírni, hiszen akkor már össze lesztek adva...;)))


Szerintem mindent meg lehet előtte beszélni(anyakönyvvezetővel), hogy hogyan szeretnétek az esküvőt, hogy akartok bemenni, milyen zene szóljon, stb... Csak előtte szólni kell, de nem 1 órával a ceremónia előtt!!!


Az asztalra szokás virágot vinni (legalábbis itt nálunk), és pezsgőt, amivel aztán koccintotok.


A szülőknek is illik ajándékot vinni (anyukáknak csokrot, apukáknak piát), ezzel köszönitek meg nekik, hogy eddig kísértek utatokon...Vagy vmi ilyesmi.


A gyűrűket előre oda kell adni az anyakönyvvezetőnek...


Nemtom, hogy ott kell-e nektek fizetni az anyakönyvvezetőnek. Nekünk nem kellett, így vittünk neki ajándékba 1 nagy dobozban sütit...


Szerintem az anyakönyvvezetőt megkérdezheted a részletekről, hisz honnan tudnád, hogy ott mi a szokás...Kérdezd meg részletesen!!!


Sok boldogságot kívánok!!!♥

16. sajert
2010. febr. 10. 21:30

És még valami: LAZÁN, az életet második legboldogabb napja lesz (első helyen a gyereked születése :-D). ÉLVEZD ki minden percét, ne görcsölj rá, mert tuti valami nem úgy fog történni, mint ahogy eltervezted. Nálunk a mamák csokra maradt egy másik kocsiba, ami otthon maradt. Én mondtam az anyakönyvvezetőnek, hogy amíg a bátyám vissza nem ér a csokrokkal, addig nem lesz esküvő, bátyám nélkül nem megyek férjhez. Megvártuk, addig beszélgettünk, nevetgéltünk (mi kint, a násznép a teremben). Visszaért, aztán már megint ment minden mint a karikacsapás (kivéve hogy zuhogott az eső a szertartás végére).

Mi még a templomban is majd megnevettetük a papunkat szertartás közben, alig bírta a nevetését visszafolytani.

15. sajert
2010. febr. 10. 21:24

Ausztriában a házasságkötési szertartást nem ismerem,de itthon azzal mész az anyakönyvvezető elé, akivel akarsz,az új nevedet írod alá (nekem nem fért ki a helyre, így kimentem a margón kívülre :-D). Mi kértünk gyertyás-szertartást, pezsgőzést, zenét, idézetet, Apák nevére gravírozott bort, és miután megvolt az igen (enyém olyan hangos volt, hogy elkezdett röhögni a násznép, az anyakönyvvezető is alig bírta folytatni, de türtöztette magát-szerintem a fél kerület hallotta :-DD), mondott egy kis szöveget is.


Szerintem egy polgári esküvő is lehet megható, nem csak az egyházi (nekem mindkettő volt).

14. Bogyeszkusz (válaszként erre: 13. - Olivchen)
2010. febr. 10. 19:38

Igazán nincs mit! :o)

Kívánom,hogy ez legyen életed egyik legszebb napja,és sok-sok boldogságot Nektek! ;o)

13. olivchen (válaszként erre: 12. - Bogyeszkusz)
2010. febr. 10. 19:33
köszi szépen, nagyon kedves vagy... :o)
12. Bogyeszkusz (válaszként erre: 11. - Olivchen)
2010. febr. 10. 19:03
Én úgy tudom,hogy igen,megoldható ez is! :o)
2010. febr. 10. 19:02
még egy kérdés... lehetéges, hpgy az édesapám kísérjen az anyakönyvvezetö elé?? miután mindenki már bent van a teremben??
10. olivchen (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. febr. 10. 19:01
de voltam, de mivel nem élek a szülöhazámban már 6 éve kimaradtam a banzájokból mindig.. és amin voltam ott 5 meg 8 éves lehettem...
9. Bogyeszkusz (válaszként erre: 5. - Olivchen)
2010. febr. 10. 18:59

Tanuktól semmit,csak aláírniuk kell.

Tőletek pedig egyenként,hogy szeretnéd-e házastársadnak a párod,erre mindketten majd igent mondtok,utána aláírás ezt hitelesítvén,majd gyűrűhúzás.

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Olivchen)
2010. febr. 10. 18:58
Hát bocsi, én csak kérdeztem. Azért ne mondd, hogy nem fura, hogy 25 év alatt egy esküvőn se voltál.
2010. febr. 10. 18:56

pedig itt a tanuktól is kérdeznek ezért csak németül beszélö taum lehet vagy hivatalos bíróság által elismert fordító..


amúgy nem voltam még... nem kell ez a hangnem csak kedvesen szerettem volna érdeklödni...

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Olivchen)
2010. febr. 10. 18:55

Te még sosem voltál bármilyen esküvőn, vagy nem láttad tévében???


akarod-e? igen. ennyi. a tanúktól nem kérdeznek semmit.

2010. febr. 10. 18:53
köszi szépen nagyon arik vagytok meg minden... de mit kérdeznek tölünk? és mit kérdeznek a tanuktól?
4. Bogyeszkusz (válaszként erre: 1. - Olivchen)
2010. febr. 10. 18:52

Szió!

Nagyon sok boldogságot!!! :o)

Nem tudom ausztriában milyenek a polgári esküvők,de szerintem ott is az új neveddel kell aláírni,mint itthon,de úgyis mondják majd,hogy már az új nevet kell odaírni. :)

2010. febr. 10. 18:50

nem tudom ott mi a szokás,de sztem mindenhol az új neved írod alá..az a lényeg.

gratulálok,sok boldogságot és szép éveket!!

2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Olivchen)
2010. febr. 10. 18:50
igen, a polgárin már az asszonynevedet írod le.
2010. febr. 10. 18:49
sziasztok zsuzsi vagyok! márc. 19én férjhez megyek bécsben, a hol élünk a párommal. kérdéseim lennének, milyen egy ilyen polgári esküvö? az új nevemmel írok alá? stb... köszi elöre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook