Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen egy jó diszpécser? fórum

Milyen egy jó diszpécser? (tudásbázis kérdés)

14. Safirah (válaszként erre: 13. - Syria)
2008. nov. 30. 08:02

Köszönöm.... C'est la vie!:(

Látom olvasod a naplómat....

13. syria (válaszként erre: 12. - Safirah)
2008. nov. 29. 11:52
Tudtam volna okosságokat mondani, de már nincs miért. NAGYON SAJNÁLOM!
12. Safirah (válaszként erre: 11. - C0c88e77c0)
2008. nov. 17. 07:49
Én éppen 11 - 17 - ig fogok dolgozni, szóval a húzós időszakban! Várom már a kezdést és remélem, hogy gyorsan felveszem majd a ritmust! Alapszinten pörgős vagyok és még egy munkahelyemen sem volt rám panasz, úgyhogy remélem ez is ok lesz! Én mindent meg fogok tenni a siker érdekében!:D
2008. nov. 14. 14:00
fontos nagyon a precizitás! hogy az adatok pontosan legyenek adminisztrálva és oda kell nagyon figyelni az ügyfél külön kérésére is! például ha elmondja,hogy nincs csöngő és a futár csörgesse meg a mobilját akkor neked azt fontos továbbítani nem elfelejteni,mert akkor reklamálhatnak! a leghúzósabb időszak lesz kb 11-től 16-ig akkor nagyon kell tudni precízen pörögni és az esti órák! tudnak hömpölyögni a címek és figyelni kell nagyon,hogy a futárokkal gördülékenyen összelegyen hangolva a munka! hamar fejetlenség alakulhat ki, és ezért fontos,hogy átlásd ,hogy melyik futár következik kinek mennyi címet adsz!mindenkinek igazságosan kell tudni adni mennyiségileg,mert ebből hatalmas problémák lehetnek! összetett a feladat de ha sikerül átlátni akkor menni fog:) sok sikert
10. Safirah (válaszként erre: 9. - Cabcd72c72)
2008. nov. 14. 13:42
Nagyon köszönöm a kedves és hasznosítható hozzászólásaidat!:D Igyekezni fogok, mert nagyon szeretném hosszú távon ezt az állást...!:D
9. cabcd72c72 (válaszként erre: 8. - Safirah)
2008. nov. 14. 13:02

A munka lényegét sikerült jól látnod, innentől már csaka a város térképe kell a fejedbe lenni, hogy gyorsan tudjál dönteni, hogy melyik bolt illetékessége körébe tartozik. Persze elég ha azt tudod, ahol vagy, abból melyik utcákból szállítotok onnan, mert a többi minden a másiké.

Figyelj itt meg esetlegesen fellépő átmeneti alapanyag hiányra is fel kell készülnöd, akkor helyette valami mást, hasonlót kell tudni azonnal ajánlani.


Sikeres beilleszkedést kívánok.

2008. nov. 14. 07:16

Köszönöm szépen a kedves hozzászólásokat! Írtatok olyat, amit tudok hasznosítani!:D

A cég, ahová megyek, ételszállítással foglalkozik. (Pizza, gyros stb.). A kajarendekéseket 3 telefonon + e-mail-en + Skype-on kell fogadnom. A városban két bolt van és az is az én dolgom lesz, hogy - attól függően, hogy hová kell szállítani -, eldöntsem, hogy melyik üzletből vigyék ki. Tehát, amit nem onnan kell, ahol én leszek, azokat a rendeléseket át kell küldenem a másik üzletbe. Azt hiszem, röviden ennyiben tudnám megfogalmazni a munka lényegét.

2008. nov. 13. 21:48
milyen területen?
2008. nov. 13. 20:43

A diszpécser fogalmat más más helyeken másképpen hívják.


Talán lényeges, hogy egyidőben többfelé is képes legyen figyelmét megosztani.

Az első napok alapján eldönthető, hogy van-e affinitásod a további munkához. Sajnos az első kudarc is hamar érhet és, ha ezt tragédiaként éled meg, vége, hagyjad abba.


Azt vedd figyelembe, hogy ha szállítmányozás területére érted a kérdést, hogy neked fejből jobban kell tudni, hogy melyik kocsi hol tart a munkavégzésbe, mint annak a pilótának aki a munkát végzi. Képes bevállalni olyat, ami 3-5 percel már korábban teljesíthető lenne, ha nem figyelsz. A megelégedett ügyfél máskor is visszatér, még akkor is, ha tudja, hogy egy más társaság esetleg olcsóbb.

Udvariasság elemi követelmény, mindig az ügyfélnek van igaza. A kihangosítás kikapcsolása elött nem teszünk megjegyzést, mert egy másik kocsi utasa is hallhatja és levonja a következtetést.

Legyél gyors, határozott és világos döntéseidnél, hogy ki kapta a fuvart. Jópofizás odabenn.


Természetesen, ha nem ilyen jellegü a tevékenységi kör jelezzed.

2008. nov. 13. 18:21
+ több helyre tudjon koncentrálni. Én taxinál.
2008. nov. 13. 16:23

Szia Safirah,

Én szállítmányozóként dolgoztam náhány évig, s találkoztam néhány diszpécserrel.

Tudod mi a diszpécser?

Ez olyan kérdés, mintha azt mondanád: "Milyen egy manager?"

Ez egy nagyon átfogó, általános fogalom. Ha melózni kezdel, arra figyelj, hogy mit vár el tőled a főnököd!! Ez alapján kialakíthatod a munkádat.

Fontos: készíts "jelentéseket" legalább hetente.

(Erről később tudok írni neked.)

Bocsi, konkrétabbat csak akkor tudok írni, ha te is konkrétabb vagy a céggel kapcsolatban.

Akár privát üzenetben is írhatsz.

Szia: Travels

2008. nov. 13. 16:12
Türelmes, kedves, jól érthető, nem hadar, stb.
2008. nov. 13. 16:10
Jövő héten fogok elkezdeni dolgozni, mint diszpécser. Még soha nem volt ilyen munkám! Nagyon szeretném, ha "beválnék" és hosszú távra lenne munkám! Mik a legfontosabb tulajdonságok, melyek nélkülözhetetlenek egy diszpécsernél?
2008. nov. 13. 16:08
Milyen egy jó diszpécser?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook