Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen allergia lehet ez? Valaki másnak van hasonló tünete, ami most jelent meg a napokban? fórum

Milyen allergia lehet ez? Valaki másnak van hasonló tünete, ami most jelent meg a napokban? (beszélgetős fórum)


ápr. 9. 08:46
Sziasztok nekem is van valami viszketek mint az állat olyan pöttyök foltok jönnek ki rajtam mintha megcsipne valami be dagad a kezem és a szám ix mitöl lehet ?😔
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2023. ápr. 15. 08:19
És több fa/fű félre valahol el lehet rá végeztetnie az allergia tesztet, olyan magánrendelő ahol több mindenre elvégzik, jó lenne tudni és célzottan kezelni nem pedig vakon szedni gyógyszert.
14. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 13:32

Fű, fa, megindult miden. Kezdődik az allergia szezon. Az, hogy 10 féle dologra néztek, az kb semmi.

Én évek óta tavasztól őszig allergia gyógyszeren élek. Az Allergodil nagyon jó az orrdugulásra, vagy az otrivin.

13. Burrit0 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. ápr. 14. 07:00

Nekem egy hete dugult be az egyik.

Mert a minden bajom nem volt eleg. 4 fele gyogyszerert megyek kivaltani. Meg egy, es kivaltok egy olyan adagolot, mint az Apolando apolokban volt.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. ápr. 14. 00:53
Értem. Köszönöm a válaszokat Mindenkinek.
11. Soufflet (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. ápr. 14. 00:23

"Keresz allergia".

Egy csomo szart akkor nem ertunk, ha az, amire sllergiasok vagyunk, viragzik.

10. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 00:01
Több munkatársam ugyanezzel küzd napok óta, orrdugulás, amitől este alig alszanak, de egyébként nincs tüsszögés, nincs orrfolyás, van akinek a szeme, torka se viszker. Állítólag allergia, virágzik most minden.
9. Soufflet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 22:54

En a mai napig nem tudom az Osszeses alergenem.

Ami kijott allergia teszten, Azokat kerulom. De valami, meg a listan van, amivel amivel valiloszinuleg meg lehetne olni. Az egyik egy *fajta dio*.

Mi a masiknem kapok levegot

8. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 22:43
Erl allergia is lehet.
7. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 19:59

Nem mondom, hogy neked is ez lesz a megoldás, de nekem segített. Szinte szó szerint ez az én sztorim is. Két orrspray-t elhasználtam, segített is, de nem akartam folyamatosan. Allegia vizsgálat negatív, alvás nuku. Találkoztam a Wim Hof módszerrel, elkezdtem a légzéstechnikát is, és a zuhanyzás végén - most már 3 perc a hideg víz alatt. Pár hét alatt sokat javult, mostanra teljesen megszűnt. Lemondtam a már betervezett orrsövényműtétet is.


A neten mindent megtalálsz.

6. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 19:51
Férjemnek sorkatonaságtól 50 éves koráig állandóan folyt az orra. Mint a víz, sorozatban tüsszögött. Allergia nem igazolódott, csak polip. Kapott orrsprayt, talán 2 flakonnal elhasznált, azóta semmi baja nincs. Mondjuk horkol, de az más miatt is lehet.
5. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 19:45

Igen, rosszul gondolod. A férjemnek van orrpolipja és semmi gondja nincs vele. Onnan tud róla, hogy a doki mondta.


De lehet orrsövény ferdülés, száraz levegő (mivel fűtesz?), stb.


Már az is lehet, hogy orrcsepp függő vagy...

2023. ápr. 13. 19:39
meg akkor télen is kellett volna hogy legyen tünet, gondolom én..mert ezek fizikai elváltozások, nem évszakhoz kötöttek.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. ápr. 13. 19:38

Köszönöm.

orr polip esetében nem használna az orrspré sem.. logika ezt mondja. Vagy rosszul gondolom?

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 19:31

Nincs minden létező allergénre teszt. Milyen spayt írtak, allergiára valót?

Elmennék gégészeti vizsgálatra is (ha nem ott voltál), lehet dugulás orrsövényferdülés, polip miatt is. Mert ebben a hónapban még nem igazán vannak jelen agresszív pollenek.

2023. ápr. 13. 19:24

Sziasztok


Rég küzdök orr dugulással, ami esténként a legrosszabb. Orr spré nélkül nem tudok levegőt venni szinte...és minden este.

Most jelent meg pár napja ez. Télen abba maradt, nem kellett használnom semmit. Előtte megint csak ez volt, arra sajna nem emlékszem hogy nyáron végig dugult e, de mostmár meg fogom figyelni, és felírom.

Voltam orvosnál, csináltak SZTK-ban ilyen alergia tesztet a karomon, mind negatív, tüdő rendben, vizsgálgattak és ennyi. Az orvos orrsprét felírásával letudta, amit am is használnom kell hogy tudjak normálisan este lélegezni.

Alergiás orrsprét is írtak anno fel, az teljesen haszontalan volt. Nem tudom mi lehet a levegőben ami most jelent meg, és ezt okozná. Fene megette.. vagy hova lenne érdemes szerintetek még fordulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook