Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a szegedi szülészeti klinikán szülni? fórum

Milyen a szegedi szülészeti klinikán szülni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. ladanyikriszta (válaszként erre: 85. - Laurka85)
2012. szept. 8. 07:38
Szia! A vajudás alatt kéjgázt kaptál? És milyen volt? Ért valamit?? Kitolásnál is adnak vagy ott már nem lehet??
85. laurka85 (válaszként erre: 84. - Moncsicsi83)
2012. jún. 14. 19:44

Most látom hogy írtál:) Kicsit idealizálva láttam még a dolgokat, azóta rájöttm pár rossz dologra is. Valószínű még a kéjgáz hatott :)

Mindenesetre határozottnak kell lenni és állandóan a babával lenni, mert egy biztos rossz: ők döntik el mikor szoptass és azt is megpróbálják megmondani hogy hogyan :( Nekünk itthon elég sok problémánk volt mire összehoztuk a szopizást. Hála a tápszernek!


Meg azért is volt viszonylag jó a helyzetem, mert vip szobában voltam, és talán más volt a hozzáállásuk.


Neked milyen volt az a pár nap?

84. moncsicsi83 (válaszként erre: 83. - Laurka85)
2012. máj. 28. 10:11
Húúúú, biztos egy helyen szültünk? :DDD
2012. máj. 17. 07:27

Én indítottam a fórumot, most leírom:


Jó.

Mindenki nagyon kedves volt. A szülésznő - akit nem kértünk fel külön, csak ő került hozzánk - mindent megtett, segített, végig ott volt.

Orvosunk volt saját, vele is maximálisan elégedettek voltunk.

A gyerekágyon is mindent megtesz a személyzet :) egyetlen kifogásolni való: nagyon magasak az ágyak, és ilyen izomlázzal és egyéb altáji problémákkal kész hegymászásnak imponál.

Ja és még valami: a kaja. Mindenki vitessen be magának kaját minden étkezésre, mert amit ott adnak... :(

A csecsemőknél az ápolók kedvesek, segítenek a babákkal és csak akkor tápszerezik őket ha megbeszélték az anyukával is, mindenki a szopizásra helyezi a hangsúlyt. A védőnők segítőkészek, sőt ha valahol probléma van - nekem nem volt elég a tejem - jönnek és szinte ráerőltetik az emberre a megoldást.

A gyerekorvos mindenkivel minden nap külön beszél, elmagyaráz mindent.


Ha valaki ettől tartott netán - ahogy én is voltam vele - hogy milyen lesz kórházban lenn, hát ne tegye, mert ez a része sem borzasztó.

82. moncsicsi83 (válaszként erre: 80. - 6a6e086e31)
2012. márc. 10. 19:18

Én kétszer voltam 4D-n, Dr Surányi Andreánál voltam. Mondjuk most másodjára azért már nem rossz képek készültek :)

40 képet is csinált a doki? Wow... Nekem 10-12 van max.

81. baloghany (válaszként erre: 69. - Laurka85)
2012. márc. 10. 11:00
Írj egy e-mail címet priviben és küldöm.
80. 6a6e086e31 (válaszként erre: 79. - Moncsicsi83)
2012. márc. 7. 09:33
Szia Moncsi,köszi!Dr Kakujánál voltam,állítólag ő az egyik legjobb,hát nem is cáfolom meg,a gépemen van még vagy 40 hasonló jó kép róla.Legszívesebben elmentem volna még de elég drága ahhoz:)
2012. márc. 7. 09:03

Sziasztok, Ariellus néztem a képet a fiadról, nagyon jókat csináltak. Az én legényem igen csak elbujkált ha fotózni szerették volna, így ilyen szupi képeim nincsenek :) Na majd élőben gyönyörködöm a legényben :)


laurka, szerintem 1-2 előadásra érdemes elmenni szülésfelkészítőn. Én most a szoptatáson nem voltam, de a csajok azt mondták, hogy nem sokról maradtam le. A támogatásos óra jó volt, legalább tudom mit hogy lehet igénybe venni. Meg volt pár, ami szerintem hasznos volt...

78. laurka85 (válaszként erre: 77. - 6a6e086e31)
2012. márc. 7. 09:00

Nagyon aranyos!


Nekem kislányom van. Az adatlapomon nekem is van róla képem, 25 hetesen :))


Annyira kíváncsi vagyok, hogy mikor megszületik, mennyire fog hasonlítani ezekre a képekre.

77. 6a6e086e31 (válaszként erre: 76. - Laurka85)
2012. márc. 7. 08:55

Fiacskám van,csak még mindig inkognitóban,adatlapomon van kép,26 hetes volt akkor a 4 d-n:)

Neked?

76. laurka85 (válaszként erre: 75. - 6a6e086e31)
2012. márc. 7. 08:48

Én a klinika honlapján néztem, ott van szám is. Jó hogy ezt mondod érdemes, mert még gondolkoztam, de akkor valószínű elmegyek :)


És kisfiad vagy lányod van?

75. 6a6e086e31 (válaszként erre: 74. - Laurka85)
2012. márc. 7. 08:40

Én is azt hittem,majd félelmetes lesz,de épp ellenkezőleg,rám megnyugtatólag hatott.Szerintem ha így van a párod akkor vidd el magaddal:)

Jó dolog a felkészítő,pláne ha amúgy nincsenek tapasztalt anyukák körülötted akikkel tudnál beszélni.Be is állíthatsz,de előtte érdemes felhívni,mert van hogy elmarad egy egy óra,ha valami közbe jön.A védőnőd meg tudja adni a számát Ráczné Andinak.Nekem sajna nincs meg,mert egy cetlin volt az meg eltűnt:))

74. laurka85 (válaszként erre: 73. - 6a6e086e31)
2012. márc. 7. 08:35

Én a 28. héten vagyok. Úgyhogy még van időm. Nálunk is Ő az első, ezért gondoltam a felkészítésre, sok mindent nem tudok a babákról, bár azt mondják az egész magától jön, de jobban szeretek felkészülni :)


Mi is apás szülést szeretnénk, csak Apa nagyon fél a kórházaktól... Gondoltam kicsit jobban viselné, ha Ő is látná előre hogy milyen. Bár azt mondja attól csak rémálmai lesznek :D

Én pont a héten gondoltam hogy ideje lenne felhívni a védőnőt aki tartja a felkészítőt, hogy mehetnék-e. Vagy nem kell előre bejelentkezni, elég csak hétfőn megjelenni?

73. 6a6e086e31 (válaszként erre: 72. - Laurka85)
2012. márc. 7. 08:22

Igen voltam,de csak a klinikalátogatáson és egy szoptatós előadáson,de nekem a látogatás volt igazán érdekes.Ugyan a többi is hasznos,de én azokat meg tudom beszélni mással:)1 apuka volt a klinikalátogatáson csak,szerintem nem is nekik kell ott lenni.Függetlenül attól,hogy apás szülés lesz nálunk.

Igen 1. és azt hittem ilyenkorra már kint lesz!

És te hogy vagy,hanyadik hét?

72. laurka85 (válaszként erre: 70. - 6a6e086e31)
2012. márc. 7. 08:18

Szia!

Te is voltál szülésfelkészítő tanfolyamon? Mennyire tetszett? Mennyi apukát lehet ott látni?


Egyébként első baba? Gondolom már nagyon várjátok hogy kibújjon :))

71. 6a6e086e31 (válaszként erre: 65. - Moncsicsi83)
2012. márc. 7. 08:01
Én is tettem még be pelust,biztos ami biztos,Andi csak tudja már:)
2012. márc. 7. 07:58
Sziasztok,én mindenórás vagyok,én is voltam látogatáson és nem tűnt rossznak amit ott láttam:)
69. laurka85 (válaszként erre: 68. - Baloghany)
2012. márc. 6. 14:35

Köszönöm hogy leírtad! Úgy látom mindenki segítőkész a klinikán, így nem leszek annyira elveszve :)

Már alig várom...!


Ha lesz időd, elküldenéd nekem is a listát, hogy mit vittél be a klinikára? Bár még messze van nekem a nagy nap.

68. baloghany (válaszként erre: 66. - Laurka85)
2012. márc. 6. 13:29

Persze, hogy te döntöd el. Természetesen ha van valami oka, hogy nem lehet ott akkor is bármikor bent lehetsz vele. A csecsemőosztályra szabad bejárás van. Nekem az első fiam nem lehetett ott velem éjjel nappal mert sűrű volt a vére és itatniuk kellett.


De most a második fiam a születésétől fogva végig velem volt. Persze amikor a napi kötelező orvosi vizsgálat és fürdetés van (A fürdetés különben 1 óra körül van), bevitték, de én már idő előtt mindig mentem érte és hoztam ki :)

Persze ha ott van veled és te ki akarsz menni mosdóba akkor vagy a szobatársakra hagyod, vagy ha épp egyedül vagy akkor beviheted.

Én már az első éjszakát is együtt töltöttem vele, bár végig sírt és semmit nem aludtam. Még a szülés fáradalmait se pihentem ki de akkor se adtam oda. Másnap összebújva viszont nagyon jót aludtunk. A csecsemősök persze ajánlották, hogy bevihetem, hogy tudjak pihenni a szülés után, de nem én vele akartam lenni. Persze többször ilyenkor bevittem és adtak neki egy kis forralt vizet, mert ugye a tejem még nem indult be. A cukros vizes dolog nem igaz. Azt nem adnak neki. Akinek persze nincs teje vagy éhes a baba annak tápszert adnak. Éjszaka nem hozzák ki szoptatni. Az utolsó szopi 1/2 9-kor van, az első 1/2 6-kor. 3 óránkét hozzák őket etetni nappal, ha nincs nincs veled. Mivel velem ott volt én nem néztem időt. Ha sírt akkor cicire raktam.

Ha bent van veled éjszaka természetesen ha kiviszed segítenek. Nekem még a "sima" nővér aki az anyukákat figyeli még ő is segített amikor nagyon sírt a fiam éjszaka. Behívott a nővérszobába átvette a fiam és ő ringatta, mert én már hulla voltam.


Jaj most lehet nagyon össze vissza írtam, de remélem érthető. Egy szóval a babád ott lehet végig veled de ha akarod beviheted.


Nekem fantasztikus élmény volt már a klinikán is az első 3 nap, még ha a második fiam is. Még most is jó visszagondolni rá, hogy milyen édesen aludt mellettem. Persze az első fiam nem lehetett végig velem de 1 nap azért jutott belőle is amikor csak velem volt.

67. baloghany (válaszként erre: 65. - Moncsicsi83)
2012. márc. 6. 13:14

Tényleg adnak pelust, hidd el ! Amúgy meg tényleg önkiszolgáló a pelus dolog.

Hogy mit vittem ?Hát az a lista alapján pakoltam be amit anno átküldtem neked, de ha lesz időm gyorsan leírom majd.

66. laurka85 (válaszként erre: 64. - Baloghany)
2012. márc. 6. 11:29

Azt te döntöd el, hogy mennyit legyen veled a baba? Úgy hallottam, hogy éjszaka elviszik fürdetni. Azt lehet, hogy nappal van velem, éjjel meg vigyáznak rá? Etetni mindig kihozzák? Mert már olyat is mondtak, hogy a nővérek megetetik (mivel?) és utána hozzák ki az anyukának, és akkor meg már jó hogy nem akar szopizni a csöpp, hanem alszik helyette.

Nekem Ő az első babám, és mondjuk ha benn van velem éjjel, de valamiért sír és nem tudok vele mit kezdeni, akkor is segítenek? Mármint éjjel-nappal?

Na jó! Lehet hogy túl aggodalmaskodó vagyok, de hát ilyet még sosem csináltam :))

65. moncsicsi83 (válaszként erre: 64. - Baloghany)
2012. márc. 6. 08:47
Nekünk azt mondta a védőnő, aki tartotta a kórházlátogatást, hogy vinni kell be, mert 3 amit adnak, többet nem kapunk. Na most legyen okos az ember lánya. Ahh... No inkább rakok be a kórházi csomagba pelust, nehogy gond legyen. Tényleg, Ani, mi az amit rakjunk a kórházi csomagba, ami fontos? Te mit pakoltál össze?
64. baloghany (válaszként erre: 60. - Moncsicsi83)
2012. márc. 4. 21:29

Sziasztok!

Nos én most szültem a klinikán. Na jó decemberben, de mint ha most lett volna.



Moncsi egyből ki kell, hogy javítsalak bocsi. Pelenkát nem kell vinni a babának mert adnak bent. Az a 3 az az, hogy a szobába annyit adnak 1 nap, de te bármikor bemehetsz a csecsemő osztályra és hozhatsz ki amennyit akarsz. Ez azét van így szerintem, mert vannak akik nem tartják egész nap maguknál a babát és akkor úgyis a csecsemősök pelenkázzák át. Nálam mindkét fiam non-stop velem volt, így ha elfogyott a pelus bementem és vettem a helyéről amit meg is mutatnak. Popsitörlőt és társait is adnak ahogy írtad.

Anyukáknak adnak egy csomag betétet, de hogy mennyi volt benne már nem tudom. Hálóinget is adnak ha kérsz.


Amit vinni kell az evőeszköz, mert azt már nem adnak. 3 éve még adtak, de most már nem. Mondjuk én vittem volna magamtól is ha adtak volna.


Kérdezzetek ha van még valami. Hirtelen nem jut eszembe, hogy mit javasolnék, hogy vigyetek magatokkal.

63. moncsicsi83 (válaszként erre: 62. - Laurka85)
2012. febr. 29. 18:03

Szülésfelkészítőre jártam, ott lehet jelentkezni Andinál a kórházlátogatásra. Mondjuk most a járvány miatt elmaradt, amíg nem oldják fel a látogatási tilalmat, nem is lesz. Egyébként 1000 ft. 600 ft maga a látogatás, plusz 400 ft a steril hacuka, amit fel kell venned...

VIP szoba naponta 10.000 ft. Ha délután 4 után szülsz, akkor az a nap ingyenes, csak a következő napot kell fizetned. 5 vagy 6 nap után meg olcsóbb a szoba díja, ha gondolod kikeresem a jegyzetfüzetkémből :)

A szülésfelkészítő jó, sok érdekes dolgot elmondanak. Pl most hétfőn az igénybevehető támogatásokról volt szó. Mit mikor, hol, hogyan lehet igénybe venni és mennyi jár... Jövőhéten a szoptatás lesz. Nekem ez már az utolsó alkalom. 6 alkalmas a szülésfelkészítő, plusz egy intézménylátogatás van. Szerintem megérte, még ha fizetni is kellett érte.

Meg volt elsősegély tanfolyam is. Na az is jó volt, mert a baba újraélesztést megmutatták, meg mit kell csinálni, ha kruppos a gyerek, ha darázscsípése van, meg egyéb más dolgok esetén.... Még a babamasszázs érdekel majd :) Buzgón megyek mindenhová :)

62. laurka85 (válaszként erre: 60. - Moncsicsi83)
2012. febr. 29. 15:13

Szia!

De jó hogy rátaláltál a fórumra:) Nálunk május végén érkezik a kisbabánk.

Hogy lehet elmenni a klinikára intézménylátogatásra? Jelentkezni kell valahol? Ingyenes? Mert én szeretnék Apával együtt bemenni, mert ugyan én már jártam ott, de Ő még soha, és a szülés alatt amikor kimegy kicsit akkor jó lenne, ha lenne egy kis helyismerete, meg tudnánk mit szabad, mit nem...

A VIP-szoba naponta 10e, vagy a 3 napra?

Milyen a szülésre felkészítő tanfolyamuk? Érdemes elmenni rá?

2012. febr. 28. 12:34
Az biztos, hogy van kereslet a VIP szobára mert amikor mised abortuszon voltam a nő osztályon azon a szinten volt egy VIP szoba egy kismama volt bent de alighogy kiment már ment a következő.Szerintem rossz, hogy azon a szinten is van ilyen szoba mert sajnos nagyon abortuszos nő van nem missedesek és bizony hangosan tettek megjegyzéseket szóval nem túl jó de biztos fent a patológián már nem volt hely
2012. febr. 28. 11:24

Sziasztok, tökre megörültem ennek a fórumnak. Mi áprilisra várjuk a babót. Én voltam a klinikán ilyen intézménylátogatáson. Az biztos, hogy baromi meleg van bent, de nem olyan vészesek a körülmények. Nekünk azt mondták, hogy napi 3 pelust adnak, vinnünk kell be. De popsitörlőt, köldökcsonk ápoló dolgokat adnak. Hálóruhára azt mondták, hogy vigyünk be.

VIP szoba 10.000 ft, de nagy a kereslet rá, előre fel kell iratkozni és még akkor sem biztos, hogy bejutsz.

Vajúdás alatt ihatunk folyadékot, meg szőlőcukrot lehet bevinni.

Anyukának meg ha jól emlékszem 6-8 betétet adnak? De ez nem biztos...


Őőőőőő hirtelen ennyi jutott eszembe, amit nekem mondtak felkészítőn és itt felmerült témában.


Mostanában szült itt valaki és ha igen, mikor? :)

59. Bogyeszkusz (válaszként erre: 58. - Laurka85)
2012. febr. 21. 13:28
Nálunk azért van a sportkocsi,mert ez azért könnyebb,és mivel nekem nincs jogsim,így amikor apuka nincs itthon marad a busz és a többi :D
58. laurka85 (válaszként erre: 52. - Bogyeszkusz)
2012. febr. 21. 13:17
Én csak attól félek hogy túl nehéz lesz- 12 kg. Bár nem nagyon szeretnék tömegközlekedni majd a babóval. De most már meg van rendelve, szóval csak reménykedhetek! De állítólag elég masszív :)
57. 171925f409 (válaszként erre: 55. - Bogyeszkusz)
2012. febr. 21. 13:15
Nagyon cuki ez is.DD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook