Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól mennétek betegállományba? fórum

Mikortól mennétek betegállományba? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 31. 23:13

A tgyást és a gyedet az előző naptári év átlagkeresete alapján számolják ki. Ha most 8 hetes, akkor 2011 tavaszán fog szülni, tehát akkor a 2010-es év számít majd neki. Így viszont csökkenti majd a táppénz sajnos a későbbi juttatást, hogy mennyivel azt nem tudom, én se szakember vagyok :)

Próbáljon meg betegállományba menni 1-2 hétre, a 12. után sokkal jobb lesz, utána egy kicsit tud majd dolgozni. Viszont januártól már a legnagyobb nyugalommal elmehet szerintem. De tényleg kérdezzetek rá máshol is :)

Üdv, Nóra

4. kinni (válaszként erre: 3. - Zsozsolt)
2010. aug. 31. 18:07
Elméletileg igen, gyakorlatilag nekem anno nem segítettek. Az interneten van több oldal ahol van ilyen jellegű tanácsadás, pl az indexen vagy az nlc-n.
2010. aug. 31. 18:02

Köszönöm. Lehet, hogy akkor megkérdezek egyet. Ahogy én néztem nemnagyon befolyásolna semmit, de ugye az apróbetűs részek.

Ha bemegyek az oep-hez, ott is segítenek ebben?

2010. aug. 31. 17:55
Betegállományba bármikortól mehet, ha az orvosa kiírja, de mindenekelőtt kérdezzetek meg egy TB tanácsadót, hogy mikortól érdemes váltani, mert sok mindentől függ, nehogy utána meg a Tgyás és a Gyed kárára menjen.
2010. aug. 31. 17:50

A párom nagyon hányós, hányingeres,sokat pihen. Az 8. hétben van. Itthon van első gyerekünkkel gyesen.

Ti, mikor "váltanátok" át gyes-ről betegállományba? Most? Vagy már régebben? Vagy megvárnátok a 12. heti eredményeket? Vagy a 16. hetit? Vagy a 18.hetit?

Szerintetek, hogy lenne a jó, hogy csináljuk, ti hogy csinálnátok?

Köszönet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook