Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mennyire mertek elmenni betegállományba? fórum

Ti mennyire mertek elmenni betegállományba? (beszélgetős fórum)


1 2
39. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. márc. 8. 15:57
... nagyon mázlista vagy ! v nagyon szerencsés géneket örököltél , egyetlen kolléganőm volt csak , akinek soha semmi betegsége , nyavalyája nem volt !!!
38. globus (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2022. márc. 8. 15:24
Több műszakos munkarend egészséggyilkos.
37. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 12:50
2-3 napot vegyél ki nyugodtan. Ettől még nem leszel lógós.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. márc. 8. 11:48
Köszi :)
35. libikóka (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. márc. 8. 11:19
1 db
34. libikóka (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 11:18
Rhinathiol Cold,,ha nem idegenkedsz a gyógyszerektől ,,pikk pakk elviszi a tüneteket,,orfolyás,könnyezés,tüsszögés,,nekem legalábbis egy jó ideig ,Jobb lesz a közérzet is.' db kb ki is tart a munkaidő javarészében:))Javulást:))
2022. márc. 8. 11:09
Na végül bejöttem dolgozni, mert a munka nem vár. Jól nem vagyok, de itt vagyok legalább.
32. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. márc. 8. 05:51
Én eléggé sokat vagyok beteges. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy hosszú évek óta fizikai munkát végzek és ez kihat a szervezetemre. Állandóan pörgésben vagyok a munkahelyen és itthon is. Most is alhatnék, de már 20 perce kidobott az ágy. Mondjuk ennek egyetlen előnye, hogy én egyáltalán nem vagyok egy lusta ember. Cserébe pár nap múlva jelez a szervezetem, hogy álljak le, túlpörgettem magam!
2022. márc. 7. 21:31
na a te munkahelyed is ganyos😂😂😂😂
30. globus (válaszként erre: 29. - Timycat)
2022. márc. 7. 21:31

Vérnyomásra szedek gyógyszert. Amire gondoltam, vagyis nincs, az a típusosan akut betegség. Megfázásos, göthös, derék-fejfájás, hasmars, kötőhártya, huzatos , szédülős, lázas stb.

Suliban sokan olyan lazán lógtak bármennyit, sosem mertem elmenni az iskolaorvoshoz. Ordított rólam, hogy nincs semmi bajom.

29. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. márc. 7. 21:21

Dettó. Fülfájás, torokfájás, láz számomra ismeretlen fogalom.


Most kínlódok ezzel az ízületi facsággal 😕


Én max áttetsző taknyos szoktam lenni, esetleg évente-2 évente egy egyalkalmas gyógyszerrel kikúrálható felfázás, amire nem vagyok hajlamos, csak még mindig nem nőtt be a fejem lágya és képes vagyok januárban miniszoknyában alig hariban "vagánykodni".

28. globus (válaszként erre: 26. - Mallow)
2022. márc. 7. 21:07
Valószínűleg genetika. Családban egy főnek van különböző allergiája, többiek egészségesek.
27. mallow (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 21:05
Senki nem gondolta, hogy hülye vagy. :)
26. mallow (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. márc. 7. 21:03
Ezt hogy csinálod? Mostmár te vagy itt a második, akitől ilyet olvasok.
2022. márc. 7. 21:00

Nem volt jellemző soha hogy beteg lennék.

Most van rossz időszakom. Merni merek, csak qrvára "nem éri meg" 😕

24. ,zumba
2022. márc. 7. 20:58
Ha beteg lennék, akkor nem kérdés, hogy betegállományba mennék.Kamuzni képtelen lennék. 2 év alatt talán megismertek Téged is, hogy milyen vagy ilyen téren.
23. globus (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2022. márc. 7. 20:50

Mondjuk nem voltam beteg sem, kivéve az epeműtétet, arra tényleg elég volt 3 nap szabi. Sosem fáj a torkom, köhögés, gyomorrontás se, semmi. Azt sem tudom, milyen a láz, nekem gyerekkoroban sem volt soha 😁

Mostanság kezd recsegni itt-ott...

22. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. márc. 7. 20:45
Tavaly egyszer nem engedtek minket hónapokig szabira, nyár kellős közepén, így csaltam. Idén én is a kovid miatt. Többi betegségemet (fülgyulladás megint) munkahelyen kezeltem. 😜 Mármint antibiotikum szedése, cseppentés és egyebek…
21. globus (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2022. márc. 7. 20:39

Én 2020-ban voltam először.

Muszáj volt covid miatt, kitiltás 😁

2022. márc. 7. 20:27
Bármikor, ha beteg vagyok, vagy kell a szabi másra. 😅
2022. márc. 7. 18:30
Ha beteg vagyok elmegyek, ha nem, akkor dolgozom.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mallow)
2022. márc. 7. 17:30
Na megvolt a teszt, tudom nem 100% teljesen hülye nem vagyok de negatív. Úgyhogy meglátom reggel hogy leszek...
17. mallow (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 16:23
Mi az, hogy betegállomány alatt adnak otthoni feladatot, akkor az már home office! Ez teljesen szabálytalan. Vagy betegállomány, vagy home office, a kettő együtt kizárt! Ha jól vagy menj be, ha rosszabbul leszel, akkor maradj otthon és pihenj. NO munka!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Mallow)
2022. márc. 7. 16:05
Nálunk nincs HO. Ha negatív leszek, akkor lehet bejövök holnap, mert akkor megfázás lesz. Ezt a hétvégi kirándulásból is gondolom. Ha betegállományba megyek akkor lehet kapok vmi otthoni feladatot. Vagyis ingyenmunka kevesebb fizuért persze, amit nem szeretnék. A náthám miatt meg nem érzem hogy nem tudnék holnap is dolgozni, lázam nincs, orrom folyik csak.
15. mallow (válaszként erre: 14. - Gabbbicica)
2022. márc. 7. 15:58

A home office-t én in tudnám értékelni. Persze, csak akkor, ha ez nem jelenti azt, hogy akár este is és hétvégén is elérhető legyek.

Így meg lehet spórolni egy betegállományt.


Ha én betegnek érzem magam, nem vagyok jól, szívfájdalom nélkül elmegyek betegállományba. Ez minden munkavállallónak jár, nem szívességi alapon megy. Ha egy vezetőség ezt rossz szemmel nézi, az a munkahely nem jó, nem munkavállaló-barát. Persze egy kis megfázás még nem ok, ha nem lenne a covid.

A gyorsteszt egyébként nem biztos eredményt ad a negativitás szempontjából.

2022. márc. 7. 15:45
Ha úgy hozná a szükség, elmennék. De nálunk teljes home office van, úgyhogy ha csak náthás vagyok és jól érzem magam annyira, hogy tudok dolgozni, akkor nem szoktam.
2022. márc. 7. 15:26

Tavaly februárban kezdtem.

Ez idő alatt nem volt senki táppénzen közülünk.

De, ha olyan baj van inkább mennék táppénzre, mint hogy elcsesszem a szabimat.

12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 15:14
Nem jöhet szóba, hogy néhány napig home office-ban dolgozz?
2022. márc. 7. 13:55
Beszéltem a főnökömmel, mondta hogy ma menjek akkor haza előbb vegyek tesztet, fizetik. Ha negatív akkor meg reméli jövök holnap is.
10. rabankari (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 13:50

Ja, a covidnak is pont ilyen tünetei vannak...szóval ha van negatív teszt,majd akkor legyen ez a diagnózis.

De ha tényleg valóban "csak" megfázás, mivel az is egy vírus, gyorsan megferőzhetsz mindenkit.

Szerintem ilyenkor jobb a pár nap táppénz.Nálunk ilyenért nagyon kiadna vezető,beosztott egyaránt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook