Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikortól fizeti a munkáltató a TB-t a dolgozó után? fórum

Mikortól fizeti a munkáltató a TB-t a dolgozó után? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 25. 12:32

Nem volt fizetve.Viszont egy ismerős azt mondta mivel most be volt jelentve szerinte visszamenőleg nem pattoghatnak,tudja valaki ebből mennyi vaós?

Köszi a hozzászólásokat!

2009. okt. 20. 17:28

Az én férjemnek mikor lejárt az álláskeresői támogatása,bementem az APEH-hoz,ahol közölték, hogy még 45 napig alanyi jogon biztosítva van a férjem.Ha letelik a 45 nap és utána sem talál állást akkor kell fizetnie maga után.(szerencsére talált)

Mivel itt a munkáltató fizetett 2 hétig(kötelessége),így szerintem a 45 nap itt is érvényes.

Véleményem szerint irány a tb a papírokkal,ahol megmondják,hogy fizetett-e a munkáltató,aztán az APEH-től lehet felvilágosítást kérni.

7. simple (válaszként erre: 1. - Captonne)
2009. okt. 20. 14:41
Az első perctől kezdve fizeti a munkaadó a tb-t amint bejelent valakit-egészen addig amíg kijelenti. Utána lehet az apeh-nál saját maga után fizetnie, ami havi 4500 ft, de ezt a többiek már leírták hogyan működik. Az más kérdés, hogy előtte nem volt bejelentve. Nem is fizette maga után a tb-t az apehnak? Mert akkor lesz belőle gond. Ha jól emlékszem 2008. januárjától ugyanis ez kötelező.
6. Boszics (válaszként erre: 1. - Captonne)
2009. okt. 20. 14:32

Én úgy tudom, hogy amint bejelentve dolgozik az ember, onnantól kezdve a munkáltató fizeti a Tb-t.

Ha megszűnt a munkaviszony, akkor még utána el lehet menni passzív táppénzre 30 napig, abban az esetben, ha a "kirúgás" utáni 3.napig elmegy az ember körzeti orvoshoz és bejelenti, hogy megszűnt a munkaviszonya, jogos a passzív táppénz.

A Tb-t utána mindenki tudja maga fizetni. Az APEH-be be kell menni, ott adnak nyomtatványt, amit ki kell tölteni, és ez után havonta tudja fizetni az ember a Tb-t.

Remélem tudtam segíteni.

Javítsatok majd ki, ha valamit nem jól tudok, ez a későbbiekben nekem is segítség lenne.

5. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - Captonne)
2009. okt. 20. 14:27

szia!

Ha két hétig volt fizetve utána a Tb, akkor másnaptól már be kell jelentkeznie az Apehnél és a hónap maradék részére ki kell fizetni a járulékot saját maga után. Meg van adva, hogy egy napra mennyit kell fizetni. De mindenképpen be kell jelentkeznie. És ha talál munkát, akkor egy másik nyomtatványon ki kell jelentkezni, mert a rendszer nem lépteti ki automatikusan.

4. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Captonne)
2009. okt. 20. 14:26
ha már nincs munkád attól te fizetheted magadnak a tb-t.érdeklődj meg pontosan a tb-nél.
2009. okt. 20. 14:25
Szerintem kell, hogy a munkáltató fizesse arra a két hétre, hisz be volt jelentve:)
2. Mokka78 (válaszként erre: 1. - Captonne)
2009. okt. 20. 14:25
Ha tényleg be volt jelentve az a valaki akkor a bejelentés napjától a leszámolás napjáig köteles járulékot fizetni!
2009. okt. 20. 14:20

Sziasztok!

Ténylegesen arra lennék kíváncsi ,ha csak 2 hétig volt bejelentve az ember,de közös megállapodással "kirúgják"Akkor addig a 2hétig volt fizetve a TB-je?

Ill el-e lehet menni ezek után befizetni magunknak a Tb-t.Hozzátenném ebben az esetben ,a munka előtt nem volt bejelentve az illető évekig!!

Segítségeteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook