Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikorra várható az első fogacska? Milyen előzményei vannak? fórum

Mikorra várható az első fogacska? Milyen előzményei vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. 6b006fc769 (válaszként erre: 60. - Tibigo)
2011. aug. 1. 13:52

szia!

Ha nyáladzik, rágja az öklét, hígabb a széklete és kipirosodik a popsija tőle, ha meg van duzzadva az ínye, esetleg hőemelkedése van, nyugtalanabb, sírósabb ez mind lehet a fogzás miatt. Ezek sajnos nem jelentik azt, hogy mindjárt ki is bújik a fogacska, csak azt, hogy elindult.

61. kszisz (válaszként erre: 60. - Tibigo)
2011. aug. 1. 13:46

Nézesd meg védőnővel, v. gyerekorvossal! Az ínyén lehet látni esetleg a duzzanatot, ha tényleg a fogak a ludasak! De neki már akkor is fájhat, amikor még semmi nem látszik, mert az ínyében mélyen mozgolódhatnak a fogcsírák.

Amúgy könnyen elképzelhető, h beindult nála a fogzás! Az én kisfiamnak is 2 hónaposan mondta a védőnő, h látszanak a duzzanatok...

De ettől függetlenül még hónapok is telhetnek el, mire kibújik ténylegesen...

60. tibigo
2011. aug. 1. 13:03
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne a kislányom most múlt 18án két hónapos napok óta evés után max egy órát alszik állandóan sír és az öklit rágja!lehet jön a foga ha igen azt honnan tudom hogy az a baj?előre is köszönöm a segítséget!!!
59. mameha
2010. okt. 7. 16:21
Flóra lányom még nincs 3 hónapos és ma észrevettük, hogy kibújt a két alsó foga :))) szinte előjelek nélkül.
2008. okt. 17. 17:20
Nekem 1 éves korában jött ki az elsö foga, de elötte fél évig azt hittük hogy most fog kibujni,mert nyálzott és volt amikor duzzadt is volt az inye. Szerencsénkre jol megusztuk mert egyik fogkibujás sem járt problémával:).
57. Arika
2008. okt. 15. 23:39
az én lányomnak 7 hósan jött az első, és most 13 hósan 11 foga van, és folyamatosan jön a többi is , szerintem!
2008. jún. 27. 07:27
az attol fugg a lanyomnak pl 1ev es 2honapos koraban bujt ki az elso foga a doki szerint teljesen normalis
2008. jún. 27. 06:54

A nagylányomnak 7 hónaposan bújt ki az első foga. Semmilyen előzménye és következménye nem volt.

Ikerlányaim hétfőn voltak 1 évesek. Annának 3 hete jött ki az első foga felül, majd másnap egy alul. Sárinak tegnap bújt ki az első foga felül. 6 hónapos koruk óta szenvedünk a fogzással. Duzzadt íny, nyálzás, nyűgösség, éjjeli nem alvás.

2008. jún. 24. 12:59
Az én kislányom 5.5 hós és 2 foga van már!! A fiamnak 6 hósan bújt ki az első.
2008. jún. 24. 10:57
A lányom 7 hónapos és még nincs fogunk.
2008. jún. 24. 10:54

Az én kislányom első foga 4,5 hónaposan bújt ki, rá két hétre a másik is követte. Előtte sokat folyt a nyála.

A fiam első foga 6 hósan jött ki, és a párja szintén rá 2 hétre. 1 évesen 8 foga volt (alul és felül is 4-4).

51. maya80
2008. jún. 24. 08:08
Az én kislányom is hét hónapos volt, amikor kibújt az első fogacskája. Most kilenc hónapos, és még mindig nincsen több, de nagyon nyáladzik és rágja az ujjacskáit, úgyhogy folyamatban van...! :)
2008. máj. 6. 12:35
az hogy mikor jön a fogacska mindenkinél változó van aki foggal születik van akinek 3 hónaposan már 2 van van hogy 7-8 hónaposan jön az első!
2008. máj. 5. 15:17
Nálunk a családban levő babócinak 7 hónaposan nőtt ki
48. gabi0630 (válaszként erre: 43. - Dorka29)
2008. máj. 5. 15:00

Szia!


Nem, a Dologél nem homeopátiás szer, gyógyszertárban kapható. Nagyon jó!

47. ALLICS
2008. máj. 5. 14:40

Nekem a kisfiam 8,5 hónapos és még egy foga sincs.

4 hónapos kora óta kínlódik a fogával,de még mindig semmi:(

2008. máj. 5. 14:25
Az én kislányom ma 7hónapos 4hónaposan már kinlodtunk a fogzással 1hete vasárnap ki bujjt az alsó 2fogacska és maga volt a szenvedés olyan nehezen jöttek ki.A fiam 6éves vele egy fogát nem vettük észre amikor kifele bujjtak.Panadol baby szirup és Dentinox fogzási gél ez a kettő használt csilapitotta egy kicsit a fájdalmakat.
2008. máj. 5. 14:19

sziasztok

nekem két kisfaim van

nagyobbiknak az alsó két foga bújt ki először 7 hónaposan, aztán felül egyszerre 4, 10 hónaposan.

A picinek 4 hónaposan bújt ki az alsó kettő, aztán szintén egyszerre felül 4, 11 hónaposan. Mindkettő nagyon nyügös volt fogzáskor. A Viburcol kúp szerintem is jó, de a Dentinox gél nekünk nem vált be egyik gyereknél sem. Panadol Baby is jó, meg a gyógyszertári lötty is.

2008. márc. 20. 12:22
Szia.Olyan kisbabát is tudok akinek 6-korára már kibujt az elsőfoga
43. Dorka29 (válaszként erre: 42. - Gabi0630)
2008. márc. 20. 12:19

Nagyon fura, amit írtál. A kislányom pár nap múlva lesz 10 hónapos, még nincs egy foga sem, de a fogzási fájdalom már 3 hónapos kora óta viszatér rendszeresen. Nagyon kínlódik (és mi is). Én is homeopátiás szereket adtam neki. A Chamomilla mindig elálmosítja, szinte teljesen "kiüti". Amióta állni tud, nem is adom neki, mert észrevettem, hogy széedeleg tőle és elesik.

A Viburcol kúp jó és hatásos nemcsak a fogzásra, de lázra is.

Dentinox csak akkor vált be nálunk, ha az ínye duzzadt is.

A Dologélt nem ismerem. Az is homeopátiás szer?

2007. nov. 18. 21:17

Sziasztok!


Nekünk a fiam 4 hó kora óta nyáladzik, rág mindent.


Kb 2 hete már nagyon duzzadt, fehér az ínye, és sokszor ok nélkül fájdalmasan felsíkit. Amúgy 9 hós, és most jönnek az első fogak. Amúgy más tünet nincs,

Nekünk a DEntinox nem vált be, én Dologélt használok. Amikor meg éjszaka is óránként felír, Norofent, ezt 4-5 napig lehet folyamatosan adni, de ez már a cégső megoldás-

A viburcol kúpot javasolják, mint homeopátiás szer a Chamomilla mellett, de én nem merem neki adni, mert a Chamomillától nagyon éber lett, hajnalban több mint két órát fent volt és játszani akart. Több ismerősőm a Chamomill használata során ugyanezt tapasztalta.

2007. nov. 18. 16:09
A rágókákat nem szabad fagyasztani, csak hűtőbe tenni. Fagyási sérülést okozhat...
40. josey
2007. nov. 11. 23:28

Nálunk épp aktuális:

nyáladzás kb. 5 hete megy,a minden rágcsálása kb. 4 hete,ujjszopás-rágás 3 hete.3-4 napja élesen,sikítva fölsír ok nélkül.Tépi a cicit,rá is harap néha.Nagyon mosolygós,"jó" baba volt,eléggé föltűnő ez a változás.

39. Mocori
2007. szept. 12. 20:50
Az én kislányom hét hónapos és még egy foga sincsen. A doktor néni már másfél hónapja mondja, hogy duzzadt az ínye. De még közel sem olyan az ínye, mint azoknak a babáknak, akiknek jön. A szomszéd kislány 11 nappal idősebb a lányomnál, neki most jön ki a nyolcadik foga.
38. Nikice
2007. szept. 12. 17:55
Az én kisfiamnak 3 hónaposan bújt ki az első fogacska, csorgott a nyála, de egyéb komolyabb a metszőknél nem volt, ill. az egyiknél felsikított,mikot ráharapott valamire, és már kinn is volt a következő, a rágófogaknál, és a szemfogaknál már volt minden. Hasmenés, álmatlan éjszakák, sírás.Dentinoxal kenegetttem, és fagyasztható rágókát kapott.
37. eva7
2007. szept. 12. 15:49
5-6hónaposan...Mindig csurog a nyála...
36. csehe (válaszként erre: 35. - Szunda)
2006. nov. 30. 10:39
Hát, remélem, bár most éppen nemjönnek a fogacskák, teljes nyugi van. :)
35. szunda (válaszként erre: 34. - Csehe)
2006. nov. 27. 11:04
remélem, segít :)
34. csehe (válaszként erre: 32. - Szunda)
2006. nov. 26. 13:34
Köszi Szunda! Azt hiszem, ez lesz a neki való. Ő az a nyugis baba, aki néha dühösködik, és ringatni kell, hogy lenyugodjon. :)
2006. nov. 23. 08:53

Nekem mindhárom gyermekemnél már három hónaposan voltak fogzásra utaló jelek:nyáladzás,kis öklük harapdálása,játékok rágcsálása,mégis hónapok teltek el (kb.6-7 hónaposan) az első egy-két foguk.De legkisebbnél majdnem 8 hónaposan.Aztán szinte folyamatosan,ketteséveel bújtak elő a fogai.(Nála már rég befejeződött a fogzás,mivel három és fél éves.)

Nekem a Dentinox nevű folyadék vált be,amit kifejezetten erre ajánlottak.Naponta néhányszor be kellett vele dörzsölni a kicsi ínyét,ami kellemes ízű,és természetes anyagokból készül,állítólag meg szünteti a fájdalmat,talán picit elérzésteleníti.

Van olyan rágóka,ami folyadékkal van teli,fagyasztóba kell tenni,és a babának hűti az ínyét,ha rágcsálja,illetve a (megmosott)ujjunkkal is megmasszírozhatjuk az ínyüket.

A legrosszabb a fogzás befejezése előtti időszak volt,amikor a hátsó rágófogak bújtak ki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook