Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikorra várható a táppénz? fórum

Mikorra várható a táppénz? (tudásbázis kérdés)

12. Fille
2012. dec. 4. 12:27
még nem járunk ott, szombaton történt, de látták páran, meg kamera is vette ahogylezúgtam a lépcsőn és elt9rtem a kezem..
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Fille)
2012. dec. 4. 12:20
Szerintem egyből kéne, hogy kapd. Gondolom a munkahelyi balesetről van jegyzőkönyv, meg hasonló dolgok és a munkahely is elismerte a balesetet..
10. Fille
2012. dec. 4. 12:17
ha már táppénz... mi van a munkahelyi balesettel? először megkapom a 70%os fizut, majd utólag korrigálnak 100ra, vagy egyből úgy kapom? köszi, ha vki tudja...
2012. dec. 4. 12:14
Évente az első 15 nap betegszabadságnak számít (kivétel ez alól a veszélyeztetett terhesség), amelyet a munkáltató fizet. Nekem mindig a fizetéssel jött meg, a fizetési papíron volt feltüntetve, hogy mennyi betegszabit "vettem ki", és hogy fizetve volt. Táppénz a 16. naptól jár, amelyet ha tb kifizető hely a munkahelye, onnan kapja, ha nem, akkor meg a Eg.Bizt.Pénztártól kapja következő hónapban, ahogy Hajnalhasadás is írta.
2012. dec. 4. 12:13
Első 15 nap betegszabadság és a munkáltató fizeti a mbér 70%-ának megfelelő az összege
2012. dec. 4. 11:55
Hivatalosan kapják minden héten pénteken a fizetést?
2012. dec. 4. 11:54

A táppénzt az Eg.bizt.pénztártól fogja kapni, és attól függ, hogy hova igényelték meg az összeget, hozhatja a postás is, de utalva is kaphatja.


Ha a munkahelye tb.kifiztőhely akkor ők fogják utalni a pénzt a munkabérrel együtt.

2012. dec. 4. 11:53

köszi. még nem volt ebben az évban betegsszabin!

mindenhét pénteken van náluk fizetés. :S

de még nem kapott semmit

2012. dec. 4. 11:51
Attól függ, hogy korábban volt-e táppénzen. Ha nem, akkor az első 15 munkanapra betegszabadság jár neki, ebbe a hétvége nem számít bele és a munkáltatójától fogja kapni a pénzt a fizetéssel együtt. Amint kifutott a betegszabadság, táppénzre lesz jogosult, ami már hétvégére is jár neki.
2012. dec. 4. 11:49
Elméletileg a munkahelynek kell utalnia, ahová leadta a táppénzes papírt, az pedig fizetés napon lesz.
2012. dec. 4. 11:48
a hétvége is beleszámít?
2012. dec. 4. 11:48
a párom 3 hete kórházban volt. péntektől- keddig. már 2 hete leadta a táppénzes papírt. mikorra várható a pénz? postán küldik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook