Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor vegyem le a kiságy védőrácsát? fórum

Mikor vegyem le a kiságy védőrácsát? (tudásbázis kérdés)


22. globus (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2015. nov. 10. 20:35
Hehe :) Éjjel gyerkőc kipattant a rácsból, átkullogott hozzánk és közölte, hogy takarjuk be. Amikor már visszafelé is be tudott mászni, gyanús lett a dolog...
2015. nov. 10. 15:50
Amikor már stabilan, önállóan járni tud.
2015. nov. 10. 15:41
2 éves korban már kaphat nagy ágyat leesésgátló védődeszkával :) A rácsot már nem emlékszem mikor engedtük le :D
2015. nov. 10. 14:20
Arra nem emlékszem, hogy kora szerint mikortól alszik rács nélküli ágyban, de azóta, hogy ki tudott mászni a kiságyból.
2015. nov. 10. 13:30
Ertem es koszonom mindenkinek a segitseget! :)
17. nikletty (válaszként erre: 16. - Gesztenye003)
2015. nov. 10. 09:06

hát ja, elől ne legyen játéka, minden legyen helyére pakolva, polcra, játék tárolóba...

nem biztos hogy mindenkinél így van, de nálunk így volt, az is lehet, hogy az elején ott kell maradni míg elalszik, míg megszokja az új helyzetet... minden gyerek más... a lényeg az, hogy minden nap ugyanahhoz ragaszkodj... ha látni fogja hiába próbálkozik fel fog hagyni vele, ill az új helyzet érdekessége is el fog múlni

2015. nov. 9. 20:49
Ja es meg annyi h ha ugye kimaszik.. a szobajaban ugye vannak jatekai erdemes azokat elpakolni h ne vegye el a figyelmet az alvasrol?
15. gesztenye003 (válaszként erre: 12. - Nikletty)
2015. nov. 9. 20:48
Jaj akkor ez is nagyon izgalmas idoszak lesz. Milyen jo is lesz majd ha reggel o fog ebreszteni. A kulon szobaban ezt hianyolom hogy nincs az a reggeli osszebujas meg.
14. e676663877 (válaszként erre: 13. - E676663877)
2015. nov. 9. 16:39
Vagyis ahogy nikletty írta - elnéztem a neveket. :)
13. e676663877 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 9. 16:38

A 2 évesnél mi akkor vettük le a rácsot, amikor ki tudott mászni a kiságyból. :D

Ahogy gesztenye003 is írta. Tovább leesés gátló funkciót tölt be, ez kell, mert annyit mennek ezek a picikék álmukban, hogy csuda. :)

2015. nov. 9. 14:32

Szia

mi a rácsot mi is 2éves kora körül vettük le, engedtük le, mivel mi úgy oldottuk meg, hogy az lett neki a leesés gátlója. Mi akkor vettük le, mikor kijött a gyerek, rács ide vagy oda, kimászott belőle :) de rizikója volt, hogy egyszer rosszul sül el és esés lesz belőle...


hát nálunk 1-2 hétig ment, hogy jó párszor vissza kellett kísérni, hogy már pedig alvás... nyílván tetszett neki, hogy szabadon ki tud jönni, kíváncsi is volt, hogy mi van odakint, mikor őt már letesszük... elmondtam neki, hogy anya elpakol, mosogat, aztán én is fürdök és megyek aludni, de ő még kisebb több alvás kell neki, s aludjon nyugodtan... jó ideig a megszokott 8óra helyett fél10 fele maradt el... de következetesen mindig visszavittem, ha kijött, ki kell tartani, s nem szabad hagyni játszani... dumálni dumálgathat, egy alvósa lehet, több nem... kis idő után helyre állt. Ma is ha már leteszem aludni este, s kell valami esetek többségében kiszól. Viszont reggel át tud jönni hozzánk, ebéd utáni alvásból ki tud jönni ha felébredt... ha csak úgy le akar dőlni be tud mászni egyedül.

11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 9. 13:37
Szerintem ráérsz levenni a rácsot akkor, ha majd ovis lesz, mert ott már úgy altatják, hogy nincs rács.De látni fogod, hogy ha ragaszkodik a megszokott "rácsaihoz" akkor elég akkor, ha kinövi és ki kell nyitni hosszabbra. (vagy nem tudom olyan-e)de ha már majd beszél, meg is lehet vele beszélni.
10. gesztenye003 (válaszként erre: 8. - Nátháska)
2015. nov. 9. 13:35
Remek. Megnyugodtam. Akkor ugy fest ideje elokeresnem a csavarhuzot. :)
9. gesztenye003 (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2015. nov. 9. 13:34
Nem gond. Nekem is tele van hibakkal... telo :(
8. Nátháska (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 9. 13:33

Szia!

Az én barátnőm 1 hónapja vette ki a rácsokat az akkor 20 hónapos kisfia ágyából. Nem volt és nincs is problémájuk.

2015. nov. 9. 13:32
Ertem. Akkor ket eves mar siman aludhat igy. Szupi. Koszonom.
6. anya4005 (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2015. nov. 9. 13:31
Bocsi a hibákért...tablet:(
5. anya4005 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 9. 13:29

A rácsot szerintem már bőven le lehet venni. Ha félsz,hogy alvás közben legurul az ágyról,egy pokrócot hajts össze,ée tedd az ágy elé-így lehet,fel sem kel,ha legurul.

Az,hogy mivel tölti alvással az időt,szerintem még változni fog. Mi a mai napig bent vagyunk a fiúkkal,míg nem alszanak,momdjuk 1 szobában vannak,és egymást szórakoztatnák.

2015. nov. 9. 13:26
Ertem. En nem tudom lecsavarni a racsot, az egesz egyben van. Marmint a ket racsos oldal az fixen van. Tegyek majd parnakat az agya melle ha leesne v inkabb kezdetben rakjak ra leeses gatlot amitol meg le v fel tud maszni (bocsi nem tudom mi a pontos neve annak)..
3. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 9. 13:21
Nem hiszem, hogy gond lesz.Azt írod elvan magának, miután leteszed.Ha nem fogadná el a napirendjét, akkor most is kéredzkedne kifelé.
2015. nov. 9. 13:17
Én eleinte kiszedtem 2-3 rácsot, hogy tudjon mozogni. Ha jól emlékszem ez kétéves korra már megtörtént.
2015. nov. 9. 13:11
Sziasztok. Kislanyunknak kulon szobaja van es meg racsos kisagyban alszik, olyan amit kesobb rendes kis aggya lehet alakitani. Most meg ket eves. Szerintem meg korai lenne, de elso gyerek, igazabol fogalmam sincs. Delbem is ott alszik, szepen leteszem, betakarja magat, es elkoszonunk egymastol. Kicsit meg jatszik es enekel v beszelget magaban aztan elalszik. Este is uez a helyzet. Ha eljon majd az ideje mennyiben lesz ez mas? Mert ugye akkor nem hiszem hogy az agyaban marad ha ki is szallhat. Sztem inkabb elindul majd jatszani... Vagy kijon a szobajabol...V nem? V akkor maradjak majd mellette amig el nem alszik? Meg mikor lesz itt az ideje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook