Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor vennétek/vettétek ki a 2 rácsot a kiságyból? fórum

Mikor vennétek/vettétek ki a 2 rácsot a kiságyból? (beszélgetős fórum)


2016. máj. 19. 22:21

A kérdés kiírása után pár nappal kivettük a rácsokat. A lány csak nézett, hogy mi ez??

Megmutattuk neki, hogy ki tud most már jönni, ha akar. Egész délután ki-be mászkált hatalmas mosollyal az arcán.

Elmondtuk neki, hogy ha alvás elől kimenekül, akkor visszatesszük. (Persze blöff volt, mert az arcát elnézve, tuti kinyírt volna minket, ha visszatettük volna a rácsokat :))


Köszönöm mindenkinek a válaszát, sokat segítettetek.

2016. ápr. 26. 13:22
13 hónapos kora óta rendes ágyon alszik a kislányunk. Igazi izgő-mozgó,már 2 éves múlt és csak 1xcsúszott le éjszaka(szivacsra).
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 24. 13:34
Marmint racsoságya van
2016. ápr. 24. 13:33

Az en fiam 3lesz nyaron most se vettuk le.

140cmes nagy agya van es magatol kitud jonni.

13. Ankamacko (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. ápr. 23. 21:08

Az én lányom is másfél éves. 8 hónapja megy, bármire felmászik, de az ágyból még soha nem jutott eszébe kimászni. Ő is nagy forgolódós, úgyhogy egyelőre marad a rácsos megoldás.

Őszre tervezzük, hogy rendes ágyat kap leesés gátlóval.

Egyébként nagyon szereti a kuckóját. Kifejezetten jól érzi magát benne, pedig még a pelenkázó is rajta van. Az alá szokott bebújni:)

2016. ápr. 21. 19:07
2 évesen vettük le a rácsot.Utána kapott leesésgátlós ágyat.
11. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. ápr. 21. 12:38
nálunk a nagyon mozgós gyerekeknél az lett, hogy egyszerűen arra ébredtünk nagyon hamar, hogy éjjel ott állnak az ágyunk mellett... mindkettő megtanult kimászni a kiságyból :D A magas rácson át... Így egyszerűen úgyhagytuk. A nagyobb odaadta a kistesónak a kiságyát végül hamar (matracon aludt utána, mikor megszokta, akkor tettük alá az ágyat), a kicsi viszont sokáig így aludt. ki be mászkált, míg nem kapott egy nagy ágyat tán 4,5-5 évesen. (nem egy hatalmas termet, szóval nem volt kicsi neki, nem nőtte ki még akkor se..) Hamarabb tudtak kijönni az ágyból, mint járni ... odatettünk nekik elé matracot, széket, hogyhamár nem bírjuk kontrollálni, akkor legyen mászóka :D
2016. ápr. 21. 12:25
Nekünk nem volt kivehető, leengedhető rács. 1.5 évesen viszont mindkettő gyermek leesésgátlós gyerekágyon aludt, 2 évesen már nem volt leesésgátló sem.
2016. ápr. 21. 12:22

Köszönöm a válaszokat.

A kiveszem-beteszem nem megoldható, mert ahhoz csavarozni kellene a kiságyat állandóan. A forgatás a fal felé sem járható, mert egy dög nehéz kombi kiságy.


Stabilan megy, már fél éve jár, de nem mászik még ki a rácsok tetején :)

Lehet, hogy 1-2 hónapot várok akkor még ezzel.

8. syria (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. ápr. 21. 12:06
Akkor, amikor simám kimászott a gyerek a rácson keresztül. :)
2016. ápr. 21. 11:39

hát igen a nagy kérdések, s aztán hozza majd ám a helyzet


nálunk a kiságynak nem volt kivehető 2 rácsa

hanem mi leeresztettük a rácsot úgy, hogy már csak olyan 20 cm maradt, ami leesésgátlóként megmaradt s ki tudott mászni maga.

S ezt akkor léptük meg, amikor kimászott a rácsos kiságyból, én meg néztem nagyot, hogy ez meg hogy jött utánam... s inkább leraktuk, mint hogy egyszer fejre essen.

Na ekkor persze két hét kemény menet, hogy ettől függetlenül az esti fektetés, az fekvé, nem mászkálunk utána, de azt is szépen megtanulta.

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2016. ápr. 21. 10:32
(persze, ezt a ki-berakosgatást csak akkor tudod megtenni, ha direkt ilyen konstrukció a kiságy)
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. ápr. 21. 10:30

Vedd ki nyugodtan, éjjelre és a nappali alváshoz tedd vissza.

Napközben hadd kuckózzon, csíptess rá neki egy lepedőt vagy takarót, hadd bújkűljon ki-be!

2016. ápr. 21. 10:02
Én egyik lánykámnál sem vettem ki...mikor elindultak és már nagyon izgágák voltak,gyerekágyon folytatták életüket...sosem estek le,soha nem volt semmi gubanc..
3. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Sunflower82)
2016. ápr. 21. 09:48
Szia. A lànyom 14hónapos volt amikor megszületett a huga. Bàr vettünk neki külön ràcsos àgyat mégis a Vikim mutatta hogy az övébe tegyük a kistesót. Nem tudott még beszélni mégis olyan aranyos volt hogy megoldottuk. Egy szobàba raktuk őket és teljesen leszedtük a ràcsot a Viki àgyàról. Onnantól egyedül elaludt és sosem volt leesés vagy baleset! Biztos ismered a csemetéd tudni fogod mikor itt az idő. Sok boldogsàgot a gyermekedhez. Üdv Lívia
2016. ápr. 21. 09:47

Amikor már önállóan feláll és elindul. :) Mi akkor vettük ki, mert igényt mutatott arra, hogy neki indulhasson a felfedezésben. :)

Nem muszáj túl korán sem, akkor elég ha már látod, hogy önállóskodna mozgás terén, kapaszkodva elindul, biztosabb lábakon áll. Ez olyan 1 éves kor magasságában van azt hiszem, szerintem de ahogy ő igényli a mozgásteret majd meglátjátok mikor időszerű.

Egyébként puha szőnyeg vagy szivacs huzattal, megoldhatja a problémát, akkor nem esik ki olyan könnyen a kijáraton. :) Vagy azt az oldalát éjjel a fal felé fordítani.

Nekem ezek jutottak eszembe.

2016. ápr. 21. 09:38

Mikor vegyük ki a 2 rácsot a kiságyból?


A lányunk 1,5 éves és elgondolkodtam, hogy mikor kellene kivenni a rácsokból 2-3 db-ot.

Tudni kell róla, hogy folyton mozgásban van a kiságyában. Félek, hogy addig forgolódik, míg ki nem esik a rácsok helyén létrehozott lyukon.

Vagy ez csak az én félelmem?


Véleményeket, tapasztalatokat várnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook