Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor nem volt párod és jól érezted magad a bőrödben, szükségét érezted, hogy legyen újra párod? fórum

Mikor nem volt párod és jól érezted magad a bőrödben, szükségét érezted, hogy legyen újra párod? (beszélgetős fórum)


16. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 20:54

Szerintem ez ember és helyzetfüggő.

Nekem volt olyan, akivel ismertük egymást fél éve, de csak akkor kezdtünk bele bármibe is, amikor túl voltam már az előző szakításomon. Viszont volt olyan is, hogy még borzalmasan éreztem magam, de már kopogtatott az új és megpróbáltuk. Egyik sem volt jobb/rosszabb a másiknál. Talán úgy mondanám, hogy könnyebb, ha már épp egyedül is jól érzed magad, illetve tartósabb kapcsolatot tudsz kialakítani, mert átgondolod kétszer, hogy megéri-e alkalmazkodni stb., míg, ha egyedül el vagy veszve, akkor könyebben lejebb adod a szintet, hoy csak legyen végre valaki.

15. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 15:09
Én 11 éve vagyok egyedül, mármint férfi nélkül. :) Először csak véletlenül nem érdekelt senki, nyitott voltam, de nem találkoztam olyannal, akit szívesen láttam volna magam mellett társnak. Aztán pedig - úgy érzem - lassan be is csukódtam. Teljes életem van. Felnőtt gyerekeim mellett van egy 10 éves nevelt kislányom, mindig van feladat, izgulni való. :) Kellemes életem van, nem szeretném izgalmasabbá tenni! :))
2021. szept. 6. 14:39

A férjem évekkel ezelőtt meghalt, voltak is és vannak is - s ajánlkozók szép számmal, de nem érzem szükségét új kapcsolatnak, többet ér a kényelmem.

Bár nekem is van - nagykorú - gyerekem, de gyerekes pasival nem szeretnék összejönni.Így a fiam és a macskám javára kamatoztatom profi főzési tudományomat és egyéb előnyeimet.

Férjem 20 éve halt meg, de egy pillanatig nem éreztem, hogy bárkinek igent mondjak, kényelemben jól éltünk, nem hiányzik a " pár ", és az akkor még kiskoru fiam sem örült volna.- / volt férfimintája, két igen stramm belevaló nagyapa /

13. Dina2
2021. szept. 6. 14:28

Válás után, amikor már túl voltam az önsajnálós 1 éven meg a "csakazértis kell pár" 1 éven, akkor kezdtem el jól érezni magam a bőrömben, és élveztem az egyedüllétet.

Nem éreztem szükségét, mégis akkor talált rám az igazi.

12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Timycat)
2021. szept. 6. 14:14

Dettó. Kivéve azt a 3 évet amikor nem akartam, hogy bárki is “rámnézzen”

😅

11. timycat (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2021. szept. 6. 14:13
Dettó. Vagyis fizikailag éltem egyedül, de valaki mindig "rámnézett".
10. alinka01 (válaszként erre: 3. - Tien)
2021. szept. 6. 14:11
De jó, hogy ezt így leírtad! Pontosan így voltam és így látom én is. Ha magabiztos, kiegyensúlyozott vagy akkor is, ha éppen egyedül élsz, akkor nem görcsölsz később sem, nem rontod el a kapcsolatot, amelyben jobb, mint egyedül volt.
9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2021. szept. 6. 14:10
Nekem sem. Fogalmam sincs, milyen egyedül lenni.:((
8. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 09:32
Azért érezd magad jól a bőrödben, mert elsősorban saját magaddal élsz le egy életet. Ha nem akarod végigkínlódni, jobb, ha összeszeded magad. Ha akarsz valakit magad mellé, akkor meg főleg, mivel a szétcsúszott embereket nem szeretik. Ha nagyon jól nézel ki, szexpartnert bármikor találsz. De nagyobb eséllyel vonzod magadhoz a zűrös alakokat, vagy rendre nem működnek a kapcsolataid. Soha nem éreztem azt, hogy szükségem van egy kapcsolatra, hogy félember vagyok valaki nélkül. Összesodort az élet emberekkel, akikhez vonzódtam, vagy beléjük szerettem. Nem kerestem őket.
2021. szept. 6. 09:30
Nem hiányzott, de viszonylag hamar - gimiben - lecsapott rám a férjem, és mivel jó haver volt, és nem utolsósorban helyes is volt, együtt maradtunk remélem életfogytiglan
6. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 08:18
Érthetetlen, amit írsz.
2021. szept. 6. 08:05
Nem volt olyan, hogy ne lett volna párom.
2021. szept. 6. 07:58
Szerintem egy ideig jó egyedül lenni egy szakítás után. Helyre tenni magunkat, megtanulni boldognak lenni egyedül is, és aztán újra befogadó leszel a szerelemre. Ne kötelező jelleggel akard, hanem mert nyitott rá a szíved!
3. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 07:54

Más minőség.

Életem nagy részét egyedül töltöttem.

Nem volt ezzel semmi baj 😉

De nem lehet összehasonlítani a mostani életemmel ,egy társsal akire lehet számítani ,akivel együtt küzdünk a jobb életért stb..


Viszont tényleg igaz ,hogy csak akkor lehet kiegyensúlyozott a kapcsolatod ,ha egyedül is jól érzed magad a bőrödben.

2021. szept. 6. 07:21
Sosem jártam így.
2021. szept. 6. 07:11

Szokták mondani, hogy ne egy új párkapcsolattól várjuk, hogy kilábaljunk egy rossz lelki állapotból vagy, hogy újra jól érezzük magunkat a bőrünkben. Először nélküle tanuljunk meg boldognak és kiegyensúlyozottnak lenni.

Ha ez így van, akkor aki eléri ezt a megfelelő állapotot egyedül, nincs is szüksége párkapcsolatra. Nem hinném, hogy ez így van! Vagy mégis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook