Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor lehet felvállalni egy új kapcsolatot? fórum

Mikor lehet felvállalni egy új kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
30. Tamianyu (válaszként erre: 28. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 22:32

Szerintem nagyon nagy lekvárba nyúltál,nem irigyellek:(((Ki fogsz készülni teljesen ha ezt így folytatod,és a gyerekeid gyerekkora is tönkre megy,ami ugye eléggé meghatározó a felnőtt életre.Bocsánat az őszinteségért,de én így látom.Én semmi képen nem javasolnám a strucc politikát,szerintem ez a legrosszabb amit tehet az ember,ha nem vesz tudomást bizonyos dolgokról,és hagyja,hogy csak történjenek a dolgok.Az életünket nekünk kell irányítani amennyire csak tudjuk,igenis felelősek vagyunk a döntéseinkért a tetteinkért.Aki szeret és veled tervezi a jövőjét,azt nem lehet elüldözni.Túl sok itt a HA.A pasinak nem miattad kellene elválnia,hanem azért mert nem akar a házasságában maradni.Ez így nagyon nem jól van.Tegye rendbe mindenki a saját életét,teremtsen tiszta helyzetet,azután lehet közös jövőre gondolni.Ráadásul önző is a leírásod alapján,mert főleg magára gondol,mi lesz ővele ha...nem úgy jön össze...stb.Az pedig,hogy szeretőként járjon hozzátok eleinte,aztán ha úgy gondolja megéri elválik...hát ezt nem tudom hogyan gondoljátok.Remélem ez nem komoly.Mégis milyen erkölcsi példa lennél lennétek a gyerekeid előtt így?Gondolj bele,ha a lányod majd hazaviszi valakinek a férjét,akit neked a szeretőjeként mutat be,semmit nem mondhatsz neki rá,hisz ezt látta tőled...pf...ne járasd le magadat ennyire,főleg ne a gyerekeid előtt.Nem egy pár cipő vagytok akiket ki lehet próbálni,aztán ha nem tetszik visszakozni vagy tovább állni.Bennünk nőkben nagyon is él a biztonságra vágyás,a nyugodt meleg otthon, a teljes családra vágyás,és ez így normális.Nem élhetsz így nyugodtan hidd el.Nem lenne semmi baj azzal,ha találnál egy rendes társat magad mellé,aki szeret és elfogad a gyerekeiddel együtt,de ez,hogy neki is felesége családja van nagyon nem okés....

És egyáltalán nem biztos,hogy megéri kikészítened magad ezzel a kapcsolattal,ezt az energiát fordítsd a gyerekekre.Te is tudod,hogy a pasik 98%-a aki szeretőt tart megmarad a felesége mellett,a duma mögött semmi nincs.Hiányoznának neked még cirkuszok onnan is?Ha netán a felesége patáliát rendezne nálad?Ááánem hinném,hogy megérné.Én is elváltam egyszer,tudom milyen nehéz.És azt is,hogy azután nem könnyű az újra kezdés,és rengeteg a lehetőség szeretőnek lenni.De nem hinném,hogy ez az egyetlen élhető dolog járható út.Ha pedig valóban őszinte a szerelmetek,valóban össze tartoztok,akkor tényleg rendezze mindenki sorait,aztán lehet gondolkodni a jövőn.A sorsunk alakulása pedig rajtunk is múlik.Nekem ez a véleményem,remélem nem bántottalak meg vele.

29. e4838aa63b (válaszként erre: 28. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 22:15

Sok bennünk felmerült kérdést megválaszoltál :)


Én azt tudom tanácsolni (lévén nálam bejött az, hogy válásig tényleg senkivel nem volt semmi, hogy ne vethessék a szememre), hogy ez a pár hónap már nem oszt, nem szoroz.

Tisztázd le amit kell, aztán ráértek a folytatáson gondolkodni, a miértekre és hogyanokra választ találni.

Ha elváltál, Ő is nagyobb bátorsággal fog kilépni a kapcsolatából, és így már egyikőtök sem jár majd "tilosban".

2010. ápr. 19. 21:55

Sziasztok!


Nagyon köszönök minden véleményt!

Felvetődött,hogy amásik oldalon mi a helyzet.Hátha ez ügyben is érkezik segítség.

Igen,szó volt róla,hogy eljönne otthonról.

Ő adoot nekem felhatalmazást arra,hogy ezena témán egyáltalán gondolkodjak.

Ő vetette fel,szeretnék-e vele élni,ő szeretne.

Aztán ezt ő úgy szertte volna,hogy ha elválok,elkezd hozzánk bejárni,először mint egy szerelő,aztán fokozatosan egyre többet.

Aztán meglátjuk,hogy fogadják őt.

Arról van szó,hogy egy új családot kellene létrehozni.Neki ott hagyni huszon évet,és megszokni az én gyerekeimet,az én környezetemet.Adódtak a kérdések: hol,hogyan férnénk el? Ha ő ide költözik,itt minden az enyém,hogy érezné ezt az otthonának? Jelenleg nincs munkahelye,ő is eltartott lenne, az én fizetésemből...azt mondta,az érzelmi alapok megvannak,és nem az a kérdés,hogy akar-e,hanem az,hogy hogyan .Ezidáig valahogy bátrabbnak látszott,most kicsit visszahúzódott ez ügyben. Azt mondja,fél a bizonytalantól,mi lesz,ha nem működik,hová megy fél lakás árával?Idő kell neki még ehez.

Valamilyen szinten megértem őt.De már nagyon nehéz nekem is,állandóan motoszkál bennem valami kérdés,ezektől már kivan,és kérdezi,hogy mért nem hagyjuk ,hogy haladjanak a dolgok a maguk medrében,amikor még a válást sem mondták ki,a férjem időnként tiszta hülye,követ,figyel....és azt is úgy tartja jónak,hogy maradjak tiszta a gyerekek előtt,ne hozhassa fel ellenem a férjem,amíg el nem váltunk.szóval a kérdéseimből már elege van,én pedig őrlődök csak.,mert az egyik felem azt mondja,hogy ez csak halogató duma,máskor azt gondolom,igaza van,ha belegondolok jobban, egyszer feladnám,de nem enged el.Tegnap beszélgettem valakivel,aki azt tanácsolta,ne faggassam, a legrosszabb,amit tehetek,elriasztom.

Legyek kedves,szeressem..és majd akkor tudni fogja,hol a helye.

(A válást nem miatta indítottam el,a féejem mellett már nem bírtam,birtokolt,uralkodott,rendszeresen elzavart...tipikus lelki terror.)

És hát itt van az ő lánya,aki húszon túl van,és szerinte vele tartana.Szóval,tényleg nem egyszerű.

Emlékszem rá,amikor elköltöztem a férjemtől,azt találtam neki írni(a kedvesemnek),hogy ő sose váljon el,mert nagyon fájdalmas.Erre azt a választ kaptam,hogy mért kérem ezt tőle,akkor hogy leszünk mi együtt ketten? mert ha eljön az idő,ő lépni fog.,és végrehajtja,amit a sors határoz.

Nos,szerintetek?

27. Erácska79 (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. ápr. 19. 19:41
csak egyet tudok érteni.. pont leírtad azt, amit szerettem volna..
2010. ápr. 19. 14:14
a gyerekekre nem szabad a te terhedet tenni. nekik elég most még a válást megemészteni. esetleg annyit mondj nekik,hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod,és hogy megértsenek 1-2 tettedet,hogy van valaki,de még ne mutasd be nekik. pláne,hogy ki tudja mi lesz még veletek. az is iszonyú,hogy ha esetleg megszeretik őt és közben nem fog elválni és jönnek a bonyodalmak. nem kell őket belevonni,had legyenek ők még gyerekek. főleg a kicsinek nem.
2010. ápr. 19. 13:30
Én csak anyám mondatát tudnám idézni, ami nagyon nagy hatással (eredménnyel még nem:-)) volt rám: mondtam neki, hogy "de hát a lányomnak hiányzik az apja..." (most 5 éves). Mire anyám: igen, még vagy tíz évig...
24. Krisztine2 (válaszként erre: 21. - E4838aa63b)
2010. ápr. 19. 12:23
ez így korrekt:)
2010. ápr. 19. 12:22
A gyerekeid elég nagyok, hogy Önnállóan döncsenek kinél akarnak maradni, mivel a nagylány egyékbént is mint írod 18 éves igy Ő eleve döntehet a saját életéről, a kicsit pedig elöször is megkérdezik majd utánna egy elbeszélgetés lesz és aztán az itélet. Ne aggodj, mert attól, hogy van egy kapcsolatod attól még megkaphatod a gyerekeket. nekem 2008 ban volt a válásom és akkor a 16 éves lányom kategorikusan kijelentette az apjának velem akar maradni, igy a láthatást sem szabályoztuk mivel már nagy lányka volt, akkror megy és jön mikor neki jól esik ( megjegyezem nem azóta sem volt az apjánal 5x) azt mondja Ő hagyta el igy ha akkor nem kellett neki akkor most meg maradjon egyedül. Tehát ne aggodj ha a kisfiuval nem is közlöd röktön a párod létezését de a nagylánnyl kellene, még talán hálás is lenne érte amiért ilyen bizalmas vagy vele. Marcsi
2010. ápr. 19. 12:15

Szerintem itt a legnagyobb bibi az,hogy nős a pasi.Tehát nem hozzád tartozik,hanem a feleségéhez.

Kár lenne még zűrösebb helyzetet teremtened mint amiben most vagytok.A gyerekeidnek is csak ártanál a bonyodalmakkal.Miért nem váltok el előbb mindketten,és indultok tiszta lappal?Az érthető lenne mindenki számára.Mert igen jogod van a boldogsághoz egy válás után is,de biztos,hogy egy nős pasi szeretője akarsz lenni?Biztos,hogy egy ilyen kapcsolatot fel kellene vállalni?

Mert arról nem írtál,(vagy csak az én figyelmem kerülte el,még nem olvastam végig)hogy a barátodnak mik a szándékai.Közös jövőt tervez veled,vagy csak szeretőnek kellesz neki.Mert ez nagyon nem mindegy,én ilyen kapcsolatot senki előtt nem vállalnék fel,és nem is tartanék fenn!

21. e4838aa63b (válaszként erre: 17. - Krisztine2)
2010. ápr. 19. 12:08

Azon töprengek, hogy ezt még úgy nagyon elírni sem lehetett.

Mert ha az illető is "szabadulni" készül akkor egyszerű lett volna ezt írnia, de való igaz, hogy nem így tűnik.

Én személy szerint nem azért lépnék ki a házasságomból, hogy 2 gyerek mellett szerető legyek, hanem hogy megszabaduljak egy "kolonctól".

Nem bántam meg a válást.

Azt pedig még inkább nem, hogy semmibe sem bonyolódtam bele a lezárultáig.

Így legalább a lelkiismeretem is tiszta.

Sohasem csaltam meg senkit, és bár az exem vevő volt az effajta játszadozásra, nem adtam meg nekik azt a kegyet, hogy azon csámcsogjanak, mit csinálok miután elhagytam, és még házasok vagyunk.

20. Ficu00 (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 12:07
megjegyezném: ha nyár óta nem vagytok együtt, akkor a férjednek semmi köze hozzá, hogy neked új párod van. ami a gyerekeket illeti elég nagyok már mind a ketten, hogy felfogják a dolgot és én nem gondolom, hogy bármi problémát okozna nekik. a kisebbiknek sem. pláne, hogy nem szívesen tartják az apjukkal a kapcsolatot, mert olyan, amilyen, tehát még arról se lehetne szó, hogy arra vágynának, hogy ti újra összejöjjetek. én egyébként 9 éves voltam, mikor kifejezetten arra vágytam, hogy anyuék váljanak el, hogy anyu végre boldog lehessen, konkrétan végig gondoltam azt is, hogy esetleg anyagilag sz.rabb helyzetbe kerülünk. egy 10 éves ezt már abszolút megérti. szerintem teljesen felesleges hazudni nekik, kezeld őket partnerként! sok sikert neked!
19. vajola
2010. ápr. 19. 12:06
SZerintem a gyerekeidnek nyugottan mond el,szerintem meg is fogjak erteni.Engem inkabb az aggaszt hogy a jelenlegi pasid nos?Ebbol mijen kapcsolat sulhet ki?Te masodik leszel vagy hogy?
18. agnesss0129 (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:47

szia!

Szerintem,ha szereted az illetőt és viszont szeret vállald fel nyugodtan a kapcsolatot.mind irtad a gyerekek is sejtenek valamit,és jobb minnél elöbb túl lenned az öszinte beszélgetésen,hidd el.a lányod nagy talán megérti,ha nem akkor is a te életed és ha most melletted is van a késöbbiekben a sajátját fogja ő is élni attól ugyan úgy szereted őket és semmiben nem fordulsz el tőlük.szerintem a kicsi is meg fogja érteni pláne ha boldognak látja az anyját és még igy nagyobb szeretettett tudsz neki átadni,ha nem egy busúló örök gondba lévő "anyut"lát.az exed meg,ha zaklat kérjél távolságtartást,elöször engem is el utasított a biróság,de másodszorra megadták.az,hogy még nem váltatok el,nem változtat a válás menetén,ha nem vagy hibás törödsz a gyerekekkel nem fog ez a kapcsolat ellened fordulni a válás menetében sem akkár mit csinálna vagy mondana a volt férjed.

én ezen mind túl mentem sajna 2x is!elsőnél gyerekkel,2.-nál a sok mocskoskodásával,ő sem akart vállni követelőzött.válás közben kapcsolatom lett,elöször én sem mertem felvállalni nyiltan pedig nagy fiam van,de annál jobban imádtam a párom.most már a felesége is vagyok,januárban végre sikerült elválnom február végén össze is házasodtunk!fájt kicsit a fiamnak pedig tiszteli a párom,anyum meg szinte tudomásul sem veszi,hogy hozzá mentem,pedig ő is birja(de ő más világ!)de boldog vagyok végre!és ezt kivánom én is neked,tudjál helyes döntést hozni!

17. Krisztine2 (válaszként erre: 12. - E4838aa63b)
2010. ápr. 19. 11:46
ez fel sem tünt..
16. Sünciné (válaszként erre: 12. - E4838aa63b)
2010. ápr. 19. 11:45

Ez bizony így van!

Vele mi a helyzet? Mert ha ő is váni készül akkor semmi gond. De mi van ha nem? Eddig mindketten házasok voltatok, de most egy szabad nő leszel!!!!!!!!!!!!

15. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:43

várd meg a válást.

Bár a bíróság nem nézi hogy kinek a hibájából ment tönkre a házasság,vagy hogy ki kezdett elöbb kapcsolatot.(Tudom mert egy éve váltam el.Az exem több éve nem látta a gyerekünket a nője miatt de ez sem érdekelt senkit sem a válásnál)


Azért várd meg míg kimondják a válást hogy tiszta lappal indulhass!:)

Hidd el az exek szürnyü dolgokra képessek,évekig tartó mocskolódásra is...

14. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - E4838aa63b)
2010. ápr. 19. 11:41
Hát én sem. Ráadásul ha majd egyszer kiderül, akkor mit fognak szólni a gyerekek? Anyukám szerető? Hűha... :-/
2010. ápr. 19. 11:40

Köszönöm mindnekinek a hsz-t!

Este jövök,most indulok dolgozni.

12. e4838aa63b (válaszként erre: 10. - Mamazon)
2010. ápr. 19. 11:40
Abból, hogy "nős a pasi de nagyon szeretjük" egymást én nem arra következtetek, hogy ők is válnának..
2010. ápr. 19. 11:37
Szia! Ameddig nem biztos a kapcsolatod, márpedig egy házasságban élő férfira én nem mondanám, hogy biztos, addig szerintem nem kell, hogy konkrétan tudjanak róla.
2010. ápr. 19. 11:37
Azt nem írtad, hogy az ő feleségével mi a helyzet? Ők is válnak már?
9. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:36

Szia!


Szerintem el kéne mondanod a gyerekeidnek, így neked is könnyebb lenne az életed, nem kéne bújkálni..stb és a gyerekek se éreznék utólag, hogy hazudoztál nekik és becsaptad őket. Már nem kicsik, főleg a lányod. Azt nem tudom, hogy milyen a kapcsolatod a gyerekeiddel, miket beszéltek meg, a válásról miket tudnak, hogy viszonyulnak az apjukhoz..stbstb, de az őszinteség mindig célravezető szerintem.

Viszont az, hogy a "pasi" nős...ez elég bonyolító tényező. Vagy ő is épp most válik? Vagy hogy van ez?

2010. ápr. 19. 11:35
Ja! Annyit még, hogy én is egyetértek azzal, hogy várd meg a válást!
7. Sünciné (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:35

A gyerekek már nem kicsik és biztosan sejtenek valamit! Mond el nekik! Nekem ez a véleményem! Inkább Tőled tudják meg mint mástól! Becsapottnak éreznék magukat!

Persze ott van a DE! Nem tudom mi volt az oka a váláshoz vezető útnak! Nem fogják azt hinni, hogy a férfi miatt ment tönkre a házasságotok? Mert ugye ez is benne van a pakliba!

2010. ápr. 19. 11:34
Egyet értek az elöttem szólóval. Próbáld meg hogy még addig vársz még a válást ki nem mondják. Nehogy az(ex)férjed visszaéljen a helyzettel, és ellened csavarja a dolgokat..
5. 3ce435daf3 (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:33
Szerintem várj még egy kicsit. Ne rögtön a közepébe ugorjatok, hogy van valakim, szeretem és kész, metr ez egy gyereknek nagyon megterhelő. Az én szüleim is elváltak és apumnak lett barátnője, akkor 14 éves voltam és nem tudtam feldolgozni, csak látszólag viseltem könnyen, de nagyon nehéz volt...tehát csak szépen fokozatosan..ez nem hazugság (illetve nem mond azt,h barátnővel mész stb) hiszen nem tartozol beszámolóval a gyerekeidnek,hogy mit teszel, te vagy az anyjuk nem ők a tiéd, de természetesen azért tudják,hogy anya otthon van vagy sem, illetve el tudjanak érni bármikor. Én megvárnám a válást, nehogy ellenem tudjon fordítani bármit is a volt férj. Mert ilyenkor mindent ki akarnak használni sajnos. Ne adj támadási felületet...
4. szalszil (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:32
Szerintem azzal is becsapod őket, ha nem szóban hazudsz, tehát jobb, ha elmondasz nekik mindent. Elég nagyok már. Szerintem az apjuk reakcióora is készítsd fel őket, akkor kevésbé fogja őket megzavarni apuka rosszallása. Én a nyílt helyzetek híve vagyok, hosszútávon csak ezek működőképesek.
3. e4838aa63b (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:31

A hazugságokba csak bele fogsz roppanni.

18év együtt töltött idő nagyon hosszú, a gyerekek talán még azt sem értik igazán, miért van arra szükség, hogy a szüleik elváljanak.

Nekem júniusban mondták ki a válást, itt maradtam egy 1 éves gyerekkel, akit az apja, mióta elhagytuk nem is látott.

Viszonya volt, és nem tudom...

Az addig még rendben is van, hogy találtál olyat, aki mellett boldog lehetnél, és ebben az esetben még meg is érteném a dilemmát.

De még házasok vagytok.

Mi van, ha a férjed megtudja, és arra hivatkozik majd, hogy félreléptél, ezért ment tönkre a házasság, és magának követeli a gyerekeket?

Ha bizonyítékot szerez, akkor megteheti hogy rád húzza a vizes lepedőt :(

Mint már írtam, januárban elhagytuk, júniusban mondták ki a válást.

A mai napig nem vállaltam fel túl nagy nyilvánosság előtt senkit, mert még mindig túl nagy a visszhangja, pedig láthatod, már "régóta" vége...

Kitartás!!

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Vitamin75)
2010. ápr. 19. 11:30
Szerintem elég nagyok már a gyerekeid, hogy megértsék, hogy szükséged van társra. Szerintem először egy semleges helyen hozd őket össze(cukrászda, étterem, séta), s persze előbb beszélj velük a dologról. A váláshoz meg semmi köze a dolognak, ha nyár óta külön éltek és a válóper be van adva.
2010. ápr. 19. 11:25

Kérném a segítségeteket!

Megpróbálom röviden.

18 év házasság után válófélben vagyok,a gyerekek 18(lány),és 10 éves fiú.

A válásom nehezen megy,a férjem nem egyezik bele semmibe,májusban lesz majd a szakértői vizsgálat a gyermekelhelyezés miatt,szóval sokminden hátra van még.

Önállóan élünk,de a férjem még zalkat időnként,a nyár óta talán most kezd leállni,de eddig követett,figyelt..a gyerekek a viselkedése miatt önszántukból ritkán tartanak vele kapcsolatot,inkább tartanak tőle.

Nekem van egy kapcsolatom,igen,nős a pasi.,de nagyon szeretjük egymást.És igen,gondolom,ismerős,szó van róla,hogy ha leszakad rólam a férjem,ha elválasztanak minket,megpróbáljuk,mit szólnak hozzá a gyerekek.Szerintem a lányom már tud valamit,éjszakai telefonbeszélgetések,állandóan szól napközben is a telefonom,látták is őt egyszer,a kisfiam tudja is,hogy szokott nekem segíteni a lakásban,vagy épp neki küld valamit a telefonjára...de konkrétan nem tudják,hogy ő hozzám tartozik.,csak ismerős.

Viszont lassan vége a sulinak,nekem egyre többet kell majd "szöknöm",és én már nem vagyok hajlandó hazudni a gyerekeimnek tovább.Elég lenne,ha annyit tudnak,hogy van valaki mellettem,akivel elmegyek1-1 órára,de már utálok mindíg barátnőre hivatkozni,aki nem is létezik.,ráadásul nem nézhetem őket sem hülyének,ha már sejtenek valamit.

És már nem szeretnék mjd másfél éves kapcsolatban egy autóban elbújni,mert nem mer bejönni ha a gyerekek itthon vannak,hogy ne kavarjon be nekik,vagy,hogy ne jusson az apjuk fülébe,mert akkor úgy is azt hallgatnák,hogy "megmondtam,hogy anyádnak bakja van"....Szerintetek mennyit ártanék magának a válás menetének,és a gyerekeknek,ha egy keveset felvállalnék ebből a kapcsolatból?

Mikor hibázok,ha a gyerekek tudják,hogy van mellettem valaki,vagy akkor,ha még tovább hazudok?

Szívesen veszek bármilyen tanácsot.,köszönöm!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook