Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor kezdtek el készülődni a karácsonyi ünnepekre? fórum

Mikor kezdtek el készülődni a karácsonyi ünnepekre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. okt. 23. 22:50
Idén semikor hisz elvileg 19.-e körül megkapom életem legszebb ajándékát a kislányomat és most ő lesz az ebéd,a süti,a minden majd jövöre,most vele törödöm majd :)))
19. Venes
2007. okt. 23. 22:44
Karácsony előtt olyan 1-2 hétel.
18. lányom (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2007. okt. 23. 22:35

Valóban nagyon sok igazságot írsz!

De azért szeretni , karácsonykor sem kell mindenkit, sőt ajándékozni főleg nem.

Erőltetni viszont igazad van VÉTEK lenne!!! De olyan sok hülyeséget megünneplünk ami nem igazán fontos nekünk. Szeretteinknek, akiket persze nem csak ezeken a napokon szeretünk, -nekik, és magunknak, - még több pluszt nyújt a karácsony szeretetünk kimutatására,amit ebben a rohanó világban ha érzünk is ,de sokszor sajnos nem igazán mutatunk ki, vagy nem eléggé vagy.... nem is tudom mi rá az igazi szó. Persze a Karácsony igazi eredete , nem a szeretet ünnepe, csak a nem vallásos emberek formálták azzá. NEM ERŐLTETLEK,mert tizteletben tartom a véleményed, sőt sok ember életformájából, kiindulva nagyon sok igazat írsz!De ha megkérnélek, elolvasnád mit írtam a Karácsonyi szokások 25. hozzászolásomban a Fórum kreativság lapján? Őszintének talállak, amit nagyon tisztelek, és kíváncsi lennék arról amit ott olvasol mi a véleményed . Akár privátban is megírhatod ha negatív, ha potitiv a véleményed. Üdvözlettel!

17. Bcicus (válaszként erre: 13. - Lányom)
2007. okt. 23. 22:09

Én megtudnám oldani, ha akrnám.

De nem érdekel az egész karácsony.

Mert szerintem álszentség az egész.

Muszákból szeretnünk kell mindenkit és ajándékot venni neki. Már elevel hülyeség, hogy a szeretet ünnepe nevet adták neki. Ilyen nincs. Ha én valakit szerek azt egész évben szeretem nem csak karácsonykor és egész évben veszek neki kis ajándékokat. Ha viszont nem szeretem (vagy nem annyira) akkor miért kell ezt az egész vackot rámeröltetni.

Utálom az ilyen ajándékozós ünnepeket.

2007. okt. 23. 20:15
Majd december 20 körül...
15. lányom (válaszként erre: 14. - Tépőzár)
2007. okt. 23. 20:12
Örülök a hozzászólásodnak, és Békés, boldog karácsonyt kívánok! ( Komolyan és ne ámulj rajta :) !!!! )
2007. okt. 23. 20:08
Csak az Adventtől kezdődően.
13. lányom (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2007. okt. 23. 19:48

Szia Bcicus!

A karácsonyi készülődés,és a karácsony , sőt igazából valjuk be lassan minden ünneppel legtöbben úgy vannak,ahogy te írtad.

Nekem évek óta van egy kidolgozott stratégiám, mert folyamatos műszakban dolgozok, és szülimmel mindig olyan békés kellemes ünnepeket töltöttünk el.Először belefulladtam a dolgokba, ezért gondoltam valamit kitalálok, EDDIG NAGYON BAVÁLT!

A fórumok hozzászólásainál, a KARÁCSONYI SZOKÁSOK 25.Hozzászólásban megpróbáltam leírni, hogy készülődünk, hoy zajlik a karácsony nálunk.AJÁNLOM akinek nehézkes a megoldás, csak az első éveben szokatlan, és fontos, hogy az előre tervezett naptári bejegyzések szerint haladjunk, akkor békés nyugodt,áldott karácsonyt sikerül varázsolni. Az ajándékozás összegére soha nem fordítunk ilyenkr nagy hangsúlyt, inkább jópofa meglepetéseket rejtenek a csomagok.OLVASSÁTOK EL, és szivesen olvasom a véleményteket róla, de nagyon javaslom is .Évek óta bevállt! A lakás és udvar díszítése,bevásárlás, főzés pl.húsvétkor is így zajlok, Persze húsvéthez illő diszítéssel :). Bár bevallom, hogy a locsolkodás napját legtöbbször kirándulással töltjük, mert a lányom nem igazán szereti a locsolkodást, úgy érzi, olyan kényszer látogatásnak tünik. Hát az így alakult! :) :)

12. lányom (válaszként erre: 9. - 278c85ecf4)
2007. okt. 23. 19:34
Mi is imádunk díszítgetni!
11. rekag
2007. okt. 23. 11:54
Novembertől! Lassan beszerezzük az ajándékokat, kiválasztjuk az idei színeket a dekorációhoz. Már nagyon várom!!!
2007. okt. 23. 11:37
Majd decemberben.
2007. okt. 23. 10:51

Az ajándékvásárlás általában az utolsó hetekre marad!

A díszítgetést viszont már ma elkezdeném!:) Imádom!

2007. okt. 23. 09:44

Én is elkezdtem már a karácsonyi ajándékvásárlást. Nekem összesen 4 felnőttnek és 7 gyereknek kell vásárolnom.

Sütni főzni nagyon sokat fogok,mint mindíg.

2007. okt. 23. 09:28
talán jövőre
2007. okt. 23. 08:09
Karácsony előtt.
2007. okt. 23. 07:40

Én néhány ajándékot már beszereztem. Három hónapra (okt.-nov.-dec.) elosztva veszem meg őket, így egyben nem olyan sok, pontosabban egyben nem is tudnám.

Sütni-főzni idén már kéne, hát nem tudom, hogyan alakul...

2007. okt. 23. 07:39

Már elkezdtem az ajándékok beszerzésével (még szerencse, hogy nálunk nem erről szól az ünnep, így nem kell sok). A lakás dekorációjáról idén is lemondunk, kiöregedtünk belőle.:))


De ha máshol töltöm a karácsonyt, akkor díszítek.:))

2007. okt. 23. 07:37

Sziasztok!

Én már készülődök! Eddig nálunk is a rohanás volt, de már 3 éves a lányom és nem szeretném,ha a karácsonyt ezzel kapcsolná össze. Szóval mostnyugiba már előbb elkezdek készülődni. Neten veszem meg az ajándékokat , ill. sokat csinálok sajátkezűleg: pólót festek a gyerkőcök kézlenyomataival, gyertyátöntök, sütiket-italokat csinálok ajándékba, és a gyerekek fényképéből készült naptárt kapnak a nagyszülők.

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Lányom)
2007. okt. 23. 03:23

24 délelőtt elrohanok venni pár mütyűrt. Nem szeretem a karácsonyt, az egész lényege ma már csak az, hogy a kereskedők megtömhessék a zsebüket.

A kegtöbbembernek már csak egy idegbaj, hogy mi a fenét vagyen a rokonoknak.

2007. okt. 23. 02:33

Én fokozatosan gyűtögetem az ajándékokat egy lista alapján , és a karácsonyi üneppekre már mikulás napjától igazán készülődünk adiszitgetésekkel, előre eltervezett módon, hogy időben ,minden meglegyen. Folyamatos munka mellett, nekem csak így megy!

És Ti? Jó ötletek jöhetnek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook