Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor kezdtek el készülődni a karácsonyi ünnepekre? fórum

Mikor kezdtek el készülődni a karácsonyi ünnepekre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. okt. 31. 18:36
Valóban tapasztaltam, hogy nagy bevásárlóközpontban maár karácsonyi zene szólt. Én szeretem a karácsonyt, de nem esett jól, teljesen időzavarban éreztem magam, mint aki lekésett valamiről ami fontos. Korai ez még !
49. lányom (válaszként erre: 39. - B59d693a46)
2007. okt. 27. 01:15
Novemberben nekem is túlzás, én Mikulás napjától kezdem élvezni a látványos dolgokat a családommal együtt. Igaz a beszerzést hamarab elkezdjük, de nem igazán az anyagiak a lényeg. Akkor már nem is az örömszerzéről, szeretetről szól ez az ünnep egyeseknél, hanem akkor már ott is a pénz kerül központban. Persze jó ha van, de nem kellene elfelejteni mennyi minden nem megvehető ami boldogít! Sőt lehet, hogy az igazi boldogságot egyeseknek olyan dolog nyújtja , amit egyálltalán nem lehet magvásárolni!Remélem sokan vagyunk ilyen " egyesek" ! A karácsony azért lehetőségeinkhez képest én is úgy szeretem , ha kicsit "pompába öltöztetjük" ,hogy hangsúllyozzuk , hogy mint ezen a napon , úgy ragaszkodjunk türelemmel egymáshoz más napokon is, és óbégatás helyett beszéljük meg a problémákat,mert hiába is tagadnánk, azok azért akadnak bőven!!!
2007. okt. 26. 16:53
Mindig az utolsó pillanatban,aztán jön az idegbaj! De úgy kell nekem!!!
2007. okt. 26. 16:48
December elején.
2007. okt. 26. 16:47
oké köszi, de azért így is sokat segítettél. nem vagyok egy nagy netező.
45. daroki
2007. okt. 26. 16:46
Ha találok,megírom ide:)
44. HeckGina (válaszként erre: 43. - Daroki)
2007. okt. 26. 16:44
Köszi, csak azt hittem van ennek egyszerűbb módja is. például, hogy valaki ajánl valami jó oldalt, vagy ilyesmi.
43. daroki (válaszként erre: 42. - HeckGina)
2007. okt. 26. 16:43
Geogle keresőbe beütöd és válogathatsz kényed-kedvedre:)
2007. okt. 26. 16:34
Én mindig máskor. Amikor éppen van rá időm. Amúgy nem tudna valaki segíteni abban, hogy hol találok kifejezetten karácsonyi süti recepteket?
2007. okt. 26. 16:33
Már most elkezdtem gondolkodni azon,hogy kinek mit fogunk ajándékozni.Ne kelljen az utolsó pillanatban kapkodni.
40. Lilcsi
2007. okt. 26. 16:08
adventtol
2007. okt. 26. 15:55
Decembernél előbb biztos nem. Engem az is idegesít, amikor a boltokban már karácsony előtt 2 hónappal elkezdik árulni a dekorációt, szaloncukrot...Már láttam olyan reklámújságot, ami tele van karácsonyi cuccokkal. Szeretem ezt az ünnepet, de úgy érzem, pont a varázsából veszít, ha már hónapokal korábban rám akarnak erőltetni ezzel kapcsolatos árukat. Arról nem is beszélve, amikor november elején megy az ember boltba, plazába, akárhová és már szól a karácsonyi zene, minden csillog-villog a dekorációtól. Nekem ez még túl korai.
2007. okt. 26. 15:48

Már jövőhéten kezedem a garázsban redszerezni a díszitéshez szükséges dogokat, esteleg megpótolom ey-két apró hiányzó dolgoggal.A bevásárlásokhoz be-be szúrok egy két ötletes , vidám nagyon apró ajándék beszerzését, mert a mosógépünk kezdi megadni magát, úgy ,hogy most a család közös családi ajándéka a mosógép lesz, és ha hiszitek ha nem örömet fog okozni! Persze az apró meglepetések a világért sem maradhatnak el, de ott most aztán végképp nem hangsúlyozott az anyagi értéke.

Az apró kártyákat, ami az ájándékcsomagokra kerül ma este készítem, mivel fene tudja miért bedagadt a bokám , ülő elfoglaltságnak klassz lesz! És ti?

37. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 35. - Caravell)
2007. okt. 24. 18:36

:D:D nem semmi:)

Tapasztalatból tudom, h nem szabad mindent az utolsó pillanatra hagyni, ezért először kitalálom h kinek mit vegyek(ez kb. nov-ben). Ezután már csak az a feladatom van, h anyukámnak segítsek Szenteste.

36. Bcicus (válaszként erre: 32. - Lányom)
2007. okt. 24. 18:11

Én nem hiszem, hogy lesz, de azért köszönöm.

A karácsony szerintem egyedül akkor izgalmas, amikor az ember gyerek vagy gyereke van és láthatja a csodálkozó arcát. Mivel gyerek már nem leszek újra, gyerekem meg sajnos nem lehet, így marad a mostani állapot.

35. caravell (válaszként erre: 30. - DOMA)
2007. okt. 24. 16:10
Találtam meg már karácsonyi ajándékot (jóóóól eldugva) Húsvétkor :)))
34. lányom (válaszként erre: 26. - Sz.Csirke)
2007. okt. 24. 15:53
Ez klassz !
33. lányom (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2007. okt. 24. 15:49

Jaj de kár! De majd egyszer hátha neked is másképp alakul egyszer a karácsonyod, és mivel az ember a legalkalmazkodóbb lény, (ha az akar lenni,) utána ragaszkodni, próbálkozni fogsz, sőt várod majd a karácsonyi "ceremóniákat."

Azért én kívánom előre, hogy az ez előtti élményeidtől kellemesebben eltelt karácsonyod legyen. És ha így sikerül, osztd meg velünk, hogy veled örülhetsünk.

32. lányom (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2007. okt. 24. 15:49

Jaj de kár! De majd egyszer hátha neked is másképp alakul egyszer a karácsonyod, és mivel az ember a legalkalmazkodóbb lény, (ha az akar lenni,) utána ragaszkodni, próbálkozni fogsz, sőt várod majd a karácsonyi "ceremóniákat."

Azért én kívánom előre, hogy az ez előtti élményeidtől kellemesebben eltelt karácsonyod legyen. És ha így sikerül, osztd meg velünk, hogy veled örülhetsünk.

2007. okt. 24. 07:27
Novemberben már általában megveszem az ajándékokat. Mindenkinek személyre szólót, mert nem szeretem a "mindegy csak vegyünk már valamit". Vannak ismerőseim, (több család is) akik rendszeresen december 24.-én mennek vásárolni. Jó az idegrendszerük :) A lakás díszítését december elején szoktam megcsinálni.
30. DOMA
2007. okt. 24. 06:52
Ajándékok vásárlását már elkezdtem. Figyelem az akciókat, és ha olyant találok ami nekem is megtetszik, és megéri megveszem, és elrakom. Jó dugi helyeim vannak, csak utána meg is találjam, ha itt lesz az ideje.
29. Donina
2007. okt. 24. 06:20
a dekorációt készítését már most elkezdem. holnap megyek kreatív üzletbe. ajándékok? azon még csak gondolkozom. de erősen.
28. LoLiNa
2007. okt. 24. 05:50
ajándék téren már most gondolkodom.. de készülődni majd csak decemberben
2007. okt. 24. 05:32
Ilyenidőtájt már nézegetem a lehetséges ajándékokat, összeállítom, hogy kinek mit szeretnék és ha találok megfelelőt, már meg is veszem.
2007. okt. 24. 03:40

En karacsonykor is csak azzal foglalkozom, akivel evozben is. Es veluk szeretek idot tolteni, es ez az ido mindig kulonlegesebb mint barmelyik masik nap. Nalunk sosem szolt semmi negativrol a karacsony, semmi rohanas vagy idegesseg. Ajandekot is csak adunk, akinek mi szeretnenk, es nekem jolesik egy kis ajandekkal kimutatni, hogy odafigyelek a masikra, ezert tudom minek orulne. En sosem vennek valami akarmit, csakhogy legyen mit adnom. Annak tenyleg nincs ertelme.


En novembertol kezdek gondolkodni, es ha meglatok valamit, megveszem. Igy biztos minden erolkodes nelkul meglesz a tokeletes ajandek mindenkinek. En csak akkor szeretek vasarolni, mikor kedvem van, ha idoben kezdem, ezt megtehetem.

2007. okt. 24. 02:56
Én december elején szoktam elkezdeni ajándékokat venni a családomnak,főleg a gyerekeimnek meg az unokámnak.Különösebben nem nagyon készülődök,mert minden megy a maga utján és nekem csak a fözés marad meg a bevásárlás.
2007. okt. 24. 01:27
Én majd, a férjem már...:) Igazából, adventtel kezdem a lakás díszítgetését...
23. H MAYA
2007. okt. 23. 23:49
December elején,Mikulás,Luca ez már a ünnepek előszele.Akkor beindul az ajándék vásárlás és a karácsony a korona az egészen.
22. Bcicus (válaszként erre: 18. - Lányom)
2007. okt. 23. 23:45

Elolvastam.

Szép és örülök, hogy te (ti) így készültök és ennyire várjátok, de én nem ilyen vagyok.

Én sose díszitek fel semmit. Állandóan csak az idegbaj van, hogy a rakat rokonomnak mi a fenét vegyek. Mindenki kap egy rakat nesze-nesze ajándékot és igazából senki nem örül neki.

21. lányom (válaszként erre: 20. - Davider)
2007. okt. 23. 23:30
Akkor eddig, te készülsz közülünk a legcsodálatosabb karácsonyra. Sok sikert,boldogságot, sok örömet és jó egészséget, tehát minden-minden jót kívánok neked ,ill. nektek ! Az én lányom szilveszteri születésű, csak már a 21.szilveszterét fogja ünnepelni. Amikor "kicsi" volt, de már tudatosan gondlkodott, látta, hogy a szülinapján ismerősök, TV, stb.... sok-sok ünneplés. Kijelentette egyszer: " anuci képzeld, mindenti ünnepji a süjinapomat!" Még élek nem felejtem el többek között EZT a mondatát!Okozzon számotokra is majd örökre szóló emlékeket, a kis csodálatos karácsonyi ajándékotok!!! Üdvözlettel!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook