Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor irassam a gyereket bölcsibe? fórum

Mikor irassam a gyereket bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 10. 19:41
Mindenképpen kérdezd meg, hova is kell beadnod és mit, mikor.
2013. aug. 10. 19:40

Sziasztok!


Akkor nekünk nagy mázlink van, hogy a 13. kerületben lakunk, mert itt a következő a szabály: az év bármely hónapjától beirathatod bölcsibe, de előtte 2-3 hónappal be kell adni a kérelmet az önkormányzathoz.

A lányunk szeptemberben fogja kezdeni, májusban jelentkeztünk és ráadásul én a második babánkat várom. Már megkaptuk a határozatot, remélem, nem vonják már ilyenkor vissza.

14. anikko
2010. jan. 6. 12:28
Köszönöm mindenkinek, azt hiszem jövő héten, amikor apuka is szabad lesz megyünk a bölcsikbe, mert most 4 hónapos a manó, és én jövőre mennék vissza dolgozni.
13. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - 0ef5da02f3)
2010. jan. 6. 12:16
igen, azért írtam, hogy ha igazolt munkahelye van valakinek. Sajnos nagyon sok visszaélés volt ezzel kapcsolatban, így bevezették az ellenőrzött munkahelyet, vagyis hivatalos igazolást kérnek és utána is járnak hogy valóban hiteles-e.
2010. jan. 6. 12:11
Nálunk ki kell majd tölteni egy papírt hogy miért akarom vinni bölcsibe, igazolás a munkahelyről hogy tényleg dolgozni fogok és még a védőnővel is alá kell irattatni a papírt. És májusban derül ki hogy szeptemberre felvették-e.
11. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 8. - B2076ec79b)
2010. jan. 6. 12:07
Nekem pl. a munkahelyem adatait is lekérték hogy leigazoltathassák azt hogy valóban dolgozni megyek
2010. jan. 6. 12:06
Mi még akkor beírattunk mikor még egy éves se volt, azóta már kétszer visszamentünk, biztos ami biztos, meert csak egy füzetbe vezetik és az év változás meg vezető váltás miatt először meg se találták hogy jelentkeztünk aztán szerencsére igen. Először 75-ek voltunk,tavaly a szeptemberi felvétel után már csak a 19-ek és csak idén szeptemberben megy majd. Szóval én is azt ajánlom minél előbb:-)
2010. jan. 6. 12:06
Minél előbb és több helyre is irasd be, mert nagyon tele vannak a bölcsik! A kolleganőmnek azt mondták a bölcsiben, ahová vinni akarta (sima normál önk.bölcsi!), hogy már a születése előtt kellett volna jelentkeznie, hogy legyen helye!
8. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Anikko)
2010. jan. 6. 12:04

szia!


Szerintem is minél hamarabb, főleg ha állami bölcsiről van szó. Persze az sem mindegy hogy miért akarod bölcsibe járatni a gyereket, hiszen ha pl. igazolt munkahelyed van, vagy szociális problémák, esetleg nappali tagozatos tanulói jogviszonnyal rendelkezel, akkor előjogokat élvezel a felvételnél. Viszont mindenhol van egy limitált létszám, ezért érdemes mielőbb beiratni.

Sokan már terhesen beiratják, hogy két éves korában legyen helye, de még így sem garantált.

A bölcsödei felvételi szabályokról a www.magyarorszag.hu-n találod meg a vonatkozó jogszabályt. :)

2010. jan. 6. 12:04
másfél év a várakozási idő,sok helyen,és érdemes 2 bölcsibe is beiratni,ha van több a kerületben.
6. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2010. jan. 6. 12:04

Sajnos :((

És még meg is úszod, mert engem "átvilágítottak" hogy valóban munka miatt akarom....

2010. jan. 6. 12:03

Van aki még pocakban beíratja.

Van ahol lehet van ahol nem.

Nálunk nem ment volna.. csak munkahelyi igazolással veszik fel a gyerekeket.

2010. jan. 6. 12:02
Ha biztosa tudod hogy majd szükséges lesz a bölcsi,minél hamarabb írasd be,mert nagyon korlátozottak a férőhelyek.Országszerte!
2010. jan. 6. 12:01
ne abban az évben iratsd be mikor már mennie kell hanem az előzőben..
2. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2010. jan. 6. 12:00
Hát szerintem igen..én is ezen aggódom, csak én az ovin. Ismerősömék babája tavaly nyáron született és még tavaly beíratták bölcsibe.
2010. jan. 6. 11:55
Anyukák segítségéet kérem, hogy mikor szokás, kell a gyereket bölcsibe iratni? Budapesti bölcsiről vanszó. Egy ismerősöm azt mondta, hogy amikor megszületett, mert nem kapunk később helyet. Ez igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook