Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor fizet a munkanélküli? fórum

Mikor fizet a munkanélküli? (tudásbázis kérdés)

13. epreke (válaszként erre: 12. - 60c7af6226)
2015. júl. 9. 11:04
Pozitívan állj a dologhoz! :) Ha látják, hogy éretlemes becsületes vagy és dolgozni akarsz sikerülni fog normális munkát találni!! :) Sok sikert egy szuper munkahelyhez ahol jól érzed magad ! :)
2015. júl. 9. 10:49
értem, akkor jól gondoltam, jogosak voltak a kétségeim. Epreke, köszi szépen, hátha találnak nekem valamit, ami nem utcasöprés :) meg fogom próbálni.
11. epreke
2015. júl. 9. 10:45
Van olyan ismerősöm aki közmunkában a járási hivatalban dolgozik, mivel iskolázott. Olyan ismerősöm is van aki a rendőrségen volt közmunkában így alkalmazva, most sikerült neki, hogy állandóra felvették.
10. epreke
2015. júl. 9. 10:43

Álláskeresési ellátásra jogosult:


""" munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése !!!nem vezetett eredményre!!!, !!!és!!!!

számára az illetékes munkaügyi központ kirendeltsége '''sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani !!!."""

Munkaügyi oldalán ezt találtam. Szerintem ezt most nagyon komolyan veszik, helyesen,

9. epreke (válaszként erre: 8. - Epreke)
2015. júl. 9. 10:39
Na és ez sem rövid, sem hosszútávon nem lesz jó Neked! Csak hátrányod fog származni ebből.
8. epreke (válaszként erre: 7. - Epreke)
2015. júl. 9. 10:38
Persze ha már mindent kimerítettél és a közmunkát is elutasítod akkor lehet a következmény az ellátás megvonása.
2015. júl. 9. 10:36

Szerintem közmunkánál is mérlegeik azt, hogy mit tudsz, milyen végzettséged van. Legalábbis nálunk ahol élek, az biztos, hogy akiben van akarat értelem és megfelelő hozááállás a munkához és hajlandó dolgozni akkor nem küldik "árkot ásni" hanem pld az intézményekben értelmes hasznos munkát végeztetnek velük(iskola, ovi, bölcsi, könyvtár, műv.ház orvosi rendelő stb lehet dolgozni..).

Ha esetleg falun élsz, beszélj a polgármesterrel, hogy van-e közmukára lehetőséged, és azon belül milyen munkával tud megbízni? De lehet akkor vagy szerencsésebb ha már rögtön a munkaügyi rendes állásra tud kiközvetíteni, szerintem ezzel jársz a legjobban.

2015. júl. 9. 10:30
Arra gondoltam, hogy közmunkára akarnak küldeni mondjuk árkot ásni, az a munka, ha nem vállalom el, akkor meg nem kapok járadékot.
2015. júl. 9. 10:24

Hát igen, gondolom, ha tudnak munkát ajánlani, akkor a álláskeresési nem jár, mert dolgozol és bért kapsz...

ezzel mi a gond?

Ha meg attól tartaszm, hogy bármit el kell fogadnod, esetleg a munkaügyit felhívnám és tájékozódnék, hogy mikor mondhatsz nemet egy állás ajánlatra és annak lehet-e következménye az ellátás néküliség!

4. 60c7af6226 (válaszként erre: 3. - Epreke)
2015. júl. 9. 10:04
köszi, már én is olvastam! De msáhol azt irja, csak akkor kapod, ha nem tudnak állást adni a központban, ezzel vajon mi a helyzet?
2015. júl. 9. 09:57

Szerintem itt választ kaphatsz a kérdéseidre:


[link]

2015. júl. 9. 08:58

Ha van egy éves munkaviszonyom, de két különböző munkahelyről (folyamatos, megszakítás nélkül) és közös megegyezéssel jövök el, fizet a munkanélküli, ugye? 3 hónap ha jól tudom és 60%.

Aki tudja, kérem írjon.

2015. júl. 9. 08:57
Mikor fizet a munkanélküli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook