Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel törlesztésnél mennyit kell fizetnem, ha munkanélküli vagyok? fórum

Diákhitel törlesztésnél mennyit kell fizetnem, ha munkanélküli vagyok? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. Balayla (válaszként erre: 33. - A25b44f6a3)
2010. nov. 4. 12:50
Köszi szépen, aranyos vagy :)
33. a25b44f6a3 (válaszként erre: 32. - Balayla)
2010. nov. 4. 12:45
Hát érdekes szakma az biztos...csak amennyire én tudom elég sok év gyakorlat kell, hogy elismerjenek. Minden esetre sok sikert hozzá.
32. Balayla (válaszként erre: 31. - A25b44f6a3)
2010. nov. 4. 12:35

Én nagyon szeretem a szakmámat és netto 95 ezerért is szívesen dolgoznék, csak tehetném!!!


Doktorival, közalkalmazottként akár brutto 145 ezret is kaphatnék :D

31. a25b44f6a3 (válaszként erre: 30. - Balayla)
2010. nov. 4. 12:31
Ezek szerint nem érte meg erre a képzésre hitelbe verned magad....
30. Balayla (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2010. nov. 4. 12:26
Biztosan igazad van, én csak magamból indultam ki. Pszichológusként a közalkalmazotti kezdő fizu netto 95 E körül van. Ha doktori fokozatot szerzek, akkor sem kapom egy kórházban vagy nevelési tanácsadóban a minimálbér 5X-ösét.
2010. nov. 4. 12:21
A gond csak az, hogy elhelyezkedni nem lehet a végzettségnek megfelelően. Vagyis el lehet, de nehezen, kb kihalásos alapon vannak a normális munkák.
28. MelisUK (válaszként erre: 26. - Balayla)
2010. nov. 4. 12:20

Hát nem éppen, szépen keresnek a filozófia tanárok. Azért készülök a PhD-re is, mert ha azzal munkát kapnék, akkor extra jól keresnék. Idekint is filozófia tanárként 3000 font a kezdő kereset, míg a minimálbér kb 900 font, amiből szintén jól meg lehet élni. Hát még doktorival mit fizetnek!

Mo-on is ha megvan a doktorim a filóhoz, akkor a mindenkori minimálbér ötszöröse a kezdő kereset, ami nem kevés, egyáltalán nem éhbér.

27. MelisUK (válaszként erre: 22. - 745c235007)
2010. nov. 4. 12:16

Uppszi, ezt nagyo nem jól látod. Szinte kivétel nélkül minden kollégista felvette az ismerőseim közül és nem azért mert szükségük lett volna rá, hanem abból finanszírozták a bulizásokat, a piát. Pusztán ennyi. Szóval igenis szórakozásból vették fel. És kik azok, akik nem kaptak ösztöndíjat, akik nem tanultak jól? Pont ezek a kollégisták, akik diákhitelből bulizták át az egyetemi éveket. Úgy voltak vele, hogy a végzettség után jön a jó munka jó fizetéssel és meg se kottyan majd a visszafizetése.


Persze biztos van 1-2 ember, akinek szüksége van rá, de ez a hitelt felvevők csekély százaléka.

26. Balayla (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2010. nov. 4. 12:16
Hát igen... Itthon filozófusként éhbérért dolgozhatnál :(
25. Balayla (válaszként erre: 23. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 4. 12:13
Köszi szépen!
24. a25b44f6a3 (válaszként erre: 22. - 745c235007)
2010. nov. 4. 12:13
Ezt azért cáfolnám, mert ismerek olyat aki kocsit vett belőle :-)
2010. nov. 4. 12:10

Leírnám a tapasztalataimat:


2003-2005 között vettem fel a diákhitelt. Levizsgáztam, rá nem sokára jött a tájékoztató, hogy a minimum összeget kell fizetnem, amit a minimálbér alapján állapítottak meg.

Elmentem dolgozni, minden év januárjában kaptam a tájékoztatót, hogy mennyiben módosult a fizetendő részlet (az előző évi bevallott jövedelmem alapján határozták meg). Aztán GYED-es lettem, mégis az előző évi jövedelmem után kellett fizetni.


Szerencsére lejárt már, és valóban lehet kérni, hogy a minimál összeget fizesse csak az ember (annál kevesebbet úgy tudom nem lehet, szóval nem lehet egyáltalán semmit), viszont akkor a kamatokkal együtt nagyon kitolódik a futamidő :(

22. 745c235007 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. nov. 4. 12:09
Senki nem szórakozásból veszi ám fel!!!
21. MelisUK (válaszként erre: 20. - Balayla)
2010. nov. 4. 12:07
Nekem meg filozófus. :) És a tanári késesítést is megcsináltam hozzá, meg egy modern filó specializációt.
20. Balayla (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2010. nov. 4. 12:04
Igen, én gondolkodom most már a külföldi munkán. Amúgy én lakóhelyemtől nagyon távol jártam egyetemre, ráadásul anyukám sokáig betegeskedett, így hétvégente haza kellett járnom, az utazás pedig nem két fillér volt... egyébként pszichológus a végzettségem.
2010. nov. 4. 12:04
Nem dehogyis, félreértesz. Ha valaki lediplomázott nem kell azonnal fizetnie, mert a bankban nem tudheaják, hogy sikeresen végzett-e, hanem ilyenkor ősszel vizsgálják, hogy beiratkozott-e vagy sem, esetleg folytatta-e mesterképzésen vagy netom.
18. MelisUK (válaszként erre: 10. - A25b44f6a3)
2010. nov. 4. 12:01
Szóval akkor nyaranta elvileg elkezdik vonni? Akkor olyan ez, mint a családi támogatás, azt meg nyaranta nem fizetik, amíg nem lesz újabb iskolalátogatási papír.
17. Balayla (válaszként erre: 14. - A25b44f6a3)
2010. nov. 4. 12:00
Bocs, tényleg nem tűnt fel :)
16. MelisUK (válaszként erre: 11. - Balayla)
2010. nov. 4. 11:59

Én is BTK-s voltam. :D Nekem elég volt az az ösztöndíj, mert nem mentem másik városba tanulni, otthonról a szüleimtől jártam be minden nap az egyetemre. Akkoriban az ösztöndíjam 20500Ft volt havonta, plusz jegyzettámotatás asszem 800 forint volt, nameg lakhatási átmogatás - mivel igényeltem kolit és ha nem kapod meg (természetesen nem kaptam meg, hisz abban a városban laktam), akkor igényelhető lakhatási támogatás, ezt is az igénylő lapon van, úgy emlékszem ez meg 5ezer volt havonta. Nekem ennyi pénz elég volt, meg mellette nyaranta dolgoztam.

Próbálkozz külföldi munkával, nekem bejött. Igaz első körben pincérnőként kezdtem, de mára már managerré nőttem ki magam, a nyelvtudásnak nagyon jónak kell lenni és akkor jó munkákat is lehet ám kapni. De tanár itt se nagyon kell, szóval igazából én nem is próbálkozom vele.

15. Balayla (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2010. nov. 4. 11:59
Igazad van, csakhogy egyéb munkát sem könnyű találni! Már rég letettem arról, hogy a végzettségemnek megfelelően helyezkedjem el :( Pedig állítólag piacképes a diplomám :) Csak sajnos nem abban a régióban, ahol lakom :(
14. a25b44f6a3 (válaszként erre: 13. - Balayla)
2010. nov. 4. 11:59

Nem tűnt fel, hogy MelisUK-nak válaszoltam?

Ezek szerint Te nem olvasod rendesen.

13. Balayla (válaszként erre: 10. - A25b44f6a3)
2010. nov. 4. 11:56
Jaj! Miért nem olvassátok el rendesen a kérdésem és amit még azután írtam?! Már tavaly végeztem és már javában törlesztek is...
12. MelisUK (válaszként erre: 9. - Balayla)
2010. nov. 4. 11:55
Keress munkát, ne foglalkozz azzal, hogy mi a végzettséged, én is elvégeztem az egyetemet, méghozzá az utolsó évemet úgy, hogy külföldön éltem és dolgoztam teljes munkaidőben és hazajártam a vizsgákat megcsinálni. (Egyéni tanulmányi rendet alkalmazva minden óra látogatása alól felmentést kértem így nappalisként óralátogatás nélkül eléveztem az utolsó évem.) 4 és fél éve dolgozom, de nem a végzettségemnek megfelelően. Ami a lényeg, hogy dolgozom és megfizetnek érte, mellette meg lehet szakirányosan is jelentkezni állásokra, hátha összejön - de már annyi egyetemet végzett ember van, hogy olyan irányú munkák nincsenek már igazán, ami végzettsége van az embernek...
11. Balayla (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. nov. 4. 11:54
Köszi a választ! Én is mindig megkaptam a maximális ösztöndíjat, ami nem volt túl magas (BTK), sőt köztársasági ösztöndíjas is voltam! Arról nem is beszélve, hogy dolgoztam is a suli mellett! Ettől függetlenül fel kellett vennem a hitelt (ennek a részleteit most inkább nem részletezném)... Most sem a visszafizetéssel van a gondom, hanem az összegre vagyok kíváncsi!
10. a25b44f6a3 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. nov. 4. 11:51
Én úgy tudom, ha megszűnik a tanulói jogviszony akkortól kell fizetni....ezt elvileg mostanság fogják felülvizsgálni, mert ugye nyáron még nem tudhatják, hogy ősszel fojtatod-e.
9. Balayla (válaszként erre: 3. - 768904cf2f)
2010. nov. 4. 11:50
Már befejeztem az egyetemet!
2010. nov. 4. 11:49

Ezzel az a baj, hogy ha a legkisebb törlesztőt fizeti valaki, akkor a tartozás csak nő és nő, mert a kamata több mint amit befizetsz....s így életed végéig fizeted.


Egyik ismerősöm volt így, hogy 3 éve fizette a minimumot(vay vmiel többet) és nőtt a tartozása, megkérdezte és a fenti magyarázatot kapta.


Ki kell számoltatni valakivel aki jó matekos, hogy mennyit kell ahhoz fizetned, hogy egyáltalán fogyjon.

7. Balayla (válaszként erre: 5. - C38e379cec)
2010. nov. 4. 11:49
Én is így hallottam, de nem voltam benne biztos...
2010. nov. 4. 11:49

Emberek, a diákhitelt nem akkor kell visszafizetni, amikor még tanul az ember, hanem mikor már elvégezte az egyetemet/főiskolát!

Fogalmam sincs, hogy mi lehet ilyenkor, ha munkanélküli az ember, gondolom olyankor nem kell fizetni vagy előkaparod valahonnan a pénzt, ha mégis. Épp ezért nem kellett volna felvenni a hitelt. Ha pénz kell, a suli mellett bőven van lehetőség diákmunkákra, nomeg ha jól tanulsz, akkor szép az ösztöndíj is. Én az ösztöndíjra hajtottam, szinte mindig a maximumot kaptam. A hitel még csak fel sem merült a gondolataimban, hogy úgy kezdjem a nagybetűs életem, hogy xy tartozásom máris van... A legtöbb bank pl lakáshitelt sem ad, ha van más hiteled...

5. c38e379cec (válaszként erre: 2. - Balayla)
2010. nov. 4. 11:47
Szerintem, ha nem melózol akkor is a minimumot kell fizetned, hiába telt el a két év.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook