Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor derül ki egy emberről, hogy bal vagy jobb kezes lesz felnőtt korában? fórum

Mikor derül ki egy emberről, hogy bal vagy jobb kezes lesz felnőtt korában? (tudásbázis kérdés)


6. kevian (válaszként erre: 5. - Jooeva)
2011. ápr. 21. 15:41
Az én fiam is azt szopizza.
2011. ápr. 21. 15:12

Nekem 2 balkezes gyerekem van, egyik 3, másik 6 éves. Mondhatni, hogy születés után rögtön látszott a dominancia, ugyanis mindketten bal kezük ujját kezdték el szopni. Nincs kétkezesség, egyértelműen balkezesek, ahogy én is :)!

A lánykám (ő a kisebb) gyönyörűen színez, a fiam pedig rajzpályázatokon indul, szóval hátrány nem adódik belőle.

2011. ápr. 20. 16:58
mi már a 3 éves tanácsadáson meg tudtuk mondani egyértelműen, hogy jobb kezes
2011. ápr. 20. 15:43

3-4 éves korban már legtöbbször kialakult a dominancia


ha 6 éves korra sem alakul ki, abból nehézségek lehetnek

2011. ápr. 20. 15:02
A lányom 4 éves koráig mind a két kezét használta, végül jobbal ír, de sok mindent mai napig ballal csinál!
2011. ápr. 20. 14:43
A kisfiam, bal kézzel csinál mindent. A kanalat, ceruzát abba fogja illetve ezzel a kezével nyúl minden után. Olvastam már azt, hogy ez ebben a korban 26 hónapos múlt, nem sokat jelent. De akkor mégis mikor derül ki? Nem azért kérdezem, mert zavarna, ha az lenne. Csak fura, mert se az én, se a férjem rokonságában nem tudunk róla, hogy valakinél is előfordult volna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook