Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvált szülők gyereke is felnőtt korában el fog válni? fórum

Elvált szülők gyereke is felnőtt korában el fog válni? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 17. 13:40
Nagymamám kétszer vált, anyut mindig cipelte magával az újrakezdéseknél.Anyu fiatalon ment férjhez, és nem vált el,sőt pont az ellenkezője.Mondjuk ehhez kellett egy jó férj akivel működik a dolog, bár nem mondom hogy néha nem volt mélyponton a házassáuk,de kilábaltak belőle, és mindig igyekeztek a családi békét fenntartani.Boldog gyerekkorunk volt :)
25. pgiz
2010. okt. 18. 11:10
Ez az abszolút apácára emlékeztet, akinek már az anyja is apáca volt.
2010. máj. 21. 08:18
Nem öröklődő (mint a betegség) ☺☺☺
2010. febr. 20. 16:57
Nem feltétlen,csak épp nem fog bizni az emberekben annyira és lehet nagyon sokára fogja megtalálni azt az embert akivel leéli az életét.
2009. jún. 16. 12:59

Ez hülyeség.

Maximum lesz annyi esze, ha nem jó neki, akkor nem szenved tovább, hanemt továbblép.

2009. febr. 6. 11:01
Nem kell,hogy úgy legyen.Ez mindenkinek saját,megfontolt döntése.
2009. febr. 6. 07:59
Ilyen téren nincs tapasztalatom, de véleményem szerint nem feltétlenül. A szülői példából tanul és Ő esetleg később, vagy máshogy állapodik meg. Hogy ne essen ugyanabba a hibába.
2009. febr. 5. 10:38
Nekem nagymamám is elvált, anyukám is, és anyukám testvére is! Mert ők azt a példát látták, hogy ha nem megy a házasság, igen is lehet új és jobb életet kezdeni. Ha majd az én leendő férjem is csúnyán fog viselkedni, logikus, hogy elválok, minthogy tűrjek minden rosszat!
2008. dec. 31. 10:44

Az elvált szülők gyereke vagy "anyám pacája"lesz-bocsi,vagy a lehető leggyorsabban keres valakit,akit elvehet-ami ált.-ban igen gyorsan megtörténik.

Ezért is a sok válás.

Nam általánosítok,csak a környezetemben élők példáját írtam le.

Valószínű,hogy máshol nem így van....de nálam sajnos bejött a volt férjem részéről.És nagyon sok ilyen ismerősömnél,sajnos.

2008. dec. 31. 10:41
nem esik messze az alma a fájától
2008. dec. 8. 15:46
Nem biztos!
2008. dec. 8. 15:18
Sziasztok! A nagymamám anno nem vált el viszont anyukám igen. És hát én is a második házasságomban élek!!!
2008. dec. 8. 15:07
Most hirtelen 5 ismerősöm jutott eszembe, ahol 3 elvált, 2 nem. Az egyik nem elváltnál a szülők elváltak. A többinél nem volt válás szülői részről.
2008. dec. 8. 15:07
Sok múlik a szülői mintán, a válás utáni egymáshoz viszonyuláson az új kapcsolaton, magán a személyiségen, szerintem ilyen törvényszerűségeket egyátalán nem lehet levonni.
2008. dec. 8. 15:02
Nem tudom, remélem nem.
2008. dec. 8. 14:49
Szerintem sincs összefüggés a kettő között sőt talán éppen ellenkezőleg. 3 éves voltam amikor a szüleim elváltak és bár amíg kicsi voltam nem értettem miért nem lehet anya meg apa együtt de így mai fejjel már tudom hogy így volt a lehető legjobb. Azok a gyerekek akik csonka családban nőnek fel jobban tudják értékelni az emberi kapcsolatokat és olyan párt próbálnak találni akivel együtt tudnak megöregedni. Persze mindig vannak kivételek. Szerintem.
2008. okt. 27. 09:54
Nem hiszem, hogy összefüggés lenne, nekem is elváltak, mégis 24 éve házas vagyok.
2008. márc. 17. 12:38

Szerintem ez nem feltétlenül következik egymásból.

üdv

2008. márc. 15. 11:21
Szerintem nem azon múlik, hogy a szülők elváltak-e, hanem azon, hogy mennyire válik kiegyensúlyozott felnőtté az adott gyerek. Gondolok itt arra, hogy ha családban nő fel, de ott a légkör olyan hogy ez nem válik lehetővé, akkor lehet, hogy ha ő szembesül valamilyen nagyobb problémával a házasságában, akkor inkább elválik, minthogy olyan helyzetbe kerüljön mint a szülei.
2008. márc. 12. 19:53
Ha valaki elvált,miért lenne evidens hogy a gyereke csonka családban nő fel??
2008. márc. 12. 19:43
Nem törvényszerű. Ebben az is közrejátszik - szerintem, hogy az a szülő, akinél a gyermekek maradnak, hogyan neveli a skacokat: az apjuk ellen vagy vele (még elváltan is).
5. caravell (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. febr. 10. 20:55
Az én szüleim nem váltak el, miattunk, a gyerekek miatt. Láttam,h boldogtalanok. Én inkább elváltam. Szóval van,amikor éppen az ellenkezőjét csináljuk. Nyugi, a mi gyerekeink nem a mi hibáinkat követik el... van választék bőven ...
2008. febr. 10. 20:52

csonka családban nőttemfel.. és már egy kapcsolaton túl vagyok, 5 éves a nagyfiam.

"új" kapcsolatban vagyok, van már egy bébink is.. Remélem, hogy minden rendben marad köztünk.. :)

3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - 9bc47feccc)
2008. febr. 10. 20:45

Szerintem sem lehet általánosítani,viszont a szüleink példájából ,nagyon sokat átveszünk ,tanulunk.

Persze lehet ,hogy egy rossz példa inkább visszájára sül el,de az is lehet ,hogy elkövetjük ugyanazokat a hibákat.

2008. febr. 10. 20:28
Szerintem ez nincs így,én legalább is nem hiszek benne.Ha ez így lenne,akkor a börtönviselt apa gyermekének is börtönviseltnek kellene lennie,vagy a kutyatenyésztő apa leszármazottja nem tenyészthetne pl.macskákat.A csonka család inkább ösztönzi a gyereket,hogy ő a kapcsolatát jobban megszervezze,és vigyázzon rá,van miből merítenie.Szerintem ez a természetes,és nem az ellenkezője.
2008. febr. 10. 20:20
Sziasztok! arra lennék kíváncsi hogy mi a véleményetek arról az előítéletről, hogy az a gyerek,aki csonka családban nőtt fel,ő maga is csonka családban fog élni később? Valóban így lenne? számomra ez elég megdöbbentő feltételezés hisz nem feltétlen kell kategorizálni... De inkább mondjátok el a meglátásotokat,tapasztalataitokat a témával kapcsolatban, mert úgy gondolom ez elég sokmidnenkit érint. Köszönök minden hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook