Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Letrox 50 tabletta szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Letrox 50 tabletta szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
10. szepa74 (válaszként erre: 1. - 09f202c37d)
2013. jún. 21. 14:29

Szia!


Én 1 éve kezdtem szedni 5,4 tsh-m most 0,78 és most 0,75 szedek.nekem is fél órával evés elött kell bevenni és azt mondta a doki ha szétrágom sokkal jobban felszívodik.Amúgy tejterméket csak tízóraira és uzsonára eszek mert azok gyorsan felszívodó szénhidrátok.és rosszul lennék 1 óra múlva

2013. jún. 21. 14:11

Sziasztok! Én 4 éve szedem a gyógyszert. Kb egy hét szedése után én már éreztem, hogy jobban vagyok. Könnyebben ébredtem, javult az emésztésem, és nem voltam olyan bágyadt napközben sem.

Én már akkor bekapom a gyógyszert, mikor kinyílik a szemem :) Mire elkészülök a reggelihez, bőven letelik a fél óra.

2013. jún. 21. 13:45

Sziasztok!

Én 125 öt szedek belőle, kb kávézás előtt 15-percel szoktam bevenni.


Semmi különösebbet nem tapasztaltam.

2013. jún. 21. 13:41

igen, nagyon megköszönnénk Neked mafalda ha megtudnád kérdezni az orvosod, mert én is nagyon szeretem a tejtermékeket :)


Annak én is nagyon örülnék ha a gyengeség elmúlna már nagyon régóta fáradt gyenge vagyok és izomfájdalmaim vannak, úgyhogy nagyon remélem, hogy ez fog segíteni :) kíváncsi leszek


Nektek mennyi ideig kellett szednetek a szelén tablettát? Nekem a hajam hullik és hátha rendbe hozná.

2013. jún. 21. 13:21
A tejtermék dologról én sem tudtam. Minden reggel eszem sajtot, úgyhogy tényleg jó lenne tudni.
2013. jún. 21. 13:20

Sziasztok,

Én pár hónapja szedek napi felet Letrox 50-bôl, általában közvetlenül reggeli elôtt szoktam bevenni, ami az olvasottak alapján nem annyira sxerencsés. Mindenesetre a korábbi 2,5-es TSH-m masszívan 1.3 körül van, tehát hatni így is hat.

4. mafalda (válaszként erre: 3. - 09f202c37d)
2013. jún. 21. 13:10

Szia!


Én is ezt szedem.A dr. azt mondta,hogy 30 percig még kávét sem ihatok.Semmit!Csak vizet.


A kalciumról nem mondott semmit.Most majd rákérdezek,mert reggelire ált.tejterméket eszem.


Azt mondta,hogy néhány hét alatt kezd el hatni,de én nem fogok semmit észrevenni.És ez így is volt:)))Később tapasztaltam,h nem vagyok olyan fáradékony,fázós,és a körmöm is rendes lett.Általánosságban nem voltam úgy lelassulva,mint addig.De eddigre hónapok teltek el azt hiszem.Már 2 éve volt,így nem emlékszem rá.

2013. jún. 21. 12:57

igen időben lett felismerve, még most kaptam ezt a gyógyszert majd 1,5 hónap mulva megyek kontrollra.


a wikipédián olvastam a tejtermékről:


"Fontos, hogy a tabletta bevétele reggel, éhgyomorra, a reggeli elfogyasztása előtt legalább 30 perccel történjék, mert a thyroxin felszívódását élelmiszerek (különösen kalcium-tartalmú termékek, például tejtermékek) akadályozhatják."

2. spinneli (válaszként erre: 1. - 09f202c37d)
2013. jún. 21. 12:49

Vizet ihatsz a gyógyszer bevétele után, mást 30 percig tényleg nem érdemes.

A javulás egyén függő-de átlag 1-2 hónap, mivel ennyire kis mennyiségben és hatóanyagban kell szedned, gondolom az alulműködés sem jelentős.

2013. jún. 21. 12:32

Sziasztok,


Most kaptam a gyógyszert pajzsmirigy alúlműködésre amit folyamatosan kell szednem ezért lenne néhány kérdésem hozzá.

Az orvosom mondta, hogy éhgyomorra 30 perccel étkezés előtt kell bevenni, de egy weboldalon azt is olvastam, hogy inni sem szabad 30 percig, tehát kávét sem fogyaszthatok? (amit tejporral és édesítőszerrel szoktam inni)

Olvastam még olyat, hogy reggelinél nem szabad kálciumban gazdag ételeket enni tejtermékeket, akkor a nap más szakaszában is vigyázni kell a tejtermékkel?

És még az lenne a kérdésem, hogy most kezdtem el szedni, egy hétig felet, és mennyi idő szükséges ahoz, hogy javulást vegyek magamon észre.


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook