Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a gyerekorvossal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a gyerekorvossal kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 29. 15:59

sziasztok Soproniak!


olyan gyerekorvost keresek, aki nem ad mindenre rögtön antibiotikumot, ugyanakkor kedves, nem 3 emberrel fogatja le a gyereket, és pajszerral nyitja a száját..


a következő nevekről hallottam eddig, legyszi őróluk ha tudnátok valamit: Drávai doktor, dr Csóka Pál


köszi

23. dorry (válaszként erre: 22. - Tira84)
2012. febr. 7. 20:43
A terhesség vége felé a védőnő megkérdezi, hogy kit választotok, és mikor megszületik a pici, a doki kijön az első nap, általában nem a védőnővel. :) Én itthon találkoztam először a doktornőnkkel! :))
22. Tira84
2012. jan. 27. 07:59

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem hozzátok!

Mikor érdemes/kell gyerekorvost választanod a picinek: amikor még állapotos vagy akkor kéred meg, hogy legyen a születendő babád orvosa, v közvetlenül születése után mentek el közösen az orvoshoz?Vagy majd a védőnővel együtt "kijönnek" hozzátok?

2009. máj. 11. 13:46
A régi gyerekorvosunk lecseszett, mert az asztmás gyerekemet nem vittem el hörgőtükrözésre (akkor 2 éves volt a manó), hanem maszekon elvittem gyerekpullmonológushoz. Üvöltött velem a rendelőben mint a sakál, én pedig otthagytam...
2009. febr. 22. 22:42

Az elsőt elküldtem, mert nem viselkedett úgy, ahogyan én azt az első vizten elvártam.


Ismerős ajánlotta a mostani orvosunkat, nagyon meg vagyok elégedve vele. Ha baj adódik, őt hajnali fél háromkor is fel lehet hívni.

2008. okt. 12. 02:44
Nekünk nagyon lelkiismeretes Orvosunk volt.
18. LoLiNa (válaszként erre: 15. - 09ca1d3343)
2008. márc. 12. 07:02

vagy átviszem a kövi kis!! "városba" vagy a háziorvoshoz.

annyi a szerencsénk, hogy a háziorvos nagyon jó. a picit még nem látták a státuszokon és az ellenőrzésen kívül gyerekorvosnál. a nagyobbikat, lassan 6 éves, tán 3x.

2008. márc. 11. 20:40
A mi gyerekorvosunk olyan orvos,hogy előtte mindenki gyomorideggel megy hozzá,mert annyira tapintatlan,érzéketlen,mindemellett jó orvos,érti a dolgát,de a száját,ha nem nyitná ki állandó kötözködésre,akkor szuper lenne egyenesen...
2008. márc. 4. 20:07
Nálunk sajna nincs gyerek orvos.A felnőtt is csak egy héten egyszer rendel a faluban.Álltalában meg vagyok vele elégedve, de ha valami nem úgy van ahogy jónak látom akkor elviszem magánendelésre egy közeli gyerekorvoshoz.Előfordult már néha.
15. 09ca1d3343 (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2008. jan. 17. 10:38
Nagyon durva! Akkor hova viszed a gyerekeket?
14. LoLiNa (válaszként erre: 9. - 09ca1d3343)
2008. jan. 17. 05:51
úgy, hogy nincs! van két felnött orvos és van egy állatorvos... ennyi
13. 09ca1d3343 (válaszként erre: 12. - Edek)
2008. jan. 16. 14:54

Szia!

Nem kell fizetni,ha másik orvost választol úgy tudom.

Mi sem a körzeti gyerekorvoshoz tartozunk. Én csak azért adok néha borítékot,mert városon kívül is lakunk,és örülök ha kijön amikor szólok neki.


Amúgy elég gáz a doki,amiket írtál! Tényleg nem az a dolga,hogy kritizáljon,hanem normálisan vizsgálja meg a gyereket!

12. edek
2008. jan. 16. 12:47

Én most készülök orvost váltani.Kicsit raplis a mostani.Állandóan engem kritizál.Miért MOST viszem oda?Most MINEK viszem oda?Azért megyek,hogy megvizsgálja,nem azért,h. engem kritizáljon.Ha el tudnám dönteni,h. nagy-e a baj,akkor lehet én is orvos lennék..Nem?

Úgy tudom bármelyik gyerekorvost választhatom,akár másik városban is..ugye?Ezért szerintetek kell neki fizetni,ha nem tartozunk a körzetébe?

2008. jan. 8. 11:23
Mi nagyon kedveljük a gyerekorvosunkat! Aranyos, kedves, tapasztalt, de lehet ezt már korábban is megírtam!
10. Cseke
2008. jan. 8. 08:55
Mi a város egyetlen homeos gyerekorvosához járunk,rengetegen tartoznak hozzá,de mindig rendesen,alaposan megvizsgálja a gyerekeket.Sőt,amit másnál még nem tapasztaltam,megkérdezi,meghallgatja őket,és figyelembe veszi amit mondanak.Így derült ki pl,h a fiam középfülgyulladásához hallójáratgyulladás is járul,amit a szakrendelésen nem vettek észre,mert nem hitték el amikor mondtam,h szólt,h fáj neki a melegítés.A dokink elhitte,megvizsgálta.A hallójáratgyulladást pedig nem szabad melegíteni.:(
9. 09ca1d3343 (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2008. jan. 4. 06:53
hogyhogy nincs???
2008. jan. 4. 06:51
nálunk nincs gyerekorvos... kicsit durva
2008. jan. 4. 06:49
Engem az is szokott zavarni,hogy amikor bemegyünk,mondjuk szurira,akkor még telefonál,vagy írogat. Szegény gyerek meg ott ül,nem tudja mit kap... Ebből volt egyszer nagy sírás is. Most már "rutinosabbak" vagyunk,le sem rakom a vizsgálóra,amíg nem figyel oda a doki. Mondom,alapjába aranyos, csak néha kicsit szétszórtnak tűnik. Nem hiszem,hogy váltani fogok,mert másnál is hasonló a helyzet.
6. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - 09ca1d3343)
2008. jan. 3. 21:56
A terhesgondozáson én is sokszor ezt éreztem, de tényleg sokan vártak általában. Ha csak "úgy" megyünk, mert beteg a lányom, nem tapasztaltam ezt szerencsére.
2008. jan. 3. 21:50

Szerencsére a fiam sem fél tőle!

A rendelőben kicsit furi,mert olyan érzésem van,mintha fútószalagon mennének a vizsgálatok. Rengetegen tartoznak hozzá. Sajnos sok orvos ment nyugdíjba,kevesen maradtak a városra.

2008. jan. 3. 16:01
Én meg vagyok elégedve a doktornőnkkel, kedves, segítőkész. Igaz, hozzánk még nem kellett kihívnom - szerencsére olyan beteg még nem volt a kislányom. De amikor a rendelőbe megyünk, alapos, barátságos és szeretem benne, hogy csak végső esetben ír fel antibiotikumot. A kislányom meg nagyon szereti, hogy mindig kap matricát, amit egy füzetben gyűjtünk. Apróság, de legalább nem fél, szívesen megy a doktornénihez.
2008. jan. 3. 15:42

JA és sosem várta el hogy fizessek és a szóbeszéd szerint nem fogadja ela pénzt! egy tál sütit

lehet neki vinni de komolyabbat nem :) Mégha házhoz megy is :)

2. Mokka78 (válaszként erre: 1. - 09ca1d3343)
2008. jan. 3. 15:41
Én szeretm a gyerekorvosunkat ! Engem is Ő "nevelt" ! :) 25 éve Ő a település gyermekorvosa,mindenkinek más a véleménye. A stílusa furcsa ,de amig a gyereket rendesen ellátja nem érdekel! LAssan nyugdíjba készül ,de még mindig jár továbbképzésekre! NEm tudom mi lesz ha tényleg nyugdíjba megy:(
2008. jan. 3. 11:10

Sziasztok!


Amikor megszületett a kisfiam,mi nem a körzeti orvoshoz írattuk be,mert labilis volt az ottani helyzet (állandóan cserélődtek az orvosok), hanem választottunk egy másikat,akiket többen is ajánlottak. Eddig szerencsére nem történt komolyabb dolog,nem sűrűn visszük be a rendelőbe a gyereket,mert félek,hogy pluszban elkap valamit. Sajnos a gyerekrendelő nem éppen tiszta... Mivel már kb. egy hete vagyunk betegek, szinte alig eszik valamit, gondoltam megpróbálom házhoz hívni,hátha kijön. Tegnap felhívtam,mondtam,hogy kifizetem, csak jöjjön és nézze meg a gyereket. Ma ki is jött, szerencsére nem talált semmi komoly bajt, felírta a recepteket, amiket gondolt. Én hálásan odaadtam a borítékot, így megnyugodtam egy kicsit.

Már máskor is előfordult,hogy inkább adtam abban a reményben,hogy "alaposabban" megvizsgálja a gyereket. Volt amikor bejött,volt amikor nem...


Ti mennyire vagytok megelégedve a gyerekorvosotokkal? Szerintetek mennyire végzi lelkiismeretesen a munkáját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook