Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért tűnik el a ruhák illata? fórum

Miért tűnik el a ruhák illata? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 26. 21:01

Ez gép függő, hiába új. Nekem az előző gépembe simán túl tudtam adagolni az öblitőt, mégsem volt olyan hűde illatosak a ruhák, ezzel a gépemmel nem tudom túladagolni, max 2 kupakkal megy bele 7 kg ruhához (tele mosógép).

Egyébként Ariel mosókapszulát, és Lenor 7x öblitőt használok, mikor milyen illatúhoz van kedvem. 1:35 programot használok, 40 fokon, 1200-as centrivel.

2017. márc. 1. 18:15
ha nem udvaron vagy teraszon van teregetve a szabad levegőn.
2017. febr. 27. 11:38
A ruha anyagától is függ, van ami jobban tartja. Legalábbis ezt vettem észre, egy mosáson belül is változó.
11. globus (válaszként erre: 3. - Mézgapaula)
2017. febr. 20. 21:44

Nem szabad full tele tenni, hiszen akkor nincs meg a ruha zötykölődése, ami által megtisztul. Csak forog körbe mozdulatlanul. Azok a lapátok, amelyek a dob belsejében vannak, e célt szolgálják.

Figyelembe kell venni a gyártó ajánlását terheléssel kapcsolatban, hány kg ruhatöltet mehet.

2017. febr. 20. 21:38

Az öblítőt ugye nem a dobba teszed? Vagy mosás közben kinyitod a gépet? Dobba csak folyékony mosószert teszem, öblítőt az adagolóba. Annak mi értelme, hogy a dobba teszem és a mosással együtt öblít is. Utána meg rámegy kb. 3 adag tiszta víz semmi öblítővel. Még szép, hogy nincs illata.

Én már csináltam olyat, hogy előmosáshoz adagolóba tettem a port, dobba a gélt, ami a főmosáshoz ment volna...:) Csak később jöttem rá mekkora hülye vagyok:)

2017. febr. 20. 18:14

Én sem teszem soha tele a gépet.

Én koncentrátumot használok. Lenor és silan. Nem sajnálom, a jelig teszem, nem hígítom.

Nálam meleg van, 25-26 fok. Tavasztól őszig pedig az erkélyen teregetek.

A minap felpróbáltam egy nyári ruhámat...még mindig illatozik.

2017. febr. 20. 13:31
Szerintem hosszabb programothasználj,és legyen jó meleg, hogy gyorsan száradjanak a ruhák. 20 fokban szerintem bebüdösödnek. Az öblítő koncentrátum legyen.
7. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 4. - Béengé)
2017. febr. 20. 10:54

3 kg ruhahoz masfel kupak oblito?? jejjzus az rengeteg (mar ha koncentratum).

Ha ezt sem erzed, akkor tenyleg az lehet hogy megszoktad. A parfumot sem ugy erzed magadon, mint mason.

6. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Béengé)
2017. febr. 20. 06:50
Nagy a valoszinusege, hogy csak hozzaszokott az orrod, leven folyton szagolod. Kerdezz meg valaki ismerost, erzodik-e az illat. lehet, hogy amit te alig erzel, masnak mar nagyon eros, zavaro.
5. kisj
2017. febr. 20. 06:22

Nem marad meg az öblítőszered a mosás végére. Előbb benyeli a mosógép.

Lehet hogy nincs vízszintbe állítva?

2017. febr. 19. 22:36

Akkor végképp nem értem:(

En ilyen rövidített 1 órás 40 fokos programon mosok, es erre 3 kg ruhát ír a használati útmutató,ezert sem töltöm tele.

1 kupak mosószert es 1,5 kupak oblitot teszek bele,tobb nem is férne bele. Próbáltam mar kevesebb oblitot,ugy meg egyaltalan nem volt illata.

2017. febr. 19. 22:30

Szia! Fogalmam sincs, de miért teszitek félig, illetve háromnegyedig a gépet? Mi ennek az értelme?


Mi 500-as fordulaton centrifugázunk, full tele van a gép és illatosak a ruhák, pedig én nem szeretem az erős szagokat, ezért a legenyhébb illatú öblítőt használjuk.


Esetleg többet tölt bele az ismerős az anyagokból, az nem lehetséges?

2017. febr. 19. 22:10

Ugyanazzal a folyekony mosószerrel es oblitovel mosok,mint az egyik ismerősöm,mert náluk nagyon jo illatu a ruha. O is a dobba rakja,en is igy csinálom mióta mondta.Az en gépem vadonatúj,mégsincs olyan illata a ruhákban,sot :(

Nem tudom,mitol lehet az?

Amire gondoltam:

Ő kb. Félig teszi tele a dobot,míg en olyan haromnegyedig(sosem tele,erre figyelek)

Ugyanugy a szobába tereget,sokszor a radiatorra,ott nagyjabol 20-22 fok van(esténként tobb),nálunk ahol szárad a ruha inkabb 20 fok. Lehet ez az oka,hogy megmarad a jo illat?

Vagy pedig tudom,hogy kétszer centrifugal mindig,lehet ennek jelentősége? Az en gépem 1000-es centrifugas,anyagtól függ ugye,mennyire vizesen veszem ki. De pl tegnap este mostam,ma estére minden megszáradt,megsincs olyan illat,pedig vizesen nagyon is kellemes illata volt a ruhaknak.En mar olyan csalódott vagyok,ezert erdekelne kinek mi a tapasztalata,min lehetne valtoztatni?

2017. febr. 19. 22:09
Miert tűnik el a ruhak illata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook