Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért rágja a körmét? fórum

Miért rágja a körmét? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 23. 19:47

Egyébként egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott, kedves gyerek...fogalmam sincs, mi válthatja ki.

Talán, hogy a férjem keveset van vele és többször igényelné, de a munkája miatt így is a lehető legtöbbet foglalkozik velük.

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - C19f5f79fa)
2009. jún. 23. 19:45
A bölcsiben volt konfliktusa egy másik kislánnyal...de az már úgy látom, rendeződött.
13. c19f5f79fa (válaszként erre: 12. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 19:25
Ok.Nézz egy kicsit utána. Mindig lelki háttere van,szorongásos tünet.Szerintem járjatok utána,hogy mi a kiváltó oka.A többi mind tüneti kezelés.Sok sikert.
12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - C19f5f79fa)
2009. jún. 23. 18:23

Nincs itthon konfliktus...nem írom, hogy néha nem vitatkozunk, de nem vérremenően és nem előttük és mindent normális keretek között meg tudunk beszélni.

Márciusig nem rágta a körmét...

11. Pocy88
2009. jún. 23. 16:45

Sziasztok!

20 évig rágtam a körmöm. Kentem rossz ízűvel is, azt is megettem. Amíg műkörmöm volt, addig szép volt. Most már fél éve nem rágom, de nálam valószínűleg pszichés oka van/volt. DE örülök, hogy le tudtam küzdeni.

10. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 16:31
A gyerekek akkor rágják a körmüket, ha nem érzik magukat biztonságban..általában otthoni a szülők közötti konfliktus az oka,ami lehet nyílt vagy nem nyílt.
9. becseiagi (válaszként erre: 8. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 15:51
Hát lehet kapni a gyógyzertárban egy keserű ízű körömre való kencét. De azt az én lányom mikor régebben használtuk először, egy idő után megszokta az ízét, pedig tényleg nagyon rossz íze van. Most újból kentük neki, és ha tépte a bőrét is, akkor csípte a kezét, és mondtuk neki, ha nem rágja a körmét és tépi a bőrét, akkor nem fog csípni.
2009. jún. 23. 15:22

Megbeszélni elég nehéz vele, mert mindig megígéri, aztán ugyanúgy rágja.:(

Valamit a kezére kellene kenni?

Vagy ha ilyen kis lelkizős, akkor ha esetleg most abba is hagyja, később megint visszajöhet?

Gyerekkoromban én is rágtam, 14 éves voltam, amikor abbahagytam.

7. becseiagi (válaszként erre: 6. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 23. 15:04

Azt elhiszem! :)


Én is rágtam a körmömet mikor gyerek voltam, nálam nem volt annyira vészes. De apám megfenyegetett, ha nem hagyom abba, akkor a következő kakilásnál a wc-n be fogja vele kenni a kezemet, és akkor hátha nem lesz már kedvem a számba venni utánna! :D Hatásos volt, mert abbahagytam!

6. 1e8f358d6a (válaszként erre: 5. - Becseiagi)
2009. jún. 23. 13:51

igen,ez igaz, szerencsére nekem soha nem lett komoly egészségügyi problémám a körömrágásból, csupán esztétikailag voltak gondjaim.

De kiskorában érdemes leszoktatni őt erről, mindent kipróbálni, mert ha megmarad ez a szokás, felnőttkorban kegyetlen meszabadulni tőle.

Rosszabb, mint a dohányzás!

5. becseiagi (válaszként erre: 2. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 23. 12:41
Az hagyján, hogy undorító, de fertőző is. A legnagyobb lehetősége a betegségnek. A nagyobbik lányom is rágta a körmét, mert nem volt elég időm arra, hogy csak vele foglalkozzak a két kis testvére mellett. De a múltkor begyulladt a körömágya, és begennyesedett neki. A sebészetre jártunk 5 napon keresztül párakötést tettek neki rá. Azóta nem rágja, mivel az orvos kerek-perec megmondta neki, hogy azért gennyesedett be neki, mert rágja a körmét, és ő még típi is a bőrét.
2009. jún. 23. 12:40

Nekem is a nagyobbik fiam rágja a körmét, ő 5 éves. Tavaly kezdte ezt el. Az óvónőt is kérdeztem, de ő sosem látja. Már sokszor Beszélgettem vele, hogy miért csinálja - mindig az a válasza, hogy nagy. Valami az oviban történhetett vele. Ő sem szereti az erőszakos gyerekeket, nagyon lelkis. Így vezeti le a feszültségét szerintem.

Ötleteket szívesen vennék én is.

2009. jún. 23. 12:37
Nem tudom mennyire vagy elfoglalt, de ha van időd, akkor próbáld minnél többször lefoglalni a kezeiket, és úgy egyáltalán őket. Ha tv-znek, akkor is könnyen megfeledkezhetnek magukról. Akkor is szólj rájuk, hogy észre vegyék magukat.
2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 12:34

ha csak a lelki trauma az oka, akkor magától is lefog szokni.


Én 22 és fél éves vagyok, kicsi totyogós koromtól kezdve rágtam a körmeimet. Egy éve hagytam abba, a műköröm segített.

Anyuék mindennel próbálkoztak egészen gyerekkoromtól kezdve, a gyógyszertárban kapható keserű löttytől kezdve a csípős paprikáig, állandóan rávertek a kezemre stb. Semmi sem segített. Jártam általános iskola alsó tagozatában pszichológushoz is. Ő akkor azt a diagnózist állította fel a szüleimnek, hogy nincs velem semmi baj, csak ha unatkozok, vagy ha stresszhatás ér, így vezetem le. (mármint a körömrágással).

Ez tényleg így van egyébként. Rágtam tévénézés közben, tanulás közben, ha bőgtem, mert valaki megbántott.

Szégyelltem magam, mert undorító szokás, állandóan dugdostam a kezeimet, ha valamit nyilvános helyen alá kellett írni, majd elsüllyedtem szégyenemben.

Én elég drasztikus eset voltam, szóval nem engem kell példának venni.


Beszélgess el a kislánnyal, próbáld megnyugtatni, hátha kiderül, mi a baj.

Sok szerencsét!

2009. jún. 23. 12:30

A nagyobbik lányom 3 hónapja rágja a körmét (2,5 éves) persze biztosan nem tudom, de az az érzésem, hogy egy bölcsis konfliktus az oka, amit nehezen sikerült megoldanunk. Egy új kislány került a csoportba, aki otthoni problémák miatt, két hetente rászállt egy-egy gyerkőcre, rugdosta, lökdöste őket, az én lányom pedig nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Mire rájöttünk, mi a gond, már a bölcsitől is elment a kedve, csak a körömrágásból jöttem rá, hogy nem stimmel valami.

A konfliktus megoldódott, a körömrágás nem.:(

Viszont a kishúga is ugyanazt csinálja, mint a nővére, szintén elkezdte rágni a körmét.

Hogyan lehetne leszoktatni őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook