Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csajok segítsetek, 2 éves lánykám rágja a körmét, hogy tudom leszoktatni róla? fórum

Csajok segítsetek, 2 éves lánykám rágja a körmét, hogy tudom leszoktatni róla? (tudásbázis kérdés)


28. *Pillango* (válaszként erre: 20. - Vviki2)
2009. máj. 16. 15:25
Persze! Én is rágtam, az akaraterőm segített leszokni. Nincs annál rosszabb, ha BÁRHOL BÁRMIT csinálsz, és dugdosnod kell a kezed, mert k...ronda ahogy tövig van rágva... Ezt valahogy nem tudtam büszkén vállalni, azt hogy a fiúknak meg nem tetszett 16-17 évesen arról nem is beszélve. Azóta nem rágom:)
2009. máj. 16. 15:22
van egy jó kis keserő folyadék (nem tudom mi a neve, én még anno az avonban is láttam), ha rákened a körmeire, nem fog neki ízleni:)
2009. máj. 16. 12:23
............én is rágom
2009. febr. 24. 08:13
nekem 4 évesen a lányom kezdte rágni a körmét,imádott oviba járni, mégis volt időszak mikor elkezdte rágni a körmét.vettem a patikában körömrágásra ecsetelőt,azóta nem rágta,pedig már 9 éves.
24. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 19. - Miccer)
2009. febr. 21. 19:29
hát szerintem a bacikat nemtudod kiköpni :P úgyhogy lenyeled az atkákkal együtt. ez sem riaszt el?:D
23. vviki2
2009. febr. 21. 16:18
Köszi:)
22. miccer (válaszként erre: 20. - Vviki2)
2009. febr. 21. 16:12
Most néztem, egyzserűen gyönyörűek a gyerkőcök! :) Szépek vagytok együtt.
21. miccer (válaszként erre: 20. - Vviki2)
2009. febr. 21. 16:09

Hát ezen még nem gondolkodtam, de lehet, hogy igazad van. Mást nem ismerek, aki rágta volna, így erről nem tudok nyilatkozni. Bár azt gondolom, mindenkinek van valami kis hülyesége, megértem, ha ez idegesít valakit.

(És köszi a dicséretet:) )

20. vviki2 (válaszként erre: 19. - Miccer)
2009. febr. 21. 16:05

De ez olyan csúnya szokás. Nem csak a köröm lesz ronda, (bár a fiam is szépre rágja:-) hanem látványnak is undorító. Én pl. elszégyellem magam, ha v.hol rágom és észreveszem, hogy más meg engem néz...:-S És téged nem fog idegesíteni ha majd a kislányod egész nap a körmeit rágcsálja?! Mert annak ellenére, hogy én is rágom, a falra mászok tőle, ha a kisfiam rágja a sajátját... Mesélem az esti mesét, és hallom, hogy ropog...:-SSS Meg napközben is egész nap....

Majd ha nagyobb lesz a babód, biztos másképp fogod látni a dolgokat....

(Nagyon aranyos a kislányod, s nagyon szép nevet választottatok neki!!!)

19. miccer (válaszként erre: 16. - 5f3b9a27bc)
2009. febr. 21. 15:48
Jaaa, én sosem nyeltem le :) Meg szépen formára rágtam/ rágom a körmöm :) de ehhez sok év tapasztalata kell :DD De azért nem vagyok tök gyogyi, csak ez az egyik stiklim :D
2009. febr. 21. 15:46
köszi mindenkinek kipróbálom én is az ecsetelőt, mert már csúnya a keze.
17. zsubab
2009. febr. 21. 15:39

Sziasztok!


Az én lánykám is rágta a körmeit. Mondhattunk neki bármit, vakbele lesz és megműtik majd, vagy hogy nem nő ki többet és csúnya marad, semmi nem hatott. Vettem ecsetelőt is, ami a hasmenésen kívül semmit nem ért....

Kilakkoztam a körmét, tettem rá szép matricavirágot is, hátha...... na semmi eredmény.

Aztán egyszercsak azt mondta, hogy na jó Anya, nem rágom többet és valóban nem rágja! Hát hogy mi váltotta ki nála az okot, a mai napig nem tudom, de azt tudom, hogy 5 évesen igazi nagylánnyá vált ezzel a tettével a szememben. :)

Óriási akarattal rendelkezik a csaj, csak általában pont szöges ellentéte az enyémnek :D

Asszem semmi jó tanáccsal nem szolgáltam a topicnak, de elmondtam a kis történetem....

Legyen szép mosolygós a napotok!

16. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 14. - Miccer)
2009. febr. 21. 15:34
ja és persze minden féle bacit meg atkát lenyelsz :D
15. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 14. - Miccer)
2009. febr. 21. 15:33
mert csúnya a lerágott köröm.
14. miccer
2009. febr. 21. 15:27

Én mindig rágtam a körmöm, gyerekkoromban szinte minden nap. Egyszerűen imádtam az érzést, még most is sokszor rágom, szerintem nem olyan nagy baj, megnyugtatja az embert. Meg utálom a reszelt köröm szagát :D

Miért kell feltétlenül leszoktatni?

2009. febr. 21. 15:17

Én is mindig rágtam a körmöm. El kell menni valami arab országba és rögtön leszokik az ember:)

Nekem nem használt ez a körömlakk, megmostam a kezem és utána már nem volt szar íze. Volt műkörmöm is fél évig, leszedettem, utána ugyanúgy folytattam. Nyár óta nem rágom, az okát nem tudom.

2009. febr. 21. 15:14
Én is rágtam 25-26 éves koromig...egyszer sikerült megnöveszteni mikor volt a lagzink. Próbáltam sok féle módszert...kentem körömrágás gátló lakkal ami keserű...még a falat kenyeret is keserűnek éreztem...4-5 nap után hozzászoktam és ugyanúgy rágtam. Próbáltam műkörmöt,de az meg nem maradt meg az ujjamon, kicsi volt a tapadási felület...végül az akaraterő győzött!!!!!!
11. vviki2
2009. febr. 21. 15:09
Én is rágom 30 évesen, de én a körmöm melletti bőrt..:-S Baromi rossz szokás! Feszültség, TV-zés...mindig rákezdek. Utálom, de nem tudom abbahagyni! (Gyerekkorom óta csinálom.) A párom szerint ezért rágja a fiam is... Szerintem nem, mert igyekszem úgy, hogy ne lássa.... Én is kipróbálom ezt a kencit. :-)) Amikor az elsőt megvettem akkor is azt mondtam a Bencének, hogy ha ő leszokik, én is.... Az nem vált be, majd ez be fog....remélem. Köszi a tanácsot.
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - Vviki2)
2009. febr. 21. 15:05
A férjem pl harmincvalahány évesen szokott le róla, szerintem nála is csak rossz szokás volt. Vagy egyszerűen elszállt a lelki ok :o)
2009. febr. 21. 14:46

Azt mondják ennek is lelki oka van, s a hátteret kell megvizsgálni. Ha megszüntettük a kiváltó okot, lehet kezelni a k.rágást is. Bencénél a kistesó születése hozta elő. (A hugit nem iktathatom ki..:-)) Meg a téli "bezártság". Remélem ha többet lehet játszóterezni el is felejti majd.

De azért én kipróbálom ezt a Stop and grow-t....

2009. febr. 21. 14:42
Az én 3 és fél éves fiam is csúnyán rágta a körmeit és én is ecsetelőt alkalmaztam nála.Nem tudom,hogy annak a hatására-e ,de egyik napról a másikra elhagyta a köröm rágást.A mai napig nem jöttem rá mi válthatta ki nála!
7. vviki2 (válaszként erre: 6. - 2577cdcc12)
2009. febr. 21. 14:33

Nekem a patikában a Dentinox termékét adták, ami Daum-exol névre hallgat. Nem tudtam, hogy többféle van.

Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni!!!!

6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2009. febr. 21. 14:12
Patikában lehet kapni a Stop and Grow nevű ecsetelőt, és azt nem kell 2 óránként kenni. Állati keserű, eddig minden ismerősünk (felnőtt, gyerek) le tudott vele szokni...
2009. febr. 21. 14:02
Ha kilakkoznád neki színesre és mondanád neki hogy szép nagylányos a körme és a nagy lányok nem rágják azt próbáltad már?
2009. febr. 21. 13:42
ha beírod a keresőbe, van 5 topic róla, lehet hogy azokban találsz okosságot, tanácsot
2009. febr. 21. 13:36
Próbáltam a körömrágás elleni ecsetelőt, de azt csak úgy érdemes használni, ha kb. 2 óránként kenegeted neki...elég macera! Azt hiszem tavasszal újra megpróbálom, mert ha most nem szoktatom le róla, akkor örök rossz szokása lesz!
2009. febr. 21. 13:34
Én sem a 2 éves fiamat....:-(
2009. febr. 21. 13:32
Csajok segítsetek, 2 éves lánykám rágja a körmét, hogy tudom leszoktatni róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook